Jump to content

iOcean X7 HD


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=07dm8-CAcso]Iocean X7 HD [MTK6582 Unboxing] - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=msUqze2vOCc]Iocean X7 HD [Hands on - Review] [MTK6582] - YouTube[/ame]

 

Ευχαριστούμε τον Manux_oS για τις παρουσιάσεις. Τα video έγιναν από το techvalue.net σε συνεργασία με το myphone.gr.

 

 

http://www.1949deal.com/bestselling/x7hd.html

 

Coupon Code: X7HD08

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Δηλώνω και εγώ ευτυχής κάτοχος του "ωκεανού" , πρώτες εντυπώσεις από το unboxing άριστες! Η οθόνη σε αφήνει με ανοιχτό το στόμα και το design με τα απειροελάχιστα πλαινά bezel σε παραπέμπει σε πολύ ακριβότερο κινητό. Το ui είναι πλήρως εξελληνισμένο και το θέμα παραπέμπει σε miui (καθόλου άσχημο). Η κάμερα ικανοποιητικότατη και τα 8mp της, μου φαίνονται αντίστοιχα των 12mp του cubot gt99, θα έλεγα και του inew v3 (συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου). Ακόμα κι η μπροστινή κάμερα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση με την ποιότητά της λήψης της. Η μπαταρία μου φάνηκε ότι έπεφτε πολύ γρήγορα στη full φωτεινότητα αλλά είναι πολύ νωρίς για να την κρίνω (δεν το έχω φορτίσει καν). wifi μια χαρά, gps δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, ούτε έχω βάλει κάρτα sim. Θα επανέρθω με τα υπόλοιπα...
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω και εγώ ευτυχής κάτοχος του "ωκεανού" , πρώτες εντυπώσεις από το unboxing άριστες! Η οθόνη σε αφήνει με ανοιχτό το στόμα και το design με τα απειροελάχιστα πλαινά bezel σε παραπέμπει σε πολύ ακριβότερο κινητό. Το ui είναι πλήρως εξελληνισμένο και το θέμα παραπέμπει σε miui (καθόλου άσχημο). Η κάμερα ικανοποιητικότατη και τα 8mp της, μου φαίνονται αντίστοιχα των 12mp του cubot gt99, θα έλεγα και του inew v3 (συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου). Ακόμα κι η μπροστινή κάμερα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση με την ποιότητά της λήψης της. Η μπαταρία μου φάνηκε ότι έπεφτε πολύ γρήγορα στη full φωτεινότητα αλλά είναι πολύ νωρίς για να την κρίνω (δεν το έχω φορτίσει καν). wifi μια χαρά, gps δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, ούτε έχω βάλει κάρτα sim. Θα επανέρθω με τα υπόλοιπα...

 

Και γω μια από τα ίδια τρομερή κατασκευή σε γενικές γραμμές και το flash δυνατό.

 

Πολύ ωραίο σχεδιασμό έχουν και τα capacitive κουμπιά από κάτω αλλά δυστυχώς δεν είναι φωτιζόμενα, ίσως το μόνο αρνητικό που εντόπισα εδώ και 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Και γω μια από τα ίδια τρομερή κατασκευή σε γενικές γραμμές και το flash δυνατό.

 

Πολύ ωραίο σχεδιασμό έχουν και τα capacitive κουμπιά από κάτω αλλά δυστυχώς δεν είναι φωτιζόμενα, ίσως το μόνο αρνητικό που εντόπισα εδώ και 2 μέρες.

 

Βάλε gravitybox,έχει επιλογή να μένουν φωτισμένα τα κουμπιά για όσο είναι ανοιχτή η οθόνη ;) εκτός αν δεν έχουν καθόλου λεντ απο κάτω τους

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..τελικα το iocean x7HD ειναι καλητερο απο τα πρωιγουμενα iocean x7? αξηζει να το αγορασω? σαν λιτουργεια ειναι γρηγορη? κολαει? εχετε βρει κανα bug? η rom που εχει ειναι comple η χριαζετε να αλαχτη?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και gps, κλειδώνει γρήγορα, δεν έκανα όμως διαδρομή για να δω πόσο σταθερό μένει στο κλείδωμα του.

Πάντως μέχρι τώρα όλα καλά όσον αφορά το σύνολο των λειτουργιών του κινητού, παραπάνω από καλά θα έλεγα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και gps, κλειδώνει γρήγορα, δεν έκανα όμως διαδρομή για να δω πόσο σταθερό μένει στο κλείδωμα του.

Πάντως μέχρι τώρα όλα καλά όσον αφορά το σύνολο των λειτουργιών του κινητού, παραπάνω από καλά θα έλεγα...

 

γενικα σαν τιλ. κολαει καθολου? ειναι γρηφορο το multitasking? καπιο μιονεκτιμα?

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερες λεπτομέρειές δείτε το unboxing που ετοιμάσαμε για εσάς στο πρώτο post :)

Σύντομα και η αναλυτική παρουσίαση. Σε γενικές αξίζει αρκετά αν και δεν έχω προλάβει να το ψηλαφίσω.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να δωσω το inew v3 μου και να πάρω την έκδοση X7S , κωλύομαι ομως γιατί δεν έχει φωτιζόμενα πλήκτρα, μήπως στην έκδοση X7S τα κάνανε φωτιζόμενα :p η με κάποιο app ανάβουνε?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να δωσω το inew v3 μου και να πάρω την έκδοση X7S , κωλύομαι ομως γιατί δεν έχει φωτιζόμενα πλήκτρα, μήπως στην έκδοση X7S τα κάνανε φωτιζόμενα :p η με κάποιο app ανάβουνε?

 

Μια ιδέα είναι κι εγώ έτσι σκεφτόμουν για το G4 αλλά σε δυο μέρες το είχα συνηθίσει. Τρία κουμπιά είναι σε δυο μέρες θα πηγαίνει το χέρι σου ασυναίσθητα μη το σκέφτεσαι καν. Συνηθως δεν έχουνε ledακι δεν ειναι θέμα software.

 

 

Tελικά οι λίγοι χρήστες μετά απο κάποιες μέρες χρήσης πως το αξιολογούν;; Η μπαταρία πως τα πάει;; Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το cubot x6 για τη κοπελιά και σκέφτομαι μήπως αυτό πιο δοκιμασμένο και επειδή είναι λιγότερο πλατύ είναι καλύτερο στο χέρι και στη μπαταρία κυρίως από το 8πυρηνο. Αν και το cubot είναι πολύ όμορφο και για μια γυναίκα μετράει :lol::lol:

 

YΓ: πλέον στο to2c μόνο 152,99$ δηλαδή 110€ περίπου πειρασμός

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

YΓ: πλέον στο to2c μόνο 152,99$ δηλαδή 110€ περίπου πειρασμός

 

Μας εχει κανει ζημια το myphone.Ευτυχως φευγουν ευκολα τα ατιμα τα Κινεζικα οποτε μπορουμε να συχναλλαζουμε.Αυριο παραλαμβανω απο ΕΛΤΑ την 8πυρηνη εκδοση για ενα φιλο και ηδη ψηνομαι πολυ ασχημα να χτυπησω για μενα την 4πυρηνη HD.Eιναι οντως πανεμορφο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μας εχει κανει ζημια το myphone.Ευτυχως φευγουν ευκολα τα ατιμα τα Κινεζικα οποτε μπορουμε να συχναλλαζουμε.Αυριο παραλαμβανω απο ΕΛΤΑ την 8πυρηνη εκδοση για ενα φιλο και ηδη ψηνομαι πολυ ασχημα να χτυπησω για μενα την 4πυρηνη HD.Eιναι οντως πανεμορφο.

 

Πραγματικά η HD έκδοση που έχω στα χέρια έχει τρομερή κάμερα ( 8.0 MP )

 

Θα ήθελα πολύ να δω τι μπορεί να κάνει η 13 MP κάμερα του octa core.

Αν μπορείς βγάλε μας καμία :)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σχόλια θετικά παντού! Αλλά μόνο 4 Gb μνήμη; Το βρίσκω μειονέκτημα.

Όταν πλέον με 15€ παίρνεις 32gb κάρτα μνήμης νομίζω είναι σχεδόν αδιάφορο αυτό και ειδικό όταν μιλάμε για μια συσκευή στα 110€ πλέον...

Manux_oS αργεί η παρουσίαση;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσίαση ετοιμάζεται, το βράδυ αργά θα είναι έτοιμη! :D

 

Επίσης μόλις σήμερα ανέβηκε σχετικό άρθρο με δείγματα φωτογραφίες από τη κάμερα του Iocean X7 HD [MTK6582] ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ vfm φαίνεται.

Μπράβο στους ασιατες :p

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOcean X7 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...