Jump to content

HTM M1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ρθε χτες κ το δωσα σμρ δωρακι σε κοπελα.πολυ ωραιο σε κοκκινο

καμερα οριακοτατη:rolleyes:

 

αλλα καλη οθονη,ακομα και για

μετριους προς ελαφρα απαιτητηκους

καλοοο μικρογωνο σε συνομιλια,πολυ καθαρο!:happy:

με δεδομενα τα 512 ραμ και τον καλο cpu k gpu

ειναι πλ γρηγορο..

 

χρησομοποιωντας τον xscope pro 7.27 που ειναι ελαφριος μα υπερπληρης browser

το κινητο πεταξε!

γενικα 250 mb ελευθερα κ με συχνα αδειασματα με 1 κλικ της ραμ,γρηγορο!!

 

gps δεν προλαβα να δω,αλλα ΑΡΙΣΤΕΣ εντυπωσεις,απιστευτο vfm

απο geekuying μου ρθε:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, η τιμή του sar αναγράφεται κάπου (πχ. στο φυλλάδιο που περιλαμβάνεται στη συσκευασία) ή ζητάω πολλά;:worry:
Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει και το περιμενω αλλα νομιζω οτι υπαρχει ειδη θεμα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηδη θεμα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψαχνοντας για το κινητό και σε άλλα μαγαζιά έπεσα στο dx το οποίο για το κινητό λέει το εξής

CPU Processor SP6820 (Displays MTK6572 is virtual), 1.3GHz

CPU Type Single Core

http://dx.com/p/htm-m1-android-4-1-gsm-bar-phone-w-4-6-capacitive-screen-wi-fi-camera-orange-black-282472

 

τι παίζει υπάρχουν και άλλες εκδόσεις ή δεν είναι αυτό που λένε οι κινέζοι και όλα είναι virtual:los

Edited by juke
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα!Καλη χρονια να εχουμε.

Το παρελαβα σημερα το πρωι το κινητο (γκρι χρωμα απο Geek).Οι πρωτες εντυπωσεις χωρις να εχω δει ποτε απο κοντα το οριτζιναλ Hogmi ειναι πολυ καλες.Γερη και συμπαγης κατασκευη καθεται καλα στο χερι και σου βγαζει μια αισθηση καλης ποιοτητας.Η οθονη (TFT) του ειναι αρκετα καλη.Εχει ανεκτες γωνιες θεασης (καλυτερη απο του Doogee DG300 μου φαινεται) ωραια χρωματα και πολυ καλο touch.Δεν εχει αυτοματη φωτεινοτητα.Στον ηλιο δεν μπορεσα να δοκιμασω πως φαινεται γιατι σημερα δεν ειχε.Ο launcher του (Android 4.2.2 φοραει) εχει MIUI look (λογικο θα μου πειτε) και μου φανηκε ομορφος,smooth και γρηγορος.Δεν εχω βρει ακομα τροπο να βαλω widget στις αρχικες οθονες καθως μπαινοντας στο μενου εχει μονο τα εικονιδια των εφαρμογων και πουθενα τα widget.Wifi εντος του σπιτιου πολυ καλο.GPS δεν δοκιμασα.Το ηχειο του στις κλησεις ειναι ικανοποιητικα δυνατο και καθαρο.Η καμερα ειναι 2ΜΡ.Χωρις καποιο σχολιο.Η μπαταρια μεχρι στιγμης κατεβαινει με λογικους ρυθμους αναλογα και την χρηση.Δεν εχει led για ειδοποιηση χαμενων κλησεων κ μηνυματων.Επισης τα 3 πληκτρα (ανταποκριθηκαν εξαιρετικα) δεν φωτιζονται αλλα δεν με πειραξε καθολου.Ισα ισα το προτιμω.Μεσα στο πακετο εχει και μια αρκετα καλης ποιοτητας flip cover θηκη.Δεν ειναι Samsung αλλα το προστατευει το κινητο και ειναι αρκετα ομορφη.Αυτα για πρωτη μερα.

Σαν συμπερασμα μεχρι στιγμης για τα χρηματα του φαινεται μια παρα πολυ καλη περιπτωση.Μενει να δω τη συνεχεια.Θα σας ενημερωσω σε λιγες μερες.

 

Με google play μπορεις να βαλεις atom launcher ας πουμε και να δεις για τα widjet?

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Με google play μπορεις να βαλεις atom launcher ας πουμε και να δεις για τα widjet?

 

Λογικα ναι.Το εδωσα σε γνωστο μετα απο 2 μερες και δεν το δοκιμασα.Οσο το κρατησα δεν του ειχα περασει αλλο launcher.Προφανως ηταν θεμα launcher.Αυτος που ειχε δεν τα εμφανιζε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το κινητο για λογαριασμο φιλου.

Αλλα παντα οι κινεζοι δεν ειναι 100 % αληθεια.

Οι μπαταριες ειναι 1800-2000 και οχι 2000-2800 που λενε

δεν εχει φλας.

Κατσ τα αλλα το κινητο ειναι σουπερ, και το wifi του ειναι λιγο πιο δυνατο απο το cubot gt90.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το κινητο για λογαριασμο φιλου.

Αλλα παντα οι κινεζοι δεν ειναι 100 % αληθεια.

Οι μπαταριες ειναι 1800-2000 και οχι 2000-2800 που λενε

δεν εχει φλας.

Κατσ τα αλλα το κινητο ειναι σουπερ, και το wifi του ειναι λιγο πιο δυνατο απο το cubot gt90.

 

εμενα απο geek ειχε φλας!

juke μην ψαχνεσαι με κινεζους.

απλα παρε απο τα καταστηματα που δοκιμασαμε

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εμενα απο geek ειχε φλας!

juke μην ψαχνεσαι με κινεζους.

απλα παρε απο τα καταστηματα που δοκιμασαμε

 

Φαινετε εκανα λαθος το ΗΤΜ πηρα αλλα οχι το Μ1, Στην σελιδα λεει οτι εχει φλας, αλλα δεν εχει. Και εγω απο εκει το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από το geekbuying το στέλνουν ρουταρισμένο; Επίσης, playstore έχει εγκατεστημένο;

 

Ναι κανονικα.Και ρουτ και Ελληνικα και Play Store.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα.Και ρουτ και Ελληνικα και Play Store.

 

Ωραία, ευχαριστώ πολύ! Μόλις έκανα την παραγγελία. Ελπίζω να αποδειχθεί σωστή η κίνηση.;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις εχθες επεσε στο ματι μου αυτο το κινητο και νομιζω οτι για τα λεφτα που κανει ειναι μια χαρα! Επισης παιδια μετα απο ενα γρηγορο ψαξιμο στο aliexpress ειδα οτι αυτη η εταιρια η HTM εχει αλλα 2 πολυ ομορφα σε εμφανιση κινητα. Το HTM M3 που ειναι κλωνος του Xiaomi Mi3 και το HTM A6 που ειναι κλωνος του Huawei Ascend P6. Και αυτα τα κινητα για τα χαραχτηριστικα τους ειναι μια χαρα για την τιμη που εχουν. Εχει αγορασει καποιος αραγε ωστε να μας πει τη γνωμη του και απο ποιο καταστημα εκανε την αγορα???
Link to comment
Share on other sites

Μολις εχθες επεσε στο ματι μου αυτο το κινητο και νομιζω οτι για τα λεφτα που κανει ειναι μια χαρα! Επισης παιδια μετα απο ενα γρηγορο ψαξιμο στο aliexpress ειδα οτι αυτη η εταιρια η HTM εχει αλλα 2 πολυ ομορφα σε εμφανιση κινητα. Το HTM M3 που ειναι κλωνος του Xiaomi Mi3 και το HTM A6 που ειναι κλωνος του Huawei Ascend P6. Και αυτα τα κινητα για τα χαραχτηριστικα τους ειναι μια χαρα για την τιμη που εχουν. Εχει αγορασει καποιος αραγε ωστε να μας πει τη γνωμη του και απο ποιο καταστημα εκανε την αγορα???

Στο Geekbuying εχει αρκετα μοντελα της ΗΤΜ.Το συγκεκριμενο για τα λεφτα του ειναι σχετικα καλο.Σε καμια βδομαδα περιμενω απο το ιδιο καταστημα το ΚingSing K2 που ειναι στα ιδια χρηματα και εχει IPS οθονη.Αν θες να περιμενεις να σου πω εντυπωσεις.Επισης απο ΗΤΜ ειχα παρει εναν 3καρτο κλωνο S4.Μην φανταστεις τρελη ποιοτητα αλλα για τα λεφτα τους ειναι σχετικα καλα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα τα σχόλια και απ ότι βλέπω είστε ικανοποιημένοι από τη συσκευούλα...Κάποιο πρόβλημα χτυπητό που να έχει το τηλέφωνο υπάρχει ή όντως είναι τόσο αψεγάδιαστο;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα τα σχόλια και απ ότι βλέπω είστε ικανοποιημένοι από τη συσκευούλα...Κάποιο πρόβλημα χτυπητό που να έχει το τηλέφωνο υπάρχει ή όντως είναι τόσο αψεγάδιαστο;;;

 

Το κινητο οσο το κρατησα 2 μερες ηταν αρκετα καλο και με στοιβαρη κατασκευη.Η οθονη ειναι η κλασσικη των οικονομικων smartphone που δεν ειναι ΙPS και δεν εχει τις καλυτερες γωνιες θεασης.Συνηθιζεται ομως.Σ αυτα τα χρηματα υπαρχει και το KingSing K2 απο Geek με 4.3αρα IPS οθονη που το περιμενω σε καμια βδομαδα.Αν δεν βιαζεσαι μολις το παραλαβω θα κανω ενα review.

 

Παντως ενα κινητο με το οποιο επαθα πλακα με την οθονη του (οχι για τις γωνιες θεασης του που δεν ηταν καλες αλλα με την ακριβεια του touch του) ειναι το Haier W718.Τετοια ακριβεια στο touch ειδικα στην πληκτρολογηση λεξεων δεν εχω δει σε κινητα δυπλασιας αξιας.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο οσο το κρατησα 2 μερες ηταν αρκετα καλο και με στοιβαρη κατασκευη.Η οθονη ειναι η κλασσικη των οικονομικων smartphone που δεν ειναι ΙPS και δεν εχει τις καλυτερες γωνιες θεασης.Συνηθιζεται ομως.Σ αυτα τα χρηματα υπαρχει και το KingSing K2 απο Geek με 4.3αρα IPS οθονη που το περιμενω σε καμια βδομαδα.Αν δεν βιαζεσαι μολις το παραλαβω θα κανω ενα review.

 

Παντως ενα κινητο με το οποιο επαθα πλακα με την οθονη του (οχι για τις γωνιες θεασης του που δεν ηταν καλες αλλα με την ακριβεια του touch του) ειναι το Haier W718.Τετοια ακριβεια στο touch ειδικα στην πληκτρολογηση λεξεων δεν εχω δει σε κινητα δυπλασιας αξιας.

 

Λογικά θα σε περιμένω γιατί με ενδιαφέρει πολύ αυτή η διάσταση οθόνης. Βρήκα και αυτόhttp://www.geekbuying.com/item/F9006-4-3Inch-WVGA-Screen-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-SmartPhone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-OTG---Black-323767.html σε παραπλήσια τιμή και νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερο απο το Μ1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα τα σχόλια και απ ότι βλέπω είστε ικανοποιημένοι από τη συσκευούλα...Κάποιο πρόβλημα χτυπητό που να έχει το τηλέφωνο υπάρχει ή όντως είναι τόσο αψεγάδιαστο;;;

 

Το περιμένω κι εγώ σε 10 μερούλες περίπου. Όταν με το καλό το παραλάβω, θα κάνω ένα mini review. Πάντως MTK6572, 512MB RAM και οθόνη >4.5", δύσκολα βρίσκεις στα 50-55 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σε περιμένω γιατί με ενδιαφέρει πολύ αυτή η διάσταση οθόνης. Βρήκα και αυτόhttp://www.geekbuying.com/item/F9006-4-3Inch-WVGA-Screen-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-SmartPhone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-OTG---Black-323767.html σε παραπλήσια τιμή και νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερο απο το Μ1

 

Φαινεται πολυ δυνατο και σε εξαιρετικη τιμη.Αλλα επειδη την πατησα ασχημα με το ανωνυμο W450 και ευτυχως το Geekbuying μου εδωσε τα χρηματα πισω αφου τους εστειλα τα 2 κινητα που ειχα παρει και βγαλαν προβλημα,θα περιμενω να δω οταν κυκλοφορησει εδω στο φορουμ τις εντυπωσεις.

 

Το περιμένω κι εγώ σε 10 μερούλες περίπου. Όταν με το καλό το παραλάβω, θα κάνω ένα mini review. Πάντως MTK6572, 512MB RAM και οθόνη >4.5", δύσκολα βρίσκεις στα 50-55 ευρώ.

 

Καθε μερα βγαινουν σε εξαιρετικες τιμες νεα smartphone και ειδικα με τον εξαιρετικο ΜΤΚ6572 που ειναι και οικονομικοτατος και ταχυτατος.Το θεμα δεν ειναι μονο το μεγεθος της οθονης αλλα και η ποιοτητα της.Το ΗΤΜ Μ1 με εξεπληξε με την συμπαγη κατασκευη του.

Και κατι αλλο.Τα 3 πληκτα αφης δεν φωτιζονται.Ειναι κοκκινα και δεν εχουν λαμπακι απο κατω.Δεν μ ενοχλησε καθολου προσωπικα.Ισα ισα μ αρεσε πολυ.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο τηλεφωνακι το παρελαβα σημερα απο geekbuying απλα ενω εγραφε οτι εχει 2 μπαταριες ειχε μονο μια.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα.

Για το htm A6 σε 4,5" έχετε άποψη;

http://www.geekbuying.com/item/HTM-A6-4-5-Inch-Capacitive-Screen-MTK6572-Dual-Core-1-3GHz-Smart-Phone-Android-4-2-OS-3G-GPS---Black-321824.html

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Για να σιγουρευτώ, μιλάμε για το συγκεκριμένο προϊόν έτσι?

http://www.geekbuying.com/item/HTM-M1-4-7-Inch-Capacitive-Screen-MTK6572-Dual-Core-1-3GHz-Smart-Phone-Android-4-2-OS-3G-GPS---Grey-321732.html

 

Σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω και θέλω να ξέρω αν θα κάνω καλα να το παρω απο το "Geek Buying" ή απο το Ebay.

Στο ebay βρήκα αυτό? είναι το ίδιο? (Δεν νομιζω)

http://www.ebay.com/itm/HTM-M1-5-IPS-Screen-MTK6515-5MP-Quad-Core-Android4-2-2-Cellphone-Smartphone-HK-/291020284089?pt=Cell_Phones&var=&hash=item43c22920b9

 

Συγνώμη μιας και είμαι νέος σε αυτα >.<

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων, να έχετε όλοι μια όμορφη μέρα! ^_^

-Dan

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Για να σιγουρευτώ, μιλάμε για το συγκεκριμένο προϊόν έτσι?

http://www.geekbuying.com/item/HTM-M1-4-7-Inch-Capacitive-Screen-MTK6572-Dual-Core-1-3GHz-Smart-Phone-Android-4-2-OS-3G-GPS---Grey-321732.html

 

Σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω και θέλω να ξέρω αν θα κάνω καλα να το παρω απο το "Geek Buying" ή απο το Ebay.

Στο ebay βρήκα αυτό? είναι το ίδιο? (Δεν νομιζω)

http://www.ebay.com/itm/HTM-M1-5-IPS-Screen-MTK6515-5MP-Quad-Core-Android4-2-2-Cellphone-Smartphone-HK-/291020284089?pt=Cell_Phones&var=&hash=item43c22920b9

 

Συγνώμη μιας και είμαι νέος σε αυτα >.<

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων, να έχετε όλοι μια όμορφη μέρα! ^_^

-Dan

 

Το κινητο στο ebay ειναι ενα κινητο φαντασμα.Τα χαρακτηριστικα του ειναι ολα λαθος.Ο επεξεργαστης,η μνημη ram,η μνημη rom.Συν οτι ο πωλητης εχει κακη βαθμολογια.Το Geekbuying ειναι απολυτα αξιοπιστο και θα εχεις μια after sales υποστηριξη που ενας πωλητης του ebay δεν προσφερει.Το κινητο για τα λεφτα του ειναι τιμιο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο στο ebay ειναι ενα κινητο φαντασμα.Τα χαρακτηριστικα του ειναι ολα λαθος.Ο επεξεργαστης,η μνημη ram,η μνημη rom.Συν οτι ο πωλητης εχει κακη βαθμολογια.Το Geekbuying ειναι απολυτα αξιοπιστο και θα εχεις μια after sales υποστηριξη που ενας πωλητης του ebay δεν προσφερει.Το κινητο για τα λεφτα του ειναι τιμιο.

 

Να'σαι καλά! Χίλια ευχαριστώ!

Ευτυχώς που υπάρχουν άτομα σαν και εσένα και την παλεύουμε εμείς τα noobάκια ^_^

 

Κάτι τελευταίο, δεν έχει σημασία πιο χρώμα θα πάρω έτσι? (Μπορεί να ειναι εντελώς γελοία ερώτηση but just in case~ )

Διότι παραπάνω κάτι ακούστηκε~

 

Και πάλι ευχαριστώ!

-Dan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...