Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας!παιζω archeage ru εδω και λιγο καιρο και υπαρχει ενα english patch αλλα εκαναν update και δεν δουλευει πλεον...ξερει καποιος απο την πλατφορμα sqlite να το φτιαξει??δεν πρεπει να ειναι δυσκολο απο οτι αναφερεται...ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιζω στον kaneknb στο περιπου τουλαχιστον, δεν ξερω ρωσικα :p

και τον χαρακτηρα μου τον λενε Hykman παιζω μαζι με τον bro μου... :D

20 - 21 lvl ειμαι δεν εχω πολλες μερες που παιζω.

 

πολυ καλο σιτε για να φτιαξεις τον χαρακτηρα σου...

http://arche-base.com/builds/generator#0.0.0/

Edited by Hyk
Link to comment
Share on other sites

εγω στον 10 server.jean λεγεται ειναι κλειδωμενος τωρα..24lvl ονομα pascucci..ναι πολυ καλο site,βλεπεις και τα combos

 

ανοιξε ο server μας!αν ειναι ελατε εδω να παιζουμε παρεα!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποιο πολύ ρεαλιστικό παιχνίδι για pc με φορτηγά, έχω κόλλημα με αυτά!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποιο πολύ ρεαλιστικό παιχνίδι για pc με φορτηγά, έχω κόλλημα με αυτά!

 

Euro Truck Simulator 2. Καλό κάψιμο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, απίστευτα γραφικά και όλα τα νέα μοντέλα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παίδιά!

 

Αγόρασα το call of duty w a w και δεν μπορώ να προχωρήσω στο installation ...Μου βγάζει το εξής εκνευριστικό μήνυμα :

 

resolution is equal to 451,this program requires Vga or better resolution

 

Kαι βέβαια και με το παραπάνω καλυπτω τις απαιτήσεις του παιχνιδιου .

 

Είμαι με windows 7 με όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις ...:!:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προφανος ο υπολογιστης σου δεν εχει τα minimum specs που χρειαζεται για την εγγατασταση

 

στην προκειμενη περιπτοση καρτα γραφικων αλλα καλο ειναι να ποσταρεις τα χαρακτηρηστικα του υπολογιστη σου να βοειθησουμε στο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τα specs του υπολογιστή σου ποια είναι?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Τα specs του υπολογιστή σου ποια είναι?

 

Συγνώμη παιδιά για την καθυστέρηση στην απάντηση μου .Το πρόβλημα λύθηκε ,απενργοποιώντας προσωρινά και κατα την εγκατάσταση το ''Νvidia geforce 9600gt'' στην διαχείριση συσκευών /προσαρμογείς οθόνης .

Με ενεργοποιημένο τον προσαρμογέα ήταν σαν να είχα ανάλυση κάτω από 800Χ600 ,ενώ ο υπολογιστής μου φτάνει και υποστηρίζει άνετα τα 1920Χ1080 .

Η εγκατάσταση πέτυχε και μόλις ήρθε η ώρα να παίξω ενεργοποίησα πάλι τον προσαρμογέα και όλα κύλησαν ομαλά .

Το περίεργο είναι πως όσο και αν έψαξα στο διαδίκτυο για να σωθώ ,πουθενά δεν είδα παρόμοιο bug και βέβαια η λύση μου ήρθε σαν επιφώτιση κυριολεκτικά .Μία εβδομάδα πριν είχα βάλει στο ράφι για τον ίδιο λόγο και το mortal combat .

Συμβαίνει μόνο κατά την ώρα του installation και όταν αυτό είναι σε μορφή video με απαιτήσεις ανάλυσης .Κατά την έναρξη και κατά το παιχνίδι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ...

Πως μπορώ να απαλλαχτώ από αυτό μόνιμα αναρωτιέμαι .Ξέρεται ;

 

 

Υ.γ. αντιμετώπισα και ακόμα ένα πρόβλημα με το punkbuster και to multiplayer το οποίο αν και δύσκολο κατάφερα να το λύσω .Aν κάποιος δεν έχει βρεί λύση για το online gaming ευχαρίστως να τον βοηθήσω .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θελω να ξεκινησω καποιο παιχνιδι αυτη την περιοδο... ειτε mmorpg ειτε online σε browser ειτε σε download αλλα αναγκαστικα να εχει online και να μην θελει πληρωμη... καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα σου προτεινω αν θες να παιξεις να κατεβασεις το eve παξτο ετσι και επισης στο steam αν το κατεβασεις εχει πολλα free games ωραια
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχω playstation και δυστυχώς δεν το βγάζουν για pc.

 

Ακούγοντας απ' όλους ότι είναι φοβερό, αποφάσισα να δω το intro του στο youtube. Είδα μέχρι το σημείο που σκοτώθηκε ο κόρη του Joel. Είχα "τρανταχτεί" ήδη αρκετά κι έτσι αποφάσισα να συνεχίσω να βλέπω. Τελικά, είδα το μεγαλύτερο μέρος του και όλα τα cutscenes! Φοβερό παιχνίδι, όντως, για το είδος του! Συμπάθησα την Elie πάρα πολύ. Με συγκίνησε η στοργή που αναπτύχθηκε μεταξύ της και του Joel. Ήταν μια διαφορετική και σπάνια σχέση, σε σύγκριση με τις σχέσεις εραστών που έχουμε συνηθίσει να συνοδέυουν τις ταινίες δράσεις.

 

Το τέλος,

αν και πρωτότυπο, με απογοήτευσε στην αρχή. Επειδή ο τύπος που έπεζε στο video που παρακολουθούσα, ένακε skip, όπως οι περισσότεροι παίκτες, το ηχογραφιμένο μύνημα που βρήκε στο τέλος, νόμιζα πως η Elie είναι η απόλυτη και η μόνη σωτηρία της ανθρωπότητας και θύμωσα με τον Joel που της είπε τελείως ψέματα (μισώ τα ψέματα που έχουν σκοπό να αποφασίσουν για σένα, αντί για σένα, για οποιονδήποτε λόγο). Μετά όμως, διάβασα σε ένα site τί έλεγε το ηχογραφημένο μύνημα και κατάλαβα ότι όντως υπάρχουν δεκάδες άλλοι απρόσβλητοι και ότι ακόμη και να βρουν το φάρμακο, δεν θα αποτελεί και αντίδοτο, και δε θα είναι εύκολο να το χορηγήσουνσε άλλους. Μετά απ' όλα αυτά, θα έλεγα ότι το τέλος μου άφησε ανάμεικτα συνεσθήματα. Η κίνηση του Joel δεν μου φαίνεται ούε τελείως λανθασμένη, ούτε τελειως σωστή και σίγουρα, είναι δυσκολο να την κρίνει κάποιος. Ειδικά σε ένα παιχνίδι σαν αυτό, που κατά τη διαρκειά του, λόγω των συνθηκών, η ηθική τείνει στο επίπεδο 0.

 

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ είναι μερικές καλές συνδέσεις αν θέλετε να παίξετε δωρεάν παιχνιδια κουιζ στα ελληνικα για παιδιά και ενήλικες, όπου μπορείτε ταιριάζει χάρτη της χώρας με το όνομα της χώρας, εθνικές σημαίες με ονόματα χωρών ή πρωτεύουσα με ονόματα χωρών.

 

Χάρτη της χώρας με το όνομα της χώρας:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appvolume.worldgeographymapquiz

 

Εθνικές σημαίες με ονόματα χωρών:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appsvolume.flagproject

 

Πρωτεύουσα με ονόματα χωρών:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appsvolume.capitalproject

Link to comment
Share on other sites

Στο my games συζητάμε για παιχνίδια για υπολογιστές και κονσόλες. Για παιχνίδια για android, θα πρέπει να απευθυνθείς στο αντίστοιχο forum.
Link to comment
Share on other sites

Για λίγες μέρες η ea δίνει δωρεάν το Battlefield 3 μέσω της πλατφόρμας της origin! Προλάβετε!!!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για λίγες μέρες η ea δίνει δωρεάν το Battlefield 3 μέσω της πλατφόρμας της origin! Προλάβετε!!!

 

Με πρόλαβες και θα το ανέβαζα!

Είναι μέχρι τις 3/6 και μπορείτε να το βρείτε εδώ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καταρχήν απαγορεύεται να δώσουμε links για παράνομο κατέβασμα αρχείων ή παιχνιδιών από τους όρους χρήσης του forum που αποδεχόμαστε όταν κάνουμε εγγραφή.

Δεύτερον, το GT δεν κυκλοφορεί ούτε σε PC, ούτε σε XBOX. Κυκλοφορεί αποκλειστικά με το PS.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...