Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i40.tinypic.com/2qx7ocw.jpg

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φόρουμ,

 

Υπάρχει κάποια πληροφορία για την κυκλοφορία του S4 mini; Ποτέ να το περιμένουμε;

 

Τι έγινε βρε παιδιά; Μόνο εγώ ενδιαφέρομαι; Κανείς άλλος κάποια πληροφορία;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί πως θα αρχίσει η διάθεσή του μέσα στον Ιούλιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φόρουμ,

 

Υπάρχει κάποια πληροφορία για την κυκλοφορία του S4 mini; Ποτέ να το περιμένουμε;

 

Τι έγινε βρε παιδιά; Μόνο εγώ ενδιαφέρομαι; Κανείς άλλος κάποια πληροφορία;

 

Μπα μην ανησυχείς φίλε μου γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι! Υπομονή να έχουμε και θα έρθει σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Ιουλιο λενε κατα τον Αυγουστο θα το περιμενουμε εδω και στην αρχη θα εχει τσιμπημενη τιμη κλασσικα... οποτε μετα τις διακοπες θα αξιζει την προσοχη μας.....

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάμερά του είναι κοντά στο επίπεδο του S4, τότε θα σκίσει. Νομίζω πως πέρα από τα benchmarks, οι επιπλέον δυνατότητες του S4 σε επεξεργαστική ισχύ, μνήμη κλπ θα δείξουν κάποια αξιοσημείωτη διαφορά μόνο σε κάποια παιχνίδια. Στις 4.3" θα έχει το ιδανικό μέγεθος για χρήση με το 1 χέρι και η ανάλυση της οθόνης θα είναι πολύ καλή για τέτοιες διαστάσεις. Η καλή φορητότητα και ευχρηστία θα είναι επίσης ένας λόγος που θα "κλέψει" πελάτες από το S4...

 

*υγ. Η πρώην ναυαρχίδα ονομάζεται πλέον mini. Που φτάσαμε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε πάροχο κινητής πρώτη τιμή 499€.Θέλω να πιστεύω πως θα την αλλάξουν την τιμή όταν με 399 (και ακόμα χαμηλότερα απο skroutz) παίρνεις το SP. Edited by gregorisvas
Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό πάροχο αναφέρεσαι; Σαν πολύ ακριβό μου φαίνεται (SIM-free), ειδικά όταν το κανονικό S4 σε λίγες μέρες θα κοστίζει λιγότερο από 500 ευρώ :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην τιμή των 500€ ξεκινάει η διάθεση του 4G και είναι μικρότερη αυτή της 3G έκδοσης; (Όχι ότι και πάλι δεν είναι πολλά αλλά λέμε τώρα.)
Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό πάροχο αναφέρεσαι; Σαν πολύ ακριβό μου φαίνεται (SIM-free), ειδικά όταν το κανονικό S4 σε λίγες μέρες θα κοστίζει λιγότερο από 500 ευρώ :worry:

 

Μήπως στην τιμή των 500€ ξεκινάει η διάθεση του 4G και είναι μικρότερη αυτή της 3G έκδοσης; (Όχι ότι και πάλι δεν είναι πολλά αλλά λέμε τώρα.)

 

Σε ελληνικό πάροχο, ναί :) Δεν θυμάμαι να πώ την αλήθεια αν ήταν το 4G (δεν πρόσεξα κωδικό μοντέλου), αλλα και το 4G να 'ναι, πάλι ακριβό είναι :/ .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στα 450 η πρώτη τιμή του 3G Κινητού στην Ελλάδα . Στα 399 θα κινηθεί λογικά η τιμή στις άλλες ευρωπαικές χώρες. Μέσα με τέλη αυγούστου θα το δούμε στη χώρα μας.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

οι αρχικες τιμες μου φαινεται ειναι παντα για αυτους δεν τους νοιαζει το κοστος ή για τα κορόιδα, απο Σεπτέμβρη στο skroutz με 350 ευκολα πιστευω...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι βλέπω καμία έκδοση δεν είναι διαθέσιμη στο Skroutz...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι βλέπω καμία έκδοση δεν είναι διαθέσιμη στο Skroutz...

Πουθενά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο, ούτε στο εξωτερικό γενικά εκτός από Αγγλία μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

στο expansys λενε οτι ειναι διαθεσιμο... http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-s4-mini-black-mist-250366/

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

στο expansys λενε οτι ειναι διαθεσιμο... http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-s4-mini-black-mist-250366/

Ώπα! Πως μου ξέφυγε; Προφανώς το Expansys δεν περιλαμβάνεται στο Skroutz. Πάντως η τιμή, έστω και για αρχή, είναι τρελή :mad: Υπολογίζοντας και τα μεταφορικά, με 30 ευρώ παραπάνω παίρνεις το κανονικό S4!

 

*νομίζω πως πλέον πρέπει να αφαιρεθεί το "προς κυκλοφορία" από τον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η τιμή είναι όντως στα ύψη!!! Μάλλον αν θα κινηθώ για το κινητό με βλέπω να το κάνω Χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μου. :D
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που στράφηκα στο S4 mini ήταν γιατί κυρίως λόγω μεγέθους δεν ήθελα το κανονικό S4. Ήθελα το software/ROM του S4 αλλά θεωρώ ότι μετά από 1+ μήνα χρήσης του S4, δεν είδα κάτι σημαντικό σε καθημερινή χρήση. Οι +2 πυρήνες και τα +512ΜΒ σε RAM δεν έχουν διαφορά παρά μόνο σε παιχνίδια γιατί μπορεί το S4 mini να έχει 2 πυρήνες αντί για 4 και 1,5GB αντί για 2GB αλλά έχει και αρκετά πιο μικρή οθόνη να υποστηρίξει. Η αυτονομία του S4 mini εικάζω πως θα είναι στα ίδια αν όχι καλύτερα επίπεδα με αυτά του S4. Όσο για τη φωτογραφική, εκεί θα είναι ίσως το μόνο τίμημα που θα πληρώσω...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενουμε ανυπομονα για το review σου εμεις οι μελλοντικοι υποψηφιοι αγοραστες. Με γειες και απροβληματιστο να ειναι!

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω και τα skroutζομάγαζα.

Αυτή τη στιγμή το S4 παίζει στα 497€, οπότε το mini λογικά θα είναι 100€ κάτω [τουλάχιστον]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πιο πολύ με ενδιαφέρει η dual sim έκδοση μπασ κ ησυχασω απο 2 συσκευές και βρω ένα δικαρτο τούμπανο όπως αυτό..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...