Jump to content

Τηλεφωνική προσφορά για πακέτο wind - forthnet -nova


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήραν την ξαδέρφη μου το Σ/κ που έχει συμβόλαιο σε κινητό Vodafone από τη wind για να της κάνουνε προσφορά για Forthnet-Nova-Κινητό και να το γυρίσει από Vodafone σε Wind με το πρόσχημα ότι η Wind πλέον είναι μέτοχος της Forthnet .

Έχει κάνει κανείς αυτό το πρόγραμμα ; μπορεί να γίνει συνδυαστική προσφορά για Forthnet-Nova-wind ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει γτ δεν έχει γίνει κάποια εμπορική συμφωνία από τη forthnet . Γενικότερα στις τηλεφωνικές κλήσεις χρειάζεται προσοχή γτ υπάρχει παραπληροφόρηση . 'Ετσι πες της ότι δεν μπορεί να γίνει συνδυαστική προσφορά για Forthnet-Nova-wind .
Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει γτ δεν έχει γίνει κάποια εμπορική συμφωνία από τη forthnet . Γενικότερα στις τηλεφωνικές κλήσεις χρειάζεται προσοχή γτ υπάρχει παραπληροφόρηση . 'Ετσι πες της ότι δεν μπορεί να γίνει συνδυαστική προσφορά για Forthnet-Nova-wind .

λογικό μου ακούγεται ότι δεν μπορεί να γίνει συνδυαστική προσφορά για Forthnet-Nova-wind από τη στιγμή που δεν υπάρχει καμία εμπορική συμφωνία

Link to comment
Share on other sites

λογικό μου ακούγεται ότι δεν μπορεί να γίνει συνδυαστική προσφορά για Forthnet-Nova-wind από τη στιγμή που δεν υπάρχει καμία εμπορική συμφωνία

 

εμένα λογικό μου ακούγεται αφού το call center θα κάνει συνδέσεις WIND ή Forthnet.

Σαν συνδυαστική έκπτωση δεν υπάρχει κάτι πάντως.

 

Ό,τι θέλουν μπορούν να πουν από το τηλέφωνο για να κάνεις σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

εμένα λογικό μου ακούγεται αφού το call center θα κάνει συνδέσεις WIND ή Forthnet.

Σαν συνδυαστική έκπτωση δεν υπάρχει κάτι πάντως.

 

Ό,τι θέλουν μπορούν να πουν από το τηλέφωνο για να κάνεις σύνδεση.

 

το κόσμο προσπαθούν να κοροιδέψουν τα τηλεφωνικά κέντρα . Δεν υπάρχει καμιά επίσημη ανακοίνωση από τη forthnet για 4play με wind με κινητά . Αν υπήρχε θα είχαμε δει και στο site επίσημες προσφορές . Η wind απλά πήρε ένα ποσοστό μετοχών από τη forthnet και τίποτε άλλο .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν παίζει με τείποτα το έχω ψάξει
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με εχουν ξεσκ...σει εδω και λιγες μερες στις προσφορες των σταθερων. Τι εγινε ρε παιδια και παιρνουν ολοι τηλεφωνο?

Απο ΗΟL απο Forthnet απο CYTA....

Εχω 2 σταθερα με συνδεση ΟΤΕ και θελω να αλλαξω για ποιο οικονομια...στα οποια θελω :

1. το ενα μονο αστικα και κινητα (τωρα πληρωνω για τα ιδια 25ευρω το μηνα) και

2. αστικα-κινητα-ιντερνετ (τωρα πληρωνω 52 ευρω το μηνα).

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ξεσκ...σει εδω και λιγες μερες στις προσφορες των σταθερων. Τι εγινε ρε παιδια και παιρνουν ολοι τηλεφωνο?

Απο ΗΟL απο Forthnet απο CYTA....

Εχω 2 σταθερα με συνδεση ΟΤΕ και θελω να αλλαξω για ποιο οικονομια...στα οποια θελω :

1. το ενα μονο αστικα και κινητα (τωρα πληρωνω για τα ιδια 25ευρω το μηνα) και

2. αστικα-κινητα-ιντερνετ (τωρα πληρωνω 52 ευρω το μηνα).

θες 2play η cyta είναι η ακριβότερη μετά το ΟΤΕ καλύτερα HOL το παίρνεις και με vodafone και κάνει την δουλεία σου. Τώρα αν 3play μονάχα ΟΤΕ και Forthnet μπορείς να πας, ανάλογα με το τι θες.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ξεσκ...σει εδω και λιγες μερες στις προσφορες των σταθερων. Τι εγινε ρε παιδια και παιρνουν ολοι τηλεφωνο?

Απο ΗΟL απο Forthnet απο CYTA....

Εχω 2 σταθερα με συνδεση ΟΤΕ και θελω να αλλαξω για ποιο οικονομια...στα οποια θελω :

1. το ενα μονο αστικα και κινητα (τωρα πληρωνω για τα ιδια 25ευρω το μηνα) και

2. αστικα-κινητα-ιντερνετ (τωρα πληρωνω 52 ευρω το μηνα).

 

αν θες και κινητά βάλε το 3πλαυ της forthnet που έχει 29,90 + 5 ευρώ για 720 λεπτά προς κινητά και έτσι θα σου έρχεται και πολύ πιο φθηνά

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ξεσκ...σει εδω και λιγες μερες στις προσφορες των σταθερων. Τι εγινε ρε παιδια και παιρνουν ολοι τηλεφωνο?

Απο ΗΟL απο Forthnet απο CYTA....

Εχω 2 σταθερα με συνδεση ΟΤΕ και θελω να αλλαξω για ποιο οικονομια...στα οποια θελω :

1. το ενα μονο αστικα και κινητα (τωρα πληρωνω για τα ιδια 25ευρω το μηνα) και

2. αστικα-κινητα-ιντερνετ (τωρα πληρωνω 52 ευρω το μηνα).

 

Στη wind έχεις με 20/μήνα σταθερά-ιντερνετ και 300' σε κινητά. Οκ με 24μηνο συμβόλιαο, αλλά και πάλι τρο κόβω ότι καρασυμφέρει...;)

Link to comment
Share on other sites

Στη wind έχεις με 20/μήνα σταθερά-ιντερνετ και 300' σε κινητά. Οκ με 24μηνο συμβόλιαο, αλλά και πάλι τρο κόβω ότι καρασυμφέρει...;)

 

αν ήταν μαζί με forthnet η wind όντως θα ήταν καλό πακέτο . Με τη forthnet έχεις και τηλεόραση σε 12 μήνο πρόγραμμα ενώ η wind παρόμοιο πρόγραμμα σε 12 μήνο είναι πιο ακριβή από forthnet - nova αφού έχει 32 ευρώ το μήνα για on-line και 40 ευρώ για κάποιον δεν το κάνει on-line

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται για τα κανάλια όπως Discovery κλπ και θέλει να γλιτώνει ένα 10ευρω το μήνα και να έχει μια αξιόπιστη σύνδεση, η Wind είναι μονόδρομος στα 20 ευρώ το μήνα
ck
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται για τα κανάλια όπως Discovery κλπ και θέλει να γλιτώνει ένα 10ευρω το μήνα και να έχει μια αξιόπιστη σύνδεση, η Wind είναι μονόδρομος στα 20 ευρώ το μήνα

 

μην σε ξεγελάει η wind όπως και πολλούς άλλους . η wind έχει 32 ευρώ για 12 μήνο (και δεν παρέχει tv ) ενώ η forthnet -nova 29.90 με τηλεόραση . Επομένως με wind βγαίνει και πιο ακριβά αλλά και χωρίς τηλέοραση

Link to comment
Share on other sites

μην σε ξεγελάει η wind όπως και πολλούς άλλους . η wind έχει 32 ευρώ για 12 μήνο (και δεν παρέχει tv ) ενώ η forthnet -nova 29.90 με τηλεόραση . Επομένως με wind βγαίνει και πιο ακριβά αλλά και χωρίς τηλέοραση

Aπλά η wind έχει και προσφορά 20€ το μήνα και 25€ το δεύτερο (20€ και το δεύτερο για όσους έχουν συμβολαιο κινητού) οπότε βγαινει 22,5€ για 2χρονια καμία σχέση με τα 30άρια που ζητάνε οι άλλοι. Οπότε όποιος δε θέλει tv η wind είναι μονόδρομος αυτή τη περίοδο και πέρασα από όλα τα καταστηματα να πάρω προσφορές τη προηγούμενη εβδομάδα. Σε κάποια καταστηματα wind μου κανανε και δώρο το πρώτο πάγιο σκέψου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aπλά η wind έχει και προσφορά 20€ το μήνα και 25€ το δεύτερο (20€ και το δεύτερο για όσους έχουν συμβολαιο κινητού) οπότε βγαινει 22,5€ για 2χρονια καμία σχέση με τα 30άρια που ζητάνε οι άλλοι. Οπότε όποιος δε θέλει tv η wind είναι μονόδρομος αυτή τη περίοδο και πέρασα από όλα τα καταστηματα να πάρω προσφορές τη προηγούμενη εβδομάδα. Σε κάποια καταστηματα wind μου κανανε και δώρο το πρώτο πάγιο σκέψου

 

εγώ πήγα σε ένα κατάστημα wind και τους ζήτησα 12μήνο πρόγραμμα και μου είπαν 40 ευρώ . μόλις το άκουσα ουτέ καν συζήτησα με τον υπάλληλο . Πήγα και πήρα το nova 3play με 29,90 που είναι 12μήνο και που έχει και τηλέοραση και πρόσθετες δωρεάν υπηρεσίες (nova go,on demand κ.τ.λ.) .

Link to comment
Share on other sites

Η wind παρέχει μόνο ιντερνετ και τηλέφωνο σταθερό και συνδυαστικά με κινητό ενώ η forthnet internet - σταθερό και τηλεόραση . Στο θέμα τιμής η η wind είναι πιο ακρίβή αφού για ιντερνετ και τηλέφωνο σταθερό δίνεις 32 ευρώ το μήνα για 12μήνα ένω στη forthnet δίνεις 29,90 (2 ευρώ λιγότερα) 12μήνα και έχεις και τηλέοραση (start pack nova ) και τον εξοπλισμό και την εγκατάσταση δωρεάν .
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το start pack της nova μην το παίρνετε, αν θέλετε πραγματικό 3play πάρτε το cinema pack η το sport pack ανάλογα με το τι θέλετε. Είναι όντως φθηνό έτσι το βλέπω από προσωπική εμπειρία.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το start pack της nova μην το παίρνετε, αν θέλετε πραγματικό 3play πάρτε το cinema pack η το sport pack ανάλογα με το τι θέλετε. Είναι όντως φθηνό έτσι το βλέπω από προσωπική εμπειρία.

 

είναι φθήνα πακέτα με αυτά που προσφέρουν . στο cinema βλέπεις ότι ταινία θες χωρίς να πληρώνεις κάτι έξτρα και στα αθλητικά τα έχει σχεδόν όλα .

Link to comment
Share on other sites

μην σε ξεγελάει η wind όπως και πολλούς άλλους . η wind έχει 32 ευρώ για 12 μήνο (και δεν παρέχει tv ) ενώ η forthnet -nova 29.90 με τηλεόραση . Επομένως με wind βγαίνει και πιο ακριβά αλλά και χωρίς τηλέοραση

 

Ναι, αλλά από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι η Wind είναι μακράν πιο αξιόπιστη, δεν έχει θέματα με το αν θα υπάρχει και... μελλοντικά, ενώ δεν έχει κάνει ποτέ λάθος σε λογαριασμό, σε αντίθεση με τη Forthnet που για κάποιο λόγο με χρέωνε πολλές φορές κερατιάτικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι η Wind είναι μακράν πιο αξιόπιστη, δεν έχει θέματα με το αν θα υπάρχει και... μελλοντικά, ενώ δεν έχει κάνει ποτέ λάθος σε λογαριασμό, σε αντίθεση με τη Forthnet που για κάποιο λόγο με χρέωνε πολλές φορές κερατιάτικα.

 

εγώ πάντως δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με forthnet ούτε έτυχε σε κάποιον γνωστό μου, αντίθετα έχω ακούσει για wind γιαυτό και δεν συγκρίνονται οι αριθμοί συνδρομητών των δύο εταιριών, αν ήταν τόσο καλή όσο λες θα την προτιμούσε ο κόσμος γιατί όλα μετράνε, αλλά η αλήθεια είναι ότι θέλει πολύ- πάρα πολύ δρόμο μέχρι να βελτιωθεί

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι η Wind είναι μακράν πιο αξιόπιστη, δεν έχει θέματα με το αν θα υπάρχει και... μελλοντικά, ενώ δεν έχει κάνει ποτέ λάθος σε λογαριασμό, σε αντίθεση με τη Forthnet που για κάποιο λόγο με χρέωνε πολλές φορές κερατιάτικα.
Η Wind είναι μακράν πιο αξιόπιστη, αστό καλύτερα
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Η Wind είναι μακράν πιο αξιόπιστη, αστό καλύτερα

 

ναι έχει όμορφες κοπέλες στην εξυπηρέτηση πελατών η wind και με γλυκιά φωνή για να ηρεμούν τους πελάτες :D

Link to comment
Share on other sites

Η wind παρέχει μόνο ιντερνετ και τηλέφωνο σταθερό και συνδυαστικά με κινητό ενώ η forthnet internet - σταθερό και τηλεόραση . Στο θέμα τιμής η η wind είναι πιο ακρίβή αφού για ιντερνετ και τηλέφωνο σταθερό δίνεις 32 ευρώ το μήνα για 12μήνα ένω στη forthnet δίνεις 29,90 (2 ευρώ λιγότερα) 12μήνα και έχεις και τηλέοραση (start pack nova ) και τον εξοπλισμό και την εγκατάσταση δωρεάν .

 

20Ε/μήνα δίνεις με wind για ιντερνετ-σταθερα, 300' σε κινητά και 120' σε F2G με 24μηνο συμβόλαιο. Αλλιώς 20E τον πρώτο χρόνο και 25E τον 2ο...

Link to comment
Share on other sites

είναι φθήνα πακέτα με αυτά που προσφέρουν . στο cinema βλέπεις ότι ταινία θες χωρίς να πληρώνεις κάτι έξτρα και στα αθλητικά τα έχει σχεδόν όλα .

Τα φιλέτα στα αθλητικά τα έχει ο ΟΤΕ ότι και να λέμε η nova έχει τα βασικά.Απλά η nova ως συνδυαστικό πακέτο είναι φθηνότερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι έχει όμορφες κοπέλες στην εξυπηρέτηση πελατών η wind και με γλυκιά φωνή για να ηρεμούν τους πελάτες :D

;)Δουλεύεις εκεί βρε και σου αρέσει καμία κοπελίτσα?

Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Τα φιλέτα στα αθλητικά τα έχει ο ΟΤΕ ότι και να λέμε η nova έχει τα βασικά.Απλά η nova ως συνδυαστικό πακέτο είναι φθηνότερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

;)Δουλεύεις εκεί βρε και σου αρέσει καμία κοπελίτσα?

 

όχι δεν δουλεύω αλλά με τέτοια φωνή που έχουν όπως και να έχει σε τρελαίνουν όσο και αν σου σπάνε τα νεύρα με τα συνεχόμενα τηλέφωνα για να πουλήσουν ένα πακέτο . όσο για τα αθλητικά εμένα με καλύπτει η nova που βλέπω την ολυμπιακάρα μου και σε ελλάδα και ευρώπη και έχει και το φιλέτο chl . Αν έιχε και οτε αυτά τότε ναι θα είχε φίλετο στα αθλητικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...