Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα λαθάκια, υπάρχει περίπτωση να διορθωθούν τον επόμενο καιρό...??? Δηλ πριν το update της Νόκια... Ή πρέπει να περιμένουμε μέχρι τότε???

 

Βέβαια από ότι βλέπω τα περισσότερα (όπως του nikaki71 αν υπάρχει) είναι προβλήματάκια εφαρμογών οπότε με ένα μικρό update ίσως διορθωθούν....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα λαθάκια, υπάρχει περίπτωση να διορθωθούν τον επόμενο καιρό...??? Δηλ πριν το update της Νόκια... Ή πρέπει να περιμένουμε μέχρι τότε???

 

Βέβαια από ότι βλέπω τα περισσότερα (όπως του nikaki71 αν υπάρχει) είναι προβλήματάκια εφαρμογών οπότε με ένα μικρό update ίσως διορθωθούν....

 

Αυτο ευελπιστω κι εγω...Για να δουμε

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

mporoyme καπου να κανουμε προτασεις στην microsoft για το 8.1 η να ανφερουμε bug?

θελω να τους πω το wifi toogle οταν το απενεργοποιεις να γινεται ευθυς και να μην σε πεταει στις ρυθμσεις οπως οταν το ενεργοποιεις και να βαλουν αλλα 2 toogles ,data kai 3g

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ευελπιστω κι εγω...Για να δουμε

 

:D:D:D:D

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/1536473_652015781512576_5792563641482953400_n_zpse571a7af.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, από εσας που το περάσατε τώρα, είχε κανείς μέσα στο wallet λεφτά από το κουπόνι της προσφοράς να πας πει αν παραμένουν ή αν χάνονται με την αναβάθμιση?

 

Ναι φίλε, μου έχουν μείνει στο wallet 0.89€ , έκανα hard reset, update και μόλις άνοιξα το wallet όλα κομπλέ.

 

Πετάει το κινητό!!! Πολύ χαρούμενος!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν το ανέφερε κάποιος, αλλά δεν υπάρχει το double tap για κλείσιμο της οθόνης που είχε ακουστεί...

Για όλα τα υπόλοιπα...:happy::happy::happy:Χάνετε όσοι ακόμα το σκέφτεστε να κάνετε update!

Link to comment
Share on other sites

λέω να ξαναδοκιμάσω την τύχη μου μήπως και μου απαντήσει κάποιος .... όταν απενεργοποιείτε το κινητό σας σύροντας το προς τα κάτω , η οθόνη με τη λέξη αντίο σας διαρκεί 25 δευτερόλεπτα ή είναι μόνο στο δικό μου ;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Την τρέχω και εγώ, πολλές βελτιώσεις σε πολλά σημεία. Βασικά δεν είναι update, είναι upgrade. Νομίζω πως οι κάποιες ελλείψεις που βλέπω είναι λίγο πολύ στα ίδια επίπεδα με ότι έχουν πει και οι προηγούμενοι.

 

Από μπαταρία πως πάτε; Εγώ ζήτημα να βγάζω 14 ώρες με κανονική χρήση. Είχα πρόβλημα και πριν με την μπαταρία βέβαια, κάτι που το Nokia Care Πάτρας αρνείται πεισματικά να λύσει...

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου δεν εμφανιζει στο tile το ποσοστο παρα μονο το εικονιδιο της μπαταριας και απο κατω λεει οικονομια μπαταριας

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Την τρέχω και εγώ, πολλές βελτιώσεις σε πολλά σημεία. Βασικά δεν είναι update, είναι upgrade. Νομίζω πως οι κάποιες ελλείψεις που βλέπω είναι λίγο πολύ στα ίδια επίπεδα με ότι έχουν πει και οι προηγούμενοι.

 

 

 

 

 

Από μπαταρία πως πάτε; Εγώ ζήτημα να βγάζω 14 ώρες με κανονική χρήση. Είχα πρόβλημα και πριν με την μπαταρία βέβαια, κάτι που το Nokia Care Πάτρας αρνείται πεισματικά να λύσει...

 

 

 

 

 

 

Με την μπαταρία με φυσιολογική χρήση βγάζω κοντά στις 30-35 ώρες!!Είχα και εγώ πρόβλημα παλιά με την μπαταρία αλλά μου το είχαν φτιάξει!

 

Το πιο πιθανό δεν είνα να φταίει η μπαταρία σου αλλά κάτι στην πλακέτα!!

 

Να τους πιέσεις να το στείλουν για έλεγχο στ κεντρικά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε και ήρθε πίσω με σημείωση τεχνικού που έλεγε ότι έγινε αναβάθμιση λογισμικού και όλοι οι έλεγχοι είναι ΟΚ. Έκανα φασαρία και μου έλεγαν να το ξαναστείλουν και να περιμένω πάλι 3 εβδομάδες. Επιεικώς απαράδεκτοι. Αφήνουν πελάτη χωρίς την συσκευή τόσο καιρό και του λένε να το στείλουμε πάλι κι ότι γίνει; Ούτε τηλέφωνο δεν τους πήραν... Να το συζητήσουμε ρε παιδί μου. Και το έστειλαν αφού το είχαν μια εβδομάδα αυτοί εδω στην Πάτρα και επιβεβαίωσαν το πρόβλημα.

 

Μετά μου έλεγαν να στείλω επιστολή στην νοκια. Σε κάποια έτσι αφηρημένη κεντρική νοκια... Γιατί Ελλάδα δεν υπάρχει κάτι. Μόνο τα Nokia care και ο Arvato που κάνει τα service στην Αθήνα (για σχεδόν όλες τις εταιρείες!). Εκεί είπαν ότι όλα ΟΚ. Αν έβλεπαν κάτι λέει από εκεί τότε θα έφευγε για Ουγγαρία.

 

Γενικά ότι χειρότερο από εξυπηρέτηση έχω συναντήσει ως τώρα σε περίπτωση προβληματικής συσκευής.

 

Ο μόνος λόγος που δεν το άφησα πάλι ήταν τα νεύρα μου και οι επικείμενες γιορτές. Από εβδομάδα πάλι πίσω.

 

Σορρυ για το rant.

Link to comment
Share on other sites

Ο ie υιοθέτησε το swipe για μπρος/πισω απο τον uc.....!!!! Σκέφτομαι να επιστρέψω σ' αυτόν αν και δεν έχει φτάσει ακομα στην ταχύτητα του uc.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

λέω να ξαναδοκιμάσω την τύχη μου μήπως και μου απαντήσει κάποιος .... όταν απενεργοποιείτε το κινητό σας σύροντας το προς τα κάτω , η οθόνη με τη λέξη αντίο σας διαρκεί 25 δευτερόλεπτα ή είναι μόνο στο δικό μου ;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

16 δευτερόλεπτα στο "Αντίο"

 

σαν καινούργιο το κινητό μετα την 8.1 ολά καλά αλλά ένας file manager πότε θα μπει ;

 

Ο pocket file manager πάντως είναι αρκετά οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τι οκ...τιποτα δεν έχει...

 

Εάν εννοείς σε σχέση με το Android ναι δεν έχει τίποτα.

Έχει ότι επιτρέπει η microsoft να έχει...

Είναι ένας από τους καλύτερους των windows phone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει με 100% φορτισμένη την μπαταρία, πόσο αυτονομία σας γράφει στις πληροφορίες μπαταρίας;;; εγώ έχω για 12 ώρες... Υπάρχει πρόβλημα έτσι; κάτι που δεν το βλεπει το πλαίσιο και λέει ότι είναι νορμάλ γιατι είναι διπύρηνο με μεγάλη οθόνη κτλ κτλ...
Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει με 100% φορτισμένη την μπαταρία, πόσο αυτονομία σας γράφει στις πληροφορίες μπαταρίας;;; εγώ έχω για 12 ώρες... Υπάρχει πρόβλημα έτσι; κάτι που δεν το βλεπει το πλαίσιο και λέει ότι είναι νορμάλ γιατι είναι διπύρηνο με μεγάλη οθόνη κτλ κτλ...

 

 

 

Αν έχεις Doa να το πας στο πλαίσιο για αλλαγή αλλιώς σε Νοkia care 12 ώρες είναι πολύ λίγο και δείχνει ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει σόκ με το πόσο γρήγορα λοκάρει το GPS με το Nokia drive. Θέλει 1'' για να κλειδώσει, είναι δυνατόν ?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει σόκ με το πόσο γρήγορα λοκάρει το GPS με το Nokia drive. Θέλει 1'' για να κλειδώσει, είναι δυνατόν ?:blink:

Ναι είναι δυνατόν.

Αν και ορισμένες φορές ανάλογα, παίζει το λοκάρισμα να έχει μικρότερη ακρίβεια στο 1" και να διορθώσει γρήγορα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

τους το (ξανα)πηγα :mad: πρωι πρωι, αλλα δεν βλεπω διαθεση να αναγνωρισουν το προβλημα του κινητου.... Ο τεχνικος(???) οταν του ανεφερα αυτο που γραφει πιο πανω ο φιλος (hatzisnik) οτι με νορμαλ χρηση του κραταει 30-35 ωρες, μου ειπε οτι δεν γινεται αυτο... Το τεστ που ειχαν κανει και ηθελε να ξανακανει σημερα ειναι απλα να το βαλει να παιζει βιντεο απο του Youtube υψηλης αναλυσης... Την πρωτη φορα μου ειπε οτι εβγαλε ενα 8ωρο ετσι....

Με βλεπω να προχωρω σε καταγγελια στην γενικη γραμματεια καταναλωτη :mad::mad:

 

Αν έχεις Doa να το πας στο πλαίσιο για αλλαγή αλλιώς σε Νοkia care 12 ώρες είναι πολύ λίγο και δείχνει ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου

 

εχω Doa, το πηρα την πεμπτη 10/4, τους το ειχα παει την τριτη να το δουν, το ξαναπηγα και σημερα...

Edited by MALLIARAS
Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...