Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα σήμερα, υπάρχουν 18 και κάτι διαθέσιμα και μπορώ να τα χαλάσω μέχρι 16/04/2015 όπως μου λέει οπότε αυτό για τις 15 ημέρες δεν ισχύει, άρα σούπερ.

Μπήκαν εν τω μεταξύ και τα 500ΜΒ και τα 1000Q και τα 30΄προς διεθνείς που έδινε αυτό το 2ημερο και τα 18 και κάτι παραμένουν.

http://tinypic.com/r/1431cg3/8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει πακέτα με τα 20 ευρώ . Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Είμαι συνδρομητής κινητής της Wind και κάτοχος μιας συσκευής Blackberry 9700 +BIS.

Επι μέρες προσπαθώ να στείλω ένα sms σε κινητό των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, χωρίς αποτέλεσμα.

Το μήνυμα γραμμένο στα αγγλικά δείχνει οτι "φεύγει"κανοικά απο τη συσκευή μου αλλά μετά απο 3 μέρες μου έρχεται αναφορά οτι το μήνυμα δεν παραδόθηκε. Με το συγκεκριμένο κινητο της Αμερικής επικοινωνω κανονικά σε τηλεφωνικές κλήσεις. Ενημέρωσα τη Wind και η απάντηση που μου έδωσαν απο το τεχνικό τμήμα τους, ακουσον ακουσον: είναι οτι μπορεί να μην υπάρχει συμβατότητα των υπηρεσιών των δύο εταιρειών κινητής τηλεφωνίας!!!

Είναι ποτέ δυνατόν, απο την εμπειρία σας να συμβαίνει κάτι τέτοιο? :X

Σας έχει τύχει ποτε κάτι ανάλογο ? :cry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

 

Ναι είναι δυνατόν να μην υπάρχει συμβατότητα. Συνήθως οι πάροχοι έχουν μια λίστα που δείχνει ανά χώρα με ποιους πάροχους έχουν συμβατότητα όσον αφορά sms η mms αλλιώς το καταγράφουν για έλεγχο αν βλέπουν ότι υπάρχει συμβατότητα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί το είχε συνδεμένο με τράπεζα; Ένα παλιό Samsung πως το συνδέεις με τράπεζα; Απλά από περιέργεια ρωτάω.
Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί , ότι για να κάνει μεταφορά χρημάτων του στέλνουν μήνυμα στο κινητό δηλαδή στο νούμερο που έχασε και όχι στην συσκευή. Εφόσον είναι στο εξωτερικό δεν μπορεί να αλλάξει αμέσως την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Είμαι συνδρομητής κινητής της Wind και κάτοχος μιας συσκευής Blackberry 9700 +BIS.

Επι μέρες προσπαθώ να στείλω ένα sms σε κινητό των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, χωρίς αποτέλεσμα.

Το μήνυμα γραμμένο στα αγγλικά δείχνει οτι "φεύγει"κανοικά απο τη συσκευή μου αλλά μετά απο 3 μέρες μου έρχεται αναφορά οτι το μήνυμα δεν παραδόθηκε. Με το συγκεκριμένο κινητο της Αμερικής επικοινωνω κανονικά σε τηλεφωνικές κλήσεις. Ενημέρωσα τη Wind και η απάντηση που μου έδωσαν απο το τεχνικό τμήμα τους, ακουσον ακουσον: είναι οτι μπορεί να μην υπάρχει συμβατότητα των υπηρεσιών των δύο εταιρειών κινητής τηλεφωνίας!!!

Είναι ποτέ δυνατόν, απο την εμπειρία σας να συμβαίνει κάτι τέτοιο? :X

Σας έχει τύχει ποτε κάτι ανάλογο ? :cry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Το άλλο κινητό είναι ανοιχτό;Η παράδοση έχει επιτευχθεί όταν το παραλαμβάνει ο παραλήπτης.

 

-----ΑΚΥΡΟ--------

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο κινητό είναι ανοιχτό;Η παράδοση έχει επιτευχθεί όταν το παραλαμβάνει ο παραλήπτης.

 

-----ΑΚΥΡΟ--------

 

Ναι ειναι ανοικτο μιλαω κανονικα μαζι του... sms δεν μπορω να στειλω :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν ανακοινώθηκε εδώ στο forum

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

 

Tο κόστος ενεργοποίησης του πακέτου είναι 15€ για 5gb....

Το Πακέτο Absolute Surf ενεργοποιείται έως και 4 φορές ανά 30 ημέρες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έχω διαπιστώσει, είναι ότι ακόμα και αν θεωρητικά έχεις στην κάρτα σου 0.30 ευρώ πχ, όταν κάνεις ανανέωση χρόνου 5 ευρώ, μετά έχεις κάπου στα 4,7 ευρώ. Φαντάζομαι ότι τα λεφτά που αφαιρούνται είναι ο Φ.Π.Α., άρα ουσιαστικά, για να πάρεις ένα πακέτο των 5 ευρώ με δωρεάν λεπτά ομιλίας για παράδειγμα, πρέπει να ανανεώσεις για 10 ευρώ.

 

Έτσι, σαν διαπίστωση και σημείωση, γιατί αρχικά πίστευα ότι θα την έβγαζα με 5 ευρώ το μήνα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το "τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας" (12%) είναι το έλλειμα που παρατηρείται κατά τις ανανεώσεις και όχι ο Φ.Π.Α.
Link to comment
Share on other sites

κανε ανεωση 6 ευρώ για να σου μείνουν καθαρά 5 + μετά τον φόρο.

Όντως, συνέχεια ξεχνάω το "άλλο ποσό" για την ανανέωση από ίντερνετ. Αυτό όμως δεν ισχύει αν πας στο περίπτερο, σωστά;

 

Το "τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας" (12%) είναι το έλλειμα που παρατηρείται κατά τις ανανεώσεις και όχι ο Φ.Π.Α.

Έχεις δίκιο

Link to comment
Share on other sites

ισχύει και από τα καταστηματα σίγουρα και νομίζω και απο περίπτερα που σου βγάζουν κάρτα σαν απόδειξη από μηχανήματα που έχουν χωρίς να το έχω δοκιμάσει ομως
Link to comment
Share on other sites

Μπες το Site της εφημεριδας και δες

Συνηθως ειναι καθε Κυριακη

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποια ημερομηνια θα υπαρχει το κουπονι στο πρωτο θεμα?

Γνωριζετε?

 

Μπορείς να μπαίνεις στο σάιτ τους και να το βλέπεις άκρη άκρη δεξιά στα κεντρικά θέματα τι κουπόνια θα δώσει την εβδομάδα που έρχεται. Νομιζω και Τετάρτη ακόμα προαναγγέλει τι θα δώσει την Κυριακή. Προς το παρόν θα υπάρχει και αυτήν την Κυριακή! http://www.protothema.gr/article/376018/antigrafotoumi-hasete-to-proto-thema-me-megales-prosfores-gia-oli-tin-oikogeneia/ Μην πας και πάρεις την ακριβή έκδοση των 4+ ευρώ. Δεν συμφέρει ακόμα και για τα ψώνια του σούπερ μάρκετ εκτός κι αν θες όντως τα βιβλια δώρα που δίνει!

Την 2ευρη αγόραζε μόνο για οικονομία γενικώς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οποτε μπορειτε μεχρι 22/6 να σπασετε το συμβολαιο που χετε σταθερης τηλ...λογικα ειτε θα παρετε εξτρα εκπτωση για να μεινετε ή θα σας απελευθερωσουν...

http://oi61.tinypic.com/fu85ll.jpg

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

οποτε τις αλλαγες τις καναν παντου!!!

Δελτίο Τύπου: Σας ενημερώνουμε ότι από 22 Ιουνίου 2014 θα ισχύσουν οι κάτωθι αλλαγές:

 

Η χρέωση κλήσεων προς διεθνή σταθερά «Ζώνης 1» αυξάνεται από 0,2200€/λεπτό σε 0,2995€/λεπτό

Η χρέωση κλήσεων προς διεθνή σταθερά «Ζώνης 2» αυξάνεται από 0,2600€/λεπτό σε 0,3501€/λεπτό

Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης 400 λεπτών για κλήσεις προς σταθερά Αλβανίας (από 500 λεπτά που ισχύει σήμερα) , Π.Γ.Δ.Μ (Σκόπια), Σερβίας και Φιλιππίνων, στα προγράμματα Wind Double Play L, Wind One XL και στην υπηρεσία Wind International

H χρέωση αστικών κλήσεων, όπου αυτή εμπίπτει, αυξάνεται από 0,0308€/λεπτό σε 0,0542€/λεπτό

 

 

Ο συνδρομητής που δε συμφωνεί με την ανωτέρω αύξηση μπορεί να καταγγείλει τη σύμβασή του με τη Wind εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ενημέρωση, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση.

---------------

 

hol double-play με €22/μήνα

 

Χαρακτηριστικά

 

Απεριόριστο Internet με ταχύτητα έως 24 Mbps

Δυνατότητα απόκτησης vdsl internet με ταχύτητα έως 50 Mbps

Σταθερή τηλεφωνία που σας παρέχει κάθε μήνα:

Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς όλα τα σταθερά Ελλάδος

60’ δωρεάν κάθε μήνα προς όλα τα κινητά Ελλάδος

Επιπλέον 240’ ΔΩΡΕΑΝ προς κινητά κάθε μήνα για 12 μήνες

Απεριόριστες διεθνείς κλήσεις προς σταθερά σε 47 χώρες (μερικες ειναι εκτος)

 

Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%.

υ.γ. εχω wind στην παραπανω τιμη αλλιως θα το κυνηγαγα

 

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...γνωρίζει κανείς αν κάποιο κατάστημα της Wind στην Θεσσαλονίκη μένει ανοικτό έως αργά το απόγευμα ?...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

βρε τρολερά έκατσες κι άνοιξες νέο θέμα...

πιο γρήγορα θα είχες βρε με ένα search

Καταστήματα WIND & Σημεία Πώλησης

ξεκίνα τα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...