Jump to content

iOcean X7 HD


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή και μένα με ενδιαφέρει και το έψαχνα, είδα κάτι ενδιαφέρον (αν και όχι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό, αν το είδα καλά...) παρατηρώντας φωτογραφίες και βίντεο στο youtube.

 

Αν προσέξετε (φάινεται πολύ ωραία και στο βίντεο του Manux_oS), από το πίσω καπάκι ανοίγει μόνο το πίσω-πίσω μέρος για να βάλεις μπαταρία, SIM, SD κλπ. Οπότε είχα την απορία πώς να μοιάζει το καπάκι που δίνουν για την 3000αρη μπαταρία.

Αν δείτε στις φωτογραφίες π.χ. εδώ, το καπάκι μοιάζει να αγκαλιάζει όλο το πίσω μέρος της συσκευής, μαζί και με τα πλευρικά πλήκτρα!

Αναρωτήθηκα αν πρέπει να... διαλύσει κανείς τη συσκευή για να αντικαταστήσει και το τμήμα που κανονικά δεν ανοίγει...

 

Την απάντηση -νομίζω πως- την είδα σε βίντεο όπως αυτό του Ρώσου

(δείτε περίπου από το 28' 07").

Δεξιά είναι μιά από τις συνηθισμένες προστατευτικές θήκες που αγκαλιάζουν το πίσω μέρος του κινητού.

Αριστερά είναι το καπάκι για την 3000αρη μπαταρία - και όπως θα δείτε είναι... ανησυχητικά όμοιο με τη θήκη(!)

 

Απ' ό,τι καταλαβαίνω λοιπόν, για να βάλει κανείς τη μεγαλύτερη μπαταρία, αφαιρεί το κανονικό, σχετικά μικρό καπάκι από το πίσω μέρος, αντικαθιστά την μπαταρία και μετά βάζει από πάνω -χωρίς το μικρό καπάκι της μπαταρίας πλέον- αυτό που στην ουσία είναι μία μεγάλη θήκη πλάτης για το κινητό!

Αν είναι όντως έτσι, το αποτέλεσμα είναι τουλάχιστον λίγο αντιαισθητικό για κάποιους (όπως εγώ) που μπορεί να μην τους αρέσουν οι θήκες αυτές...

Επίσης, όπως τη βλέπω στο βίντεο, δε μου φαίνεται και τόσο σταθερή, στεγανή κλπ όσο θα ήταν ένα κανονικό καπάκι - το οποίο πλέον δεν υπάρχει μέσα από τη θήκη...

Και περιττό βέβαια να πούμε ότι αν έχεις πάρει το τηλέφωνο με την άσπρη πλάτη και πας να βάλεις από πάνω το νέο, μαύρο καπάκι, έχεις το αμφιβόλου αισθητικής αποτέλεσμα που φαίνεται και στο βίντεο.

 

Αν κανείς έχει βάλει την μπαταρία και το καπάκι της σε (οποιοδήποτε από τις διάφορες παραλλαγές του) Χ7, ας μας πει...

 

Όπως τα λες είναι με το καπάκι..το αγόρασα εγώ για το Χ7S ...το κακό είναι ότι καταργεί τις άλλες θήκες που έχεις αγοράσει..και ενώ στις αντίστοιχες τύπου "gell' http://www.to2c.com/fashionable-protector-case-for-iocean-black.html στο πλάι είναι σαγρέ εδώ είναιι λείο και γλιστράει τρομερά εύκολα από το χέρι... "Επίσης, όπως τη βλέπω στο βίντεο, δε μου φαίνεται και τόσο σταθερή, στεγανή κλπ όσο θα ήταν ένα κανονικό καπάκι" στεγανή δεν την βλέπω και εγώ και ανοίγει σχετικά εύκολα χωρίς δύναμη...αλλά αυτά είναι τα μόνα αρνητικά...γιατί σαν μπαταρία λέει πολλά...όλη μέρα με wifi bluetooth , ατέλειωτες ώρες viber , internet .. και βγάζει άνετα μιάμιση μέρα..μπορεί λοιπόν να παίξει εύκολα το ρόλο δεύτερης μπαταρίας σε ταξίδια και διακοπές...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks!

μπορεί λοιπόν να παίξει εύκολα το ρόλο δεύτερης μπαταρίας σε ταξίδια και διακοπές...

Μας τα χαλάει έτσι λίγο για... πρώτη μπαταρία, αλλά τι να κάνουμε... Τα έξτρα mAh είναι σημαντικά!

(αυτήν τη στιγμή είμαι με ένα Jiayu G3T και η 3000mAh μπαταρία που έχει είναι απλώς σωτήρια!)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ για τη κοπελιά τη συσκευή μπορώ να πω αρκετά εντυπωσιακή και πολύ κομψή και μικρή για 5ιντζες. Το θέμα είναι ότι εντοπίσαμε ένα προβληματάκι το κουμπί του power σκαλώνει συχνά στο πάνω μέρος μενει μεσα δηλαδή. Αν πατήσεις το κουμπί σχετικά προς τα πάνω μένει πάντα αν κανονικά μια στο τόσο μένει αλλά σκέφτομαι αν το κάνει από το κουτί μετά τι θα γίνεται, γενικά έχει καμία ευαισθησία το συγκεκριμένο κουμπι όσοι το έχετε ;; Δε ξέρω τί να κάνω να το παλέψω καθόλου μήπως φτιάξει η όπως είναι πίσω ; αλήθεια δεν έχει επιλογει να ξεκλειδώνει και με πλήκτρα φωνής ;

Επίσης ξαφνικά δεν ανοίγει και η κάμερα κάνω επαναφορά της συσκευής παίζει κανονικά μετά από λίγο το ίδιο αν και αυτό λύθηκε εύκολα με αλλη εφαρμογη οπότε μικρό το κακο

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το πάλεψα λίγο και τώρα δε κολλάει το κουμπί οπότε θα το δούμε λίγες μέρες ακόμα. Αυτό που δε μπορώ να καταφέρω είναι ότι βρήκα τις advance settings και έχει επιλογή να ξεκλειδώνει με τα κουμπιά της φωνής. Το θέμα είναι ότι αν κλειδώσει και πας μέσα σε 5 δευτέρα και πατήσεις τα volume buttons ανοίγει αν περάσουν περισσότερα δε ξεκλειδώνει παρά μόνο με το power. Δε γίνεται μόνιμα όπως και στο g4 να ανοίγει και με τα πλήκτρα του ήχου;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται σαν το αντίστοιχο θέμα με το ξεκλείδωμα που έχω δει και στο thread για το ThL W100: Με κάποια... γιατροσόφια (πείραγμα σε κάποιο config file ή files που δε θυμάμαι τώρα), μπορούσες να κάνεις το τηλέφωνο να ανάβει με τα volume keys, για λίγα δευτερόλεπτα όμως μόνο αφού έσβηνε, και μέχρι να μπει σε deep sleep. Μετά... τζίφος!

Το ίδιο φαίνεται να συμβαίνει κι εδώ, το περίεργο όμως είναι ότι, όπως λες, η σχετική ρύθμιση βρίσκεται κανονικά στο μενού ρυθμίσεων του τηλεφώνου, άρα θα έπρεπε να παίζει "σωστά"...

Εκτός και αν όλη μαζί η ROM που φοράει έχει έρθει από κάποια άλλη συσκευή, η οποία υποστηρίζει κανονικά το άναμμα από (όλα) τα φυσικά πλήκτρα, ενώ το X7 όχι...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα προχθές (το πασχαλιάτικο δώρο μου!).

Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν άψογα! Πραγματικά πολύ καλή αγορά! Άλλο να το βλέπεις στο video κι άλλο να το χαίρεσαι στα χέρια σου! Για τα λεφτά του πραγματική ευκαιρία!

Το συστήνω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα συνύπαρξης με τη συσκευή και αφού μετά από ένα τράνταγμα που της έκανα δε ξανακόλλησε το κουμπί μπορώ να πω και τις εντυπώσεις μου. Η συσκευή ήρθε από το to2c μαζί με δύο πλαστικές θήκες και μια σιλικόνης καθώς κι ένα screen protector. Σαν συσκευή δείχνει στιβαρή αλλά ένα κλικ ποιοτικά πιο κάτω θεωρώ από το jiayu ϊσως βέβαια να ξεγελάει και λόγο της γυαλάδας του g4. Bάρος 135γρ (129 το g4) αρκετά ελαφρύ για τον επιπλέον όγκο. Στο χέρι από τις 4,7 στις 5 ιντζες η διαφορά είναι αισθητή μπορώ να πω αλλά η οθόνη του είναι απόλαυση!! Πολύ φωτεινή με αποτέλεσμα να είναι στο 20% συνήθως. Σαν απόκριση οθόνης μια χαρά ενώ στο ακουστικό υπήρχε θέμα με πολύ χαμηλή ένταση που επιλύθηκε άμεσα με το mtk που δυνάμωσε αισθητά. Σαν ταχύτητα και εκεί μου φάνηκε ένα κλικ πιο αργό αλλά δε πέρασα τον nova για να το πω με σιγουριά.

Φωτογραφική παρόμοια με g4 αλλά δε κάνει αυτά τα περίεργα θολώματα που κάνει το δεύτερο στις κοντινές και στο βίντεο με αποτέλεσμα να είμαστε συνολικά ένα κλικ παραπάνω.

Για μπαταρία αρκετά ικανοποιητική βγάζοντας μια φουλ ημέρα χρήσης και περίπου 4 ώρες οθόνης.

Για συσκευή 110€ νομίζω αξίζει και με το παραπάνω θεωρώ με σιγουριά πλέον

Μόνο πρόβλημα η εφαρμογή της φωτογραφική του που μια ανοίγει και μια όχι οπότε χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή

 

 

Μολις εφτασε και εχει αρχικη γλωσσα Κινεζικα(απο to2c).Εσας με τι ηρθε?

 

Δεν έχει μέσα ελληνικά;; Και εγώ απο κει το πήρα και είχε κανονικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εχει Ελληνικα απλα μου φανηκε περιεργο που ηταν στα Κινεζικα και οχι τουλαχιστον Αγγλικα.Εχω την εκδοση 20140117-165900 αλλα ειδα πως εχει βγει update η 20140408-143139.Αν την περασω θα χαθουν τα Ελληνικα?Την εχει βαλει καποιος να μας πει αν αξιζει το update η εχει καποια bugs?
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς δυνάμωσες τον ήχο του ακουστικού; Υπάρχουν κάπου οδηγίες;

 

Μετά από μια βδομάδα συνύπαρξης με τη συσκευή και αφού μετά από ένα τράνταγμα που της έκανα δε ξανακόλλησε το κουμπί μπορώ να πω και τις εντυπώσεις μου. Η συσκευή ήρθε από το to2c μαζί με δύο πλαστικές θήκες και μια σιλικόνης καθώς κι ένα screen protector. Σαν συσκευή δείχνει στιβαρή αλλά ένα κλικ ποιοτικά πιο κάτω θεωρώ από το jiayu ϊσως βέβαια να ξεγελάει και λόγο της γυαλάδας του g4. Bάρος 135γρ (129 το g4) αρκετά ελαφρύ για τον επιπλέον όγκο. Στο χέρι από τις 4,7 στις 5 ιντζες η διαφορά είναι αισθητή μπορώ να πω αλλά η οθόνη του είναι απόλαυση!! Πολύ φωτεινή με αποτέλεσμα να είναι στο 20% συνήθως. Σαν απόκριση οθόνης μια χαρά ενώ στο ακουστικό υπήρχε θέμα με πολύ χαμηλή ένταση που επιλύθηκε άμεσα με το mtk που δυνάμωσε αισθητά. Σαν ταχύτητα και εκεί μου φάνηκε ένα κλικ πιο αργό αλλά δε πέρασα τον nova για να το πω με σιγουριά.

Φωτογραφική παρόμοια με g4 αλλά δε κάνει αυτά τα περίεργα θολώματα που κάνει το δεύτερο στις κοντινές και στο βίντεο με αποτέλεσμα να είμαστε συνολικά ένα κλικ παραπάνω.

Για μπαταρία αρκετά ικανοποιητική βγάζοντας μια φουλ ημέρα χρήσης και περίπου 4 ώρες οθόνης.

Για συσκευή 110€ νομίζω αξίζει και με το παραπάνω θεωρώ με σιγουριά πλέον

Μόνο πρόβλημα η εφαρμογή της φωτογραφική του που μια ανοίγει και μια όχι οπότε χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή

 

 

 

 

Δεν έχει μέσα ελληνικά;; Και εγώ απο κει το πήρα και είχε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς δυνάμωσες τον ήχο του ακουστικού; Υπάρχουν κάπου οδηγίες;

 

Με το mobileuncle MTK tool και δυναμώνει όσο θες. Δες στους οδηγούς και στο Android και θα δεις αναλυτικά οδηγό για πως θα δυναμώσεις ακουστικό μικρόφωνο και ηχεια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Χθες παρέλαβα το κινητό ,Χθές το κολησα..!Πήγα να κάνω ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου, χωρίς να κάνω όλα τα βήματα, απλά εγκαθιστώντας το αρχείο apk και μπράβο μου ,διαλεξα 2,5 GB όπως σε ένα προηγούμενο zte v967s, που έκανα ακριβώς το ίδιο και όλα δούλεψαν ρολόι... Στην τελική το κολησα και τώρα ανοίγει μονο ως το λογκο της εταιρίας.. Ακόμη δεν μπορώ να εγκαταστησω καινούρια Ρομ από το μενού του ρεκοβερυ, δοκιμασα δυο τρεις Ρομ , αλλά τίποτα. Το νέο μου τηλέφωνο είναι ένα τούβλο.. Τι μπορώ να κάνω;

Το τηλέφωνο ήρθε ρουταρισμενο. Ακόμη θέλω να ρωτησω που θα βρω την επίσημη Ρομ του iocean x7hd, γιατί στο σάιτ της έχει από προηγούμενα μοντέλα όχι όμως από το δικό μας.. Ίσως να μπορούσε να εγκαταστήσει την δική του ρομ, μέσω ρεκαβερυ, μήπως θα μπορούσε να μου τη δώσει κάποιος....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Χθες παρέλαβα το κινητό ,Χθές το κολησα..!Πήγα να κάνω ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου, χωρίς να κάνω όλα τα βήματα, απλά εγκαθιστώντας το αρχείο apk και μπράβο μου ,διαλεξα 2,5 GB όπως σε ένα προηγούμενο zte v967s, που έκανα ακριβώς το ίδιο και όλα δούλεψαν ρολόι... Στην τελική το κολησα και τώρα ανοίγει μονο ως το λογκο της εταιρίας.. Ακόμη δεν μπορώ να εγκαταστησω καινούρια Ρομ από το μενού του ρεκοβερυ, δοκιμασα δυο τρεις Ρομ , αλλά τίποτα. Το νέο μου τηλέφωνο είναι ένα τούβλο.. Τι μπορώ να κάνω;

Το τηλέφωνο ήρθε ρουταρισμενο. Ακόμη θέλω να ρωτησω που θα βρω την επίσημη Ρομ του iocean x7hd, γιατί στο σάιτ της έχει από προηγούμενα μοντέλα όχι όμως από το δικό μας.. Ίσως να μπορούσε να εγκαταστήσει την δική του ρομ, μέσω ρεκαβερυ, μήπως θα μπορούσε να μου τη δώσει κάποιος....

Το meteos πού έκανες ενοποίηση στο zte δουλεύει ΜΟΝΟ στον Mtk6589 , το iocean έχει mtk6582

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου , δίκιο έχεις και εγώ πριν το κάνω έλεγα μήπως ταιριάζει και σε mtk6582, αλλά μας φαγανε τα πειράματα. Τώρα τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου , δίκιο έχεις και εγώ πριν το κάνω έλεγα μήπως ταιριάζει και σε mtk6582, αλλά μας φαγανε τα πειράματα. Τώρα τι κάνω;

 

πηγαινε στο needrom.com η γραψε στην εταιρια να σου στειλη το γνησιο ρομ. στην τελικη μπορω να σου δοσω το ναντροιντ μπακαπ μου(που επρεπε να το κανεις πριν απο καθε πειραμα);)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, αυτό που ειπες δεν το έκανα, βλακεία μου.. Πάντως στην εταιρία υπάρχει η δική μας Ρομ; Γιατί το σκέφτηκα και μπήκα στο σάιτ αλλά μόνο για το δικό μας μοντέλο δεν έχει τίποτα... Μαθαίνω, άλλη φορά πριν κάνω κάτι μπακαπ.... Μπορείς να μου στειλεις το δικο σου μπακαπ; και μετά απλά θα το περάσω απο ρεκοβερυ;Ευχάριστω ρε φίλε, πήρα καινούριο τηλέφωνο και δεν έχω τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη, αυτό είναι το μοντέλο που έχεις http://www.needrom.com/mobile/iocean-x7-hd/ ? Αν είναι αυτό κατέβασε την rom στο pc σου και αποσυμπιεσε την και ακολούθησε τον οδηγό για να την φλασαρεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Αν έχεις cwm recovery μπορείς να δοκιμάσεις και κάποια άλλη rom http://www.needrom.com/phone-roms/iocean/x7-hd/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, αυτό που ειπες δεν το έκανα, βλακεία μου.. Πάντως στην εταιρία υπάρχει η δική μας Ρομ; Γιατί το σκέφτηκα και μπήκα στο σάιτ αλλά μόνο για το δικό μας μοντέλο δεν έχει τίποτα... Μαθαίνω, άλλη φορά πριν κάνω κάτι μπακαπ.... Μπορείς να μου στειλεις το δικο σου μπακαπ; και μετά απλά θα το περάσω απο ρεκοβερυ;Ευχάριστω ρε φίλε, πήρα καινούριο τηλέφωνο και δεν έχω τίποτα...

 

θα ελεγα να ακολουθησης της οδηγιες του karthan7, με ρεκοβερη περνας οπιο ρομ εχεις, ειναι ευκολο, εαν δεν τα καταφερεις εδω ειμαστε:cool:

Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο Λάζαρος αναστηθηκε..Ευχαριστω ολους για την βοηθεια.Ακολουθησα βημα προς βημα τον οδηγο για εγκατασταση απο τον karthan7 και ολα καλα..Απλα εβαλα την προτελευταια ρομ απο το nee from και οχι την τελευταια οπως προτεινε το παιδι.Την τελευταια δεν την φορτωνε το flash tools..Τωρα φοραω iocean x7 20140408-143139 μετα και απο το update OTA που εκανα μεσα απο το τηλεφωνο.Εντωμεταξυ ωραιο το τηκεφωνακι μας αλλα ενα θεματακι,με την επισημη εφαρμογη του facebook,δεν φορτωνει τις ενημερωσεις-ολα τα αλλα δουλευουν ομως...
Link to comment
Share on other sites

παντως απο τεχν.υποστηρ. απο την μαμα εταιρια εχω να πω μονο τα καλυτερα. Εχθες, σαββατο τους εγραψα για ενα θεματακι(δεν μπορω να κανω επισημη ενημερωση λειτουργικου) και μου απαντησανε σε 10`. Και φαινετε οτι θα παρουμε συντομα 4.4.2: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52186090 :D Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εντος της εβδομαδος περιμενω και εγω το κινητακι να σας ρωτησω δυο πραγματακια?Μολις ερθει το δουλευω κανονικα και το βαζω μετα για φορτιση?αφου το ξελιγωσω τελειως?Ή να το βάλω απο την αρχη να φορτιζει?Και ποσες ωρες για πρωτη φορτιση?και επισης 3g ποια καρτα υποστηριζει?η κανονικη ή η micro?:-)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εντος της εβδομαδος περιμενω και εγω το κινητακι να σας ρωτησω δυο πραγματακια?Μολις ερθει το δουλευω κανονικα και το βαζω μετα για φορτιση?αφου το ξελιγωσω τελειως?Ή να το βάλω απο την αρχη να φορτιζει?Και ποσες ωρες για πρωτη φορτιση?και επισης 3g ποια καρτα υποστηριζει?η κανονικη ή η micro?:-)

Ο καθένας θα σου πει άλλη άποψη σε αυτό. Εγώ πάντα όλες τις συσκευές τις έλιωνα να τελειώσει η μπαταρία και μετά στο φορτιστή κλειστό για ένα 8ωρο. 3G υποστηρίζουν και οι δυο κάρτες επιλέγεις μέσα από το μενού μια κάρτα θες να έχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι χαζο?Μου βγαζει στο κινητο ειδοποιηση για ενημερωση συστηματος..Να την κανω?Και αν την κανω υπαρχει περιπτωση να χαθει η ελληνικη γλωσσα και να μου βγαζει κινεζικα??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι χαζο?Μου βγαζει στο κινητο ειδοποιηση για ενημερωση συστηματος..Να την κανω?Και αν την κανω υπαρχει περιπτωση να χαθει η ελληνικη γλωσσα και να μου βγαζει κινεζικα??

 

Οχι να μην την κανεις.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOcean X7 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...