Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση: εγω 27 απριλη φευγω απο Τρίκαλα και πάω Εβρο..ΑΝ δω οτι μέχρι 25 το πακέτο μου δεν έχει έρθει, μπορώ να κάνω κατι και να ζητησω να πάει στα ΕΛΤΑ ΑΛεξπολης??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω εφερα ενα κινητο μου ανοιξαν το δεματακι και μου ηρθε μπουλετακι 43 ευρω.

 

Θυμασαι - προσεξες πόσα $ ειχε δηλωμενη αξια ? - - - Τί τους εκανε να το ανοιξουν ?

 

Δειγματοληπτικα ? ησουν τοοοσοο ..... τυχερος ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι φίλε μου!

 

Από Κίνα - Σιγκαπούρη

Από Σιγκαπούρη - Σουηδία

Από Σουηδία - Ελλάδα

 

Όλα αυτά σε 14 μέρες και χωρίς τελωνείο!

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RE911893082SE World new record???

 

με ποια εταιρια στο εστειλαν ετσι ... φωτοβολιδα ?

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

με ποια εταιρια στο εστειλαν ετσι ... φωτοβολιδα ?

 

Λογικά Sweden post

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ.οι αγγλοι εχουν ειδικη μεταχειριση Open a Dispute

 

Open a Dispute within 45 days (or, if you are claiming as a registered UK resident user of PayPal, 180 days)of the date on which you made the payment for the purchase you would like to dispute. We may refuse to accept any Dispute that you open in relation to that purchase after the expiry of that period (please be aware of this if you agree a delivery time of an item or performance of a service with the Payment Recipient that falls after the expiry of that period).

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ.οι αγγλοι εχουν ειδικη μεταχειριση Open a Dispute

 

Open a Dispute within 45 days (or, if you are claiming as a registered UK resident user of PayPal, 180 days)of the date on which you made the payment for the purchase you would like to dispute. We may refuse to accept any Dispute that you open in relation to that purchase after the expiry of that period (please be aware of this if you agree a delivery time of an item or performance of a service with the Payment Recipient that falls after the expiry of that period).

Γιατί σε παραξενεύει ;;; Άνοιξε την Ελληνική τηλεόραση γιά να δείς ότι και εδώ οι gay έχουν ειδική μεταχείρηση ... έξω δεν θα έχουν;;; :lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

εχω ενα πρόβλημα . το τρακινγκ που μου έδωσαν λειτουργεί μονο στο 4px και στα ελτα το μονο που λεει ειναι αυτο

STATUS DATE HOUR AREA

Item in conta IPS 25-03-2014 13:29 IPS

 

στο 4ρχ το τελευταίο που εχει βγάλει ειναι το GRATH

 

τι κανω σε αυτη την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια παραγγελία για ένα κινητό (htc 8x) στις 7 απριλίου. Ο κινέζος το έστειλε στις 8 του μήνα και από τότε η εξέλιξη παραγγελίας είναι αυτή http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RW882632048CH Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο πολύ σε αυτό το στάδιο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια παραγγελία για ένα κινητό (htc 8x) στις 7 απριλίου. Ο κινέζος το έστειλε στις 8 του μήνα και από τότε η εξέλιξη παραγγελίας είναι αυτή http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RW882632048CH Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο πολύ σε αυτό το στάδιο;

10 έφυγε από εκεί, οπότε εάν δεν περάσουν τουλάχιστον 15 ημέρες από τότε, μην περιμένεις να δεις ένδειξη. Με την Swiss Post θα το δεις ξανά όταν θα μπεί στην Ελλάδα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση: εγω 27 απριλη φευγω απο Τρίκαλα και πάω Εβρο..ΑΝ δω οτι μέχρι 25 το πακέτο μου δεν έχει έρθει, μπορώ να κάνω κατι και να ζητησω να πάει στα ΕΛΤΑ ΑΛεξπολης??

 

σε αυτη την ερώτηση κάποιος?? Έχω 20+ μέρες conta IPS... :mad:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την ερώτηση κάποιος?? Έχω 20+ μέρες conta IPS... :mad:

 

Πας κόντρα; έχω 30 μέρες ακριβώς conta ips:p

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Πας κόντρα; έχω 30 μέρες ακριβώς conta ips:p

 

Χαχαχαχαχα γελασα ρε μεγάλε...Διαβάζω το ''Πας κόντρα'' που μου λες και απο κάτω βλέπω το τουρμπαρισμενο Octavia RS :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα γελασα ρε μεγάλε...Διαβάζω το ''Πας κόντρα'' που μου λες και απο κάτω βλέπω το τουρμπαρισμενο Octavia RS :lol:

 

Χαχαχα...Ε τι τώρα; παίζουμε;:p τι να κάνουμε μωρέ; άμα δεν το ρίξουμε και στην πλάκα...σωθήκαμε.τραγικές καταστάσεις πλέον με τις παραγγελίες από Κίνα και μακάρι να ήξερα ποιος είναι ο υπεύθυνος...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...Ε τι τώρα; παίζουμε;:p τι να κάνουμε μωρέ; άμα δεν το ρίξουμε και στην πλάκα...σωθήκαμε.τραγικές καταστάσεις πλέον με τις παραγγελίες από Κίνα και μακάρι να ήξερα ποιος είναι ο υπεύθυνος...

 

κι ομως φιλε με HK post έκανε 10 μέρες να φτάσει και να ανοιχθεί και απο SIngpost έχω ήδη 20..

 

Για την αρχική ερώτηση υπάρχει απάντηση? Γίνεται να δωσω εντολή στα κεντρικά Ελτα το πακετο να μην ερθει τρικαλα αλλα αλεξανδρούπολη?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρωτάς εδώ και δεν παίρνεις τα ΕΛΤΑ που είναι και αρμοδία γιαυτό που ρωτας;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

εχω ενα πρόβλημα . το τρακινγκ που μου έδωσαν λειτουργεί μονο στο 4px και στα ελτα το μονο που λεει ειναι αυτο

STATUSDATE HOURAREA

Item in conta IPS25-03-2014 13:29IPS

 

στο 4ρχ το τελευταίο που εχει βγάλει ειναι το GRATH

 

τι κανω σε αυτη την περίπτωση?

 

Τιποτα περιμενεις.ετσι ειμαι και γω

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Πας κόντρα; έχω 30 μέρες ακριβώς conta ips:p

 

και ναι 30 μέρες μετά: ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 17-04-2014 15:27 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-04-2014 05:41 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 20-03-2014 13:43 IPS

 

αύριο λέτε να δουλεύουν τα ελτά και να το παραλάβω;

Link to comment
Share on other sites

Γίνονται και θαύματα το δέμα........ εμφανίσθηκε στο σύστημα των ΕΛΤΑ

Παραγγελια απο geek 21/3 .

despatched 27/3 κωδικος παρτιδας 4073

εφτασε Ελλαδα 9/4 .(GRATH)

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-04-2014 04:42 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-03-2014 13:40 IPS

 

Αιντε κι στους υπολοιπους τις...... 9/4 .(GRATH)

17/4 παραλαβή δέματος στη Β. Ελλάδα για να μην λέμε για τα ΕΛΤΑ .Μέσα σε ....24 ώρες !!!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κάτι πακετάκια με άφιξη σημερινή 17/4, προβλέπεται παραλαβή 23/4 σύμφωνα με το ειδοποιητήριο. Καλό Πάσχα. :D
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

17/4 παραλαβή δέματος στη Β. Ελλάδα για να μην λέμε για τα ΕΛΤΑ .Μέσα σε ....24 ώρες !!!:clap:

 

Εγω εχω δεμα απο τις 15 στο ταχυδρομειο μου θεσσαλονικη κ φυσικα ουτε φωνη ουτε ακροαση Ειναι εξοργιστικο αυτο που συμβαινει με το συγκεκριμενο ταχυδρομειο το οποιο εχει μια πραγματικα αθλια διαδικασια την οποια εχω παραθεσει στα παραπονα για ελτα

Υπαρχει κυτιο παραπονων στα ελτα?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο στον gerstavros2 για τον οδηγό! Πρώτη φορά παραγγέλνω κινητό από Κίνα, η μόνη μου εμπειρία ως τώρα ήταν το ebay και πραγματικά μου έλυσε τα χέρια, ως τώρα όλα πάνε όπως τα περιγράφει! Συγχαρητήρια!
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και γω κινητο απο κινα, το τρακινγκ ειναι RE914574088SE .αλλα οταν παω να το ψαξω στις σελιδες μαζικου εντοπισμου ,μου λενε οτι δν βρησκουν τιπατα. Πρεπει να ανησυχω? χτες μου γνωστοποιιησε το καταστημα το τρακινγκ .
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και γω κινητο απο κινα, το τρακινγκ ειναι RE914574088SE .αλλα οταν παω να το ψαξω στις σελιδες μαζικου εντοπισμου ,μου λενε οτι δν βρησκουν τιπατα. Πρεπει να ανησυχω? χτες μου γνωστοποιιησε το καταστημα το τρακινγκ .

Διάβασε τον οδηγό τουΣταύρου φίλε μου ....

Εάν σου έδωσαν εχθές τον Αριθμό, θα εμφανισθεί μετά από 3-4 ημέρες, και εφ'όσον είναι με την SE, θα εμφανισθεί ξανά όταν θα μπεί στην Ελλάδα.

Καλή Ανάσταση !!:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τον οδηγό τουΣταύρου φίλε μου ....

Εάν σου έδωσαν εχθές τον Αριθμό, θα εμφανισθεί μετά από 3-4 ημέρες, και εφ'όσον είναι με την SE, θα εμφανισθεί ξανά όταν θα μπεί στην Ελλάδα.

Καλή Ανάσταση !!:)

 

Σε ευχαριστω πολυ αδερφεεε.

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία μου βρίσκεται στο στάδιο "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ" Σε πόσες μέρες λέτε να την παραλάβω; Θα είναι αυτή τη βδομάδα ή πάμε για την επόμενη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!

Εχω κανει μια αγορά απο ebay ,κινα στις 10 μαρτίου και μέχρι και σήμερα ουτε το φως στο τούνελ δεν βλέπω!!! έχω ενα tracking No αλλλά το θέμα είναι ότι οι πληροφορίες που πέρνω είναι αυτες!!! :

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/22 08:51:28

2014-03-25 13:33, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/22 08:52:00

2014-03-27 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-03-25 00:00, Received from Customer

 

έχω μιλήσει με τον πωλήτή και τον ρώτησα πότε το 'στειλε και μου είπε στις 13 μαρτιου. εδώ το συστημα λεει οτι παρέλαβαν 25/04 , μήπως ο τυπος δεν τα λεει καλα?είναι πρωτη φορα που αγοράζω απο κινα αλλα αγόρασα και ενα την ίδια ημερομηνια απο αλλο πωλητη και μου ρθε στις 07/05.

please HELP!!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...