Jump to content

Vodafone University Mobile Internet


tassos2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοιτητικό internet με €4,74 το μήνα (δίνει 4GB με αυτόματη παύση μόλις γίνει κατανάλωσή τους). Το βρήκα στο facebook. Δίνει δωρεάν το usb modem! Ακούγεται εξαιρετικό για φοιτητές!

 

576885_4846072238035_1925528953_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τετοια προσφορά δεν έχει ξαναγίνει ποτέ. Και ισχύει για όσο ισχύει το πάσο σου!

 

Αυτό είναι σίγουρο; Πήγα σήμερα και έκανα το συγκεκριμένο πρόγραμμα και η υπάλληλος μου είπε πως είναι διαθέσιμο μόνο για 1 χρόνο. :worry:

Ενημερωτικά, το usb stick δίνεται δωρεάν και είναι το Vodafone K3770.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει για οσα χρονια και το πασο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο; Πήγα σήμερα και έκανα το συγκεκριμένο πρόγραμμα και η υπάλληλος μου είπε πως είναι διαθέσιμο μόνο για 1 χρόνο. :worry:

Ενημερωτικά, το usb stick δίνεται δωρεάν και είναι το Vodafone K3770.

 

Εκτος αν το πασο σου ληγει σε ενα χρονο.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν το πασο σου ληγει σε ενα χρονο.

Πρωτοετής είμαι και το πάσο μου θα λήξει το 2018. Απλώς, όταν έκανα το συμβόλαιο, η κοπέλα με ρωτήσε για πόσους μήνες θέλω να το έχω και πριν της απαντήσω, μου είπε πως είναι μόνο για ένα χρόνο και δεν μπορώ να το έχω περισσότερο. :worry:

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

τα συμβολαια ειναι ετησια και του χρονου ο φοιτητης πηγαινει με το νεο του πασο και το ανανεωνει.Απολυτως λογικο.Για οσα χρονια ειναι φοιτητης και εφοσον το ανανεωνει θα εχει αυτη τη τιμη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα συμβολαια ειναι ετησια και του χρονου ο φοιτητης πηγαινει με το νεο του πασο και το ανανεωνει.Απολυτως λογικο.Για οσα χρονια ειναι φοιτητης και εφοσον το ανανεωνει θα εχει αυτη τη τιμη.

 

the most correct answer !

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Καποιος με αυτη την υπηρεσια μπορει να μας πει εαν δουλευουν τα voip κανονικα ή εαν εμπιμπτουν στον περιορισμο των 40Ευρω/μηνα ???
Link to comment
Share on other sites

the most correct answer !

 

μαλλον το λες ειρωνικα, μιας και το πασο πχ ενος πρωτοετη ισχυει τουλαχιστον μεχρι το 2018!! Δεν το ανανεωνει, και στο συστημα καταγραφεται αυτη η ημερομηνια, οποτε ισχυει οσο και το πασο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος λογαριασμός απλώς περιλαμβάνει αναλογικα το πάγιο απο την αρχή της σύνδεσης μέχρι την έκδοση του λογαριασμου και φυσικά το 1 πάγιο του επόμενου μήνα οπότε δεν είναι σιγουρο οτι ο πρώτος μήνας είναι 8 και κατι όπως ο δικός σου...just saying

 

Δεν μου έχει έρθει ακόμη ο πρώτος λογαριασμός, αλλά η κοπέλα στο κατάστημα τόσο μου είπε περίπου ότι θα πληρώσω την πρώτη φορά. :worry:

Η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε στις 20/10 και σύμφωνα με τη Vodafone, ο πρώτος μου λογαριασμός (που περιέχει το αναλογικό πάγιο) εκδόθηκε στις 21/10.

 

ΥΓ: Όσον αφορά τα δικαιολογητικά, εμένα δε μου ζήτησαν χαρτί ΔΕΚΟ, μόνο ταυτότητα και πάσο.

 

Μεταφέρω τη συζήτησή μας εδώ από το θέμα στο οποίο γινόταν προηγούμενως καθώς το θέμα αφορούσε προσφορά στην καρτοκινητή τηλεφωνία της Vodafone, οπότε ήμασταν εκτός θέματος.

 

Εγώ έκανα σύνδεση στο University VMB το Σάββατο 20/10 και σύμφωνα με την υπάλληλο της Vodafone η οποία με κάλεσε για να επιβεβαιώσει τη σωστή λειτουργία της γραμμής, ο πρώτος λογαριασμός που περιέχει 1,5 μήνα θα εκδιδόταν την επομένη, δηλαδή στις 21/10. Η ίδια μου πρότεινε να μην κάνω αρκετή χρήση της γραμμής το Σ/Κ και μου είπε πως θα ήταν καλό να αρχίσω να τη χρησιμοποιώ από τη Δευτέρα πράγμα που έκανα.

Μετά από ~30mb χρήσης του προγράμματος, το ύψος του πρώτου μου λογαριασμού ανέρχεται στα 4,90€.

 

Υπάρχει κάτι όμως που μου φαίνεται περίεργο. Στην αρχική σελίδα του My Account αναγράφεται το εξής: "Περίοδος χρήσης: 20/10-20/10", η χρήση που έκανα το Σάββατο δηλαδή, ενώ στην ανάλυση λογαριασμού αναγράφεται το εξής: "Vodafone Φοιτητοinternet 21/10 - 20/11". Υπάρχουν δύο διαφορετικές ημερομηνίες σχετικά με τη χρήση του προγράμματος ή το δεύτερο είναι κάτι διαφορετικό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

H τιμή που αναφέρεται και στην σελίδα της ΕΔΕΤ είναι τελική, ή ο λογαριασμός κάθε μήνα θα υπερβαίνει το πενταεύρω;

Επίσης, υπάρχει πρόνοια ώστε όλα να τρέχουν σωστά και σε χρήστες mac ή υπάρχουν ασυμβατότητες;

Link to comment
Share on other sites

H τιμή που αναφέρεται και στην σελίδα της ΕΔΕΤ είναι τελική, ή ο λογαριασμός κάθε μήνα θα υπερβαίνει το πενταεύρω;

Επίσης, υπάρχει πρόνοια ώστε όλα να τρέχουν σωστά και σε χρήστες mac ή υπάρχουν ασυμβατότητες;

 

Τα 4,74€ είναι η τελική τιμή του προγράμματος. Για το αν υπάρχουν ασυμβατότητες δεν μπορώ να το γνωρίζω καθώς το χρησιμοποιώ σε περιβάλλον Windows 7. Δεν πιστεύω πάντως να συναντήσεις κάποιο πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, υπάρχει πρόνοια ώστε όλα να τρέχουν σωστά και σε χρήστες mac ή υπάρχουν ασυμβατότητες;

 

το στικακι που σου δινουν ειναι συμβατο με mac.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καποιος με αυτη την υπηρεσια μπορει να μας πει εαν δουλευουν τα voip κανονικα ή εαν εμπιμπτουν στον περιορισμο των 40Ευρω/μηνα ???

 

 

Voip δεν παίζει, το τσέκαρα! Αλλά οκ σε τιμή ενός καφέ, είναι απόλυτα λογικό!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το λες ειρωνικα, μιας και το πασο πχ ενος πρωτοετη ισχυει τουλαχιστον μεχρι το 2018!! Δεν το ανανεωνει, και στο συστημα καταγραφεται αυτη η ημερομηνια, οποτε ισχυει οσο και το πασο...

 

 

Καθόλου φιλε μου, Εισαι συμφωνια μεταξυ του υπουργειου και της Vodafone και θα το εχει αμα το πασο του εως το 2018. αλλα επειδη δεν μπορει να σου κανει τοσο μεγαλο συμβολαιο, πριν το 12μηνο πας με το πασο σου και ανανεωνεις στην ιδια τιμη. Βασικα δεν χρειαζετε καν να πας με τηλεφωνικη επικοινωνια με την εταιρεια επιβεβαιωνεις οτι θελεις να συνεχισεις.

 

Οταν σου περναν την αιτηση καταγραφουν απο το πασο σου ποτε ληγει το πασο. :)

 

Μεταφέρω τη συζήτησή μας εδώ από το θέμα στο οποίο γινόταν προηγούμενως καθώς το θέμα αφορούσε προσφορά στην καρτοκινητή τηλεφωνία της Vodafone, οπότε ήμασταν εκτός θέματος.

 

Εγώ έκανα σύνδεση στο University VMB το Σάββατο 20/10 και σύμφωνα με την υπάλληλο της Vodafone η οποία με κάλεσε για να επιβεβαιώσει τη σωστή λειτουργία της γραμμής, ο πρώτος λογαριασμός που περιέχει 1,5 μήνα θα εκδιδόταν την επομένη, δηλαδή στις 21/10. Η ίδια μου πρότεινε να μην κάνω αρκετή χρήση της γραμμής το Σ/Κ και μου είπε πως θα ήταν καλό να αρχίσω να τη χρησιμοποιώ από τη Δευτέρα πράγμα που έκανα.

Μετά από ~30mb χρήσης του προγράμματος, το ύψος του πρώτου μου λογαριασμού ανέρχεται στα 4,90€.

 

Υπάρχει κάτι όμως που μου φαίνεται περίεργο. Στην αρχική σελίδα του My Account αναγράφεται το εξής: "Περίοδος χρήσης: 20/10-20/10", η χρήση που έκανα το Σάββατο δηλαδή, ενώ στην ανάλυση λογαριασμού αναγράφεται το εξής: "Vodafone Φοιτητοinternet 21/10 - 20/11". Υπάρχουν δύο διαφορετικές ημερομηνίες σχετικά με τη χρήση του προγράμματος ή το δεύτερο είναι κάτι διαφορετικό; :worry:

 

Οι 2 διαφορετικες ημερομηνιες ειναι τα 2 παγια, ενα το κανονικο και ενα το αναλογικο. Τωρα εσενα επειδη ακριβως σε 2 μερες θα εβγαινε επισημα ο λογαριασμος το αναλογικο ηταν 0,20€. Δεν υπαρχει κατι που πρεπει να σε απασχολει.

Edited by mcde
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου φιλε μου, Εισαι συμφωνια μεταξυ του υπουργειου και της Vodafone και θα το εχει αμα το πασο του εως το 2018. αλλα επειδη δεν μπορει να σου κανει τοσο μεγαλο συμβολαιο, πριν το 12μηνο πας με το πασο σου και ανανεωνεις στην ιδια τιμη. Βασικα δεν χρειαζετε καν να πας με τηλεφωνικη επικοινωνια με την εταιρεια επιβεβαιωνεις οτι θελεις να συνεχισεις.

 

Οταν σου περναν την αιτηση καταγραφουν απο το πασο σου ποτε ληγει το πασο. :)

 

ε αυτο λεω και εγω, δεν χρειαζεται κατι να ανανεωσεις, η τιμη μενει ιδια μεχρι να ληξει το πασο.Απλα εχει ελαχιστη παραμονη 1 ετος λογω της επιδοτησης που δινει. Οταν ληξει το πασο σου σε καλουν για να σε ενημερωσουν και σε μεταφερουν σε αλλο πακετο. Ειναι οπως τα κανονικα συμβολαια και ανανεωση να μην κανεις η τιμη δεν αλλαζει οσο και να το εχεις...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τους φοιτητές του ανοικτού πανεπιστημίου? Μου λένε ότι δε δικαιούμαι το πρόγραμμα επειδή δεν έχω πάσο.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τους φοιτητές του ανοικτού πανεπιστημίου? Μου λένε ότι δε δικαιούμαι το πρόγραμμα επειδή δεν έχω πάσο.

 

σωστα σου λενε. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

H ανακοίνωση της ΕΔΕΤ λ'εει ότι είναι για όλους τους φοιτητές και τα μέλη ΔΕΠ. Οπότε πως είναι δυνατόν να μου λένε σωστά αφού είμαι φοιτητής? Στο κάτω κάτω και τα μέλη ΔΕΠ δεν έχουν πάσο...
Link to comment
Share on other sites

Το ανοικτό πανεπιστήμιο (τουλάχιστον πρίν μερικά χρόνια που είχα ενα θεμα) το θεωρούν πολυτέλεια...επειδή πληρώνεις δίδακτρα...και δε σου κάνουν έκπτωση (ετσι ισχυε στα ακτοπλοικά κλπ εισιτήρια)!

Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά όντως δε παίζει voip με τη κάρτα αυτή. Επίσης αν ξέρετε το πακέτο της cosmote το φοιτητικό΄αν παίζει το voip!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα για τους φοιτητές του ΕΑΠ ξεκαθαρίστηκε στο forum των φοιτητών του ΕΑΠ: http://www.eap-forums.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=31457

 

Εκεί αναφέρει ότι έγινε διευκρίνηση εκ μέρους της ΕΔΕΤ που είχε διενεργήσει αρχικά το διαγωνισμό, λέγοντας ότι οι φοιτητές ΕΑΠ μπορούν να προμηθεύονται το Vodafone University Mobile Internet από καταστήματα αναδόχου (δηλαδή Vodafone) με επίδειξη Δελτίου Ταυτότητας Φοιτητή (σε ισχύ). Άρα δεν απαιτείται φοιτητικό πάσο.

 

Δυστυχώς σε δύο προσπάθειες επικοινωνίας που είχα με εκπροσώπους της Vodafone, ο καθένας έλεγε τα δικά του: ο ένας ότι δεν ισχύει η "προσφορά" για φοιτητες ΕΑΠ, η άλλη ότι απαιτείται πάσο. Αναληθή και τα δύο...

 

Μάλιστα κάποιος φοιτητής ΕΑΠ γράφει (κάπου στην 3η σελίδα) ότι πήγε ήδη σε κατάστημα Vodafone και προχώρησε επιτυχώς όλα τα βήματα της διαδικασίας.

Link to comment
Share on other sites

Το ανοικτό πανεπιστήμιο (τουλάχιστον πρίν μερικά χρόνια που είχα ενα θεμα) το θεωρούν πολυτέλεια...επειδή πληρώνεις δίδακτρα...και δε σου κάνουν έκπτωση (ετσι ισχυε στα ακτοπλοικά κλπ εισιτήρια)!

Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά όντως δε παίζει voip με τη κάρτα αυτή. Επίσης αν ξέρετε το πακέτο της cosmote το φοιτητικό΄αν παίζει το voip!

 

Στην καρτοκινητη γενικα που ρωτησα πριν 4 μερες στην εξυπηρετηση πελατων ΔΕΝ γινεται ... vodafone + VOIP γιοκ ! στις αλλες 2 παιζει κανονικα απο οσο ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...