Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11/4/2014

 

 

 

Νέα εφαρμογή Τελών για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές συμβολαίου

 

 

 

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 11 Ιουνίου 2014 εφαρμογή Τέλους ίσο με 15€ (περιλαμβάνει ΦΠΑ) στις περιπτώσεις μετατροπής από συμβόλαιο σε καρτοκινητό και οριστικής αποσύνδεσης από το δίκτυο της Vodafone για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές συμβολαίου και συνδρομητές της υπηρεσίας Internet 4Sharing.

 

Δυνάμει των ανωτέρω αυξήσεων οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής), μέχρι την έναρξη ισχύος των ανωτέρω αλλαγών.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο vodafone.gr

 

 

 

Πηγή: http://www.vodafone.gr/portal/client/news/pressReleaseClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40184&dateFrom=&dateUntil=

 

 

 

Και από ερώτηση στο facebook αν αυτό θα ισχύει μόνο για πριν την λήξη του συμβολαίου η απάντηση ήταν ισχύει και για πριν και για μετά την λήξη του συμβολαίου.

 

 

Καλημερα.

 

Με αφορμη αυτο που διαβασα εχω 2 ερωτησεις.

Με πηραν απο vodafone και μου δινουν μια 2η καρτα σιμ για internet (λογω του οτι εχω Red1)και μου λενε θα εχω 1.5 GB ιντερνετ να το μοιραζομαι με τις δυο καρτες. Θα μου στειλουν δωρεαν την sim με κουριερ.

 

Εχει καποια χρεωση η τελος αυτη η υπηρεσια;

 

Αν θελω να το ακυρωσω το sharing καποια στιγμη θα πληρωσω τα 15 Ευρω που λεει η ανακοινωση;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μου τηλεφώνησε η wind και μου έκανε τη προσφορά της και τελικά θα μείνω wind. η wind δε προκειται να δώσει τη γραμμή, μου είπε απλώς να πάω στο κατάστημα να ακυρώσω την αίτηση, αν και θεωρώ ότι από τη στιγμή που δεν έχω υπογράψει τπτ, δε χρειάζεται καν να κάνω ακύρωση. θα πάω σίγουρα όμως για να τους δώσω πίσω τη κάρτα.

θα σας ενημερώσω όταν επιστρέψω από το κατάστημα.

Υ.Γ. vangelakis4 με τη νίκη σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Με αφορμη αυτο που διαβασα εχω 2 ερωτησεις.

Με πηραν απο vodafone και μου δινουν μια 2η καρτα σιμ για internet (λογω του οτι εχω Red1)και μου λενε θα εχω 1.5 GB ιντερνετ να το μοιραζομαι με τις δυο καρτες. Θα μου στειλουν δωρεαν την sim με κουριερ.

 

Εχει καποια χρεωση η τελος αυτη η υπηρεσια;

 

Αν θελω να το ακυρωσω το sharing καποια στιγμη θα πληρωσω τα 15 Ευρω που λεει η ανακοινωση;

 

Όχι δεν εχει καμμια χρεωση.Εχω 3 εγω από 3 πακετα Red1

 

Θελει να εχεις στικακι ομως

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχει καμμια χρεωση.Εχω 3 εγω από 3 πακετα Red1

 

 

 

Θελει να εχεις στικακι ομως

 

 

Λογικα θα μπαινει σε tablet η sim.

 

Σε περιπτωση ακυρωσης ομως τα 15 Ευρω τα πληρωνουμε;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα μπαινει σε tablet η sim.

 

Σε περιπτωση ακυρωσης ομως τα 15 Ευρω τα πληρωνουμε;

 

Δεν μου ειπαν τιποτα για τα 15 ευρω αλλα γιατι να το ακυρωσεις ? Εγω από το Οκτωβριο περυσι μεχρι τωρα δεν το χρειαστηκα και δεν με χρεωσαν κατι .Το φυλαω μονο για καλοκαιρι αν χρειαστεί

 

Για tablet πιθανολογω ναι αν εχει υποδοχη αλλα δεν εχω για να ξερω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα μπαινει σε tablet η sim.

 

Σε περιπτωση ακυρωσης ομως τα 15 Ευρω τα πληρωνουμε;

 

Η SIM μπαίνει όπου μπαίνει :)

Πάντως όταν μου το είχαν προτείνει εμένα, η μια SIM είχε 750MB και η άλλη άλλα 750MB, δεν ξέρω εάν τώρα έχεις την ευελιξία να κάνεις όλη την κίνηση από τη μία.

 

Θεωρώ δεδομένο ότι από εδώ και στο εξής (εκτός εάν υποχρεωθούν να σταματήσουν την ανοησία που σκέφτηκαν) τα 15 ευρώ ισχύουν σε όλες τις αποσυνδέσεις από Vodafone. Ελπίζω τουλάχιστον να μην ζητάνε 15€ για το συμβόλαιο και άλλα 15€ για το 4sharing :).

Link to comment
Share on other sites

Η SIM μπαίνει όπου μπαίνει :)

Πάντως όταν μου το είχαν προτείνει εμένα, η μια SIM είχε 750MB και η άλλη άλλα 750MB, δεν ξέρω εάν τώρα έχεις την ευελιξία να κάνεις όλη την κίνηση από τη μία.

 

Θεωρώ δεδομένο ότι από εδώ και στο εξής (εκτός εάν υποχρεωθούν να σταματήσουν την ανοησία που σκέφτηκαν) τα 15 ευρώ ισχύουν σε όλες τις αποσυνδέσεις από Vodafone. Ελπίζω τουλάχιστον να μην ζητάνε 15€ για το συμβόλαιο και άλλα 15€ για το 4sharing :).

 

Τα δεδομενα ειναι κοινα. Εχεις 1,5GB και μπορεις να τα καταναλωσεις ειτε απο την sim του κινητου σου ή/και απο την δευτερη sim ειτε ειναι σε stick ή σε tablet κτλ.

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να σε χρεωνει 15 Ευρω αν σταματησεις το 4sharing μιας και το 4sharing δεν ειναι πακετο συνδεσης αλλα add-on πανω σε υπαρχον πακετο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!θα ήθελα να με ενημερωσετε αν για RED1 στα 33€ για 18μηνο + εκπτωση στο σταθερο HOL ειναι καλή προσφορα,ευχαριστώ
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομενα ειναι κοινα. Εχεις 1,5GB και μπορεις να τα καταναλωσεις ειτε απο την sim του κινητου σου ή/και απο την δευτερη sim ειτε ειναι σε stick ή σε tablet κτλ.

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να σε χρεωνει 15 Ευρω αν σταματησεις το 4sharing μιας και το 4sharing δεν ειναι πακετο συνδεσης αλλα add-on πανω σε υπαρχον πακετο.

 

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 11 Ιουνίου 2014 εφαρμογή Τέλους ίσο με 15€ (περιλαμβάνει ΦΠΑ) στις περιπτώσεις μετατροπής από συμβόλαιο σε καρτοκινητό και οριστικής αποσύνδεσης από το δίκτυο της Vodafone για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 11 Ιουνίου 2014 εφαρμογή Τέλους ίσο με 15€ (περιλαμβάνει ΦΠΑ) στις περιπτώσεις μετατροπής από συμβόλαιο σε καρτοκινητό και οριστικής αποσύνδεσης από το δίκτυο της Vodafone για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές συμβολαίου και συνδρομητές της υπηρεσίας Internet 4Sharing.

 

Επειδη κατω κατω γραφει για συνδρομητες της υπηρεσιας 4Sharing.

Αυτο δε καταλαβα!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αίτηση για διακοπή σε καρτοκινητό σε 2 από της 3 γραμμές οικογενειακού πακέτου με πήραν τηλ και μου έκαναν την εξης προσφορα

Το unlimited 45 στα 22~ euro για την μια γραμμή το 400 προς όλους στα 20~ και το 200 προς όλους στα 12~ ευρώ. Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος δε ξέρω αν θα μπορούσα να πετύχω κάτι καλύτερο μιας και δεν έκανα φορητότητα..

 

Μου είπαν για μια καινούρια υπηρεσία που ισχύ από το μάρτιο η οποιο στη λήξει του συμβολαίου θα σε καλούν για διαπραγμάτευση μιας και τους έκραξα που δεν ενδιαφέρθηκε κανένας για κάποια προσφορα!:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αίτηση για διακοπή σε καρτοκινητό σε 2 από της 3 γραμμές οικογενειακού πακέτου με πήραν τηλ και μου έκαναν την εξης προσφορα

Το unlimited 45 στα 22~ euro για την μια γραμμή το 400 προς όλους στα 20~ και το 200 προς όλους στα 12~ ευρώ. Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος δε ξέρω αν θα μπορούσα να πετύχω κάτι καλύτερο μιας και δεν έκανα φορητότητα..

 

Μου είπαν για μια καινούρια υπηρεσία που ισχύ από το μάρτιο η οποιο στη λήξει του συμβολαίου θα σε καλούν για διαπραγμάτευση μιας και τους έκραξα που δεν ενδιαφέρθηκε κανένας για κάποια προσφορα!:)

 

Έτσι εξηγείται: Θα μαζέψουν τα 15€ αυτών που φεύγουν για να πληρώνουν διαπραγματευτές για αυτούς που θέλουν να φύγουν :).

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε να μαθαίνουμε....

Πήγα από το κατάστημα και χωρίς να προβάλουν καμιά αντίρρηση, έγινε η ακύρωση. σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!θα ήθελα να με ενημερωσετε αν για RED1 στα 33€ για 18μηνο + εκπτωση στο σταθερο HOL ειναι καλή προσφορα,ευχαριστώ

Πηρα παλι σημερα μου ειπαν για 24μηνο ισχυει η προσφορα και μαλιστα ληγει σημερα η προσφορα.

Καθε φορα μου λενε και αλλα!

Εσεις εχετε ακουσει κατι;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Πηρα παλι σημερα μου ειπαν για 24μηνο ισχυει η προσφορα και μαλιστα ληγει σημερα η προσφορα.

Καθε φορα μου λενε και αλλα!

Εσεις εχετε ακουσει κατι;

 

Όπως ανέφερα σε γνωστό μου που έκανε μετατροπή σε κάρτα, του το δώσανε 19.90.

Link to comment
Share on other sites

Τσαφου εγώ με.δύο ρεντ 1 δίνω.41 κάθε γραμμή

 

 

Τελικά έκανα γραπτή καταγγελία της σύμβασης μέσω φαξ και ζήτησα να μου το κάνουν κάρτα. Χτες πρωί πρωί. Ακόμα δεν με.πήραν.

Φυσικά έχω.την απόδειξη του φαξ

Link to comment
Share on other sites

Τσαφου εγώ με.δύο ρεντ 1 δίνω.41 κάθε γραμμή

 

 

Τελικά έκανα γραπτή καταγγελία της σύμβασης μέσω φαξ και ζήτησα να μου το κάνουν κάρτα. Χτες πρωί πρωί. Ακόμα δεν με.πήραν.

Φυσικά έχω.την απόδειξη του φαξ

 

Οι καταγγελιες συμβασεων λογω αυξησεων κτλ κτλ γινονται γραπτα απο μας και με αποστολη σε φαξ δικο τους η και σε καταστημα ?

Link to comment
Share on other sites

πηρα προσφορα το red1 σε οικογενειακο 30,84 η καθε γραμμη μου ειπαν ειναι πασχαλινη προσφορα την δευτερα που τους πηρα θελανε 48 ευρω ειχαμε πει θα τα πουμε σημερα κσι μπου προτεινανν αυτη την τιμη χωρις το οικογενειακο βγανει 36 ευρω το σκεφτομαι να αφησω την cosmote
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

πηρα προσφορα το red1 σε οικογενειακο 30,84 η καθε γραμμη μου ειπαν ειναι πασχαλινη προσφορα την δευτερα που τους πηρα θελανε 48 ευρω ειχαμε πει θα τα πουμε σημερα κσι μπου προτεινανν αυτη την τιμη χωρις το οικογενειακο βγανει 36 ευρω το σκεφτομαι να αφησω την cosmote

 

Πολλά, μπορείς και χαμηλότερα.

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote υπάρχει μια έκπτωση για ανέργους της τάξεως του 10% στο πάγιο. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι αντίστοιχο στη Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote υπάρχει μια έκπτωση για ανέργους της τάξεως του 10% στο πάγιο. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι αντίστοιχο στη Vodafone;

 

Ναι.Εφοσον εχεις την κάρτα ανεργιας εννοειται

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον η vodafone να ζηταει 36 ευρω τον χρονο για το vodafone double απαραδεκτο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Εφοσον εχεις την κάρτα ανεργιας εννοειται

 

Εμενα μου την εδωσαν και χωρις καρτα ανεργιας..

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα καταγγελία σύμβασης με φαξ από την.μεγάλη τρίτη και δεν με.έχουν ενοχλήσει. Τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα καποια σχολια για την επιδοτηση συσκευης κ την επιστροφη της πριν τη ληξη του συμβολαιου..Απο χθες ψαχνω εντονα το θεμα να φυγω απο την vodafone γιατι δεν θελω νταβατζηλικια απο κανεναν.

Αν διαβασετε προσεκτικα το συμβολαιο στην παραγραφο 13.3 δηλωνει οτι φευγεις αζημιως!

ΕΙναι μονομερη παραβαση ορων συμβολαιου οι αyξησεις στα τιμολογια της ή οχι?

Ειναι μονομερη παραβαση παροχης υπηρεσιων η καταργηση του vodafone sharing η οχι?

Οταν υπεγραψα 2τες καρτοσυμβολαιο κ ρωτησα τον υπαλληλο τι θα τα κανω τα χρηματα που θα μου απομενουν στην καρτα καθε μηνα μου ειπε οτι μπορεις να τα στελνεις οπου εσυ επιθυμεις....

Χθες πηγα και αγορασα καρτα για την γυναικα μου γιατι ενω εχω 30 ευρω στον καρτοσυμβολαιο δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω...

Παρεπιπτοντως καποιο ποσο ληγει στις αρχες καθε μηνα.........

Δηλαδη ειμαστε οι μ@##$ς που θα πληρωνουμε καθε μηνα 20 ευρω παγιο για υπηρεσιες της πλακας και για να φυγουμε θα πρεπει να τους πληρωσουμε ολοκληρη την αποσβεση ενος κινητου μετα απο ενα χρονο????????

Δηλ η αξια του δν πεφτει συμφωνα με την Vodafone...Να παω να τους το πουλησω 200 ευρω οσο μου το εδωσαν...

Τι λετε ρε μαγκες????Ποιος σας τα ειπε αυτα???????

 

Επισης δν δεχονται λεει την καταγγελια του συμβολαιου αν δεν πληρωθει η αποσβεση.........

ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ

Και πιστευω αν δωσω 200 ευρω σε δικηγορο θα βγαλω 2 -3 δικαστηρια,τι λετε?

 

Εστειλα επισης mail στην ΕΕΤΤ και περιμενω απαντηση!!!!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έστειλα καταγγελία σύμβασης με φαξ από την.μεγάλη τρίτη και δεν με.έχουν ενοχλήσει. Τι να κάνω

 

 

Οτι θα κανω και εγω...Αιτηση φορητοτητας.

Την αιτηση που εστειλες την εχουν πεταξει ηδη στα σκουπιδια..Περιμενουν τα παληκαρια να περναν οι μερες και να χρεωνεσαι παγια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι καταγγελιες συμβασεων λογω αυξησεων κτλ κτλ γινονται γραπτα απο μας και με αποστολη σε φαξ δικο τους η και σε καταστημα ?

 

 

Οτι ειπα και παραπανω..Σημερα πηγα για να καταγγειλω την συμβαση...Πηρα στο 1227 μιλησα με μια κοπελια κ μου ειπε θα το προωθησει.......

Μετα απο 10 λεπτα ερχεται μηνυμα στο κινητο οτι δεν μπορει να προωθηθει η αιτηση και πρεπει να γινει μεσω καταστηματος.

Απο το καταστημα βεβαια μου ειπαν οτι το συστημα δεν το δεχεται...Οτι πρεπει να τους πληρωσω 200αρα κλπ...

Οποτε κατεληξα στην φορητοτητα την οποια θα κανω αυριο...

 

 

Μην φοβαστε και μην μασατε τπτ.Ας κανουν δικαστηριο..Να πουν τι?Οτι πρεπει ο πελατης να δεχεται διακοπη υπηρεσιων και υπερτιμολογηση????

Για ποιο λογο υπογραφουμε συμβολαια τοτε????

Edited by godhades
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...