Jump to content

προβλημα με windows 8.1 σε xp ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!


pg997
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,οπως θα ξερεται τα windows xp ελιξαν πριν λιγες μερες γιαυτο το λογο αποφασισα να βαλω τα 8.1 εχω κατεβασει καποια τα οποια ειναι x64 και εγω αυτι τι στιγμη τρεχο 32αρια xp οταν κανω κανονικα mounth image to icon η οταν παταω το setup.exe να ξεκινησει μου βγαζει ενα μηνημα που λεει E:/ is not valid win32 application σε αυτη τιν περιπτοση τι κανω??:( γιατι νομιζω μπωρο να βαλω απο 32 σε 64 σας παρακαλω λιγο γρηγορα αν ξερεται γιατι σε 3 μερες φευγο και θελω να τα εχω εγκαταστησει μεχρι τοτε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,οπως θα ξερεται τα windows xp ελιξαν πριν λιγες μερες γιαυτο το λογο αποφασισα να βαλω τα 8.1 εχω κατεβασει καποια τα οποια ειναι x64 και εγω αυτι τι στιγμη τρεχο 32αρια xp οταν κανω κανονικα mounth image to icon η οταν παταω το setup.exe να ξεκινησει μου βγαζει ενα μηνημα που λεει E:/ is not valid win32 application σε αυτη τιν περιπτοση τι κανω??:( γιατι νομιζω μπωρο να βαλω απο 32 σε 64 σας παρακαλω λιγο γρηγορα αν ξερεται γιατι σε 3 μερες φευγο και θελω να τα εχω εγκαταστησει μεχρι τοτε

 

Τα 32αρια windows (Xp) δεν μπορούν να τρέξουν 64-bit εφαρμογές (setup 8.1).

 

Επίσης βεβαιοσου ότι έχεις ram για 64αρια windows καθώς και 64-bit επεξεργαστή.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψεις ένα dvd με το λειτουργικό και θα ρυθμίσεις από το BIOS το μηχάνημα να εκκινήσει από εκεί. Δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση εκτελώντας απλά ένα setup.exe. Επίσης αν το μηχάνημα σου είναι τόσο παλιό ώστε να τρέχει Windows XP, θα πρέπει να ελέγξεις αν ο επεξεργαστής του υποστηρίζει λειτουργικό 64-bit και γενικά αν αντέχει τα Windows 8. Συνεχίζουμε στο topic για τα Windows 8. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...