Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664&sid=1 Αυτο δουλευει αψογα με το v967s, υποθετω θα δουλευει μια χαρα και με το δικο σας κινητο. Και ειναι και σε σουπερ τιμη. Αλλα αν υπαρχει καποιος που το δοκιμασε καλυτερα να πει αυτος μην σε παρω και στο λαιμο μου :rolleyes:

 

...δουλεύουν ως απλά hands free (ήχο, μικρόφωνο). Τα υπόλοιπα κουμπιά δεν λειτουργούν. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα με αντάπτορα (τον περιμένω). Για κάποιο λόγο αν πατήσεις κάποιο από τα κουμπιά στο χειριστήριο, ανάβουν τα hardware keys κάτω.

 

Χρειάστηκα τις τελευταίες μέρες την κάμερα του κινητού μου για κάνα 2 βίντεο .Τόσο καιρό δεν είχα πολυασχοληθεί και παρατήρησα πως το zoom δεν δουλεύει σωστά .Η θα τραβάει μια χαρά ή θα κολλάει μη κάνοντας σωστό zoom και δίνοντας θωλό αποτέλεσμα .

Συμβαίνει και σε εσάς ; Λύσεις ;

 

...έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει ένα θέμα με το focus, όπου ενώ τραβάς (ειδικά αν δεν έχεις σταθερό χέρι) το χάνει συχνά πυκνά και θολώνει μέχρι να ξανακάνει. Δοκίμασε και με άλλες εφαρμογές μήπως είναι περιορισμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρειάστηκα τις τελευταίες μέρες την κάμερα του κινητού μου για κάνα 2 βίντεο .Τόσο καιρό δεν είχα πολυασχοληθεί και παρατήρησα πως το zoom δεν δουλεύει σωστά .Η θα τραβάει μια χαρά ή θα κολλάει μη κάνοντας σωστό zoom και δίνοντας θωλό αποτέλεσμα .

Συμβαίνει και σε εσάς ; Λύσεις ;

 

Δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις της κάμερας το continuous focus στο off. Θα λυθεί το πρόβλημα σου έτσι ;-)

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664&sid=1 Αυτο δουλευει αψογα με το v967s, υποθετω θα δουλευει μια χαρα και με το δικο σας κινητο. Και ειναι και σε σουπερ τιμη. Αλλα αν υπαρχει καποιος που το δοκιμασε καλυτερα να πει αυτος μην σε παρω και στο λαιμο μου :rolleyes:

 

 

Ευχαριστώ πολύ almanak. Τα hands free δουλευουν, ικανοποιητικά. Τα κουμπιά δεν τα πολυ χρησιμοποιώ οπότε δεν το έχω ψαξει καθόλου

Τα μυαλά μας πονάνε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ενεργοποιειται το wifi. Δειχνει να προσπαθει αλλα δεν ενεργοποιειται. Ξερει κανεις καμμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις της κάμερας το continuous focus στο off. Θα λυθεί το πρόβλημα σου έτσι ;-)

Με αυτόν τον τρόπο δεν έχεις σωστή ανάλυση ,καλό αποτέλεσμα .Είναι για μακρινές λήψεις αυτο που λες και τέτοια .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φόρουμ..

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να περάσουμε την μαμά ROM στο zte v987.Έκανα update και μου έβγαλε κινέζικα και όταν πάω να κάνω επαναφορά με το power και volume up μου βγάζει κινέζικα και δεν μπορώ να προχωρήσω. Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Οποιαδήποτε βοήθεια γίνεται δεκτή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα στο φόρουμ..

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να περάσουμε την μαμά ROM στο zte v987.Έκανα update και μου έβγαλε κινέζικα και όταν πάω να κάνω επαναφορά με το power και volume up μου βγάζει κινέζικα και δεν μπορώ να προχωρήσω. Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Οποιαδήποτε βοήθεια γίνεται δεκτή

 

Επειδή είχα καιρό να επισκεφθω το φόρουμ και μόλις τα διάβασα όλα μονομιας, αν βαρίόμουν να απαντήσω, θα σου έλεγα ότι στις τελευταίες 5 σελίδες υπάρχουν ποστ που μπορούν να σε βοηθήσουν. Όμως επειδή φαντάζομαι ότι είσαι σχετικά καινούριος με το κινητό, θα σου δώσω το λινκ για την official ρομ χωρίς κινέζικα ώστε να την ξανα περάσεις όπως δώθηκε σε προηγούμενο ποστ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2379083

 

 

Απο εκεί και πέρα αν δεν γνωρίζεις καθόλου πώς να το περάσεις, ορίστε και το λινκ με τα υπόλοιπα αρχεία και τις σχετικά αναλυτικές οδηγίες που έχω ετοιμάσει και δίνω σε πρωτάριδες γιατί και εγώ πέρασα από αυτό το στάδιο και δεν ήταν ευχάριστο...

https://www.dropbox.com/s/b9olpnhtznnpge8/V987%20custom%20EL.rar

 

=================================================================

Απο εκεί και πέρα, με έναυσμα το σχόλιο πριν από 2 σελίδες :p, να αναφέρω κάτι που έχω παρατηρήσει ως χρήστης κινητής τηλεφωνίας cosmote (καρτοσυμβόλαιο+ What'up).

Από τότε που έκαναν το promotion για το cosmote HD Voice , μεταξύ των 5 ZTE v987 που κυκλοφορούν στην παρέα, όταν έχουμε ενεργοποιημένο το 3g και μιλάνε μεταξύ τους 2 what'up ΜΟΝΟ (όχι σε συνδέση ή καρτοσυμβόλαιο), τότε υπάρχουν φορές που ακούγεται ενας εκοφαντικός και επικίνδυνα τσιριχτός μηχανικός ήχος από το ακουστικό και ακόμη και εαν κλείσουμε την κλήση και ξανα καλέσουμε δεν είναι σίγουρο ότι θα διορθωθεί!

Το αναφέρω για να δω αν το έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα αλλά και να είστε προϊδεασμένοι σε τέτοια περίπτωση μιας και δεν είναι αποκλειστικό θέμα του κινητού. Το hd voice το μόνο που κάνει είναι να χρησιμοποιεί το 2ο μικρόφωνο του κινητού μας που βρίσκεται στην πάνω πλευρά του κινητού, δίπλα από το 3.5mm jack

 

Ακόμη να διορθώσω μια μπούρδα που βλέπω σε όλα τα site και φόρουμ που μιλάνε για το v987.... Το κινητό μας υποστηρίζει κανονικότατα 3g βιντεοκλήση δίχως τη χρήση κάποιου προγράμματος, αρκεί και τα 2 κινητά να έχουν 3g σύνδεση εκείνη τη στιγμή!

 

 

Υ.Γ. είχα καιρό να γράψω στο φόρουμ και μου βγήκαν μαζεμένα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανεις screen protector σαν αυτά που είχε αρχικα το κινητό ..

 

Δηλαδή?Σαν αυτή που έιχε απο το μαγαζί που την πήρες ή σαν την ζελατίνα που είχε όταν ήταν καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που ε'ιχε το μαγαζι . Να είναι καλή ποιότητας αυτο με ενδιαφέρει .

 

Εγω σου προτείνω αυτές εδώ :

http://www.aliexpress.com/item/NILLKIN-high-level-crystal-and-anti-glare-screen-protector-for-ZTE-V987-Grand-X-Quad-Free/1039433130.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια γρήγορη απάντηση.

Δεν ξέρω πολλά από κινητά Android και σήμερα παρέλαβα το κινητό ZTE V987 X GRAND.

Μπορείτε να μου πείτε ένα ελαφρύ ζέσταμα του αυτιού όταν μιλάω είναι φυσιολογικό? Ο πωλητής μου απάντησε το εξής:

This is a normal situation

Android phones use for 2-3 minutes or longer

Ear will become hot,

I was used to have the same situation Iphone5s

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είχα με όλα μου τα κινητά αυτό. κινέζικα και μη.

 

Ξέρεις εάν το κάψιμο έχει καμιά σχέση με το SAR, εάν δηλαδή έχει πολύ SAR για αυτό ζεσταίνετε ?

ή απλά ζεσταίνεται λόγο 3G σήματος?

Το ρωτάω δηλαδή εάν πρέπει να ανησυχώ σε κάτι από θέμα υγείας και όχι απλά επειδή ζεσταίνετε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως έχει να κάνει τόσο με τα κινητά ( τα σημερινά τουλάχιστον). Καλό είναι να μη μιλάμε πολύ ώρα και χωρίς handsfree.

Φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπέρα... απιψε επαθα το εξης: μιλουσα στο τηλ με τον πατερα μου, τελειωνω την κληση μου και μετα απο 20 λεπτα μου τηλεφωνει ο πατερας μου και μου λεει οτι τον πηρα ξανα χωρις να του μιλαω. Κοιταζω τις τελευταιες κλησεις και δεν βλεπω να εχει καταγραψει την κληση ομως.... δλδ το κινητο καλεσε μονο του τον τελευταιο αριθμο και δεν το κατεγραψε. το εχει παθει κανεις αυτο; σημειωνω οτι φοραω μανισια ρομ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Κάνω εγγραφή βίντεο με το κινητό και όταν πάω να το κάνω αναπαραγωγή η ένταση του είναι αρκετά χαμηλή (και με τέρμα ανοιχτή την ένταση). Έχω το κινητό ZTE V987 X GRAND.

Υπάρχει κάποια λύση γιατί είναι κρίμα τραβάει πολύ καλό βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Κάνω εγγραφή βίντεο με το κινητό και όταν πάω να το κάνω αναπαραγωγή η ένταση του είναι αρκετά χαμηλή (και με τέρμα ανοιχτή την ένταση). Έχω το κινητό ZTE V987 X GRAND.

Υπάρχει κάποια λύση γιατί είναι κρίμα τραβάει πολύ καλό βίντεο.

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω και εγώ.Στο κάνει και με τις κλήσεις να μην ακούγεσαι δυνατά κάποιες φορές?Και με την ηχογράφηση με το sound recorder .

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω και εγώ.Στο κάνει και με τις κλήσεις να μην ακούγεσαι δυνατά κάποιες φορές?Και με την ηχογράφηση με το sound recorder .

 

Φίλε όχι μέχρι στιγμής δεν μου το έχει κάνει ούτε στις κλήσεις ούτε σε ένα δοκιμαστικό που έκανα σήμερα στο sound recorder. Έχεις δοκιμάσει εσύ να παίξεις το βίντεο από PC να δεις εάν με την αύξηση της έντασης στο κομπιούτερ διορθώνεται?

Το έχω 15 ήμερες και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος πέρα από το ότι ζεσταίνεται ελαφριά με κλήσεις 3G ή 2G και η μπαταρία αντέχει περίπου 1,5 ημέρες με σκάλισμα, παιχνίδια και ιντερνέτ.

Θα ήθελα να μου πεις και εσύ για το δικό σου πόσο καιρό το έχεις και εάν είσαι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όχι μέχρι στιγμής δεν μου το έχει κάνει ούτε στις κλήσεις ούτε σε ένα δοκιμαστικό που έκανα σήμερα στο sound recorder. Έχεις δοκιμάσει εσύ να παίξεις το βίντεο από PC να δεις εάν με την αύξηση της έντασης στο κομπιούτερ διορθώνεται?

Το έχω 15 ήμερες και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος πέρα από το ότι ζεσταίνεται ελαφριά με κλήσεις 3G ή 2G και η μπαταρία αντέχει περίπου 1,5 ημέρες με σκάλισμα, παιχνίδια και ιντερνέτ.

Θα ήθελα να μου πεις και εσύ για το δικό σου πόσο καιρό το έχεις και εάν είσαι ικανοποιημένος.

 

Kαλά αυτό με το ζέσταμα το κάνει και εμένα αλλα όχι κάτι τρελό.Εγώ το έχω απο τον αυγουστο και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος εκτός απο αυτό που έπαθε ξαφνικά με τον ήχο.Δουλευε μια χαρά ο ήχος πιο πριν στην ηχογράφηση video.Καλά σου κρατάει η μπαταρία ,εμενα με σκαλισμα και χρήση μου κρατάει μία μέρα.Στο pc δεν εχω δοκιμάσει πως ακούγονται.Λογικά θα είναι οκ.Tελικά δεν ακούγονται καλά ουτε στο pc,ακούγεται ενα φύσημα που καλύπτει τον ήχο .

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω περασει την μαμα ρομ χωρις τα κινεζικα απο εναν ισπανο του xda και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με αυτη του bruno που μια φορα το μηνα εχανε ρυθμισεις κ εφαρμογες μονο του.... το μονο θεμα ειναι οτι δεν μπορω να περασω το touchpal που ειναι το καλυτερο πληκτρολογιο, εχοντας δοκιμασει τα παντα. Οταν το βρισκω στο playstore δεν μου εμφανιζει κουμπι εγκαταστασης, ξερεις κανεις πως να ξεπερασω αυτο το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την μαμα ρομ χωρις τα κινεζικα απο εναν ισπανο του xda και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με αυτη του bruno που μια φορα το μηνα εχανε ρυθμισεις κ εφαρμογες μονο του.... το μονο θεμα ειναι οτι δεν μπορω να περασω το touchpal που ειναι το καλυτερο πληκτρολογιο, εχοντας δοκιμασει τα παντα. Οταν το βρισκω στο playstore δεν μου εμφανιζει κουμπι εγκαταστασης, ξερεις κανεις πως να ξεπερασω αυτο το προβλημα;

 

Απο ότι θυμάμαι το έιχε μέσα το touchpal η rom.Δεν σου την βγάζει στα πληκτρολόγια?

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από κάποια επανεκκίνηση (αφού είχα αλλάξει SIM και είχα βάλει Twin SIM, και ίσως να είχα κάποια λεπτά χωρίς μπαταρία το κινητό) μου έβγαλε μια αρχική οθόνη με μπλε σκούρο χρώμα και με επιλογή να ορίσω την Χώρα (είχε Ελλάδα εξ ορισμού) και μια επιλογή εκκίνηση. Βάζοντας Ελλάδα και συνεχίζοντας 3-4 βλήματα μου έλεγε δεν ρυθμίστηκε το google mail και άλλα που δεν θυμάμαι. Διαπίστωσα ότι πολλές εφαρμογές χάθηκαν (πιθανώς αυτές που είχα στην SD) και αλάλαξαν οι ρυθμίσεις σε άλλες (όπως Opera Mini και Dolphin).

Γνωρίζει κάποιος γιατί μου έβγαλε αυτή την αρχική οθόνη, και εάν ναι, πως έγινε?

Μήπως πάτησα κατά λάθος κάποιο συνδυασμό πλήκτρων? και τη ρυθμίζεις με αυτό το συνδυασμό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα τη βοήθειά σας. Η συσκευή είναι εντελώς νεκρή μετά από format με το flashtool. Από προηγούμενο post κατάλαβα ότι πρέπει να φλασάρω το back-up της original rom, το οποίο όμως δε βρίσκω πουθενά και δε μπορώ να βρω άλλη συσκευή να το εξάγω. Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει κάποιο link με αυτά τα αρχεία ή να ανεβάσει κάπου τα δικά του?

 

Αυτή η ρομ έχω διαβάσει ότι είναι καλή πάντως αν ενδιαφέρεστε, είναι και καινούρια http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=&to=en&a=http%3A%2F%2Fwww.coincity.es%2Fpost%2From-mod-zte-v987-oficial-multilenguaje-v3-1-por-manowaracero-27032014

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...