Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ήδη φορτισμένο?

 

Τα τελευταια χρονια οι μπαταριες λιθιου ερχονται ηδη με καποιο ποσοστο φωρτισης. Ολα αυτα που λενε για αρχικες φωρτισεις 8 ωρων κλπ. ειναι καταλοιπα της εποχης που μεσουρανουσε η NOKIA με τα 3310 κλπ... Τωρα περνεις το κινητο και απο την αρχη το χρησιμοποιεις και το φωρτιζεις οπως θες εσυ... Για καλυτερη ομως αποδοση και διαρκεια ζωης της μπαταριας, εκει αλλαζει το θεμα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα και μενα μπουταρε με το παλιο animation το κινητο, οπως ανεφεραν μερικοι φιλοι. Τι εγινε, ειχε ημερομηνια ληξης το νεο boot animation; !!
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια χρονια οι μπαταριες λιθιου ερχονται ηδη με καποιο ποσοστο φωρτισης. Ολα αυτα που λενε για αρχικες φωρτισεις 8 ωρων κλπ. ειναι καταλοιπα της εποχης που μεσουρανουσε η NOKIA με τα 3310 κλπ... Τωρα περνεις το κινητο και απο την αρχη το χρησιμοποιεις και το φωρτιζεις οπως θες εσυ... Για καλυτερη ομως αποδοση και διαρκεια ζωης της μπαταριας, εκει αλλαζει το θεμα...

 

Α ναι τι χαζός που είμαι έχεις δίκιο.. :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδάκια 2 μικρές ερωτησούλες. Παράγγειλα από planetmobile το moto g 16gigo και λογικά θα μου έρθει σε 3 μερούλες.Πρώτον πόσο κοστίζει η μετατροπή της sim σε microsim και δεύτερον το κινητό θα το έχω στη φόρτιση μέχρι να πάει 100% και μετά θα το βγάλω σωστά? Δε χρειάζετε παραπάνω ώρα. Αυτά! :)

 

Αρχικα μπορεις σ ενα public και να στην κόψουμε τζάμπα. Το κινητό είναι ηδη φορτισμένο περιμένεις να φτασει 10% και το φορτιζεις μέχρι 100 κλειστό για τις πρωτες 4-5 φορτισεις

 

Και αν δεν στην κόψουν κοστίζει 5 ευρώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Tα 50 GB χώρο στο Cloud πως τα αποκτώ? Πήγα στο Drive και με βάζει κανονικά στο περιβάλλον, μου λέει ότι έχω 15 GB χώρο. Tι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Και είναι καλύτερα ,ειδικά αν η sim είναι παλιά!! Αύριο παραλαμβάνει και η κόρη το δικό της. Θα το φορτίσω με την πρίζα του G2 να γίνει turbo και θα γράψω εντυπώσεις!!:)

 

 

Τουμπανιασε το, ετσι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε και σε μενα η start up screen! Βγαζει παλι τη παλια...! Περιεργα πραματα!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σημερα και μενα μπουταρε με το παλιο animation το κινητο, οπως ανεφεραν μερικοι φιλοι. Τι εγινε, ειχε ημερομηνια ληξης το νεο boot animation; !!

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι το boot με τους εξωγήινους το είχε κάνει η moto για την πρωταπριλιά. Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο είχε κάνει για τα Χριστούγεννα, όσοι είχαν τη συσκευή τότε μάλλον μπορούν να το επιβεβαιώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που είχε αναφερθεί παλιότερα, ότι μια (ίσως) πιο νέα παρτίδα είχε άσπρη λεπτομέρεια στο λογότυπο Motorola στο πίσω μέρος (όχι όλο μαύρο όπως φαίνεται στις εικόνες), ισχύει; Θυμάμαι το είχαν γράψει κάποιοι μετά από αντικατάσταση ελλατωματικού μοντέλου από το amazon ή κάτι τέτοιο.

Δεν μπορώ να βρω κάποια αναφορά στο ίντερνετ, μου βγάζει αποτελέσματα για άσπρο πίσω καπάκι κλπ.

Υπάρχει καμιά παραπάνω πληροφορία για το θέμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι το boot με τους εξωγήινους το είχε κάνει η moto για την πρωταπριλιά. Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο είχε κάνει για τα Χριστούγεννα, όσοι είχαν τη συσκευή τότε μάλλον μπορούν να το επιβεβαιώσουν!

 

Γιατί δεν δοκιμάζετε να αλλάξετε την ημερομηνία στη συσκευή και να δείτε αν δείχνει το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι το boot με τους εξωγήινους το είχε κάνει η moto για την πρωταπριλιά. Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο είχε κάνει για τα Χριστούγεννα, όσοι είχαν τη συσκευή τότε μάλλον μπορούν να το επιβεβαιώσουν!

 

http://www.androidpolice.com/2014/03/31/motorola-updates-boot-services-app-with-april-fools-animation-powered-by-android-branding/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδάκια 2 μικρές ερωτησούλες. Παράγγειλα από planetmobile το moto g 16gigo και λογικά θα μου έρθει σε 3 μερούλες.Πρώτον πόσο κοστίζει η μετατροπή της sim σε microsim

 

έχω πάρει έναν κόφτη sim από το ebay για τέτοιες μετατροπές και μου χει τυχει πανάρχαια sim φιλου να είναι πολύ μεγαλύτερη απ τις καινούργιες με αποτέλεσμα να θέλει οπωσδήποτε αντικατάσταση με καινούργια (γίνεται αμέσως στο κατάστημα).

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι το boot με τους εξωγήινους το είχε κάνει η moto για την πρωταπριλιά. Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο είχε κάνει για τα Χριστούγεννα, όσοι είχαν τη συσκευή τότε μάλλον μπορούν να το επιβεβαιώσουν!

 

Ακριβως το ιδιο πραγμα εχω διαβασει

http://motorola-blog.blogspot.co.uk/2014/04/the-download-behind-scenes-of-our-april.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Μόλις έγινε κάτοχος του κινητού η κοπέλα μου και έχω 2 αποριουλες.

 

1ον. Ποια handsfree είναι συμβατά με την συσκευη; ποιου τυπου να ψαξω; έχετε κάποιο να προτείνετε;

 

2ον. Τα smart covers που έχει στο ebay από κινα, θα δουλευουν οκ με το κινητό; γτ σε κατι samsung δουλεύουν μόνο τα αυθεντικά.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το motorola moto g , έχω θέμα με το μέγιστο μήκος μηνυμάτων. Πώς το Ρυθμίζουμε ώστε να μην ξοδεύει ένα sms Μόνο και μόνο για 60 χαρακτήρες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πειρα την grip shell aπο τα public! Απλα ΤΕΛΕΙΑ!! καθεται τελεια προστατευει! Καλυπτει τελεια τα κουμπια!

 

Τη συνιστω! Αξιζει πραγματικα τα 16 ευρω

Link to comment
Share on other sites

1ον. Ποια handsfree είναι συμβατά με την συσκευη; ποιου τυπου να ψαξω; έχετε κάποιο να προτείνετε;

 

2ον. Τα smart covers που έχει στο ebay από κινα, θα δουλευουν οκ με το κινητό; γτ σε κατι samsung δουλεύουν μόνο τα αυθεντικά.

 

1ον. Οποιοδηποτε handfree με βυσμα 3,5mm(αυτο που εχουν και τα ακουστικα δηλ.) ο,τι μαρκα και να 'ναι

2ον. Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω θα λειτουργει

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που είχε αναφερθεί παλιότερα, ότι μια (ίσως) πιο νέα παρτίδα είχε άσπρη λεπτομέρεια στο λογότυπο Motorola στο πίσω μέρος (όχι όλο μαύρο όπως φαίνεται στις εικόνες), ισχύει; Θυμάμαι το είχαν γράψει κάποιοι μετά από αντικατάσταση ελλατωματικού μοντέλου από το amazon ή κάτι τέτοιο.

Δεν μπορώ να βρω κάποια αναφορά στο ίντερνετ, μου βγάζει αποτελέσματα για άσπρο πίσω καπάκι κλπ.

Υπάρχει καμιά παραπάνω πληροφορία για το θέμα;

Ευχαριστώ.

 

Εγώ παρέλαβα ένα 16αρι από Άμαζον στις 22/1 και ήταν μαύρο πίσω το λογότυπο. Ένα μήνα μετά παρέλαβα αντικαταστάτρια συσκευή με άσπρο το λογότυπο.

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη!!! Το τηλέφωνο φόρτισε πολύ γρήγορα. Το παρέλαβα το μεσημέρι. Θα πρέπει να είστε πολύ υπερήφανοι για το τηλέφωνο που έχετε!! Είναι άψογο σε όλα του και φυσικά μου θύμισε τα nexus που είχα. Με 160 ευρώ δε νομίζω να πάιρνει κάποιος ένα τέτοιο τηλέφωνο. Ήχος πάρα πολύ καλός, πολύ γρήγορο στο browsing. Οθόνη πάρα πολύ καλή. Φωτεινή και με πολύ καλά χρώματα. Η ποιότητα των κλήσεων είναι πάρα πολύ καλή.Δε σκαλώνει πουθενά ! Αυτό είναι wfm κινητό και όχι σαν κάτι άλλα που βγάζει η nokia και θέλει περίπου τα ίδια χρήματα. μπαταρία θα μου πείτε εσείς,γιατί στα χέρια της κόρης ακόμα και το G2 υποφέρει....

 

 

Κώστα αφού λες και εσύ τα καλύτερα...ποιος άλλος παλιός μένει να το respectαρει ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλσ η google δικια της καμερα app και για μας δεν ειναι διαθεσιμη λεει στη χωρα μας ελεος! Ρε αντωνη σαμαρα κανε κατι λολ
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε στατιστικά μπαταρίας

Οθόνη 3ω 4λ

25λ κλήσεις

 

Με 3 ώρες οθόνη μια χαρά είσαι νομίζω!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...