Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]43910[/ATTACH]

 

Καλησπέρα σε όλο το forum! Αυτο που βλέπετε στη φωτό το βρίσκετε λογικό; Ειναι κλειστά τα πάντα (wifi, BT, εφαρμογές, ανανέωση στο υπόβαθρο, data) και το κινητό δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου! Το έκανα screenshot λίγο πριν κοιμηθώ και μόλις ξύπνησα! Αυτο το κάνει όταν έρχομαι Ελλάδα! Εντάξει να παίζει ρόλο το οτι το σπίτι δεν έχει γενικά καλό σήμα (2G) αλλα τόσο πολύ;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43910[/ATTACH]

 

Καλησπέρα σε όλο το forum! Αυτο που βλέπετε στη φωτό το βρίσκετε λογικό; Ειναι κλειστά τα πάντα (wifi, BT, εφαρμογές, ανανέωση στο υπόβαθρο, data) και το κινητό δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου! Το έκανα screenshot λίγο πριν κοιμηθώ και μόλις ξύπνησα! Αυτο το κάνει όταν έρχομαι Ελλάδα! Εντάξει να παίζει ρόλο το οτι το σπίτι δεν έχει γενικά καλό σήμα (2G) αλλα τόσο πολύ;

 

Δοκιμάστε να κάνετε ένα restart πατώντας παρατεταμένα home+power buttons μέχρι να δείτε το μήλο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα αγόρασα το 4s για την γυναίκα μου. Τώρα του περνάω κάποια apps και παρατηρώ ότι τις ημερομηνίες και γενικά τους αριθμούς τους έχει στα...κινέζικα. Είμαι αρχάριος από ios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα αγόρασα το 4s για την γυναίκα μου. Τώρα του περνάω κάποια apps και παρατηρώ ότι τις ημερομηνίες και γενικά τους αριθμούς τους έχει στα...κινέζικα. Είμαι αρχάριος από ios

 

 

Ρυθμίσεις/γενικά/διεθνές/τοπικές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43910[/ATTACH]

 

Καλησπέρα σε όλο το forum! Αυτο που βλέπετε στη φωτό το βρίσκετε λογικό; Ειναι κλειστά τα πάντα (wifi, BT, εφαρμογές, ανανέωση στο υπόβαθρο, data) και το κινητό δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου! Το έκανα screenshot λίγο πριν κοιμηθώ και μόλις ξύπνησα! Αυτο το κάνει όταν έρχομαι Ελλάδα! Εντάξει να παίζει ρόλο το οτι το σπίτι δεν έχει γενικά καλό σήμα (2G) αλλα τόσο πολύ;

 

Βλέπω το βελάκι δίπλα στο ποσοστό της μπαταρίας.

Πήγαινε λίγο ρυθμίσεις/απόρρητο/υπηρεσίες τοποθεσίας και εκεί κλείσε όσες εφαρμογές δεν υπάρχει λόγος να βλέπουν την τοποθεσίας σου.

Επίσης μέσα απο τις υπηρεσίες συστήματος δες και εκεί τι δεν χρειάζεσαι. Εγω τα έχω κλειστά όλα.

Απο εφαρμογές έχω πρόσβαση σε τοποθεσία στον καιρό, στην εύρεση iPhone, και στους χάρτες.

 

Δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά απο αυτο που βλέπουμε αλλα ίσως απο κάποια εφαρμογή να έχεις το θέμα η μπαταρία γιατί αν δεν ειναι και πολύ καλή στα πολύ χαμηλά ποσοστά δεν δείχνει σωστά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!!

Μολις αγορασα ενα Iphone 4s το οποιο ειναι κλειδωμενο στο δικτυο της Sprint. Εχει εγκατεστημενα τα τελευταια iOS 7.1 .

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσω το κινητο ωστε να μπορει να συνδεθει σε ελληνικο δικτυο? (στη Vodafone συγκεκριμενα)

Το αγορασα απο το e-bay και δεν με συμφερει οικονομικα να το γυρισω πισω και γι αυτο προσπαθω να βρω μια λυση.

 

HEEELP

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πολύ κακή κίνηση να αγοράσεις CDMA συσκευή και ειδικά της Sprint για να τη χρησιμοποιήσεις στην Ελλάδα.

Αν μπορέσεις να τη λειτουργήσεις με R-SIM ή Gevey SIM, θα είσαι τυχερός. Για ξεκλείδωμα ξέχασέ το. Η Sprint δεν ξεκλειδώνει συσκευές οι οποίες δεν είναι ενεργές στο δίκτυο της.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πώς μεταφέρω τις επαφές από το Android στο 4s;

 

Καλημέρα ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό :)

 

iOS 7 : Μεταφορά των επαφών από την Android συσκευή σας, στο iPhone

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το βελάκι δίπλα στο ποσοστό της μπαταρίας.

 

Πήγαινε λίγο ρυθμίσεις/απόρρητο/υπηρεσίες τοποθεσίας και εκεί κλείσε όσες εφαρμογές δεν υπάρχει λόγος να βλέπουν την τοποθεσίας σου.

 

Επίσης μέσα απο τις υπηρεσίες συστήματος δες και εκεί τι δεν χρειάζεσαι. Εγω τα έχω κλειστά όλα.

 

Απο εφαρμογές έχω πρόσβαση σε τοποθεσία στον καιρό, στην εύρεση iPhone, και στους χάρτες.

 

 

 

Δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά απο αυτο που βλέπουμε αλλα ίσως απο κάποια εφαρμογή να έχεις το θέμα η μπαταρία γιατί αν δεν ειναι και πολύ καλή στα πολύ χαμηλά ποσοστά δεν δείχνει σωστά.

 

 

 

Καλημέρα! Έκανα αυτο που μου είπες και περίμενα χθες το βράδυ για να δω! Δεν είχε αποτέλεσμα! Όσο για το hard reset που αναφέρθηκε παραπάνω και αυτο δεν έχει αποτέλεσμα!

 

[ATTACH]43958[/ATTACH]

[ATTACH]43959[/ATTACH]

 

Έχω απενεργοποιήσει όλα του συστήματος αλλα εφαρμογές κράτησα αυτές που χρειάζομαι! Γιατί άμα τα απενεργοποίησα όλα δεν έχει νόημα! Βασικά αυτο το θέμα μου το κάνει όταν ειμαι Ελλάδα που το σήμα όπως βλέπετε είχε απογοητευτικό! 2014 και δεν έχω σήμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα αυτο που μου είπες και περίμενα χθες το βράδυ για να δω! Δεν είχε αποτέλεσμα! Όσο για το hard reset που αναφέρθηκε παραπάνω και αυτο δεν έχει αποτέλεσμα!

 

[ATTACH]43958[/ATTACH]

[ATTACH]43959[/ATTACH]

 

Έχω απενεργοποιήσει όλα του συστήματος αλλα εφαρμογές κράτησα αυτές που χρειάζομαι! Γιατί άμα τα απενεργοποίησα όλα δεν έχει νόημα! Βασικά αυτο το θέμα μου το κάνει όταν ειμαι Ελλάδα που το σήμα όπως βλέπετε είχε απογοητευτικό! 2014 και δεν έχω σήμα!

 

4% δεν ειναι μεγάλη κατανάλωση για το βράδυ. Αν δεν έχεις πρόβλημα σε άλλη χώρα άρα σίγουρα φταίει η χαμηλή ποιότητα σήματος που έχεις εδώ.

Δοκίμασε να το βάλεις σε πτήση αλλα μετά άνοιξε το wifi. Αν δεις διάφορα τότε σίγουρα το σήμα σου τρώει μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό :)

 

iOS 7 : Μεταφορά των επαφών από την Android συσκευή σας, στο iPhone

 

Ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...θελω να δωσω σε καποιον το iphone κ οταν πατάω επαναφορα ρυθμίσεων για να διαγραφούν ολα απο μεσα μου λεει λαθος κωδικος ???? τι αλλο μπορω να κανω για να τα διαγραψω ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...θελω να δωσω σε καποιον το iphone κ οταν πατάω επαναφορα ρυθμίσεων για να διαγραφούν ολα απο μεσα μου λεει λαθος κωδικος ???? τι αλλο μπορω να κανω για να τα διαγραψω ??

 

Πήγαινε στο Ρυθμίσεις - iCloud και θέσε στο off την εναλλαγή find my iPhone, θα πρέπει να βάλεις το σωστό password για να το κλείσεις. Εάν το έχεις ξεχάσει θα ακολουθήσεις τη διαδικασία iforgot password για ανάκτηση κωδικού

 

Και αναλυτικά τη διαδικασία παράδοσης σε νέο ιδιοκτήτη

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω....αυτό είναι φυσιολογικό!?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43968&stc=1&d=1397835547

 

Νομίζω δεν ειναι φυσιολογικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω....αυτό είναι φυσιολογικό!?

 

ναι φυσιολογικο ειναι.μετα απο 574 κυκλους φορτισεις η μπαταρια εχει αρχισει και τα "φτυνει" και οταν μεσα σε αυτον το χρονικο διαστημα χρησης οι φορτισεις δεν ειναι σωστες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω φιλε αλλα μου ζηταει ενα τετρα ψηφιο κωδικο κ οταν βαζω καποιον που πιστευω ειναι μου λεει 10 λαθος προσπαθειες επαναλαβετε μετα απο 60 λεπτα !! μπορω να κανω κατι αλλο ??
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω φιλε αλλα μου ζηταει ενα τετρα ψηφιο κωδικο κ οταν βαζω καποιον που πιστευω ειναι μου λεει 10 λαθος προσπαθειες επαναλαβετε μετα απο 60 λεπτα !! μπορω να κανω κατι αλλο ??

 

Αναφέρεσαι στον κωδικό ασφαλειας οχι στο Apple ID, εαν θυμασαι το Apple ID τότε θα πρέπει να βάλεις τη συσκευη σε DFU Mode υπάρχει topic στους οδηγους κσι στη συνέχεια restore. Εαν ομως δεν γνωριζεις το Apple ID δεν θα μπορέσεις να το ενεργοποιησεις ξανά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388613

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσιολογικο ειναι.μετα απο 574 κυκλους φορτισεις η μπαταρια εχει αρχισει και τα "φτυνει" και οταν μεσα σε αυτον το χρονικο διαστημα χρησης οι φορτισεις δεν ειναι σωστες.

 

Το έψαξα λιγάκι και έχεις δίκιο. Βρήκα αυτό ψάχνοντας πως μπορώ ν´ αλλάξω την μπαταρία μόνος μου...

According to Apple, the iPhone 4 and 4S batteries are good for around 400 full charge cycles (from 0% to 100%). This means your phone could easily outlast its battery. However, before you walk into your nearest Apple store and hand over £60 to get a replacement installed, why not do it yourself?

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λιγάκι και έχεις δίκιο. Βρήκα αυτό ψάχνοντας πως μπορώ ν´ αλλάξω την μπαταρία μόνος μου...

 

Η αντικατάσταση της μπαταρίας στο iPhone 4s είναι εύκολη υπόθεση. Εαν σε ενδιαφέρει μπαταρία στείλε μου pm :)

Link to comment
Share on other sites

Η αντικατάσταση της μπαταρίας στο iPhone 4s είναι εύκολη υπόθεση. Εαν σε ενδιαφέρει μπαταρία στείλε μου pm :)

 

Βρήκα αυτό το site πουλέει πως ν´ αλλάξω την μπαταρία, με φωτό. Δεν φαίνεται πολύ δύσκολο. Ερώτηση....μεγαλύτερη μπαταρία παίζει στο 4S ή μένω στα ίδια!?

http://mobile.pcadvisor.co.uk/how-to/apple/3346693/how-replace-iphone-battery/

 

Ερώτηση: προτιμώ την αυθεντική σαν αυτή εδώ

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43996&stc=1&d=1397907991

Ή καλύτερα σε κάτι πολύ πιο δυνατό σαν αυτό εδώ!?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43996&stc=1&d=1397908106

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το site πουλέει πως ν´ αλλάξω την μπαταρία, με φωτό. Δεν φαίνεται πολύ δύσκολο. Ερώτηση....μεγαλύτερη μπαταρία παίζει στο 4S ή μένω στα ίδια!?

http://mobile.pcadvisor.co.uk/how-to/apple/3346693/how-replace-iphone-battery/

 

Όχι δεν μπορεις να προσθέσεις μεγαλύτερη η μπαταρία είναι συγκεκριμένη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...