Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμεις που ειμαστε κ παλιοι κ η forthnet την εβγαλε στη φτηνια με το cl-110 δν γινεται να ζητησουμε κανα upgrade?? :p:p

 

λες να κατεβουμε σε πορεια?:lol:

παντως το cl-110 σκυλι! σχεδον 2-3 χρονια δουλευει 24ωρα και δεν λεει να παθει κατι:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγω αντιθετως με το cl-110 σκυλι αντιμετωπισα πολλα προβληματα,απο τις πρωτες μερες.

επισης με το τομσον δεν εχω και καλα παραδειγματα :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λες να κατεβουμε σε πορεια?:lol:

παντως το cl-110 σκυλι! σχεδον 2-3 χρονια δουλευει 24ωρα και δεν λεει να παθει κατι:p

 

οντως!! Παραπονο κανενα. Και ενα διαστημα που δν επιανε καλες ταχυτητες ηταν επειδη ειχα 12μετρα τηλεφωνικο καλωδιο! :p Αλλα δεν ειναι ασυρματο.. :rolleyes::lol:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ισως επεσες ή επεσα στην περιπτωση :lol:

 

ακομη το τομσον δινουνε?

αλλαξα 2 και ηταν σκαρτα και τα δυο.ισως επεσα σε ελλατωματικα.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να επεσα εγω στην περιπτωση των ok συσκευων :p

και γω fantomas_ktm εχω πανω απο 15 μετρα καλωδιο και συγχρονιζω στα ~8-10. μιας και το ανεφερες, για να παω να κοψω καποια περισια μετρα.

 

στο θεμα μας τωρα...

σε περιπτωση που θελω να φυγω απο την φορθνετ, μπορω να κρατησω τον τηλεφωνικο αριθμο? ειτε παω σε OTE, ειτε σε αλλο παροχο

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι. Οπως τον κρατησες φανταζομαι κ οταν αφησες τον ΟΤΕ. Γινεται μια αιτηση φορητοτητας οπως στις εταιριες κινητης τηλεφωνιας,
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

μπορει να επεσα εγω στην περιπτωση των ok συσκευων :p

και γω fantomas_ktm εχω πανω απο 15 μετρα καλωδιο και συγχρονιζω στα ~8-10. μιας και το ανεφερες, για να παω να κοψω καποια περισια μετρα.

 

στο θεμα μας τωρα...

σε περιπτωση που θελω να φυγω απο την φορθνετ, μπορω να κρατησω τον τηλεφωνικο αριθμο? ειτε παω σε OTE, ειτε σε αλλο παροχο

αμα εισαι αοριστου χρονου συμβολαιου μπορεις να πας να κανεις αιτηση στον Οτε και θα τα κανουν ολα τ'αλλα μονοι τους.?(κρατας τον ιδιο αριθμο)

επισης αμα εχεις συμβολαιο και θελεις να φυγεις πριν την ληξη εχεις ενα προστιμο..δεν θυμαμαι το ποσο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει ληξει το συμβολαιο. δεν με δεσμευει κατι. απλα ηθελα να μαθω αν μπορω να κρατησω τον ιδιο αριθμο.

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Moυ εστειλαν σημερα οτι και καλα θα μου στειλουν τον εξοπλισμο με κουριερ ενω μου τον εχουν δωσει απο την αρχη...θα μου τον ξανα στειλουν δηλαδη??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Moυ εστειλαν σημερα οτι και καλα θα μου στειλουν τον εξοπλισμο με κουριερ ενω μου τον εχουν δωσει απο την αρχη...θα μου τον ξανα στειλουν δηλαδη??

 

Εξαρταται, αν εχει γινει λαθος στα κεντρικα και δεν το εχουν ψιλιαστει, θα στον στειλουν... Πολλες φορες, σε ολους τους παροχους γινονται τετοια περιστατικα!! :!::!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Moυ εστειλαν σημερα οτι και καλα θα μου στειλουν τον εξοπλισμο με κουριερ ενω μου τον εχουν δωσει απο την αρχη...θα μου τον ξανα στειλουν δηλαδη??

 

Και εγώ έτσι έλεγα!! Σε όλους το λέει αυτό (τουλάχιστον και στους 6-7 γνωστους μου που έβαλαν forthnet, μαζί και εγώ και είχαμε πάρει τον εξοπλησμό απο το κατάστημα), θα είναι το σύστημα έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω forthnet 2play. ρουτερ το siemens cl-110! κορυφαιο!

αλλα μολις με δωσαν ενα ασυρματο απο κον-εξ. θα λειτουργησει? ή παιζει να ειναι κλειδωμενο το ρουτερ του κον-εξ?

αν δεν κανω λαθος ειναι bautec η μαρκα

Link to comment
Share on other sites

εχω forthnet 2play. ρουτερ το siemens cl-110! κορυφαιο!

αλλα μολις με δωσαν ενα ασυρματο απο κον-εξ. θα λειτουργησει? ή παιζει να ειναι κλειδωμενο το ρουτερ του κον-εξ?

αν δεν κανω λαθος ειναι bautec η μαρκα

Όντως το Siemens CL-110 είναι ένα από τα καλύτερα modems που κυκλοφορούν, κατά τη δική μου άποψη πάντα.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το router του Conn-X.

Κι αυτό είναι εξίσου αξιόπιστο.

Γνώμη μου, να κρατήσεις το BaudTec το οποίο είναι και ασύρματο και έχεις και 4 θύρες Ethernet για να συνδέσεις κι άλλους υπολογιστές. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω τωρα το bautec. μακαρι να πανε ολα καλα! καλο, χρυσο το siemens, αλλα κακα τα ψεματα, το ασυρματο "λεει" περισσοτερο
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις κ αλλες συσκευες να συνδεθουν ασυρματα μια η αλλη εισαι. Διοτι ειναι προτιμοτερο και το ασυρματο στον κυριως υπολογιστη να το εχεις συνδεδεμενο μεσω ethernet ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο θα εχω ενα σταθερο pc, μαλλον με ethernet. και ασυρματα το λαπτοπ.

τελικα ειναι sagem το ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο θα εχω ενα σταθερο pc, μαλλον με ethernet. και ασυρματα το λαπτοπ.

τελικα ειναι sagem το ρουτερ.

 

Το 2404 ειναι?? Βαλ' το σε δροσερο μερος γιατι μετα απο ωρες θα μπορεις να βραζεις νερο!! Και μη νομιζεις οτι ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο σαν modem!! Αλλα ενταξει αφου το πηρες τσαμπα και θες να χρησιμοποιεις και το ασυρματο οκ!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν κάθε βράδυ τον τελευταίο καιρό σέρνεται!

Αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς δεν συμβαίνει μόνο στη forthnet!

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται σήμερα η forthnet ή είναι η ιδέα μου;

 

Καπως ναι, δεν ειναι χειροτερα απο αλλες φορες βεβαια. Σε ποια περιοχη εισαι??

 

Κανε ενα ping και πες μας ποσο ειναι.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου εδώ Σέρρες η Forthnet σερνετε γενικώς!! Στην καλύτερη πάω γύρω στα 8-9!! Και η Forthnet λέει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα!! Πρίν είχα Tellas και πήγενε πολύ καλύτερα!! Έχε χάρει που έχω προπληρώσει για 1 χρόνο αλλιώς θα πήγενα σε άλλη εταιρεία!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...