Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

S O S !!! θυμάται κανείς ένα παιδικό με κάτι παιδάκια κ μια δασκάλα ποθ ζωγράφιζαν μια πορτα στον πινακα και πιγεναν σε αλλαι διασταση? Θυμάμαι υπήρχε και ένας κιθαρίστας με καμπανα παντελονι που τους βοηθούσε και πρέπει να ήταν η μορφή κάποιου γνωστού κιθαριστα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδια. εγω ειμαι του 90 και ψαχνω μια σειρα που εβλεπα μικρος. ουτε ξερω ποσο καιρο ψαχνω. ξεκινουσε σε ενα δωματιο παιδικο. ηταν βραδυ και το δωματιο ηταν γεματο διαφορα πραγματα οπως παιχνιδια. και μετα εδειχνε καποια παραμυθια. και δεν υπηρχε γενικα κανενας ανθρωπος ως ηθοποιος
Link to comment
Share on other sites

Οι περιπέτειες του Νιλς Χόλγκερσον

Με τις χηνες ε;

Το θυμαμαι πολυ καλα....τι μου θυμησες τωρα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Busy World of Richard Scarry

 

Ηταν παλια ενα παιδικο...αλλα δεν θυμαμαι πως το λενε.Θελω να αρχισω να ψαχνω τα επισοδια... ηταν ενας γατος ο Μουσμουλενιος και ο φιλος του ο Σπιρτος που ηταν σκουλικι και ο κυριος Φραπας που ολο εχανε το καπελο του και ο Μαστροαλεπος ο εφευρετης...... οποιος γνωριζει πως λεγετε το παιδικο ας απαντησει..... σας ευχαριστω!!!:p

 

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
^ Χαχαχα!

 

Αυτο το εχω ακομα σε κασετα! :Ρ

 

και εγω...ο ελληνικος τιτλος πως ειναι..??δεν θυμαμαι καν

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

και εγω...ο ελληνικος τιτλος πως ειναι..??δεν θυμαμαι καν

 

Αν και δεν το πρόλαβα, στο IMDB λέει ότι ο τίτλος ήταν "Ο πολυάσχολος κόσμος του Richard Scarry".

http://www.imdb.com/title/tt0179558/releaseinfo#akas

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το πρόλαβα, στο IMDB λέει ότι ο τίτλος ήταν "Ο πολυάσχολος κόσμος του Richard Scarry".

http://www.imdb.com/title/tt0179558/releaseinfo#akas

 

θα το ψαξω αν και νομιζω οτι στις κασετες ελεγε ο σπιρτος (το σκουλικακι) ιστοριες απο την ....... πολη..κατι τετοιο

οχι ενταξει το βρηκα ετσι ηταν ο τιτλος

οποιος βρει ελληνικα επεισοδια ας τα ανεβασει...λεω να ανεβασω και εγω τιποτα

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Που το ξεθαψατε το Busytown? Τρομερο!! :respect::respect:

 

Ο τηλεοπτικος τιτλος πραγματι ειναι "Ο πολυασχολος κοσμος του Richard Scarry", αλλα σαν βιβλιο ονομαζοταν απλα "Busytown" και ετσι ειναι γνωστο στον κοσμο παγκοσμιως.

 

Μαλιστα για τους παλιους, αν θυμουνται ειχε βγει και παιχνιδι σε MS-DOS. Ακομα και τωρα το βαζω σε πιτσιρικια να παιζουν!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψαχνω εδω και καιρο ενα παλιο παιδικο,ειναι απ'οτι θυμαμαι μετα το 2000 και δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν στο Star ή στο Alter. Τεσπα...αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ο "κακος" χαρακτηρας στα πρωτα επεισοδια ηταν μια Pixie,που συνοδευοταν απο ενα Golem (ή κατι τετοιο). Σε καποιο σημειο η Pixie κινδυνευει να πεθανει και θυσιαζεται ο Golem για να ζησει. Μετα η Pixie γινεται "καλη". Θυμαται κανεις κατι σχετικο;:(
Link to comment
Share on other sites

Που το ξεθαψατε το Busytown? Τρομερο!! :respect::respect:

 

Ο τηλεοπτικος τιτλος πραγματι ειναι "Ο πολυασχολος κοσμος του Richard Scarry", αλλα σαν βιβλιο ονομαζοταν απλα "Busytown" και ετσι ειναι γνωστο στον κοσμο παγκοσμιως.

 

Μαλιστα για τους παλιους, αν θυμουνται ειχε βγει και παιχνιδι σε MS-DOS. Ακομα και τωρα το βαζω σε πιτσιρικια να παιζουν!! :)

 

μπορω καπου να βρω το παιχνιδι ειναι δωρεαν?

το επαιζα παλια και ηταν τελειο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανείς πώς λέγεται μια σειρά που είχε κάπου στο 2004 το Star, με κάτι "ιππότες" που είχαν μαγικές πανοπλίες ή κάτι τέτοιο; :Ρ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γνωριζετε Αν Εχουν μεταδοθεί όλα τα επεισόδια του Αστυνομου Σαινη απο την ελληνικη τηλεοραση?Συμφωνα με αυτο http://www.imdb.com/title/tt0085033/episodes ειναι συνολικα 86.

 

Και το κυριοτερο ξερετε που μπορουμε να τα βρουμε στο ιντερνετ στα Ελληνικα?Υπαρχουν καπου? παντως σε youtube και bluwhite εχει πολυ λιγα..

 

Αν οχι ,επειδη νομιζω πολυ θα τα θελουν, υπαρχει κανεις που να τα εχει γραψει ολα και να τα εχει στην κατοχη του?

 

Χαχα! Οταν Έκανα αυτο το post δεν ειχα ιδεα οτι η Ετ 1 θα δείξει Αστυνόμο Σαίνη Μετά Απο Λίγο Καιρό! Και Κάποιος έγραψε όλα τα επεισόδια που ολοκληρώθηκαν σήμερα και τα ανέβασε στο youtube και τα 86 !!! :D

 

Επιτέλους Υπάρχει Ολοκληρωμένη η Σειρά Αστυνόμος Σαίνης Στο Ελληνικό Ίντερνετ!

 

Απολαύστε : http://www.youtube.com/playlist?list=PL2AAD345986084425&feature=plcp

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Υπάρχει Ολοκληρωμένη η Σειρά Αστυνόμος Σαίνης Στο Ελληνικό Ίντερνετ!

 

Απολαύστε : http://www.youtube.com/playlist?list=PL2AAD345986084425&feature=plcp

 

δυστυχώς οχι με την παλιά μεταγλώτιση

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανείς πώς λέγεται μια σειρά που είχε κάπου στο 2004 το Star, με κάτι "ιππότες" που είχαν μαγικές πανοπλίες ή κάτι τέτοιο; :Ρ

 

Αυτήν εννοείς μήπως; http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mystic_Knights_of_Tir_Na_Nog

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

NAI!NAI!NAI! την έχαχνα παντού και δε την έβρισκα! Να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς οχι με την παλιά μεταγλώτιση

 

Αυτή η παλιά μεταγλώττιση μου λείπει πάρα πολύ και στις ταινίες του Αστερίξ.... Ήταν πραγματικά αξεπέραστη!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παρέα καλησπέρα θέλω κι εγώ την πολύτιμη βοήθειά σας...ψάχνω απεγνωσμένα πλέον να βρω ένα παλιό παιδικό στο οποίο ήταν από ότι θυμάμαι 3 παιδιά που έκαναν ανασκαφή στην έρημο και έπεφταν σε μια τρύπα,όπου εκεί βρησκονταν,μπροστά σε μια πόρτα που την περνούσαν κ ταξίδευαν στο χρόνο!!θυμαμαι ένα επεισόδιο χαρακτηριστικά ότι ήταν με τον Σαμψών κ τη Δαλιδά!!ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...