Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκιάθο η ζάκυνθο...?

 

Κατ αρχην αναφερομαστε για παρεα μικτη, αντροπαρεα, γυναικοπαρεα ή ζευγαρι. Απο εκει ξεκινανε για εμενα οι διακοπες και χωριζονται στη συνεχεια.

 

Στο ερωτημα σου.

 

Σκιάθο και μονο Σκιαθο μεταξυ των 2.

 

Αφενος ειναι πιο κοσμοπολιτικο νησι αφετερου περσυ επεσε πολυ διαφημιση με το mamma mia (Για Σκοπελο/Σκιαθο) και το νησι παει πολυ καλα χωρις καμια μειωση κοσμου. Μαζευει νεανικο κοσμο, σχετικα καλη νυχτερινη ζωη και γενικως τα συνδιαζει ολα. Απο παραλιες βεβαια θα αποζημιωθειτε στο ακεραιο αφου οι επιλογες ειναι αρκετες και καλες. Στα μειον οντως οτι η Σκιαθος ηταν, ειναι και θα ειναι φαρμακειο απο τιμες.

 

Μιας και το αναφερομαι εγω μετα απο πολλα χρονια απουσιας (πηγαινα πιο μικρος) εκει θα ειμαι φετος.

 

Ζακυνθο και κοσμο καλο δεν εχει γενικα και σαν νησι δεν μετραει μια για εμενα.

 

Μετρια ποιοτητα σε πολλα πραγματα και στη νυχτερινη ζωη. Απο παραλιες ειναι καλη αλλα οχι σαν τη Λευκαδα. Τη γυρισα ολη σε ολες τις ωρες κλπ.

 

Τα παραπανω ειναι προσωπικες εμπειριες αλλα και σε συζητησεις με γνωστους και μη οποτε οτιδηποτε σου γραψει κανεις ειναι καθαρα υποκειμενικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πολλά χρονια να πάω και δεν θυμάμαι πολλά... Θα πάω με αυτοκίνητο Γαλατά και από εκεί θα περάσω απένταντι. Πληροφορίες για φαγητό, ποτό, ωραίες περιοχές και παραλιές θα ήταν super!!!
Link to comment
Share on other sites

που στην χαλκιδικη?1ο ποδι?2ο? μηπως 3ο?(εκει δε χρειαζεται και να πληρωσεις!!):p

 

1ο, 2ο δεν έχει σημασία, αρκεί να είναι καλό το ξενοδοχείο και φυσικά καλή η τιμή. Θα προτιμούσα να είναι και δίπλα στη θάλασσα...:D

Πολλά ζητάω; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος θα πάω Σαντορίνη!!!:happy:

Έχουμε κλείσει εισητήρια ξενοδοχεία και τώρα απλά περιμένω να έρθουν οι μέρες!:p:D

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος θα πάω Σαντορίνη!!!:happy:

Έχουμε κλείσει εισητήρια ξενοδοχεία και τώρα απλά περιμένω να έρθουν οι μέρες!:p:D

 

τελεια και εγω σαντορινη φετος ομως δεν εκλεισα τιποτα ακομα.

Εσυ που και ποσο για ξενοδοχειο

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι για γρηγορο ταξιδακι στο εξωτερικο (ενα τριημερο) κ λεω για ευρωπη το καλοκαιρακι! Σκεφτομαι για Αμστερνταμ που εχω ξαναπαει κ μου αρεσει παρα πολυ κ η ιδεα της Γερμανιας:). Παιρνω αδεια απο 11 εως 26 Ιουλιου κ ψαχνω φτηνες πτησεις η προσφορες! :):) :)Που μπορω να βρω καλες τιμες προσφορων για να κλεισω αμεσα? Πριν βγει ο μηνας να προλαβω καλες τιμες!!! Οσο για το μερος παιζετε ακομα, οποτε μπορω εαν βρω καμια καλη προσφορα σε αλλη χωρα να αλλαξω προορισμο:p Που μπορω να κοιταξω? Πειτε ιδεες για σαιτ να κοιταξω:) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εγω εκλεισα για Βερολινο στις 21 με 29 ιουλιου 191 ευρω πηγαινε ελα με aegean.

δεν βρηκα πιο φτηνα

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να τσεκάρεις τα :

http://www.airtickets.gr

http://www.opodo.co.uk

http://www.kayak.com

και όλες φυσικά τις γνωστές ελληνικές και ξένες εταιρείες .. ελπίζω να βοήθησα ..

 

υ.γ. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να τσεκάρεις τις πτήσεις(δρομολόγια) και τις τιμές .. και τα εισιτήρια να τα κλείσεις από τα sites των εταιριών..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα εισιτηρια και δωματιο για Αντιπαρο και μετραω αναποδα.

Επισης μπορει να παω σε καμια Αιγινα,Αγκιστρι, Υδρα για διημερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα εισιτηρια και δωματιο για Αντιπαρο και μετραω αναποδα.

Επισης μπορει να παω σε καμια Αιγινα,Αγκιστρι, Υδρα για διημερα.

 

εχω παει και Αιγινα κ Αγκιστρι και Υδρα. Αιγινα δεν μου αρεσε να πω την αληθεια... Αλλα Αγκιστρι ειναι σουπερ ωραιος κοντινος προορισμος!;) Υδρα ομορφη και γραφικη, ακριβη βεβαια, αλλα αξιζει για ενα διημερο!!! Απο κοντινους σκεψου και την Τζια:)

 

εγω εκλεισα για Βερολινο στις 21 με 29 ιουλιου 191 ευρω πηγαινε ελα με aegean.

δεν βρηκα πιο φτηνα

 

Και εγω τοσο εχω βρει τα εισητηρια! Μαλλον κ εγω 19 με 23 θα παω!! Δεν εχω βρει πιο φτηνα:p

Link to comment
Share on other sites

τελεια και εγω σαντορινη φετος ομως δεν εκλεισα τιποτα ακομα.

Εσυ που και ποσο για ξενοδοχειο

 

Ακόμη δεν έκλεισες;; :blink: Βρε συ,δε θα βρίσκεις με τίποτα! :p Εγώ έκλεισα από τέλη Μαίου ήδη,στο Ημεροβίγλι(μη με πείτε υπερβολικό,ήθελα να σιγουρευτώ) :lol:

Και πράγματι,τα διαμερίσματα που έβαλα στο μάτι τα πρόλαβα στο τσακ! :heat:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έκλεισες;; :blink: Βρε συ,δε θα βρίσκεις με τίποτα! :p Εγώ έκλεισα από τέλη Μαίου ήδη,στο Ημεροβίγλι(μη με πείτε υπερβολικό,ήθελα να σιγουρευτώ) :lol:

Και πράγματι,τα διαμερίσματα που έβαλα στο μάτι τα πρόλαβα στο τσακ! :heat:

 

Δεν γνωριζα πότε θα πάρω αδεια!!! Τι τιμες εκλεισες;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

220(από 110 το άτομο).

 

Γενικά,δεν είναι υψηλή η τιμή για Σαντορίνη,δεδομένης της θέας και του δωματίου.

Σε Φηρά,Ημεροβίγλι και Φηροστεφάνι αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για να αποζημιωθείς από τη θέα-ιδίως αν πας για 1η φορά.

Επίσης,αξίζει και η Οία από άποψης θέας-έχει άλλωστε το καλύτερο ηλιοβασίλεμα.Είναι βέβαια ακριβή όπως και τα παραπάνω μέρη αλλά κατ'εμέ δεν τ'αξίζει και τόσο,λόγω απόστασης απ'τα Φηρά.

1000 φορές να μείνεις κάπου στο Ημεροβίγλι για παράδειγμα και να πας κάποιες φορές Οία,παρά να κάνεις αποστασεις συνολικά πανω από 1 ώρα για να πηγαινοέρχεσαι στις παραλίες και στο κέντρο του νησιού από την Οία.

Link to comment
Share on other sites

τελεια και εγω σαντορινη φετος ομως δεν εκλεισα τιποτα ακομα.

Εσυ που και ποσο για ξενοδοχειο

 

Εγώ έκλεισα σε 2 ξενοδοχεία.

Το ένα ειναι στο Μεγαλοχώρι με 50€ τη βραδιά(το πετυχαίνουμε στην χαμηλή περίοδο)

και το δεύτερο ειναι στο Ημεροβίγλι με 140€ τη βραδιά.

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Για Χαλκιδική που ρωτάει ένας,αξιόλογη ζωή(τέλεια μπορώ να πω) σε θέματα νυχτερινής διασκέδασης και beach bar έχει το 1ο πόδι.

Το 2ο έχει μεγάλη φυσική ομορφιά αλλά είναι ποιο ήσυχα.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με ένα camping που υπάρχει στο Ποσείδι και πάνε φοιτητές εκεί (νομίζω μου είπαν οτι είναι του ΑΠΘ).

 

Πως μπορεί κάποιος να πάει εκεί;

 

Για Χαλκιδική που ρωτάει ένας,αξιόλογη ζωή(τέλεια μπορώ να πω) σε θέματα νυχτερινής διασκέδασης και beach bar έχει το 1ο πόδι.

Το 2ο έχει μεγάλη φυσική ομορφιά αλλά είναι ποιο ήσυχα.

 

Έτσι ακριβώς είναι. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με ένα camping που υπάρχει στο Ποσείδι και πάνε φοιτητές εκεί (νομίζω μου είπαν οτι είναι του ΑΠΘ).

 

Πως μπορεί κάποιος να πάει εκεί;

 

 

 

Έτσι ακριβώς είναι. :happy:

 

 

Αυτό που έμαθα σήμερα είναι πως πρέπει να πηδήξεις τα κάγκελα και πως δε δικαιούσαι φοιτητικό συσσίτιο διότι είναι μονο για τους φοιτητές του ΑΠΘ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έμαθα σήμερα είναι πως πρέπει να πηδήξεις τα κάγκελα και πως δε δικαιούσαι φοιτητικό συσσίτιο διότι είναι μονο για τους φοιτητές του ΑΠΘ.

 

Ναι ναι κάπως έτσι είναι.

 

Διαβάζω μόλις τώρα οτι για να μπείς νόμιμα πρέπει να έχεις κάνα φοιτητή του ΑΠΘ φίλο να σε βάλει (δικαιούται να φέρει έναν φιλοξενούμενο) και πληρώνεις 1.5€ /μέρα.

 

Ε μα να μην έχουν και τα άλλα ιδρύματα camping κλπ να πάμε εμείς της Καβάλας πουθενά... :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τις γνωσεις - εμπειριες σας.....

Θελω να παω με την κοπελα μου διακοπες, καπου ησυχα οχι τιποτα νταπα ντουπα του στυλ Παρο, Μυκονο και τετοια, σε καποιο κυκλαδονησι, για να ειναι πιο οικονομικα τα μεταφορικα. Εχετε να προτεινετε κανενα νησι? Αν ναι πειτε και που αξιζει για διαμονη.....

Hello !
Link to comment
Share on other sites

To κυκλαδονήσι δε ξέρω πώς το συνδιάζεις με το οικονομικά, εκτός αν εννοείς ότι δεν έχεις αυτοκίνητο.

Στα κυκλαδονήσια λοιπόν, σου προτείνω Μήλο. Θα βρεις δωμάτια από 60 εως 100 ευρώ, θα βρεις καλό φαί, ωραίες παραλίες, αλλά πώς θα μετακινηθείς;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτοκινητο φιλε μου. Για Μηλο το σκεφτομασταν. Εχεις να προτεινεις τιποτα καλο απο διαμονη? (Αν δε γινεται να μου πεις εδω με pm). Σκεφτομαι και την ενοικιαση αυτοκινητου.... Θα δουμε...
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...