Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιοτερα ειχαν ρωτησει καποια παιδια αν υπαρχει λυχνια ειδοποιησης στο tablet,δεν υπαρχει αλλα εχει μια λειτουργια που χρησιμοποιει το φλας σαν λυχνια για τις ειδοποιησεις αν καποιος ενδιαφερεται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το 32GB δεν το φέρνει επίσημα η Samsung? Ρωτάω γιατί το βρίσκω σε 2 σκρουτζομάγαζα μόνο!

Και κάτι άλλο, μιας και είχα παλιά το προηγούμενο note 10.1 που είχε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ άσπρο στην οθόνη..., το φετινό έχει διαφορά? Κάτι διάβασα για πιο σκοτεινό/μουντό! Ισχύει? Ρωτάω κάποιον που είχε το παλιό και τώρα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 32GB δεν το φέρνει επίσημα η Samsung? Ρωτάω γιατί το βρίσκω σε 2 σκρουτζομάγαζα μόνο!

Και κάτι άλλο, μιας και είχα παλιά το προηγούμενο note 10.1 που είχε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ άσπρο στην οθόνη..., το φετινό έχει διαφορά? Κάτι διάβασα για πιο σκοτεινό/μουντό! Ισχύει? Ρωτάω κάποιον που είχε το παλιό και τώρα αυτό!

Καλημέρα!

Κάτοχος του πτωτου 10.1 και κατοχος για μια ημερα... του 10.1 2014.

Η διαφορά στο λευκό της οθόνης τεράστια υπέρ του 10.1 2013!

Αυτή είναι εμπειρία δική μου.

Το επέστρεψα και πήρα τα χρήματα μου πίσω. Εχω τσεκάρει πολλες συσκευές σε κατάστημα και διαπιστώνω διάφορα μεγάλη απο 2014 σε 2014.

Όποιος εχει άποψη για το θέμα ας την καταθέσει

Link to comment
Share on other sites

Cocomat καλημερα. Οπως ειχα αναφερει και σε προηγουμενο ποστ,με ετρωγε και εμενα και εκανα ενα εκτακτο ταξιδι αθηνα μονο για να δω την οθονη. Ειδα 4 διαφορετικα 2014 και παντα σε συγκριση με το δικο μου. Τεραστιες διαφορες δεν ειδα. Παντως το ολολευκο ειναι πολυ κουραστικο για το ματι και το μονο πλεονεκτημα του ειναι οτι μπορεις να ρυθμισεις την φωτεινοτητα της οθονης λιγο πιο χαμηλα.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.μπορω να χρησιμοποιησω αλλη γνησια γραφιδα χωρις να βγαλω την γραφιδα που εχει η συσκευη απο την θεση της;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.θα με βοηθουσε αν καποιος το ειχε προσπαθησει.ευχαριστω
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε σας παρακαλώ να μου προτείνετε κάποια θήκη για το tablet στην οποία να μπαίνει όλο μέσα ? (θήκη μεταφοράς)

 

σας ευχαριστώ πολύ !

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.θα με βοηθουσε αν καποιος το ειχε προσπαθησει.ευχαριστω

Γίνετε κανονικά χωρίς να απενεργοποιήσεις τίποτα.

;)

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε κανονικά χωρίς να απενεργοποιήσεις τίποτα.

;)

 

cocomat ευχαριστω.απλα δεν ηθελα να βγαζω και να βαζω το pen.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά...δεν είναι λίγο άβολο-κουραστικό-αργό το φυσικό πλήκτρο για την χρήση multitasking? Εννοώ να μεταπηδάς απο τον browser σε ενα βιβλίο pdf που διαβάζεις, πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο και επιλέγοντας το άλλο πρόγραμμα.

Γίνεται και με κάποιον άλλο τρόπο?

Εκτός των άλλων αισθάνομαι οτι ταλαιπωρείται και το πλήκτρο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,κατοχος του wifi 16gb και εγω,πολυ καλο μηχανημα και με ελαχιστα lags.To προβλημα μου ειναι στην μπαταρια,τριτη φορτιση και απο το 100% επεσε στο 3% σε 4 ωρες.Πολυ σκαλισμα,στησιμο εφαρμογων,15 λεπτα video kai multitasking,χωρις καθολου χρηση s-pen και με τερμα την φωτινοτητα.Λιγο δεν ειναι? Οι αναφορες ελεγαν για πανω απο 8 ωρες.Να αναφερω οτι εκτος βεβαια το multitasking που δεν εχει σε google nexus 7 με custom rom βεβαια εχω πανω απο 8 ωρες...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά...δεν είναι λίγο άβολο-κουραστικό-αργό το φυσικό πλήκτρο για την χρήση multitasking? Εννοώ να μεταπηδάς απο τον browser σε ενα βιβλίο pdf που διαβάζεις, πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο και επιλέγοντας το άλλο πρόγραμμα.

Γίνεται και με κάποιον άλλο τρόπο?

Εκτός των άλλων αισθάνομαι οτι ταλαιπωρείται και το πλήκτρο...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το swipe home και στο Νότε και στο Galaxy και είναι κορυφαίο. Πχ. Με μικρή κύλιση πάνω κάτω από το home button έχω βάλει το multitasking και βολευει αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το swipe home και στο Νότε και στο Galaxy και είναι κορυφαίο. Πχ. Με μικρή κύλιση πάνω κάτω από το home button έχω βάλει το multitasking και βολευει αφάνταστα.

Μόλις το δοκίμασα και λειτουργεί πολύ καλά. :-)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το αγόρασα τελικά σήμερα 16G LTE πρώτο μου ταμπλετ και θα το ανοίξω το βράδυ. Έλεγα να το συνοδεύσω και με note 3 αλλά τα θέματα της κάμερας με κάνουν διστακτικό...

1.Λόγω μη πρότερης ενασχόλησης με ταμπλετ Υπάρχουν κάποια βασικά σημεία ελέγχου για να τσεκάρω ότι είναι ΟΚ πριν περάσουν οι 7 μέρες του DOA?

2. Από θήκη εκτός εξωτερικού ( αμαζον κ.λ.π) δεν παίζει κάτι ? την "μαμίσια" άκουσα ότι την είχε το πλαίσιο αλλά εξαντλήθηκε ...βέβαια τέτοιες μέρες άντε να βρεις άκρη ...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα έχουμε update έτσι ώστε να υποστηρίζει multi user;; Το μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι αυτό. Το αγόρασα από γνωστό σκρουτζομαγαζο είναι ευρωπαϊκό όχι ελληνικό και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το αγόρασα τελικά σήμερα 16G LTE πρώτο μου ταμπλετ και θα το ανοίξω το βράδυ. Έλεγα να το συνοδεύσω και με note 3 αλλά τα θέματα της κάμερας με κάνουν διστακτικό...

1.Λόγω μη πρότερης ενασχόλησης με ταμπλετ Υπάρχουν κάποια βασικά σημεία ελέγχου για να τσεκάρω ότι είναι ΟΚ πριν περάσουν οι 7 μέρες του DOA?

2. Από θήκη εκτός εξωτερικού ( αμαζον κ.λ.π) δεν παίζει κάτι ? την "μαμίσια" άκουσα ότι την είχε το πλαίσιο αλλά εξαντλήθηκε ...βέβαια τέτοιες μέρες άντε να βρεις άκρη ...

 

2. Την original (άσπρη) την είχε σημερα το extreme mobile, το οποίο έχει και μια άλλη , http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-tab-Galaxy-Note-10-1-2014-SM-P600-THiki-Book-stand-Elegand.928290.html που είναι φθηνότερη και καλύτερη από την original (κατά τη γνώμη μου).

Edited by aitoum
Link to comment
Share on other sites

2. Την original (άσπρη) την είχε σημερα το extreme mobile, το οποίο έχει και μια άλλη , http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-tab-Galaxy-Note-10-1-2014-SM-P600-THiki-Book-stand-Elegand.928290.html που είναι φθηνότερη και καλύτερη από την original (κατά τη γνώμη μου).

 

Τελικά η θήκη αυτή για το p600 κάνει και για το LTE p605 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κάτοχος του πτωτου 10.1 και κατοχος για μια ημερα... του 10.1 2014.

Η διαφορά στο λευκό της οθόνης τεράστια υπέρ του 10.1 2013!

Αυτή είναι εμπειρία δική μου.

Το επέστρεψα και πήρα τα χρήματα μου πίσω. Εχω τσεκάρει πολλες συσκευές σε κατάστημα και διαπιστώνω διάφορα μεγάλη απο 2014 σε 2014.

Όποιος εχει άποψη για το θέμα ας την καταθέσει

 

Χρονια στο αθλημα του... κυνηγιου λευκου σε οθονη gadgets, βλεπω τεράστιες αποκλισεις σε όλα σχεδόν τα μοντελα της αγορας. Ειτε μιλαμε για tablets, ειτε για κινητα.

Οποτε μη σε βασανιζει πολύ το θεμα, καθως μιλαμε για καθαρη τυχη για το τι θα σου λαχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους !!

Μόλις χθές έγινα και εγώ κάτοχος του LTE. Η ταμπλέτα πετάει. Έχω όμως 3 προβληματάκια:

1) Η εφαρμογή youtube έχει πρόβλημα. Με το που βάζω ένα βίντεο να παίξει, αυτό σταματάει από μόνο του και ξαναρχίζει πάλι από μόνο του. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την wifi σύνδεση. Το περίεργο είναι πως όλα τα βίντεο παίζουν άψογα όταν ανοίγω την εφαρμογή από τον stock browser.

2) Πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης αργεί να ανοίξει η αρχική οθόνη και δεν νομίζω να παίζει ρόλο το φόντο που έχω βάλει στο background.

3)Δεν βλέπω πουθενά την εφαρμογή ebook που είχε το παλιό μου p7500. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποια εξίσου καλή στο playstore?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους !!

Μόλις χθές έγινα και εγώ κάτοχος του LTE. Η ταμπλέτα πετάει. Έχω όμως 3 προβληματάκια:

1) Η εφαρμογή youtube έχει πρόβλημα. Με το που βάζω ένα βίντεο να παίξει, αυτό σταματάει από μόνο του και ξαναρχίζει πάλι από μόνο του. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την wifi σύνδεση. Το περίεργο είναι πως όλα τα βίντεο παίζουν άψογα όταν ανοίγω την εφαρμογή από τον stock browser.

2) Πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης αργεί να ανοίξει η αρχική οθόνη και δεν νομίζω να παίζει ρόλο το φόντο που έχω βάλει στο background.

3)Δεν βλέπω πουθενά την εφαρμογή ebook που είχε το παλιό μου p7500. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποια εξίσου καλή στο playstore?

 

Για το πρωτο θεμα ισως εγκατασταση απεγκατασταση restart να σουλυσει το προβλημα.

Γιατο δευτερο το ειχα παρατηρησει και εγω οταν εβαλα καρτα microsd. Δοκιμασε να την αφαιρεσης και δες αν σου κανει το ιδιο.

Για το τριτο δεν ξερω. Ελπιζω να βοηθησα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο θεμα ισως εγκατασταση απεγκατασταση restart να σουλυσει το προβλημα.

Γιατο δευτερο το ειχα παρατηρησει και εγω οταν εβαλα καρτα microsd. Δοκιμασε να την αφαιρεσης και δες αν σου κανει το ιδιο.

Για το τριτο δεν ξερω. Ελπιζω να βοηθησα.

 

Φίλε μου σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς το youtube δεν μπορεί να απεγκατασταθεί, μόνο επιβολή διακοπής και κατάργηση εγκατάστασης ενημέρωσης μπορεί να γίνει. Για το δεύτερο έχεις δίκιο, η micro sd 32gb φταίει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...