Jump to content

ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ επιφάνειας εργασίας


21century
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ρωταω κατι γιατι δεν το θυμαμαι. Κατα καποιο τροπο στην επιφανεια εργασίας τα εικονιδια εχουν πλαισιο μπλέ και δεν λειτουργουν ως σκιες κατω απο το ονομα τους. Κατι εχει γινει με το active desktop, πως το διορθωνω? Δεν θελω να εχουν ετικετες κατα καποιο τροπο αλλα στις συντομευσεις να ειναι δηλ. μονο τα γραμματα της συντομευσης και τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Κατα καποιο τροπο στην επιφανεια εργασίας τα εικονιδια εχουν πλαισιο μπλέ και δεν λειτουργουν ως σκιες κατω απο το ονομα τους.

 

Νομίζω ότι έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα...:(

 

Έτσι μπλε είναι και σε σένα; ----> http://img303.imageshack.us/img303/2990/ligy1pc.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεξι κλίκ -> τακτοποιηση εικονιδιων κατα -> κλειδωμα στοιχειων WEB επιφανειας εργασίας

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεξι κλίκ -> τακτοποιηση εικονιδιων κατα -> κλειδωμα στοιχειων WEB επιφανειας εργασίας

 

Δεν άλλαξε τπτ...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Den eimai apolyta sigouros kai gi auto den sou proteino akrivis lysi.alla kanedeksi klik stin othoni idiotites kai psakse sto epifaneia ergasias i sto emfanisi. Eixa kapote to idio provlima alla den thimamai katholou pos to veltiosa.
Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής μου --> ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ --> Ιδιότητες --> Για προχωρημένους --> Επιδόσεις --> Ρυθμίσεις --> Κλικ στο "Χρήση σκιών για ετικέττες εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας [είναι το τελευταίο] και... ξουτ στα μπλε πλαίσια!
Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής μου --> ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ --> Ιδιότητες --> Για προχωρημένους --> Επιδόσεις --> Ρυθμίσεις --> Κλικ στο "Χρήση σκιών για ετικέττες εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας [είναι το τελευταίο] και... ξουτ στα μπλε πλαίσια!

 

Ευχαριστώ, αλλά.........πάλι δεν έγινε τπτ! :mad:

 

Αυτό πρέπει να είχε δημιουργηθεί πριν από μήνες από κόλλημα του "Nero" ή του "Word" (δε θυμάμαι)...

 

Εσύ "21century" το έλυσες το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωταω κατι γιατι δεν το θυμαμαι. Κατα καποιο τροπο στην επιφανεια εργασίας τα εικονιδια εχουν πλαισιο μπλέ και δεν λειτουργουν ως σκιες κατω απο το ονομα τους. Κατι εχει γινει με το active desktop, πως το διορθωνω? Δεν θελω να εχουν ετικετες κατα καποιο τροπο αλλα στις συντομευσεις να ειναι δηλ. μονο τα γραμματα της συντομευσης και τιποτα αλλο.

Τι windows εχεις?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λειτουργικό έχετε, αλλά αν έχετε 98 χρειάζεται ειδικό πρόγραμμα για να γίνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σημερα εμφανιστικε κ σε 'μενα αυτο το prob. Καμια λυση? :worry:

 

Ποιό πρόβλημα...?

Τί ακριβώς σου εμφανήστικε?:confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόβλημα...?

Τί ακριβώς σου εμφανήστικε?:confused:

 

Αυτο με τον μπλε φοντο που ανεφεραν τα παιδια πιο πανω... :rolleyes:

Αλλα λυθηκεεεεεεεεεε!!!!

Λοιπον παμε : Δεξι κλικ, ιδιοτητες, επιφανεια εργασιας, προσαρμογη επιφανειας εργασιας, web και ξεcheckαρουμε οτι εχει εκει.

Τουλαχιστον σε εμενα δουλεψε :)

Many thanx to Datum_Pro και DeathAngel, στα παιδια που με βοηθησαν στο irc. Αυτοι βρηκαν την λυση. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από την Επιφάνεια εργασίας My Computer -> δεξι κλικ properties -> advanced -> perfomance(settings) -> custom -> και επιλέγεις τα δύo τελευταία όπως στη foto :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic αλλά θέλω να ρωτήσω, πώς βγάζετε screenshots και με ποιο πρόγραμμα; Το ψάχνω καιρό αυτό...

Snag It

Για να το αγορασεις στειλε pm

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κουμπί Print Screen, μετά ανοίγεις το Paint και κάνεις επικόλληση.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κουμπί Print Screen, μετά ανοίγεις το Paint και κάνεις επικόλληση.
Thanks. Αυτό που δεν ήξερα ήταν το επικόλληση.

 

@PCMan

 

Τι επιπλέον προσφέρει από το paint;

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Αυτό που δεν ήξερα ήταν το επικόλληση.

 

@PCMan

 

Τι επιπλέον προσφέρει από το paint;

Βρε κατεβασε το εσυ και θα με θυμηθεις...

10mb ειναι

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Mιας και υπάρχει αυτό το θέμα,να ρωτήσω κι εγώ κάτι:Υπάρχει δυνατότητα,χωρίς να πειράξω εντολές να εξαφανίσω το recycle bin από το desktop γιατί έχω το Konfabulator με ένα πολύ πιο βολικό widget,αλλά είναι λίγο κουτό να φαίνονται δύο κάδοι στην επιφάνεια εργασίας.Προσωρινά τον κρύβω πίσω από τον κάδο του Konfabulator αλλά πολλές φορές με κάποια refresh που αλλάζουν τη σειρά στα εικονίδια,ξαναεμφανίζεται!Υπάρχει λοιπόν κάποιος τρόπος;:)
Link to comment
Share on other sites

Δύο τρόποι

 

Ανοίγεις registry, πας στο HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/explorer/Desktop/NameSpace και στα δεξιά σβήνεις το string "Recycle Bin"

 

Βάζεις το Tweak UI, που έχει κι άλλες επιλογές για customizing.

More info here: http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

Link to comment
Share on other sites

Snag It

Για να το αγορασεις στειλε pm

 

 

Βρε κατεβασε το εσυ και θα με θυμηθεις...

10mb ειναι

 

 

Όντως είναι εύκολο και απλό...:p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Δύο τρόποι

 

Ανοίγεις registry, πας στο HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/explorer/Desktop/NameSpace και στα δεξιά σβήνεις το string "Recycle Bin"

 

Βάζεις το Tweak UI, που έχει κι άλλες επιλογές για customizing.

More info here: http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

Είσαι φοβερός!Σ'ευχαριστώ πολύ!:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...