Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενταξει ειναι λιγο 1GB, αλλα εδω και με αυτην την υπηρεσια η φθηνοτερη συνδεση θελει 50 ευρω τον μηνα γι αυτο δεν βαζω ακομα.

Μην τα θελουμε ολα δικα μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος through ( 1 Απρ. 2004 , 10:48)

 

Σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας, είναι μια νέα υπηρεσία επιβράβευσης των ιδιωτών πελατών, μέσω της οποίας κάθε λεπτό ομιλίας ανεξαρτήτως τύπου κλήσης (αστικά, υπεραστικά, προς κινητά, διεθνή) ανταμείβεται, χωρίς χρονικούς περιορισμούς για την ημέρα ή την ώρα που μιλάνε.

 

Το πρόγραμμα επιβράβευσης των πελατών της Lannet Communications, ονομάστηκε “EGO” για να δηλώσει ξεκάθαρα ότι προσαρμόζεται απόλυτα στα μοναδικά δεδομένα του κάθε πελάτη.

 

Δεν υπάρχει κόστος ενεργοποίησης της υπηρεσίας ή μηνιαίο πάγιο. Ο πελάτης δε χρειάζεται να κάνει καμία πρόσθετη ενέργεια για να ενταχθεί στο πρόγραμμα. Η συμμετοχή του είναι αυτόματη από τη στιγμή που είναι πελάτης της Lannet.

 

Κάθε πελάτης κερδίζει πόντους, βάσει του χρόνου που μίλησε, και κατ’ επέκταση δωρεάν χρόνο ομιλίας, σε ένα ή περισσότερους τύπους κλήσης, που εξαργυρώνεται αυτόματα τον επόμενο μήνα. Το Lannet-EGO μειώνει ακόμα περισσότερο το κόστος συνδιαλέξεων και προσαρμόζεται αυτόματα στις ανάγκες και τις συνήθειες κάθε πελάτη. Η ενημέρωση των δωρεάν λεπτών ομιλίας που κερδίζει ο πελάτης ανά τύπο κλήσης, γίνεται μέσω του μηνιαίου λογαριασμού που λαμβάνει.

 

Η νέα υπηρεσία έχει ήδη μπει σε ισχύ από τις 25 Μαρτίου 2004 και δεν έχει ημερομηνία λήξης.

 

 

Να σημειώσω εγώ, πως καλές και ευπρόσδεκτες τέτοιες κινήσεις, αλλά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ενημέρωση για τον τρόπο που υπολογίζεται ο δωρεάν χρόνος. Είναι πολύ θολό και ασαφές το όλο σκηνικό. Ποιος μου λέει εμένα πως π.χ. σου δίνει 1 λεπτό δωρεάν ανά 100 λεπτά ομιλίας, κάτι που στην ουσία είναι δώρον άδωρον;

 

Ελπίζω κάποιος να έχει περισσότερες πληροφορίες :rolleyes:

 

 

 

 

Πήρα στο 800 111 1780 και ακούγεται πραγματικά διαφορετικό. Μου είπαν ότι παίρνεις για κάθε κλήση (και για τα 4 είδη) 1 πόντο από 8-14, 2 πόντους από 14-18, 3 πόντους από 18-22 και 4 πόντους από 22-8. Αν συγκεντρώσεις 80-400 πόντους το μήνα παίρνεις 5 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας στο λογαριασμό του επόμενου μήνα, 401-1400 πόντους 10 λεπτά δωρεάν χρόνου και από 1401 και πάνω 20 λεπτά δωρεάν. Αυτό ισχύει για κάθε είδος κλήσης χωριστά. Μου είπαν για παράδειγμα ότι με 5 υπεραστικές κλήσεις 4 λεπτών μετά τις 10 το βράδυ, μαζεύω 80 πόντους και παίρνω 5 λεπτά δωρεάν υπεραστικά τον επόμενο μήνα. Έτσι η τιμή των υπεραστικών γίνεται 0,049 € γίνεται 0,0392 €, δηλαδή μείωση 20%!

Αν έχω κάνει και προεπιλογή φορέα στη ΛΑΝΝΕΤ (η οποία δίνει 30 λεπτά δωρεάν αστικά το μήνα για ένα χρόνο) μπορώ να μετέχω κανονικά στο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει επισημασμενο της Telepassport θα πρεπει να δημιουργηθει αντιστοιχα συγκεκριμενα thread για τις αλλες εταιρειες και να γινουν και αυτα επισημασμενα, για να ειμαστε αντικειμενικοι... πραγμα αρκετα δυσκολο ;)
Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δημιουργήσω ένα ασύρματο δίκτυο για να ανταλάσουμε αρχεία με τους φίλους μου.

 

Τα σπίτια που θέλουμε να συνδέσουμε βρίσκονται σε απόσταση (το πολύ) 1km, αλλά αν γίνεται θέλω το δίκτυο να έχει εμβέλεια περίπου 3km

 

1. Τι εξοπλισμό θα χρειαστώ (αναλυτικά το κάθε εξάρτημα σας παρακαλώ...)

 

2. Μπορώ να έχω μια κεντρική κεραία που θα είναι ο αναμεταδότης των σημάτων σε ένα κεντρικό σημείο (δηλαδή να είναι μόνη της.)

 

3. Θα μπορώ να μοιράσω μια σύνδεση ADSL σε όλους τους χρήστες του δικτύου?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο CptBill ,δεν αναφερεται πουθενα το πως απενεργοποιειται ο τηλεφωνητης.Οποιος μπορει να μας ενημερωσει ας το κανει γιατι μου το εβαλαν και μενα κατα λαθος και μου εχει σπασει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τώρα ένα παλιό φυλλάδιο... Αν ισχύουν τα όσα λέει, ο CptBill παραπάνω έδωσε σωστά την ενεργοποίηση. Συγκεκριμένα...

 

Ενεργοποίηση: *62#

Επιβεβαίωση: *#62#

Ακύρωση: #62#

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος ( 1 Απρ. 2004 , 13:33)

 

Η GMX, ένας από τους μεγαλύτερους γερμανικούς παρόχους υπηρεσιών email, ανακοίνωσε οτι προτίθεται να διαθέσει στη αγορά δωρεάν DSL συνδέσεις χωρίς χρονοχρέωση και με ελεύθερη κίνηση 1GB (1,2λεπτά κάθε επιπλέον MB). Όπως αναφέρεται στο άρθρο της η FAZ, μια από τις μεγαλύτερς γερμανικές εφημερίδες, το κόστος (που υπολογίζεται στα 15ευρώ ετησίως!!!) θα καλυφθεί από τις υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας (δλδ το email, η κίνηση πέρα απο το 1GB κα).

 

Εν ολίγοις, όποιος χρησιμοποιεί το DSL και κατεβάζει μέχρι 1GB τον μήνα δεν θα πληρώνει τπτ για παροχέα ίντερνετ...

 

Θερμή παράκληση: Μην αρχίσετε τα σχόλια "αιώνια Ελλάδα", "ψωροκώσταινα" και τα σχετικά. Ζούμε σε μια πολύ ωραία χώρα και ας μας βγαίνει το DSL αηδόνι ;) Πιείτε μια φραπεδία με τους φίλους σας ή βγείτε για βόλτα στον ήλιο και θα σας περάσει!

 

φιλε διαφωνο μαζι σου!!!εχεις δικιο στο οτι γκρινιαζουμε για πολλους λογους αλλα για μια στιγμη τι θα επρεπε δηλαδη να κανουμε??!!!να τρωμε οτι μας πλασαρουνε με περιτεχνο τροπο??!!!αν δεν υπηρχε και αυτη η μορφη γκρινιας(που μονο γκρινια δεν ειναι,παραπονα ειναι-και νομιζω πως δικαιολογημενα εχουμε)τοτε ουτε τα εγγονια μας δεν θα ειχαν αδσλ γιατι μην ξεχνας πως καποιοι πιεσαν για να εφαρμοστει η τεχνολογια αδσλ-την οποια ο ποτε κρατουσε σε πιλοτικο σταδιο-μη χ**ω-για χρονια!οποτε καλυτερα να εχουμε κριτικο πνευμα και οχι να ειμαστε κοιμησμενοι....(sorry για το κυρηγμα :p )

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Yup, αυτές είναι οι "μυστικές" εντολές.

 

Anyway, μέχρι να πάρω κάποιο dect της siemens με αυτόματο τηλεφωνητή (call me SL150) θα αρκεστώ στη παραπληγική υπηρεσία του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

des an se kalyptei sti periohi sou to diktyo tis vivodi. an nai pare aytin, to paketo bgainei pio fthina. (kai na dei kai o ote ligo antagwnismo mpas kai meiwsei ligo to pagio...)

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συμφορουμιτες.

Να τι συμβαινει αυτες τις μερες....

 

Τελικα βρε παιδια οι μειωσεις απο ποτε επρεπε να ισχυουν?

Μου χρεωσαν για 384 απο 1/2/2004-31/3/2004 98 Ευρω χωρις Φπα που σημαινει οτι με φορτωσαν με τις παλιες τιμες.

Αναλυτικα ο λογαριασμος.

 

Βασικα Τελη 1/3/04-31/3/04 =10.49

Βασικα Τελη 1/2/04-29/2/04 =10.49

Αναδρομικα: Βασικα Τελη =0.51

Μηνιαιο Τελος Προσβασης Π1 1/2/2004-31/3/2004 =49.98

Οτενετ Ondsl home Μηνιαιο Τελος 1/2/2004-31/3/2004 = 98

Συνολο Χωρις Φπα 169.47

Με Φπα 197.66

 

Πλακα μας κανουν???????????

φυσικα δεν το αφησα ετσι.Πηγε ο πατερας μου και τους ειπε τι παιζετε και του λενε 'κυριε απο το επομενο διμηνο θα ισχυσουν οι τιμες οι νεες.Φυσικα δεν το σταματησα και εστειλα mail στην οτενετ.

ιδου και η απαντηση μαζι με το αρχικο κειμενο μου.

 

Καλησπέρα σας.

 

Είμαι συνδρομητής μιας γραμμής aDSL 384/128 από τα μέσα περίπου του Οκτωβρίου.

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ να με ενημερώσετε για το ποτέ θα ισχύουν (εφόσον δεν είναι σε ισχύ ήδη) οι νέες τιμές που είχαν εξαγγελθεί από την Otenet στις 14/1/2004 από την τιμή των 49. € στα 34.95 € χωρίς Φπα, για την σύνδεση αορίστου χρόνου.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

---------------

Αξιότιμε Κύριε,

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επικοινωνήσατε με την OTEnet. Σας ενημερώνουμε ότι ο ΟΤΕ γνωρίζει ότι έχουν δημιουργηθεί προβλήματα με τις χρεώσεις και μας έχει ενημερώσει ότι θα προχωρήσει στις απαραίτητες αλλαγές και παράλληλα θα επιστρέψει το επιπλέον ποσό που εκ παραδρομής χρεώθηκε στους συνδρομητές.

 

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

 

Με εκτίμηση,

Τομαρά Ελένη

Γενική Εμπορική Διεύθυνση

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών OTEnet (NEXT2U)

Tel: 801-11-35555 (Αστική χρέωση)

Fax: +3210-6779990

e-mail: msenergo@otenet.gr

http://www.otenet.gr/hd/

 

 

τα σχολια δικα σας και δικα μου :whistle:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...