Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας τρελάνει η wind με τις μ@λ@κίες της!Πριν λίγο μου ήρθε το εξής sms

 

"Η διάρκεια ισχύος σας έληξε και η σύνδεση σας θα ακυρωθεί σε 5 μέρες.Για να παρατείνετε τη διάρκεια ισχύος,ανανεώστε άμεσα το χρόνο ομιλίας σας."

 

Λήγει 13/02/2013

WTF?????

 

Και μενα ηρθε, οπως ειχε ερθει και πριν κανα χρονο και σε πολλους αλλους,αλλα ηρθε μηνυμα οτι ηταν λαθος κτλ,κτλ.

Σε κατι τετοια με θυμαται η Wind, για 2-3πλασιασμους με εχει γραμμενο.. :p

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε αυτό "Η διάρκεια ισχύος σας έληξε και η σύνδεση σας θα ακυρωθεί σε 5 μέρες.Για να παρατείνετε τη διάρκεια ισχύος,ανανεώστε άμεσα το χρόνο ομιλίας σας." Τηλ στη wind και μου είπαν να το αγνοήσω. Ηταν λάθος του συστήματος.
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Στις 22/02/2012 μπήκα σε ένα κατάστημα Wind και έκανα ανανέωση των 20 ευρώ, οπότε πήρα τα 300Λ προς όλους, καθώς και τα λεπτά+σμσ προς Wind+Q.

Όλα καλά μέχρι σήμερα που είδα το status μου:

από τα 20 (+4 ευρώ που είχα από πρίν) μου έμεινε μόνο 1.5 ευρώ!!!

Από τα 300Λ προς όλους, ενώ μιλούσα με τις ώρες, ξόδεψε τα 115 και μου μείνανε 185Λ. Ίντερνετ δεν μπένω ποτέ, αποφεύγω τα σμσ, το πολύ να έστειλα 6-8 σμσ προς όλους.

Είναι φανερό οτι το σύστημα έτρωγε χρόνο ομιλίας από την κάρτα παρά από τα δωρεάν λεπτά προς όλους.

Κάλεσα 4-5 φορές το 1260 αλλά το support είναι busy κι έτσι έχασα και 1+ευρώ και απο εκεί!!!

Πώς μπορώ να έρθω σε επαφή με την Wind (άλλο τηλ ή email) για να βρω το δίκιο μου? Πού μπορώ να απευθυνθώ για να μου πιστώσουν τα 20 ευρώ που έφαγαν??

 

Παιδιά και σε μενα συνεβη ακριβως το ιδιο. 18,1 ευρω εξαφανιστηκαν σε μια νυχτα και ειχα κλειστο το κινητο1!!!! ΑΙΣΧΟΣ??? Μετα απο επικοινωνια μου ελεγξαν την γραμμη μου και μου απαντησαν οτι δεν βρηκαν λαθος!!~! Ας μου πει ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε μενα συνεβη ακριβως το ιδιο. 18,1 ευρω εξαφανιστηκαν σε μια νυχτα και ειχα κλειστο το κινητο1!!!! ΑΙΣΧΟΣ??? Μετα απο επικοινωνια μου ελεγξαν την γραμμη μου και μου απαντησαν οτι δεν βρηκαν λαθος!!~! Ας μου πει ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ....

 

 

Πηγαινε σε καταστημα wind και ζητα αναλυση κλησεων...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε καταστημα wind και ζητα αναλυση κλησεων...

 

η οποια θα ερθει μετα απο 2 μηνες τουλαχιστον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μητερα μου εχει συμβολαιο στη wind (wind flexy 20 νομιζω). Πληρωνει 25 ευρω το μηνα παγιο και δεν το υπερβαινει συχνα. Τι προτεινετε να κανει; Να ανανεωσει το συμβολαιο, να μπει σε καποιο αλλο προγραμμα ή να παω σε καρτοκινητη;
Link to comment
Share on other sites

Ο δωρεάν χρόνος προς wind/q με ανανέωση κάρτας έχει καταργηθεί γενικώς απ' ότι βλέπω στο καινούργιο site του f2g..

Πλέον δλδ μόνο με προπληρωμένο πακέτο για wind/q;

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ ανανεωση παιρνεις:

100' προς όλους +

100' + 100 sms προς WIND/Q (σε καταστημα) +

200' + 200 sms προς WIND/Q (σε καταστημα 12:00 – 15:00 & 17:00 – 20:00)

 

Παιδιά αυτά μπαίνουν άμεσα?

Πήγα με ενεργοποιημένη την προσφορά σε κατάστημα και έβαλα 10€, εδώ και κανα μισάωρο, και δεν μου πίστωσε τίποτα, πέραν του κανονικού υπολοίπου φυσικά...

Να στείλω email?

 

edit: ΟΚ, τελικά μπήκαν ~45 λεπτά μετά την ανανέωση

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Τι free2go και μπουρδες; ειχα παλια και καθε προσφορα αλλαζε μετα απο 3 βδομαδες......τωρα εχω καρτοκινητο ολυμπιακος και εχω βρει την υγεια μου με 1ευρω για καθε γκολ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουμε πουθενά τιμοκατάλογο επίσημο με τις χρεώσεις του F2G2?? Ο τιμοκατάλογος στο σαητ νομίζω δεν αναφέρει τις διαφορές του 2..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουμε πουθενά τιμοκατάλογο επίσημο με τις χρεώσεις του F2G2?? Ο τιμοκατάλογος στο σαητ νομίζω δεν αναφέρει τις διαφορές του 2..

 

Ψάχνοντας στο ιντερνετ βρήκα αυτό http://cartamobile.forumotion.com/t68-topic .Όλες οι άλλες χρεώσεις είναι σαν το επίσημο F2G.Μόνο σε αυτές διαφέρει που αναφέρει τo παραπάνω forum.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με χρεώσεις κάρτας χωρίς να χρησιμοποιώ Ίντερνετ είχα κι εγώ παρα την εξέταση που ζήτησα όπως και ανάλυση κλήσεων, τόσο σύστημα χάλια έχουν! Το επισήμαναν διότι βλέπω ότι πολλοί έχουν πρόβλημα και μας αρμεγουν κανονικά φίλοι, το σύστημα τους είδατε ότι στέλνει λάθος σύστημα τα, οπότε τώρα Θα κάνω φορητο ρητά σε άλλο δίκτυο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά μπαίνουν άμεσα?

Πήγα με ενεργοποιημένη την προσφορά σε κατάστημα και έβαλα 10€, εδώ και κανα μισάωρο, και δεν μου πίστωσε τίποτα, πέραν του κανονικού υπολοίπου φυσικά...

Να στείλω email?

 

edit: ΟΚ, τελικά μπήκαν ~45 λεπτά μετά την ανανέωση

 

με τοσες προσφορες, μπουκωσε το συστημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα εμενα στη Q μπηκαν μετα απο κανα 3ωρο.

 

το ασχημο ειναι οτι αν δεν ψαχτεις, αν αρχισεις τα τηλεφωνα με το που ανανεωσες θα σου φυγει η καρτα αμεσως. Θελει προσοχη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφηκα στο f2g.gr και ενεργοποίησα το bonus εγγραφής (300' λεπτά προς wind, q), μου ήρθε και μηνυμα, αλλά δεν καταλαβα πως ελέγχο ποσα λετά έχω υπόλοιπο??? Δεν μου δίνει νούμερο ελέγχου?

Ξέρει κάποιος κατι?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφηκα στο f2g.gr και ενεργοποίησα το bonus εγγραφής (300' λεπτά προς wind, q), μου ήρθε και μηνυμα, αλλά δεν καταλαβα πως ελέγχο ποσα λετά έχω υπόλοιπο??? Δεν μου δίνει νούμερο ελέγχου?

Ξέρει κάποιος κατι?

Καλείς 1242 και σου λέει πόσα λεπτά, sms και MB σου απομένουν.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε μενα συνεβη ακριβως το ιδιο. 18,1 ευρω εξαφανιστηκαν σε μια νυχτα και ειχα κλειστο το κινητο1!!!! ΑΙΣΧΟΣ??? Μετα απο επικοινωνια μου ελεγξαν την γραμμη μου και μου απαντησαν οτι δεν βρηκαν λαθος!!~! Ας μου πει ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ....

 

Κι εγώ είχα πάθει το ίδιο πριν από πολλά χρόνια... Είχαν αφαιρεθεί ξαφνικά 10-15€ από τη κάρτα μου σε μια μέρα.. Πήγα έκανα μια αίτηση σε ένα κατάστημα να μου στείλουν αναλυτικά τις κλήσεις μου και τις χρεώσεις μου για εκείνο το διάστημα, για να λάβω απάντηση μετά από κανα μήνα-2μηνο οτι δε μπορούνε να μου τις δώσουνε και οτι χρειάζεται εισαγγελική εντολή για να γίνει αυτό.. Ε τότε δε το έψαξα και πολύ παραπάνω, είχα και μια υπόνοια οτι μπορεί πράγματι να χε πατηθεί κατά λάθος κανά νούμερα και να χα χρεωθεί, οπότε το άφησα... Ήταν τότε που άρχισα να χρησιμομποιώ το κλείδωμα πληκτρολογίου..:p:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλείς 1242 και σου λέει πόσα λεπτά, sms και MB σου απομένουν.

 

όχι το bonus εγγραφής δεν φαίνεται στο 1242.. Αλλη επιλογή?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

όχι το bonus εγγραφής δεν φαίνεται στο 1242.. Αλλη επιλογή?

 

Τα βλέπεις από το MyF2G όλα μαζεμένα!

 

Ψάχνοντας στο ιντερνετ βρήκα αυτό http://cartamobile.forumotion.com/t68-topic .Όλες οι άλλες χρεώσεις είναι σαν το επίσημο F2G.Μόνο σε αυτές διαφέρει που αναφέρει τo παραπάνω forum.

 

Ευχαριστώ! Ελάχιστη χρέωση είμαστε σίγουροι οτι δεν έχει ακόμα; Γιατί γι αυτό δεν είμαι και τόσο σόγουρος...

Επίσης δεν έχουμε και χρέωση sms προς δίκτυα εξωτερικού 0,04€;

Edited by MrVass
Link to comment
Share on other sites

μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου στο MyF2G και στο δεξί μέρος της οθόνης μου αναγράφει το εξής:

Το κανονικό υπόλοιπο

 

€12,84

Λήγουν 09/01/2013

Να σας ενημερώσω πως είχα κάνει αίτηση φορητότητας του αριθμού που χρησιμοποιώ και από το προηγούμενο Σάββατο και για τους επόμενους 5 μήνες θα μου βάζουν μέσα 10€. Τα χρήματα αυτά προστέθηκαν στην αξία του χρόνου ομιλίας μου και απ'αυτά μου αφαιρέθηκαν 7 από την ενεργοποίηση του πακέτου που προσφέρει 600 λεπτά ομιλίας και 600 γραπτά μηνύματα προς αριθμούς WIND/Q.

Το 1269 αναφέρει πως έχω 3,14€ (είχα 0,14 € υπόλοιπο).

 

:confused::confused:

 

Ενημέρωση: Τελικά δεν υπάρχει σύστημα με την ιστοσελίδα της WIND καθώς μου πιστώθηκαν τα 10€ για το μήνα Μάρτη (μπερδεύτηκα γιατί την αίτηση την είχα κάνει στις 24/2, τα 10€ πιστώθηκαν στις 25/2 και από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι θα μπαίνουν κάθε μήνα οπότε νόμιζα ότι θα μπαίνουν στις 25 κάθε μήνα).

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Τι free2go και μπουρδες; ειχα παλια και καθε προσφορα αλλαζε μετα απο 3 βδομαδες......τωρα εχω καρτοκινητο ολυμπιακος και εχω βρει την υγεια μου με 1ευρω για καθε γκολ

Για καθε γκολ που "βαζουμε" ε; Για καθε γκολ που "τρωμε" αφαιρειται 1€;:p

Υπαρχει καρτοκινητο barcelona;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με χρεώσεις κάρτας χωρίς να χρησιμοποιώ Ίντερνετ είχα κι εγώ παρα την εξέταση που ζήτησα όπως και ανάλυση κλήσεων, τόσο σύστημα χάλια έχουν! Το επισήμαναν διότι βλέπω ότι πολλοί έχουν πρόβλημα και μας αρμεγουν κανονικά φίλοι, το σύστημα τους είδατε ότι στέλνει λάθος σύστημα τα, οπότε τώρα Θα κάνω φορητο ρητά σε άλλο δίκτυο!!!

 

Αν όντως είναι συστημικό λάθος η εταιρία θα στα πιστώσει. Αν είναι κανονική χρήση από το κινητό σου έστω εν αγνοία σου, εννοείτε οτι δεν θα πάρεις τίποτα πίσω.Ας μάθουμε να χειριζόμαστε σωστά τα κινητά ΟΛΟΙ μας και μετά ας αρχίσουμε να κατηγορούμε.Από το 1999 έχω telestet-tim-wind και δεν έχει αφαιρεθεί ούτε cent τόσα χρόνια από λάθος. Μια φορά μόνο 7ευρώ και αυτό ήταν τελικά κίνηση internet το οποίο πατήθηκε μόνο του μέσα στην τσέπη μου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εξαφανίστηκαν 200MB και 40 ευρώ σε μισή ώρα, καμία εφαρμογή που έχω δεν έχει κάνει τέτοια κατανάλωση (600MB) και μάλιστα τα SMS ότι μου τελείωσαν τα MB ήρθαν κατόπιν εορτής! Όταν είχε μηδενιστεί το υπόλοιπο!

Στην εξυπηρέτηση μου λέγανε τα έκανε το κινητό! Θα τρελαθούμε τελείως!

Τι μπορώ να κάνω; Τους το έγραψα και στο facebook μπας και φιλοτιμηθεί το τμήμα marketing να κάνει κάτι :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...