Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι διαφορετικο θεμα. Αν ειναι θεμα κατανάλωσης το κλεινεις απο το μενου. Δεν το ανοιγοκλεινεις ανα 10' για να θελεις toggle.

 

Απο την αλλη δεν μπορώ να φανταστώ προσωπικα, smartphone χωρις always on data & location. Tα εχω συνυφασμενα αμφοτερα.

 

Γιατί το wifi και το bt το ανοιγοκλείνεις ανά 10 λεπτά? Τα δεδομένα θα χρειαστεί να τα ανοιγοκλείσω 2-3 φορές την ημέρα όταν βγαίνω από το σπίτι. Όσο είμαι στο σπίτι ή σε χώρο με wifi δεν χρειάζεται να τα έχω ανοιχτά. Πέρα από την μπαταρία μην ξεχνάμε και την ακτινοβολία η οποία δεν συγκρίνεται με αυτή του wifi.

 

Για εμένα όπως και για πάρα πολύ κόσμο το συγκεκριμένο toggle είναι απαραίτητο να προστεθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που ν έχει ενεργοποιήσει την cortana σε htc8x. Γιατί εγώ δεν μπορώ αν κ έχω κάνει τα πάντα.thnx
Link to comment
Share on other sites

Μα ναι για τη mobile version μιλαω την οποια χρησιμοποιουσα παντα χωρις κανενα προβλημα μεχρι την αναβαθμιση.

 

Κ εγω βλεπω πολλες αλλαγες στην εμφανιση του bet365 προς το χειροτερο απο οτι πριν που μου εβγαζε και το πλαισιο με την περιγραφη αγωνα.... Δεν ξερω τι μπορει να φταιει... φτιαχνουν κατι και χαλανε κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με region USA και γλώσσα επίσης δεν μου μιλάει η... κοπελίτσα στην πλοήγηση. Έχω κατεβάσει την γλώσσα. Lumia 925.

Δεν το τσέκαρα πολύ ώρα όμως μήπως είχε κολλήσει.

Όλα καλά τελικά...

 

Συγνώμη για τα πολλαπλά posts αλλά είναι και η υφή του thread τέτοια.

Έχετε παρατηρήσει μείωση του σήματος Wifi;

Νομίζω πως έχουμε θέμα. :(

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αποφάσισα τελικά να την περάσω κι εγώ. Ενεργοποίησα κανονικά το Preview for developers, έκανε ένα update και μία επαννεκίνηση και ήταν πάλι όπως πριν. Διάβασα ότι θέλει κι ένα δεύτερο update, αλλά εδώ και 20΄ δεν μου βρίσκει κάτι. Καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος?

 

Έκανα πάλι επανεκκίνηση και άκουσε. Τώρα κατεβάζω την δεύτερη.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αποφάσισα τελικά να την περάσω κι εγώ. Ενεργοποίησα κανονικά το Preview for developers, έκανε ένα update και μία επαννεκίνηση και ήταν πάλι όπως πριν. Διάβασα ότι θέλει κι ένα δεύτερο update, αλλά εδώ και 20΄ δεν μου βρίσκει κάτι. Καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος?

 

Έκανα πάλι επανεκκίνηση και άκουσε. Τώρα κατεβάζω την δεύτερη.

Μήπως 'έκανες κανένα Hard Reset;

Αν ναι, πρέπει να ξαναπεράσεις την "Preview for Developers"

 

O.K (μετά από την τροποποίηση) :)

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πολύ καλές οι εντυπώσεις από τα 8.1 μέχρι στιγμής

Μετά από κάποιες δοκιμές με το backround η οθόνη είναι ως εξής: (συνημμένο)

 

Μου αρέσει και το ημερολόγιο, ωραία εφαρμογή είναι η Transparency Tiles

για να γίνονται διάφανα κάποια tiles πχ music

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/transparency-tiles/f4125e62-a88b-4f7d-b8f6-3cd60069f105

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/04/QR_Transparency_Tiles.png?itok=vlbH_xI_

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η εφαρμογή αλλά όταν τη βάλεις σε fb twitter δεν λειτουργεί σαν "δυναμικό πλακίδιο", δηλ δεν δείχνει τον αριθμό ειδοποιήσεων...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η εφαρμογή αλλά όταν τη βάλεις σε fb twitter δεν λειτουργεί σαν "δυναμικό πλακίδιο", δηλ δεν δείχνει τον αριθμό ειδοποιήσεων...

 

Α μάλιστα δεν το ήξερα

Επίσης ωραίο και το swype keyboard (στα άγγλικα μόνο μέχρι στιγμής απ ότι βλέπω)!

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι που βρήκα σήμερα καθώς το σκαλιζα. Μπορεί βέβαια να υπήρχε ,αλλά ειμαι σίγουρος ότι αρκετοί μπορεί να μην το ξέρουν

Όπως είσαι λοιπόν στην αρχική οθόνη ,αν κρατήσεις πατημένο για λίγο το back button σου βγάζει τις ανοιχτές εφαρμογές ,τις οποίες μπορείς να τις κλείσεις πατώντας το Χ πάνω δεξιά .

Κι εγώ που έλεγα ότι δεν έχει multitasking :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα δεν το ήξερα

Επίσης ωραίο και το swype keyboard (στα άγγλικα μόνο μέχρι στιγμής απ ότι βλέπω)!

 

Εγώ την χρησιμοποίησα μόνο για το πλακίδιο της Μουσικής... Στο οποίο απενεργοποίησαν τα εφέ κατά τη διάρκεια αναπαραγωγής της μουσικής που έβγαζε καλλιτέχνη και τραγούδι πάνω στο πλακίδιο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι που βρήκα σήμερα καθώς το σκαλιζα. Μπορεί βέβαια να υπήρχε ,αλλά ειμαι σίγουρος ότι αρκετοί μπορεί να μην το ξέρουν

Όπως είσαι λοιπόν στην αρχική οθόνη ,αν κρατήσεις πατημένο για λίγο το back button σου βγάζει τις ανοιχτές εφαρμογές ,τις οποίες μπορείς να τις κλείσεις πατώντας το Χ πάνω δεξιά .

Κι εγώ που έλεγα ότι δεν έχει multitasking :D

 

Σε Lumia με black 8.0 αυτό ήταν ήδη εφικτό. Εκτός αυτού πλέον μπορείς να κλείσεις μια εφαρμογή απλά σύροντάς την προς τα κάτω.

Πραγματικό multitasking πάντως δεν υφίσταται. Απλά οι εφαρμογές "παγώνουν" στο παρασκήνιο εκτελώντας μερικές ενημερώσεις, τουλάχιστον για όσες έχεις δηλώσει στα settings.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι που βρήκα σήμερα καθώς το σκαλιζα. Μπορεί βέβαια να υπήρχε ,αλλά ειμαι σίγουρος ότι αρκετοί μπορεί να μην το ξέρουν

Όπως είσαι λοιπόν στην αρχική οθόνη ,αν κρατήσεις πατημένο για λίγο το back button σου βγάζει τις ανοιχτές εφαρμογές ,τις οποίες μπορείς να τις κλείσεις πατώντας το Χ πάνω δεξιά .

Κι εγώ που έλεγα ότι δεν έχει multitasking :D

 

Αυτό υπάρχει από την GDR3. Και επειδή έχει ενα "x" για να κλεινεις τις καρτέλες, αυτομάτως έχει multitasking;

Αυτό το λειτουργικό δεν γνωρίζει ακόμα τι εστι multitasking.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Δεν μπορώ να βρω με τίποτα την ρύθμιση να τραβάει φωτογραφίες με το κουμπί της κάμερας και όχι με touch στην οθόνη. Αυτό συμβαίνει τόσο με την WP8.1 Camera όσο και με την Nokia Camera και OneShot
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Δεν έχω δει ποτέ τέτοια ρύθμιση... Μήπως είναι θέμα hardware?? Κάνε ένα soft reset....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα την ρύθμιση να τραβάει φωτογραφίες με το κουμπί της κάμερας και όχι με touch στην οθόνη. Αυτό συμβαίνει τόσο με την WP8.1 Camera όσο και με την Nokia Camera και OneShot

 

Είσαι σίγουρος? Μια χαρά δουλεύει. Μόλις το δοκίμασα με το nokia camera (8.1). Αλλα και με την 8.0 το ιφιο δούλευε. Και βέβαια χωρίς καμία ρύθμιση.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με κάποιες εφαρμογές (πχ FB, Battery Saver) που με το βελάκι δεν κλείνουν εκτός από το ότι δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του θα αργήσουμε να το συνηθίσουμε πιστεύω... Επίσης όταν πληκτρολογώ τη διεύθυνση email πχ σε κάποια σελίδα με Αγγλικό πληκτρολόγιο στο κάτω μέρος εμφανίζει την επιλογή ".gr" και όχι το ".com"... Ακόμα όταν κλειδώνω το κινητό ο ήχος κλειδώματος ακούγεται μετά από 1-1,5 δευτερόλεπτο... Η εφαρμογή "Παιχνίδια" δεν λειτουργεί (προφανώς και θα έρθει update βέβαια τις επόμενες μέρες) και η προσθήκη αυτών στη λίστα εφαρμογών μου χτυπάει άσχημα...

Ξέρω ότι είναι ελάχιστα ψεγάδια αυτά (σε σχέση με κάποια άλλα) αλλά εκτός του ότι είμαι λίγο "ψείρας" πρέπει να δώσουμε και λίγη τροφή στους haters... Δεν με ενοχλούν πάντως...

Όσο για την μπαταρία μόλις το αφήσω ήσυχο θα σας πω... Αν και σε ένα 2ωράκι όπως έγραψα στο τόπικ του 1020 με wifi on 2 emails κ Messenger Viber Skype στο παρασκήνιο έχασε μόλις 1%...

 

Κατα τα άλλα το update τα σπάει... Οι επιλογές διπλασιάστηκαν για να το φέρνεις στα μέτρα σου... Τα Lumia ομόρφυναν κι άλλο και τα WP ανεβαίνουν ένα μεγάλο σκαλί αν και είναι ακόμα πίσω...

 

Επίσης θα ήθελα όταν αρχίσουν τα updates των εφαρμογών για τα 8.1 να έχουμε την επιλογή για διαφανές ή όχι tile... Κάποια βολεύουν, αλλά θέλω και λίγο χρώμα ρε παιδί μου :lol:...

 

Ερώτηση: Εκτός από τον IE αποθηκεύουν κωδικούς και οι υπόλοιποι browsers ¨η πρέπει να περιμένουμε update αυτών?

 

Αυτά και βλέπουμε στη συνέχεια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω εδώ, αλλά και στα forums της Microsoft ( και το απλό, αλλά και αυτό για τους developers ), έχω καταλάβει ότι στο εξωτερικό έχουν περισσότερα προβλήματα με τα Preview WP8.1, απ' ό,τι στην Ελλάδα. Καλό αυτό. :)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όπως?? Τι άλλο δηλαδή... Στις περισσότερες περιπτώσεις ότι είναι πρόβλημα για αυτούς είναι και για μας... Όλη την ίδια έκδοση πήραμε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με κάποιες εφαρμογές (πχ FB, Battery Saver) που με το βελάκι δεν κλείνουν εκτός από το ότι δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του θα αργήσουμε να το συνηθίσουμε πιστεύω... Επίσης όταν πληκτρολογώ τη διεύθυνση email πχ σε κάποια σελίδα με Αγγλικό πληκτρολόγιο στο κάτω μέρος εμφανίζει την επιλογή ".gr" και όχι το ".com"... Ακόμα όταν κλειδώνω το κινητό ο ήχος κλειδώματος ακούγεται μετά από 1-1,5 δευτερόλεπτο... Η εφαρμογή "Παιχνίδια" δεν λειτουργεί (προφανώς και θα έρθει update βέβαια τις επόμενες μέρες) και η προσθήκη αυτών στη λίστα εφαρμογών μου χτυπάει άσχημα...

Ξέρω ότι είναι ελάχιστα ψεγάδια αυτά (σε σχέση με κάποια άλλα) αλλά εκτός του ότι είμαι λίγο "ψείρας" πρέπει να δώσουμε και λίγη τροφή στους haters... Δεν με ενοχλούν πάντως...

Όσο για την μπαταρία μόλις το αφήσω ήσυχο θα σας πω... Αν και σε ένα 2ωράκι όπως έγραψα στο τόπικ του 1020 με wifi on 2 emails κ Messenger Viber Skype στο παρασκήνιο έχασε μόλις 1%...

 

Κατα τα άλλα το update τα σπάει... Οι επιλογές διπλασιάστηκαν για να το φέρνεις στα μέτρα σου... Τα Lumia ομόρφυναν κι άλλο και τα WP ανεβαίνουν ένα μεγάλο σκαλί αν και είναι ακόμα πίσω...

 

Επίσης θα ήθελα όταν αρχίσουν τα updates των εφαρμογών για τα 8.1 να έχουμε την επιλογή για διαφανές ή όχι tile... Κάποια βολεύουν, αλλά θέλω και λίγο χρώμα ρε παιδί μου :lol:...

 

Ερώτηση: Εκτός από τον IE αποθηκεύουν κωδικούς και οι υπόλοιποι browsers ¨η πρέπει να περιμένουμε update αυτών?

 

Αυτά και βλέπουμε στη συνέχεια...

 

Εγώ πάντως και μετά από αυτά που διαβάζω θα κάνω υπομονή μέχρι την επίσημη αναβάθμιση. Ελπίζω μόνο να ακούσουν τους πελάτες τους εκεί στην MS και όχι μόνο να στρώσουν τα διάφορα bugs που εν μέρει δικαιολογείται να έχουν τα 8.1, άλλωστε μη ξεχνάμε ότι είναι η dev preview, αλλά και να συμπληρώσουν μερικές τρανταχτές ελλείψεις έστω και με επόμενες μικροαναβαθμίσεις. Και πάνω από όλα να επαναφέρουν κάποια πράγματα, που εντελώς αδικαιολόγητα και ενώ κατά γενική ομολογία βολεύουν πολύ κόσμο, πήγαν και πείραξαν!:blink: Το νόημα της αναβάθμισης είναι να προσθέτει και να βελτιώνει πράγματα, όχι να χαλάει αυτά που είδη λειτουργούν καλά. Και πριν με πείτε γκρινιάρη :p είμαι αισιόδοξος για την εξέλιξη των WP8.1 απλά εκεί στην MS καλό είναι να θυμούνται ότι δεν έχουν ακόμα δημιουργήσει ισχυρή fanbase για να επαναπαύονται.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και μετά από αυτά που διαβάζω θα κάνω υπομονή μέχρι την επίσημη αναβάθμιση. Ελπίζω μόνο να ακούσουν τους πελάτες τους εκεί στην MS και όχι μόνο να στρώσουν τα διάφορα bugs που εν μέρει δικαιολογείται να έχουν τα 8.1, άλλωστε μη ξεχνάμε ότι είναι η dev preview, αλλά και να συμπληρώσουν μερικές τρανταχτές ελλείψεις έστω και με επόμενες μικροαναβαθμίσεις. Και πάνω από όλα να επαναφέρουν κάποια πράγματα, που εντελώς αδικαιολόγητα και ενώ κατά γενική ομολογία βολεύουν πολύ κόσμο, πήγαν και πείραξαν!:blink: Το νόημα της αναβάθμισης είναι να προσθέτει και να βελτιώνει πράγματα, όχι να χαλάει αυτά που είδη λειτουργούν καλά. Και πριν με πείτε γκρινιάρη :p είμαι αισιόδοξος για την εξέλιξη των WP8.1 απλά εκεί στην MS καλό είναι να θυμούνται ότι δεν έχουν ακόμα δημιουργήσει ισχυρή fanbase για να επαναπαύονται.

 

Προτείνω γενικά να μιλάμε με κάποια παραδείγματα καθώς και εμείς που την έχουμε περάσει δεν τα έχουμε δει όλα ακόμα αλλά και όσοι δεν την έχετε περάσει μπορεί να έχετε καταλάβει κάτι λάθος...

 

Επίσης όπως έγραψα και πάνω αυτα που ανέφερα είναι πολύ μικρές λεπτομέρειες, που δεν επηρεάζουν σε τόσο μεγάλο βαθμό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω γενικά να μιλάμε με κάποια παραδείγματα καθώς και εμείς που την έχουμε περάσει δεν τα έχουμε δει όλα ακόμα αλλά και όσοι δεν την έχετε περάσει μπορεί να έχετε καταλάβει κάτι λάθος...

 

Επίσης όπως έγραψα και πάνω αυτα που ανέφερα είναι πολύ μικρές λεπτομέρειες, που δεν επηρεάζουν σε τόσο μεγάλο βαθμό...

 

Έχω αναφέρει είδη αρκετά παραδείγματα αλλαγών που δεν χρειάζονταν να γίνουν. Μία από αυτές την ανέφερες και εσύ, με τα παιχνίδια. Προσωπικά δεν θεωρώ λεπτομέρειες αλλαγές που θα τις βλέπω κάθε μέρα και θα με χαλάνε όταν σκέφτομαι ότι ήταν καλύτερα πριν την αναβάθμιση. Τέλος πάντων θα περιμένω να την δουλέψω και γω για περισσότερα συμπεράσματα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...