Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως προσφατα εφαγα στο εστιατοριο του πλοιου των Minoan Lines για Ηρακλειο και εχω να πω οτι το φαγητο ηταν εξαιρετικοτατο...:food:

 

Φαγαμε κοτοπουλο φιλετο και σαλατα...Το κοτοπουλο σουπερ:happy: , βασικα η σαλατα με χαλασε λιγο, ηταν προχειροφτιαγμενη...

 

Γενικα το ευχαριστηθηκα αλλα οι τιμες ηταν μαλλον τσιμπημενες(35 ευρω περιπου για 2 ατομα...:worry: )

Και μιλαω για το self service εστιατοριο, δεν θελω να φανταστω τις τιμες του "a la carte" που διαθετουν τα πλοια, και εδειχνε πολυ χλιδατο.:happy: :worry:

sto knosos palace douleue o pateras mou kai etroga ta panta tzampa.ontos einai petnanostima stis kouzines ton ploion:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε και λέμε....

 

Τέλης-πλατεία κομονδούρου(είναι πολύ μπροστά οι πριζόλες του..)

Κοτοπουλάδες Περιστέρι

Φαγητοδρομίες Περιστέρι

Λούκουλος Κολωνό

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα καλυτερα τριγωνα-ΗΛΙΟΣ(πλατεια αντιγονιδων,θεσσαλονικη)

η καλυτερη pizza-LEODORO(Θεσσαλονικη)

οι καλυτερες κρεπες(γλυκες)-VALENTINO(πλατεια ναυαρινου,Θεσσαλονικη)

O

 

Tα καλύτερα τρίγωνα είναι του Ελενίδη στο Πανόραμα.

Leodoro δεν έχω δοκιμάσει αλλά καλή είναι και η lucula.

Για κρέπες Valentino θα συμφωνήσω.

 

Να προσθέσω καλύτερο γυράδικο Prassas.

Link to comment
Share on other sites

Μπακάλικο Όλα τα Καλά (Κηφισιάς).

 

Βρίσκεται στο Εμπορικό Κέντρο Μελά, πάνω ακριβώς στην Πλατεία Πλατάνου. Χθες το βράδυ η Κηφισιά είχε πολύ δροσιά και καθίσαμε έξω να την απολαύσουμε. Το περιβάλλον ήταν καλό και ο χώρος άνετος.

 

Στα του φαγητού. Για ορεκτικά παραγγείλαμε μακαρονοσαλάτα με κόκκινες και κίτρινες πιπεριές και ζαμπόν, πατατοσαλάτα με ελαφριά σως μαγιονέζας και σαλάμι αέρος και φάβα με σάλτσα ντομάτας. Ήταν όλα εξαιρετικά, φαινόταν πως τα υλικά ήταν αγνά και φρέσκα.

 

Για κυρίως πιάτο, παραγγείλαμε ένα πολίτικο πιάτο (μου διαφεύγει το όνομα του), με μοσχάρι με κόκκινη σάλτσα και πουρέ μελιτζάνας και ένα από τα πιάτα ημέρας, χοιρινό με ελιές, λιαστή ντομάτα και πορτοκάλι, συνοδεία τηγανητών πατατών (κανονικών, όχι προτηγανισμένων, έτοιμων κλπ.).

 

Και τα δύο πιάτα ήταν πολύ μεγάλα στο μέγεθος και ιδιαίτερα γευστικά. Στο δικό μου πιάτο τονίζω ξανά τις αληθινές τηγανητές πατάτες, ενώ στο άλλο πιάτο ο πουρές μελιτζάνας είχε μέσα και τυρί και ήταν ιδιαίτερα γευστικός.

 

Το σέρβις ήταν πολύ καλό, φιλικό και γρήγορο.

 

Πληρώσαμε μαζί με το φιλοδώρημα 50 ευρώ.

 

Γενικά πρόκειται για ένα πολύ καλό εστιατόριο με ελληνική κουζίνα, φτιαγμένη από αγνά υλικά και με μερικά ιδιαίτερα ευφάνταστα πιάτα. Είναι νομίζω μία πολύ καλή επιλογή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μπακάλικο Όλα τα Καλά (Κηφισιάς).

 

Γενικά πρόκειται για ένα πολύ καλό εστιατόριο με ελληνική κουζίνα, φτιαγμένη από αγνά υλικά και με μερικά ιδιαίτερα ευφάνταστα πιάτα. Είναι νομίζω μία πολύ καλή επιλογή.

 

Συμφωνώ!΄

΄Εχω πάει πολλές φορές και ήμουν πάντα ευχαριστημένη.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

:respect: για πολλούς λόγους... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο τα αγαπημενα μου μαγαζια(πλεον) γινεται το Papageorge's στην Δαφνη.

Ειναι μαγαζι στυλ Applebee's αλλα πολυ ανωτερο! Γευστικα, απο αποψη τιμων, διακοσμησης, τα παντα.

Καταρχας διαπιστωσα πως ενα Star Club στα Goodys εχει 5 ευρω και ειναι το μισο απο το Chicken Club του εν λογω μαγαζιου που εχει 6 ευρω και χορταινεις. Συν το οτι το συγκεκριμενο ειναι και πιο γευστικο.

Επισης η μηλοπιτα που εφαγα για επιδορπιο(ειχα ξαναφαει εκει) ειναι οτι πιο θεικο υπαρχει. Γαρνιρισμενη με παγωτο, σαντιγι και ζεστη σως καραμελας και λιωμενο βουτυρο.:food:

Συν του οτι η ατμοσφαιρα(εχει ενα ωραιο ενυδρειο μπαινοντας) και γενικα η διακοσμηση ειναι πολυ στα γουστα μου και αρα ειναι ωραια.:happy:

 

εχει ακομα αυτη τη φοβερη διακοσμηση με τα ψαρια και τα μεγαλα ενυδρεια???

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κι εγώ κάτι για εκτός των πυλών...

Όσοι κατηφορίσετε Καλαμάτα τώρα στις διακοπές, μην ξεχάσετε να πάτε για ποικιλία στου Μπακέα...Jumbo μέγεθος, 22€, με τις πιο νόστιμες τυροκροκέτες όλων των εποχών!!!

Τελείως αντικειμενικά για να φας τέτοια ποικιλία στην Αθήνα θες 60€...

Και φυσικά μετά, βάφλα με παγωτό ''Αθανασίου''...

Πω, πω πείνασα! :P

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

 

Σουβλακι: "Υμμητος" στην Ηλιουπολη, "Διονυσος" στο μετρο της Δαφνης και για αραβικη "Mασοχαψαδικο" στη Νεα Μακρη (πλουσιο τον ειχαμε κανει ολες οι κατασκηνωσεις στον Αγιο Ανδρεα

 

 

Βρε που τον θυμήθηκες!! Θυσαύρισε ο εν λόγω τυπάκος!! Όντως πολύ καλος!

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει πουθενά κοντά στη Θεσσαλονίκη καμιά ταβέρνα τύπου κοντά σε δάσος, ποτάμι και τέτοιο στυλ...ή κάνω όνειρα?:p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά κοντά στη Θεσσαλονίκη καμιά ταβέρνα τύπου κοντά σε δάσος, ποτάμι και τέτοιο στυλ...ή κάνω όνειρα?:p

Στο φράγμα της θέρμης παίζει μια ταβέρνα περίπου σε τέτοιο στυλ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΤΣΑ ΣΑΚΗΣ θεσσαλονικη... μακραν η καλυτερη πιτσα που εχω φαει!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Στο φράγμα της θέρμης παίζει μια ταβέρνα περίπου σε τέτοιο στυλ.

Ή μπες msn,ή δώσε εδώ περισσότερες πληροφορίες ρε SFALIARA :giggle:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kεμπάπ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ στο Περιστερι καμια σχεση με μπαϊρακταρη, Θαναση

Πιτσα: Εσπανια (Θεσσαλονικη)

Ντουντουρμας, Καζαν ντιμπι:Χατζής

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για εσπανια με τον συνάδελφο από πάνω.:D

Μινοταυρε εσύ που είσαι ειδικός ταβερνολόγος μήπως ξέρεις για αυτό που ζητάει ο xourxoulitsos;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά κοντά στη Θεσσαλονίκη καμιά ταβέρνα τύπου κοντά σε δάσος, ποτάμι και τέτοιο στυλ...ή κάνω όνειρα?:p
στο πανοραμα υπηρχε μια(δεν ξερω αν υπαρχει ακομα)

πλατανακια νομιζω λεγονταν και ηταν διπλα απο ενα ποταμακι.ομορφο περιβαλλον

 

εξω απο το καλοχωρι εχει αρκετες ψαροταβερνες(στο δελτα του ποταμου) αλλα μη φανταστεις και τρελα πραγματα...το μονο που αξιζει αν βρε8εις εκει ειναι να δεις τα φλαμινκο.καπου εχω ανεβασει φωτογραφιες απο εκει(σε αλλο θεμα ομως)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τα πλατανάκια μια φορά (κι ένα καιρό) που το ψάχναμε ήταν κλειστό:(

 

Δεν ψάχνω ψαροταβέρνες γιατί αν φάω κι άλλο ψάρι θα βγάλω λέπια στο τέλος :p

Πάντως σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

διπλα σε ποταμι μονο ψαροταβερνα θα βρεις(ενδεχομενως να σερβιρουν ομως και κρεας)

τωρα για δασος...τι να σου πω..δεν εχει και τοοοοσα δαση η θεσσαλονικη που να εχουν και εστιατορια απο διπλα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΕΙΝΙΡΛΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΣΤΑΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΒΕΡΟΙΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΓΕΥΣΗ! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΕΙΝΙΡΛΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ 40 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΜΥΖΥΘΡΑ ΧΥΜΑ ΚΑΙ ΣΠΑΡΤΑΡΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΗΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΛΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΞΥΛΟΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΛΑΔΟΚΟΛΑ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ DECOR ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ! ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΑΥΛΗ ΠΑΛΙΟΥ ΧΩΡΙΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΙΟΣΚΙ ΔΕΝΤΡΩΝ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΓΥΡΩ... ΜΕ ΜΟΝΟ ΗΧΟ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΘΕΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ! ΠΑΡΑΜΥΘΙ? ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!

 

 

Ο ΤΥΠΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Τα πλατανάκια μια φορά (κι ένα καιρό) που το ψάχναμε ήταν κλειστό:(

 

Δεν ψάχνω ψαροταβέρνες γιατί αν φάω κι άλλο ψάρι θα βγάλω λέπια στο τέλος :p

Πάντως σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Paizei kati tetoio sto Fragma ths thermis alla den exei kamia sxesh me ton Ag. Nikolao Naousas.. pou fantazome exeis paei kai to xereis.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλό ή κακό? Εγώ όταν είχα πάει Αγ. Νικόλαο πριν αρκετά χρόνια, ήταν απαίσια. Γυφτοπάζαρα, βρωμιά και κακογουστιά παντού. Και το φαγητό επιπέδου καντίνας. Έχει αλλάξει κάτι?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...