Jump to content

Καλοκαιρινή εργασία σε νησί


steveee
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας , ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε νησί αυτό το καλοκαίρι , αλλά επειδή δεν έχω ξανά εργαστεί σε bar , δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βρω εργασία. Κάποιος μου είπε πως αν πάω σε ένα νησί αυτή την περίοδο , θα βρω δουλεία. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

θέλω να μου πείτε εσείς που έχετε εργαστεί σε νησί πως σας φάνηκε ? Ήταν καλή εμπειρία ή το μετανιώσατε ? Πως είχατε βρει την δουλεία ? Από χρήματα άξιζε ?

Από νησί δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στο μυαλό μου , μάλλον θα κοιτάξω για Κω, Μύκονο, Σαντορίνη ,Κέρκυρα, Σκιάθο.

Οι απόψεις σας θα με βοηθήσουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Opoios exei bar tha exei hdh vrei anthrwpous na doulepsoun..ektos an theleis na doulepseis san servitoros..

to kalutero kata ti gnwmh mou einai na doulepseis se estiatorio/zaxaroplasteio pou mporeis na doulepseis eite prwinos eite apogeumatinos na sou menei kai xronos na vgaineis to vradu. Apo xrhmata de kserw ti paizei alla me ta mpourmpouar sigoura tha einai kalutera an douleues se bar

ektos vevaia an eisai dj h barman kai ksereis ti douleia

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε νησί αυτό το καλοκαίρι , αλλά επειδή δεν έχω ξανά εργαστεί σε bar , δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βρω εργασία. Κάποιος μου είπε πως αν πάω σε ένα νησί αυτή την περίοδο , θα βρω δουλεία. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

θέλω να μου πείτε εσείς που έχετε εργαστεί σε νησί πως σας φάνηκε ? Ήταν καλή εμπειρία ή το μετανιώσατε ? Πως είχατε βρει την δουλεία ? Από χρήματα άξιζε ?

Από νησί δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στο μυαλό μου , μάλλον θα κοιτάξω για Κω, Μύκονο, Σαντορίνη ,Κέρκυρα, Σκιάθο.

Οι απόψεις σας θα με βοηθήσουν πολύ.

γιατι να μας ετσι χυμα σε καποιο νησι?,μπορεις να παρεις καποια εφημεριδα,να κοιταξεις στο ιντερνετ οπου υπαρχουν σχετικες αγγελιες

 

ετσι και καλυτερη πληροφορηση σχετικα με το τι δουλεια προτειται(ωρες,μισθο,τι καλυπτει κτλ ) θα εχεις και δεν κινδυνευεις να πας για δουλεια και να βρεθεις να κανεις απλα διακοπες.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε νησί αυτό το καλοκαίρι , αλλά επειδή δεν έχω ξανά εργαστεί σε bar , δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βρω εργασία. Κάποιος μου είπε πως αν πάω σε ένα νησί αυτή την περίοδο , θα βρω δουλεία. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

θέλω να μου πείτε εσείς που έχετε εργαστεί σε νησί πως σας φάνηκε ? Ήταν καλή εμπειρία ή το μετανιώσατε ? Πως είχατε βρει την δουλεία ? Από χρήματα άξιζε ?

Από νησί δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στο μυαλό μου , μάλλον θα κοιτάξω για Κω, Μύκονο, Σαντορίνη ,Κέρκυρα, Σκιάθο.

Οι απόψεις σας θα με βοηθήσουν πολύ.

 

einai alitheia pws an pas se nhsi,(egw eimai sti paro,)ksemparka kai to pas psaxnontas tha vreis pio eykola,giati kaneis sxedon den vazei aggelies.oloi psaxnoun apo gnwsto gnwstou ktl.polloi exoun vrei idi alla polla barakia club ktl vriskoun proswpiko gia tin arxi tis periodou,kai meta prosthetoun ki alla atoma,mporeis na kleiseis na eisai ena apo aytan pou tha erthoun argotera.gia mena to kalytero pou exeis na kaneis einai na kateveis to pasxa se nhsi,na psakseis gia to kalokairi,ola ta bar tha doulepsoun se full douleia me full proswpiko to pasxa,ekei ousiastika tha krinoun kai an aytoi pou exoun parei tha synexisoun to kalokairi kai polloi den synexizoun,mporei na vreis kati me ti mia,i na s exoun sta ypopsin gi aytous pou tha fygoun.mporei na se proslavoun kai me ti mia na to pas seri apo to pasxa os to telos kalokairiou.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τέτοιες δουλειές βρίσκεις μέσω γνωστού, κάποιου που ασχολείται με αυτά ή που έχει δουλέψει σε νησί. Και επειδή λες πως δεν έχεις ξαναδουλέψει πιο δύσκολα θα σε πάρουν σε δουλειά. Όχι πως αποκλείονται και οι αγγελίες. Νομίζω πως καλύτερο θα ήταν να βρεις δουλειά πριν ξεκινήσεις για το νησί.

Σίγουρα αξίζει από χρήματα, γνωρίζεις κόσμο και θα περάσεις καλά.

Στη Μύκονο για παράδειγμα παίζουν τρελά χρήματα αλλά έχει και ένα Α κόστος η ζωή εκεί. Αν θέλεις να δουλέψεις για να βάλεις κάποια χρήματα στην άκρη, θέλει καλό κουμάντο.

Δεν είπες όμως από που είσαι μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Από Θεσσαλονίκη είμαι φιλέ trenakia και το κακό είναι πως δεν έχουν ξεκινήσει τα ακτοπλοϊκά δρομολόγια για τα νησιά ακόμη. Όποτε πρώτα πρέπει να κατέβω Αθήνα…! Το άλλο κακό είναι πως εργάζομαι σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας ενδυμάτων και δεν έχω χρόνο για να ψάξω. Τώρα θα μου πείτε "καλά δουλεύεις σε μεγάλη εταιρία και θες να ψάξεις για εποχιακή " ?

- Ναι , διότι δεν έχει προοπτικές εξέλιξης και βαρέθηκα να πήζω κάθε καλοκαίρι στην Σαλόνικα. Βαρέθηκα να δουλεύω μέχρι τις 17:00 το Σάββατο , την ώρα που όλοι λείπουν Χαλκιδική...! Φέτος λέω να τολμήσω μπας και περάσω ένα καλοκαίρι καλά. Δεν ξέρω αν το μετανιώσω ή όχι , παντός λέω να τολμήσω.

Φιλέ Pasalimani κάπως έτσι το σκάφτομαι κι’ εγώ . Από αγγελίες το μόνο που βρίσκω είναι για ξενοδοχεία, που χρειάζεται να στείλεις βιογραφικό και ώσπου να σου απαντήσουν θα έχει φύγει το μισό καλοκαίρι ...! Οποτε πρέπει να αποφασίσω για πιο νησί και να την κάνω. (η αλήθεια είναι πως έχω ενδοιασμούς και ψιλοκολωνω να πάω στα ξέμπαρκα …:worry:)

Link to comment
Share on other sites

min pas sta ksemparka,syndiase to,pare ti pareoula sou kai pigene gia pasxa se kapoio nhsi,gia 2-3 meroules.kai syndiase ta ola.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

ζητηστε να πληρωνεστε με την βδομαδα το πολυ!.

ειναι συνηθες φαινομενο μετα να σε καθυστερουν, ακομη κ να μην σε πληρωσουν ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε νησί αυτό το καλοκαίρι , αλλά επειδή δεν έχω ξανά εργαστεί σε bar , δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βρω εργασία. Κάποιος μου είπε πως αν πάω σε ένα νησί αυτή την περίοδο , θα βρω δουλεία. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

θέλω να μου πείτε εσείς που έχετε εργαστεί σε νησί πως σας φάνηκε ? Ήταν καλή εμπειρία ή το μετανιώσατε ? Πως είχατε βρει την δουλεία ? Από χρήματα άξιζε ?

Από νησί δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στο μυαλό μου , μάλλον θα κοιτάξω για Κω, Μύκονο, Σαντορίνη ,Κέρκυρα, Σκιάθο.

Οι απόψεις σας θα με βοηθήσουν πολύ.

 

 

 

καταρχας εφοσον δεν εχεις ξαναδουλεψει θα πας για ΒΟΗΘΟΣ μπουφετζη/μπαρ /σεριβτορος. αν πας χυμα πηγαινε στη μυκονο που θα βρεις στανταρ.παντα φευγει καποιος,και ειναι τοσα πολλα τα μαγαζια.βεβαια θα ζητησεις και την διαμονη σου (βασικο)αλλιως ο μισθος δε σε φτανει ουτε για το δωματιο!;) εγω παντως εκανα κατι αναλογο στα νιατα μου :p(στα 23)δουλευα στη μυκονο σε τουριστικο γραφειο (αν και εχω δουλεψει και μπουφε-σερβις) κ περασα σουπερ!:D την ειχα βρει απο αγγελια την δουλεια.στο τελος παραιτηθηκα βεβαια μετα απο 2 μηνες (ιουλιος-αυγουστος)αφου επαθα υπερκοπωση!:blink: οι ωρες ηταν εξοντωτικες και το βραδυ βεβαια που να κοιμηθεις με τις ιταλιδες κουκλιτσες εξω:) να πας σου το συνηστω ανεπιφυλακτα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια χαρα!!!! Είδα αυτό το θέμα και πιστεύω θα με βοηθήσει κάποιος από εδώ..! Κληρώθηκα εθελοντής για τα ΕΛΤΑ τον Αύγουστο στη Μυκονο!! Τα ΕΛΤΑ μου καλήπτουν περίπου 40Ε την ημέρα! Τι λέτε;; που μπορώ να μείνω;;; Να μείνω σε κάμπινγκ;; Επίσης δεν θα ξέρω κανέναν εκεί..! Λέτε να ξενερώσω τελείως;;

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!!!! Είδα αυτό το θέμα και πιστεύω θα με βοηθήσει κάποιος από εδώ..! Κληρώθηκα εθελοντής για τα ΕΛΤΑ τον Αύγουστο στη Μυκονο!! Τα ΕΛΤΑ μου καλήπτουν περίπου 40Ε την ημέρα! Τι λέτε;; που μπορώ να μείνω;;; Να μείνω σε κάμπινγκ;; Επίσης δεν θα ξέρω κανέναν εκεί..! Λέτε να ξενερώσω τελείως;;

 

 

Μια εμπειρια ειναι και αυτη!

πηγαινε και βλεπεις!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!!!! Είδα αυτό το θέμα και πιστεύω θα με βοηθήσει κάποιος από εδώ..! Κληρώθηκα εθελοντής για τα ΕΛΤΑ τον Αύγουστο στη Μυκονο!! Τα ΕΛΤΑ μου καλήπτουν περίπου 40Ε την ημέρα! Τι λέτε;; που μπορώ να μείνω;;; Να μείνω σε κάμπινγκ;; Επίσης δεν θα ξέρω κανέναν εκεί..! Λέτε να ξενερώσω τελείως;;

 

Είμαι λίγο off-topic αλλά τι ακριβώς είναι ο "εθελοντής για τα ΕΛΤΑ"; Πώς γίνεται να κληρωθείς για κάτι τέτοιο;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

αντι να βγαζεις θα βαζεις κ απο την τσεπη σου λεφτα

 

Καλησπέρα παιδιά ,

Σκέφτομαι κι εγω να δουλέψω το καλοκαίρι DJ ή το πολύ ως Barman σε κάποιο νήσι, βέβαια και στην Αθήνα αν βρω δεν θα με χαλάει αλλα στο νησί ειναι πολύ καλύτερα.. Έχω ξαναδουλέψει DJ με ενα φίλο μου παλιότερα σε μια καφετέρια κα σε άλλα events που διοργανώναμε αλλα σε νησί δυστυχώς δεν έχω κανένα γνωστό.. Τι προτείνετε να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

Σκέφτομαι κι εγω να δουλέψω το καλοκαίρι DJ ή το πολύ ως Barman σε κάποιο νήσι, βέβαια και στην Αθήνα αν βρω δεν θα με χαλάει αλλα στο νησί ειναι πολύ καλύτερα.. Έχω ξαναδουλέψει DJ με ενα φίλο μου παλιότερα σε μια καφετέρια κα σε άλλα events που διοργανώναμε αλλα σε νησί δυστυχώς δεν έχω κανένα γνωστό.. Τι προτείνετε να κάνω??

 

δυσκολα να βρεις ετσι δουλεια. συνηθως τετοιες δουλειες γινονται μεσα απο γνωστους γνωστων κλπ κλπ...βασικα και γω σε τετοια φαση ειμαι μονο που εχω τον πατερα μου στο νησι να ψαχνει αντι για μενα. και μολις τελειωσω φροντιστηρια πιθανον να παω για δουλεια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....ΕΙΜΑΙ bARMAN Κ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΣΕΖΟΝ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ,ΑΝ Κ ΕΧΩ 5ΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΠΩΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ??ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

akisthessaloniki, Καλωσόρισες στο myphone.gr.

θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. είναι προτιμότερο να αποφεύγονται τα κεφαλαία (είναι σαν να φωνάζεις)..

 

Καλή διαμονή στο forum!

 

Εκ της διαχείρισης,

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας. εγω είμαι 18 και θα θελα να βρω δουλεια για το καλοκαιρι στην αθηνα ή σε κάποιο νησί. επίσης και κάποιο τόπο διαμονής. ξερεί κανείς από που θα βρω πληροφορίες. pls αν ξερετε πες τε μου...:cool:
Link to comment
Share on other sites

λογω της καποιας εμπειριας μου και λογω πολλων γνωστων σε νυχτερινα μαγαζια θα κοιταξω να δω τι μπορει να γινει στο θεμα δουλειας και θα ενημερωσω.μιλαμε για κρητη ομως.αν και πιστευω οτι σε μια εφημεριδα μπορειτε να βρειτε αρκετες ενδιαφερουσες δουλειες συμφωνα με αυτο που ψαχνετε παντα και να ειναι και στην περιοχη σας.πολυ θετικο αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...