Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σε ρωτησω εχεις βρει στο g2 tweaksbox πως γινεται το status bar και το navigation bar να περνει το χρωμα της καθε εφαρμογης και να μην εμφανιζονται σκιες αντιστοιχα? εγω μονο γι αυτο το λογο αναγκαζομαι να χρισοιμοποιω και το g2 xposed.....αν ξερεις τις ρυθμισεις πες μου σε παρακαλω!!

 

Αρκετές σελιδες πισω εχω γραψει αρκετα αναλυτικα πως το κάνουμε αυτο με το g2 tweakbox ΚΑΙ το tinted statusbar (δωρεαν xposed module). Γινεται ετσι για ΟΛΕς τις εφαρμογες και οχι μονο μερικες που κανει το g2 xposed. Και το g2 xposed το tinted statusbar χρησιμοποιει, απλα εχει κλεψει κοματι του κωδικα και το κανει για λίγες ομως (εκτος και αν εχει αλλάξει τιποτα στο μεταξύ).

Τελος εγω δεν εχω σκιές. Μαλιστα ήθελα να βαλω αλλα δε μπορω. :lol:

Δεν ειναι και τοσο καλο να εχεις και τα 2 γιατι επεμβαινουν στα ιδια αρχεία και γινεται μπέρδεμα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ου

 

δηλαδη τωρα τερμα η cloudystock,pro,flex? :lol:

εκανε λιγο σαν drama queen αλλα εχουμε την αναγκη του αφου ειναι ο μονος που ασχολειται περισοτερο

 

Και λιγα λες

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές σελιδες πισω εχω γραψει αρκετα αναλυτικα πως το κάνουμε αυτο με το g2 tweakbox ΚΑΙ το tinted statusbar (δωρεαν xposed module). Γινεται ετσι για ΟΛΕς τις εφαρμογες και οχι μονο μερικες που κανει το g2 xposed. Και το g2 xposed το tinted statusbar χρησιμοποιει, απλα εχει κλεψει κοματι του κωδικα και το κανει για λίγες ομως (εκτος και αν εχει αλλάξει τιποτα στο μεταξύ).

Τελος εγω δεν εχω σκιές. Μαλιστα ήθελα να βαλω αλλα δε μπορω. :lol:

Δεν ειναι και τοσο καλο να εχεις και τα 2 γιατι επεμβαινουν στα ιδια αρχεία και γινεται μπέρδεμα..

 

ωχ με περιμενει ψαξιμο δηλαδη,πριν τα χριστουγεννα η μετα το εκανες το ποστ :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο ειναι sosimple2?

Added the support to make the Tinted StatusBar perfectly working on our g2. All you have to do to is follow these steps:

--------------Download and install Tinted StatusBar

--------------Open Tinted StatusBar------------->Settings------> Enable "Respect KitKat APIs" and "Link status and nav bar colors".

---------------Open Tinted StatusBar------------->Click on the find icon------->Type "lockscreen"

---------------Now click on Android Lockscreen--------->Status Bar Tint------>Enter "66000000"(without the quotes)

---------------Open G2 TweaksBox-------------->Theme Tweaks----------->StatusBar-------------->Follow Tinted StatusBar

---------------Reboot---->Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν ειναι το σωστο topic αλλα θα ρωτησω :X

 

Εγκαθιστω μια εφαρμοφη απο amazon ή playstore. Ειμαι root πως μπορω να τη βρω και να τη στείλω με bluetooth σε αλλη συσκευη φίλου;;

 

στον es explorer,σερνεις μια δεξια(homepage),και θα δεις ΑPP,εκει μεσα ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ωχ με περιμενει ψαξιμο δηλαδη,πριν τα χριστουγεννα η μετα το εκανες το ποστ :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο ειναι sosimple2?

Added the support to make the Tinted StatusBar perfectly working on our g2. All you have to do to is follow these steps:

--------------Download and install Tinted StatusBar

--------------Open Tinted StatusBar------------->Settings------> Enable "Respect KitKat APIs" and "Link status and nav bar colors".

---------------Open Tinted StatusBar------------->Click on the find icon------->Type "lockscreen"

---------------Now click on Android Lockscreen--------->Status Bar Tint------>Enter "66000000"(without the quotes)

---------------Open G2 TweaksBox-------------->Theme Tweaks----------->StatusBar-------------->Follow Tinted StatusBar

---------------Reboot---->Enjoy

 

Αυτό είναι Ναι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ωχ με περιμενει ψαξιμο δηλαδη,πριν τα χριστουγεννα η μετα το εκανες το ποστ :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο ειναι sosimple2?

Added the support to make the Tinted StatusBar perfectly working on our g2. All you have to do to is follow these steps:

--------------Download and install Tinted StatusBar

--------------Open Tinted StatusBar------------->Settings------> Enable "Respect KitKat APIs" and "Link status and nav bar colors".

---------------Open Tinted StatusBar------------->Click on the find icon------->Type "lockscreen"

---------------Now click on Android Lockscreen--------->Status Bar Tint------>Enter "66000000"(without the quotes)

---------------Open G2 TweaksBox-------------->Theme Tweaks----------->StatusBar-------------->Follow Tinted StatusBar

---------------Reboot---->Enjoy

 

+ αυτο για να το κανεις για καθε εφαρμογη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5296527#post5296527

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε!!!θηριο!ακομα και απο το Ν5 που ειχα!ψαχνομαι τωρα για να περασω recovery..περιμενει σλιμκατ μετα..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τον funrace kernel τον εχει δοκιμασει κανεις?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2572992

Διαβαζω καλα λογια. Τον δοκιμαζω σε cloydyflex 2.0 Καλα παει, η μπαταρία θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια με το cwm?εχω δοκιμασει και τα τουλκιτ που βρηκα,καθως και σκετες οδηγιες...σε ολα ειμαι κομπλε.φτανω και στο σημειο που θελει reboot για να μπω στη recovery και παλι με πεταει στην στοκ ρικαβερι!
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια με το cwm?εχω δοκιμασει και τα τουλκιτ που βρηκα,καθως και σκετες οδηγιες...σε ολα ειμαι κομπλε.φτανω και στο σημειο που θελει reboot για να μπω στη recovery και παλι με πεταει στην στοκ ρικαβερι!

 

Τι rom έχεις;

Link to comment
Share on other sites

στοκ 4.4.2 ,σημερα το πηρα το τηλεφωνο και το μονο που καταφερα ειναι να το ρουταρω

 

ωραια τα καταφερα.αφου εξανλτησα ολες τις επιλογες,δοκιμασα και μια εφαρμογη flasify με καλες κριτικες κ τοπικ στο xda και εχασα το recovery..μου βγαζει ενα μηνυμα λαθους και μενει μαυρη η οθονη.ευτυχως με reboot δουλευει κανονικα το τηλεφωνο

 

εχω σκασει,σας το ειπα?? :p

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

@blade_ δεν εχει βγει ακομα cwm για kitkat,ψαξε μια εφαρμογη autorec που υπαρχει στο xda και θα σου βαλει αυτοματα twrp..
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει?μαλιστα..ευχαριστω,παω να δω!

 

voila!!!να πως χανεις 6 ωρες απο τη ζωη σου και τις ξαναβρισκεις σε ενα λεπτο!!danke guyzz!παμε για αμεσο φλασαρισμα slimkat k furnace που ειχε εξαιρετικη μπαταρια στο 5

 

ωραια!!!security error!!και τωρα?

 

οτι ναναι το G2

 

ξαναμπηκα recovery με συνδυασμο κουμπιων ξαναφλασαρα και ετοιμο...wtf?

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είμαι στοκ 4.2.2 ροοτ (χωρις custom recovery) και ενδιαφέρομαι να περάσω μια ρομ 4.4.2 στοκ αλλά με μαύρο φόντο (δεν την αντέχω την ασπρίλα) με καλη μπαταρία.

 

Ποια ρομ μου προτείνετε, ποια custom recovery και ποιον kernel?

 

Είμαι νέος στο lg, αλλά με το android γενικά τα πάω καλά μιας και είμαι χρόνιος χρήστης

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

θελεις μαυρο φοντο,αλλα δε την αντεχεις τη μαυριλα? :p

 

γιατι δε κοιτας την gpe?

 

Την ασπριλα ήθελα να γράψω χαχαχαχαχα.

 

Ποια είναι η GPE?

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε cloudystock 2.0! Κατεβαίνει και φλασαρω αμέσως! Λένε ότι είναι ότι καλύτερο. Η flex κατάντησε βαρετή με τη μαυρίλα και έχω φάει στο άκυρο 2 reboots.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε cloudystock 2.0! Κατεβαίνει και φλασαρω αμέσως! Λένε ότι είναι ότι καλύτερο. Η flex κατάντησε βαρετή με τη μαυρίλα και έχω φάει στο άκυρο 2 reboots.

 

Έχεις link? :)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε cloudystock 2.0! Κατεβαίνει και φλασαρω αμέσως! Λένε ότι είναι ότι καλύτερο. Η flex κατάντησε βαρετή με τη μαυρίλα και έχω φάει στο άκυρο 2 reboots.

Απο την flex Πανο πως θα την φλασαρουμε τωρα;:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε cloudystock 2.0! Κατεβαίνει και φλασαρω αμέσως! Λένε ότι είναι ότι καλύτερο. Η flex κατάντησε βαρετή με τη μαυρίλα και έχω φάει στο άκυρο 2 reboots.

Φιλε αν φλασαρεις και την τεσταρεις ενημερωσε μας για τις εντυπωσεις σου :) Εχω τωρα την cloudystock 1.2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα αν η 2.0 ειναι καλυτερη να τη δοκιμασουμε κι αυτη:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...