Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι δυνατόν να σου δώσουν προσφορά. Τίποτα δεν κόπηκε. Δεν γίνεται ποτέ αυτό που ζητάς. Να τηλεφωνάμε και να μας δίνουν προσφορά να πάμε.

Διάβασε καμμιά δεκαριά σελίδες να μάθεις την τακτική:D

 

Μια και είναι διπλή η αναφορά από δύο φίλους παραπάνω, ίσως να κάνουν ένα μικρό διάλειμμα, μια και είχαν ξεφτιλιστεί εντελώς οι προσφορές για συμβόλαια... Ακόμη κι αν είναι έτσι, από την επόμενη εβδομάδα λογικά θα αρχίσουν πάλι τα ίδια.

 

Και πριν λίγο καιρό, είχαν ανεβάσει τις τιμές για μια εβδομάδα περίπου, και μετά κατρακύλησε πάλι μέχρι τα 18-19.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα ίδια και σε μένα χθες, μετά από επικοινωνία με το εμπορικό τμήμα της Voda για να μεταφέρω την γραμμή μου στο Red1 μου είπαν 55 ευρώ τελική τιμή και αν μετέφερα 2 γραμμές 89 ευρώ. Τέλος η προσφορά απ' ότι φαίνεται. Θα περιμένω να δω τι θα μου προτείνει κι η Cosmote στις 11 του μήνα που ξεκινάει η περίοδος ανανέωσης και αν δεν ακούσω κάτι καλό πάμε για F2G μέχρι να επανέλθουν οι δυνατές προσφορές.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Τελος λοιπον...Οσοι προλαβαμε προλαβαμε !!!

Καποια στιμη μεσα στο 12μηνο και προς το τελος ελπιζω να ξαναυπαρξει ανταγωνισμος.

 

Εγω μετανοιωνω που δεν ζητησα 18μηνο απο Vodafone.

 

Γιατι αν το ζητησουμε τωρα λες να μη μας το δωσουν?Κι εγω 12μηνο ανανεωσα εκ νεου συμβολαια που ειχα ανανεωσει πριν 2,5 μηνες.Εγω μολις ξαναρχισουν οι προσφορες θα τους στειλω ενα μειλ να παμε στο 18μηνο,αλλιως τμημα παραπονων και ολα θα γινουν οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν το ζητησουμε τωρα λες να μη μας το δωσουν?Κι εγω 12μηνο ανανεωσα εκ νεου συμβολαια που ειχα ανανεωσει πριν 2,5 μηνες.Εγω μολις ξαναρχισουν οι προσφορες θα τους στειλω ενα μειλ να παμε στο 18μηνο,αλλιως τμημα παραπονων και ολα θα γινουν οπως πρεπει.

 

το τμημα παραπονων τι τηλεφωνο εχει?

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν το ζητησουμε τωρα λες να μη μας το δωσουν?Κι εγω 12μηνο ανανεωσα εκ νεου συμβολαια που ειχα ανανεωσει πριν 2,5 μηνες.Εγω μολις ξαναρχισουν οι προσφορες θα τους στειλω ενα μειλ να παμε στο 18μηνο,αλλιως τμημα παραπονων και ολα θα γινουν οπως πρεπει.

 

Αλλες οι τιμες πριν 2,5 μηνες που ανανεωσες εσυ και αλλες τωρα που ειναι πολυ κατω...Τμημα παραπονων δεν νομιζω να υπαρχει...Ολα στην γραμμη εξυπηρετησης καταναλωτων

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αλλες οι τιμες πριν 2,5 μηνες που ανανεωσες εσυ και αλλες τωρα που ειναι πολυ κατω...Τμημα παραπονων δεν νομιζω να υπαρχει...Ολα στην γραμμη εξυπηρετησης καταναλωτων

 

Πριν 2 μηνες ανανεωσα με 26,88 και τωρα εκανα εκ νεου ανανεωση με 18,88 για καθε red1.Τα τηλεφωνα των τμηματων παραπονων ειναι κινητα και μαλιστα προσωπικα.Εγω παντως μιλαω με καποια συγκεκριμενη απο το τμημα αυτο.Και μαλιστα ανανεωσα χωρις αιτημα φορητοτητας.Πριν 2,5 μηνες τα 26,88 ηταν καλη εκπτωση,τωρα οχι.Σε 2 μηνες κανεις δεν ξερει με βεβαιοτητα.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Και πως μετά από μόλις 2 μήνες έκανες ξανά ανανέωση το ίδιο συμβόλαιο για 18.88? Είχε ποινή? Και σε ποιό τηλέφωνο μίλησες για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Και πως μετά από μόλις 2 μήνες έκανες ξανά ανανέωση το ίδιο συμβόλαιο για 18.88? Είχε ποινή? Και σε ποιό τηλέφωνο μίλησες για αυτό?

 

Στειλε μου π.μ. να σου πω 2-3 πραγματακια εαν θελεις.Μη μασατε απο ποινες.κτλ που θα επικαλεστουν.Η διαδικασια ειναι απενεργοποιηση της υπαρχουσας εκπτωσης και ενεργοποιηση νεας...στη δικη μου περιπτωση μεγαλυτερης.Οταν εχεις ανανεωσει τηλεφωνικα μετα απο φορητοτητα εχεις καποια διαπργματευτικα ατου.Τωρα παντως θα πρεπει να περιμενεις να ξαναβγαλει ανταγωνιστικες τιμες η κοσμοτε για να τους πιεσεις για καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει τρεις γραμμες red1 με 18.80 την καθε μια στις 27/9

 

Σημερα πηρα τις 3 sim για mobile internet

 

Μου ειπαν απο Vodafone οτι θα εινει ενεργες σε 5 εργασιμες τα 750ΜΒ που βλεπω τωρα θα γινουν 1500ΜΒ

 

Εχει καπιος εμεπιρια απο κατι τετοιο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει τρεις γραμμες red1 με 18.80 την καθε μια στις 27/9

 

Σημερα πηρα τις 3 sim για mobile internet

 

Μου ειπαν απο Vodafone οτι θα εινει ενεργες σε 5 εργασιμες τα 750ΜΒ που βλεπω τωρα θα γινουν 1500ΜΒ

 

Εχει καπιος εμεπιρια απο κατι τετοιο ?

 

Σωστά σου είπαν. Ουσιαστικά ενεργοποιείς την υπηρεσία Internet 4 share. Όταν ενεργοποιηθεί στη γραμμή θα μπουν αυτόματα και τα επιπλέον 750mb που θα καταναλωνονται είτε από το κινητό είτε από την ιντερνετ σιμ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σου είπαν. Ουσιαστικά ενεργοποιείς την υπηρεσία Internet 4 share. Όταν ενεργοποιηθεί στη γραμμή θα μπουν αυτόματα και τα επιπλέον 750mb που θα καταναλωνονται είτε από το κινητό είτε από την ιντερνετ σιμ

 

Ευχαριστω

Και θελει τοσες πολλες μερες αυτο ???? Φαντασου να μην ηταν και αυτοματες οι διαδικασιες....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ρωταω ειναι:

Εχω Vodafone και θελω να παραμεινω, αλλα να παω σε RED1 με οσο καλυτερη τιμη γινεται..

Ποσο χαμηλα μπορω να μου δωσει το RED1 μετα απο πιεση, κανοντας αιτημα για φορητοτητα προς Κοσμοτε;

Και τι να τους πω οτι μου εδωσε η Κοσμοτε; (ποσο χαμηλο παγιο, για να πιεσω);

Δηλαδη ποσο ειναι το πιο χαμηλο που δινει η Κοσμοτε σε μια γραμμη για κατι αντιστοιχο με RED1;

 

στο τελος της βδομαδας τελειώνει ο χρονος που εχω την εκπτωση και θα αρχισουν να με χρεωνουν ολοκληρο το παγιο παλι!

Τι λετε να κανω; να καλεσω Κοσμοτε και να κανω φορητοτητα; ή δεν ειναι καλη στιγμη;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

στο τελος της βδομαδας τελειώνει ο χρονος που εχω την εκπτωση και θα αρχισουν να με χρεωνουν ολοκληρο το παγιο παλι!

Τι λετε να κανω; να καλεσω Κοσμοτε και να κανω φορητοτητα; ή δεν ειναι καλη στιγμη;

 

Παρε πρωτα vodafoneκ και ρωτα τι πακετο σου δινουν και μετα καπακι την cosmote για φορητοτητα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

19ε red 1 χωρις να εχεις hol σταθερο ή τιποτα οικογενειακο προγραμμα?

ισχυουν ακομη οι τιμες αυτες?

 

18.80 red1 για δυο γραμμες με απειλη φορητοτητας σε cosmote χωρις τιποτα αλλο..

 

Τα παιδια εδω εγραψαν οτι σταματησε αλλα κοιταξε το

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote που πηρα τηλεφωνο δινουν πολυ υψηλες τιμες..

Κοσμοτε προς ολους 50: απο 56ε πεφτει στα νομιζω 40+ με 750'/150 ΣΜΣ/400ΜΒ.. δε λεει.. να παρω την Vodafone μη δωσει κατι;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Cosmote που πηρα τηλεφωνο δινουν πολυ υψηλες τιμες..

Κοσμοτε προς ολους 50: απο 56ε πεφτει στα νομιζω 40+ με 750'/150 ΣΜΣ/400ΜΒ.. δε λεει.. να παρω την Vodafone μη δωσει κατι;

 

Παρε και αν δεν δωσει κανε τηλ φορητοτητα για cosmote να δεις αντιδραση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια. Ο πατέρας μου έχει εταιρικό πρόγραμμα με 4 γραμμές και μέχρι πρόσφατα έδινε 200αρια στη vodafone το μήνα, επειδή δεν είχα επιληφθεί του θέματος. Ζήτησα κάποια προσφορά από voda και μου πρότειναν το vodafone red 1 για όλες τις γραμμές από 27€ για καθεμία. Παίρνω τηλ την cosmote για κάποια άλλη πρόταση αλλά η δική τους πρόταση ήταν πολύ χειρότερη και δεν τους είδα πρόθυμους να τη βελτιώσουν. Τι μέθοδο προτείνετε να ακολουθήσω; Σκέφτομαι να δεχτώ την πρόταση της voda, αλλά αν κάποιος πιο έμπειρος έχει κάποια συμβουλή να μου δώσει, θα του ήμουν ευγνώμων.

 

ΥΓ. Δεν ξέρω αν είναι σημαντικό, αλλά η επικοινωνία μου με την cosmote έγινε λίγες μέρες αφότου επικοινώνησα τηλεφωνικώς στο νούμερο που αφορά στη φορητότητα(13897). Τα εταιρικά προγράμματα δεν ήταν στην αρμοδιότητά τους και έτσι έδωσα τα στοιχεία μου τα οποία και προώθησαν στο κατάλληλο τμήμα και έπειτα μου τηλεφώνησε η αρμόδια υπάλληλος. Πιστεύετε ότι αν πάω σε κάποιο κατάστημα, μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο;

Edited by jbpaok
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια. Ο πατέρας μου έχει εταιρικό πρόγραμμα με 4 γραμμές και μέχρι πρόσφατα έδινε 200αρια στη vodafone το μήνα, επειδή δεν είχα επιληφθεί του θέματος. Ζήτησα κάποια προσφορά από voda και μου πρότειναν το vodafone red 1 για όλες τις γραμμές από 27€ για καθεμία. Παίρνω τηλ την cosmote για κάποια άλλη πρόταση αλλά η δική τους πρόταση ήταν πολύ χειρότερη και δεν τους είδα πρόθυμους να τη βελτιώσουν. Τι μέθοδο προτείνετε να ακολουθήσω; Σκέφτομαι να δεχτώ την πρόταση της voda, αλλά αν κάποιος πιο έμπειρος έχει κάποια συμβουλή να μου δώσει, θα του ήμουν ευγνώμων.

 

ΥΓ. Δεν ξέρω αν είναι σημαντικό, αλλά η επικοινωνία μου με την cosmote έγινε λίγες μέρες αφότου επικοινώνησα τηλεφωνικώς στο νούμερο που αφορά στη φορητότητα(13897). Τα εταιρικά προγράμματα δεν ήταν στην αρμοδιότητά τους και έτσι έδωσα τα στοιχεία μου τα οποία και προώθησαν στο κατάλληλο τμήμα και έπειτα μου τηλεφώνησε η αρμόδια υπάλληλος. Πιστεύετε ότι αν πάω σε κάποιο κατάστημα, μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο;

 

Σε καταστημα με τιποτα ....Ας κανει αιτηση φορητοτητας σε cosmote να δει αντιδραση απο vodafone

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η cosmote αυτή τη στιγμή μου δίνει χειρότερη προσφορά. Υπάρχει καμιά περίπτωση να με αφήσει η vodafone να φύγω χωρίς να βελτιώσει την πρότασή της; Φοβάμαι μήπως στην προσπάθειά μου να μπλοφάρω, την πατήσω...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η cosmote αυτή τη στιγμή μου δίνει χειρότερη προσφορά. Υπάρχει καμιά περίπτωση να με αφήσει η vodafone να φύγω χωρίς να βελτιώσει την πρότασή της; Φοβάμαι μήπως στην προσπάθειά μου να μπλοφάρω, την πατήσω...

 

Αν δεν σε συμφερει η φορητοτητα που θα κανεις απλα δεν θα παραλαβεις αλλες sim και θα παραμεινεις σε vodafone

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Πάντως εγώ που έδινα στη Βοντα 37 ευρώ για Ρεντ1 ... και έκανα αίτημα φορητότητας στη Κοσμοτέ για το Απεριόριστα 65 με ένταξη σε οικογενειακό πρόγραμμα (είναι σε αυτό άλλοι δύο φίλοι μου) μου το έδωσαν με 21 Ευρώ.

 

Εχθές παρέλαβα τις σιμ και υπέγραψα και ακόμα τώρα δεν έχει απαντήσει η Βόντα.

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν θα ήθελα να φύγω απο Βόντα, αλλά αν δεν απαντήσει με μία καλή προσφορά, σίγουρα θα φύγω για Κοσμοτέ, γιατί η διαφορά είναι μεγάλη.

 

Εσείς τι πιστεύετε οτι θα κάνουν;;; Πόσο καιρό χρειάζεται για να γίνει η μεταφορά από τη μία εταιρία στην άλλη απο τη στιγμή που υπογράψεις;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Πάντως εγώ που έδινα στη Βοντα 37 ευρώ για Ρεντ1 ... και έκανα αίτημα φορητότητας στη Κοσμοτέ για το Απεριόριστα 65 με ένταξη σε οικογενειακό πρόγραμμα (είναι σε αυτό άλλοι δύο φίλοι μου) μου το έδωσαν με 21 Ευρώ.

 

Εχθές παρέλαβα τις σιμ και υπέγραψα και ακόμα τώρα δεν έχει απαντήσει η Βόντα.

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν θα ήθελα να φύγω απο Βόντα, αλλά αν δεν απαντήσει με μία καλή προσφορά, σίγουρα θα φύγω για Κοσμοτέ, γιατί η διαφορά είναι μεγάλη.

 

Εσείς τι πιστεύετε οτι θα κάνουν;;; Πόσο καιρό χρειάζεται για να γίνει η μεταφορά από τη μία εταιρία στην άλλη απο τη στιγμή που υπογράψεις;;;

 

Υπαγραψες και παρελαβες sim απο cosmote και εχεις ακομα σημα Vodafone αν καταλαβα καλα ? Τοτε θα επρεπε να εχεις σημα cosmote αμμεσα ή σε λιγες ωρες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαγραψες και παρελαβες sim απο cosmote και εχεις ακομα σημα Vodafone αν καταλαβα καλα ? Τοτε θα επρεπε να εχεις σημα cosmote αμμεσα ή σε λιγες ωρες.

 

Ναι... ακριβώς. Υπέγραψα και παρέλαβα τις σιμ Τρίτη 8/10 και σήμερα όλη μέρα 9/10 τίποτα από Βόντα.

Μπορεί και να μη με πάρει τηλέφωνο για αντιπροσφορά.

Τόσο γρήγορα γίνεται η αλλαγή από το ένα δίκτυο στο άλλο από τη στιγμή που υπογράφεις;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...