Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα ποια εταιρια πιστευετε πως ειναι καλυτερη σε σημα και διαθεσιμοτητα lte 4g, η cosmote η η vodafone?

Ρωταω γιατι στην περιοχη μου τις προαλλες σε μια καφετερια, ενας φιλος με voda επιανε lte και μαλιστα με πολυ καλες ταχυτητες δοκιμαζοντας το speedtest, ενω εγω με cosmote δεν εβρισκα απολυτως τιποτα στον ιδιο χωρο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η καθε εταιρεια δινει τον δικο της χαρτη....εσυ θα δεις την περιοχη σου κι εκει που κινεισαι....

http://i615.photobucket.com/albums/tt231/optostyle/4G_zps7cec2500.png

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Η καθε εταιρεια δινει τον δικο της χαρτη....εσυ θα δεις την περιοχη σου κι εκει που κινεισαι....

http://i615.photobucket.com/albums/tt231/optostyle/4G_zps7cec2500.png

 

Δηλαδη θα πρεπει να κανω εγω καποια κινηση μεσω του παροχου μου? Γιατι κοιτωντας στο site της cosmote στα σημεια που υποτιθεται πως υπαρχει διαθεσιμοτητα του lte ειναι και στην περιοχη μου.

 

Εκτος φυσικα αν δεν κανω εγω κατι σωστα. Υποθετω πως η ενεργοποιηση δεδομενων και λειτουργια δικτυου στο lte/gsm/wcdma ειναι η σωστη, ετσι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα...και επιπλεον να στο "ανοιξει" και ο παροχος....τουλαχιστον ετσι γινετε με την Vodafone

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Σωστα...και επιπλεον να στο "ανοιξει" και ο παροχος....τουλαχιστον ετσι γινετε με την Vodafone

 

Τελικα τηλεφωνησα στην εξυπηρετηση πελατων cosmote και μου ειπαν πως το εχω ενεργοποιημενο μεσω ενος μηνυματος που μου ειχε ερθει τις προαλλες απο την cosmote. Το μονο που χρειαζομαι για να ολοκληρωθει ουσιαστικα η διαδικασια ειναι να ενεργοποιησω και καποιο πακετο ιντερνετ ουτως ωστε να δουλεψει, συν φυσικα να υπαρχει και διαθεσιμοτητα του δικτυου στην περιοχη που θα βρισκομαι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθε φορα που ανοιγεται τι κινητο ξεκιναει και η εφαρμογη "μουσικη google play" αν την εχετε αναβαθμηση ή οχι?

Γιατι στο galaxy s2 που μολις πηρε και επισημα την 4.1.2 το κανει και ο μονος τροπος για να μην το κανει ειναι να ΜΗΝ κατεβασεις την αναβαθμηση του συγκεκρημενου προγραμματος.

Link to comment
Share on other sites

Το κανει... λυση ειναι να πας στις εφαρμογες και να απεγκαταστησεις την αναβαθμιση. Εγω εχω κανει και disable
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω backup το efs έχω galaxy s3 I9305 το ktool απο play store δεν υποστηρίζει την συσκευή

 

Δοκίμασε με το SGSIII EFS Backup / Restore

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το SGSIII EFS Backup / Restore

Έκανα με το efs 1.7.14 πολύ εύκολα με την 2.0.62 δεν έβγαλα άκρη

Πρέπει να είσαι root και να έχεις εγκαταστήσει το Busybox

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει συγκεκριμενος λογος που θελετα να κρατησετε backup του efs? Εχει βγει καποια καινουρια εκδοση λογισμικου που προκαλει τα ιδια αποτελεσματα με αυτα της αναβαθμισης του απλου s3?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει συγκεκριμενος λογος που θελετα να κρατησετε backup του efs? Εχει βγει καποια καινουρια εκδοση λογισμικου που προκαλει τα ιδια αποτελεσματα με αυτα της αναβαθμισης του απλου s3?

 

Προληπτικά ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Προληπτικά ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει

 

Τον φακελο efs μπορουμε να τον κρατησουμε backup με το root explorer και την μεθοδο copy paste σε καποιο φακελο στην εξωτερικη sd card?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τον φακελο efs μπορουμε να τον κρατησουμε backup με το root explorer και την μεθοδο copy paste σε καποιο φακελο στην εξωτερικη sd card?

 

με το root explorer πατας πανω στον φακελο efs και επιλεγεις create tar και μετα επιλεγεισ παλι no compression και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

με το root explorer πατας πανω στον φακελο efs και επιλεγεις create tar και μετα επιλεγεισ παλι no compression και εισαι οκ

 

Και στο restore τι κανουμε οταν μας χρειαστει? Βαζουμε το tar αρχειο εκει που ηταν ο φακελος efs στην αρχη και το αποσυμπιεζουμε εκει μεσα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .κατι παραξενο συμβαινει στο κινητο μου εδω και μερες.Οταν ειναι standby (sleep modus) το ωρολογι σταματαει να δουλεευει.

Π.Χ ειναι 20.13 και μπαινει σε sleep modus.αν ο ξεκλειδωσω μετα απο 1 ωρα και 17 λεπτα αντι να λεει 21.30 λεει 20.13.οσο ειναι ξεκλειδωτο η ωρα δουλευει κανονικα.Μολις μπει σε sleep modus τα ιδια.Αμα κανω επαννακινηση περενει την ωρα ρου απο το δικτυο αλλα μετα παλι τα ιδια.Ειπα να κανω factory reset αλλα μετα πιος περναει ολα τα προγραμματα ξανα.

εχει κανενας τιποτα παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο ενώ είναι σε sleep mode ανάβει στιγμιαία η οθόνη και σβήνει τι παίζει τα έπαιξε το τηλέφωνο η είναι απο software
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο ενώ είναι σε sleep mode ανάβει στιγμιαία η οθόνη και σβήνει τι παίζει τα έπαιξε το τηλέφωνο η είναι απο software

 

Κάποια εφαρμογή ευθύνεται

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ποτε θα βγουν ενημερωσεις λογισμικο για το κινητο μας ??

 

Λογικα οταν ενημερωθουν με καποια καινουρια ενημερωση τα απλα s3, θα ακολουθησουμε και μεις.

Πιο πριν δεν νομιζω.

 

Τον τελευταιο καιρο παρατηρω μια αυξηση στα επιπεδα χρησης μνημης ram.

Χωρις καποια ιδιαιτερη χρηση του κινητου, η μνημη μου δειχνει τον τελευταιο καιρο να φτανει μεχρι και το 1,09gb!

Ειναι φυσιολογικο αυτο, συμβαινει και σε εσας η πρεπει να κανω κατι? Ευτυχως δηλαδη που εχουμε 2gb και εχουμε περιθωριο.

Επισης σχετικα με το συστημα android στις πληροφοριες μπαταριας, απο οτι γνωριζω δε θα επρεπε να περναει το 10%, ειναι φυσιολογικο να ειναι παραπανω?

 

Φοραω την Γερμανικη (αν δεν κανω λαθος) 4.1.2 με αριθμο κατασκευης XXBME3

εκδοση βασικου φασματος XXBME1.

 

Edit. Το viber ηταν τελικα η αιτια!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος στις επαφες εκτος του ονοματος να εμφανιζονται και οι αριθμοι των τηλεφωνων?στην μανισια εφαρμογη δεν βρηκα τιποτα μονο μεσω αλλης εφαρμογης.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στο restore τι κανουμε οταν μας χρειαστει? Βαζουμε το tar αρχειο εκει που ηταν ο φακελος efs στην αρχη και το αποσυμπιεζουμε εκει μεσα?

 

Ναι, κοιτάς και τα permissions/ownership βέβαια.

Εγώ προσωπικά ένα απλό copy paste έκανα στο pc. Ούτε tar ουτε rar ουτε τίποτα.

Δεν ξέρω φυσικά αν θα υπήρχε θέμα γιατί ποτέ δεν χρειάστηκε να τον κάνω επαναφορά (έστρωνε το imei με φλασαρισμα μοντεμ η στοκ ρομ).

Αμφιβάλλω, αλλά κάνε απ'ολα. Κακό δεν κάνει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο μοντέλο S3 LTE λειτουργεί χωρίς προβλήματα με sim και το 4G δίκτυο της cosmote; Το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο μοντέλο S3 LTE λειτουργεί χωρίς προβλήματα με sim και το 4G δίκτυο της cosmote; Το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα φίλε μου.Ναι το κινητό αυτό λειτουργεί τέλεια με το 4G δίκτυο της Cosmote χωρίς κανένα πρόβλημα.Και από ταχύτητα?Τις περισσότερες φορές φορτίζει τις σελίδες πιο γρήγορα και από το ίντερνετ σπίτι μου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε που μπορω να αλλαξω το γυρω γυρω στο κινητο και που γιατι επεσε και μου χαλασε την μερα ????? Σος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...