Jump to content

[Carrier] Vodafone Blackberry Service


Jimm1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας εγινα και εγω κατοχος του Blackberry Bold και εκανα συνδεση στο προγραμα χωρις παγιο αλλα με το surf and mail 150 με κοστος 10 ευρω τον μηνα. Γνωριζει κανεις αν πρεπει να κανω καποια ρυθμιση αλλη μην μου ερθει κανενας λογαριασμος!!!! Απο που μπορω να ενημερωνομαι για ποση χρηση δεδομενων εχω κανει? κανω πολυ χρηση browsing πιστευετε οτι τα 150 mgb θα ειναι αρκετα? στην πλοηγηση κανει συμπιεση η μονο στα μυνηματα? δεν εχει ενεργοποιηθει ακομη μου ειπαν κανει 2 ημερες κατι που πρεπει να κανω εγω?:D
Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισκέψου το mobileemail.vodafone.gr και κάνεις ρύθμιση από εκεί. Από εκεί και έπειτα μόλις ενεργοποιηθεί, το 3g γίνεται 3G και εμφανίζονται τα νέα εικονίδια των λογαριασμών κτλ. Είσαι οκ και δε χρειάζεται να κάνεις κάτι. Με πλοήγηση, mail και msn, blackberry messenger και μία εφαρμογή για τον καιρό να τρέχει όλη μέρα δεν περνάω τα 30 mb. Συμπίεση κάνει παντού.

Καλείς 1399 χωρίς χρέωση από το κινητό σου και σου λένε τι σου έχει μείνει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα πει στο αρχικο μου μυνημα ειχα κανει συνδεση στο surf and mail 150 για Blackberry των 10 ευρω την Δευτερα 23 του μηνος ακομη περιμενω ματαια καλουσα καθε μερα και μου ελεγαν οτι μεχρι αυριο θα ενεργοποιηθει, και απο αυριο σε αυριο πηγα σημερα στο καταστημα που εκανα την συνδεση και μου λενε οτι δεν γινεται τετοια συνδεση και πρεπει να την αλλαξετε σε αυτη την καινουργια του storm μου ενεργοποιησαν το surf and mail 150 αλλα οχι για Blackberry μαλιστα μου ειπε οτι τα μαιλ μπειτε στον browser και δειτε τα απο εκει. Του λεω δεν θα αγοραζα berry αν ηταν ετσι εν τω μεταξυ μου παρουσιασε την αιτηση που εκανα και δεν γραφει Blackberry στο pc αλλα του λεω το δικο μου αντιγραφω γραφει κανονικα Blackbery επιμενουν οτι δεν γινεται και να τους παω το αντιγραφο να αλλαχτει και εγω τους ειπα οχι και οτι απαιτω αυτο που γραφει η συμβαση. Δεν προκειται να γινει αυτο μου ειπαν πρεπει να ενταχτειται στα νεα προγραμματα του Storm. Καμμια συμβουλη τι πρεπει να κανω? και που μπορω να απευθυνθω?
Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Μϊλα με άλλο κατάστημα και με εξυπηρέτηση πελατών. Οι βλακείες που σου λένε δεν ισχύουν. Το "Blackberry Surf & Mail 150" κάνει direct push mail.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ολα καλνουν direct push. Και το 150 και το 250 και το 500 και το 1 γ

 

απλα εδω και 5 μερες δε μπορει να ενεργοποηθει καμια υπηρεσια gprs λογω βλαβης συστηματος

δε στο ειπανε αυτο ουτε στο τηλ ουτε στο καταστημα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου ειπαν κατι τετοιο.

Ελπίζουν ότι από Δευτέρα θα έχει φτιαχτεί το σύστημα και θα γίνουν όλες οι ενεργοποιήσεις.

Από την Δευτέρα 23/Φεβ περιμένω να μου ενεργοποιήσουν την σύνδεση του storm, με είχαν ενημερώσει όμως για πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουν ότι από Δευτέρα θα έχει φτιαχτεί το σύστημα και θα γίνουν όλες οι ενεργοποιήσεις.

Από την Δευτέρα 23/Φεβ περιμένω να μου ενεργοποιήσουν την σύνδεση του storm, με είχαν ενημερώσει όμως για πρόβλημα.

Και εγω απο Δευτερα 23 περιμενα για να δουμε γιατι καθε φορα που καλω παντα κατι αλλο μου λενε πριν μιλησα και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να δουν τιποτα λογω αναβαθμισης και απο Δευτερα θα εχουν προσβαση.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Egw evala to 500 pu dini 1GB gia ena xrono.

Πήρες το Storm και το έβαλες αυτό το πρόγραμμα; και για να τα καταναλώσεις τι πρέπει να κάνεις μια και όλοι λένε ότι δεν φτάνουν τα 150 ποτέ;

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρες το Storm και το έβαλες αυτό το πρόγραμμα; και για να τα καταναλώσεις τι πρέπει να κάνεις μια και όλοι λένε ότι δεν φτάνουν τα 150 ποτέ;

 

για τα ματια του κοσμου

δε ξερω αν τρωει απλα σε κανα utube και εκει κατεβαζει τον πληρη ογκο

 

αλλιως οντως ειναι απλα για να ναι ολα αυτα

:X
Link to comment
Share on other sites

για τα ματια του κοσμου

δε ξερω αν τρωει απλα σε κανα utube και εκει κατεβαζει τον πληρη ογκο

 

αλλιως οντως ειναι απλα για να ναι ολα αυτα

έ ηρεμία, ποια μάτια του κόσμου.

 

το ένα κάνει 10ε και το άλλο 17.

 

επίσης έτσι θα πετάξω την κάρτα broadband στο tablet και θα μπαίνω από το storm μέσω bt. το έκανα και με το pearl αλλά άντε για να δω 1-2 μέιλ σοβαρά.

 

τώρα μπαίνω άνετα :)

 

Υ.Γ. το έβαλα ανεξάρτητα από το storm.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μολις με καλεσαν απο Vodafone και μου ζητησαν συγνωμη ειχαν κανει λαθος μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια ΒΙS κανονικα οποτε ολα καλα. Ειναι τελειο το Berry!!! Αυτο που θελω να ρωτησω απο το σπιτι μεσω wi-fi γινεται να μπαινω να στελνω μαιλ να λαμβανω μαιλ να κανω downloads χωρις να μου καταναλωνει απο τα 150 mgb αλλα απο το wi-fi χωρις καταναλωση? Και πως γινεται αυτο κανω καποιες ρυθμισεις στη συσκευη μου η κατι αλλο? Ευχαριστω εκ των προτερων!!! Η συσκευη μου ειναι η Blackberry Bold.
Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα προγραμματα surf&talk εχουν ΒΒ BIS μεσα η ειναι μονο για σερφαρισμα στο ιντερνετ? Θα κανω μια νεα συνδεση και θελω και χρονο ομιλιας και BB push mail, τι διαλεγω?
Link to comment
Share on other sites

Τα προγραμματα surf&talk εχουν ΒΒ BIS μεσα η ειναι μονο για σερφαρισμα στο ιντερνετ? Θα κανω μια νεα συνδεση και θελω και χρονο ομιλιας και BB push mail, τι διαλεγω?

ακριβώς.

 

εγώ πχ που είχα το surf&mail 150 (ενεργοποιημένο παλιά που ήταν 30MB για τη συσκευή μου pearl) το άλλαξα σε 500 (1GB για 1 χρόνο) με 17ε.

 

το BIS δεν αλλάζει. είναι το user που έχεις στο PIN σου. το BIS δουλεύει ανεξάρτητα.

 

αν κάνεις νέα σύνδεση υπάρχει το surf&talk 500 νομίζω που είναι κάτι απόλα και έχει μόνιμα 1GB.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σκεφτομαι να κανω το surf & email 150mb

και να κρατησω και τα λεπτα και sms που εχω.

ειδα ομως οτι και τα 250mb δεν εχουνε μεγαλη

διαφορα για 3Ε παραπανω δεν ειναι τιποτα.

αλλα ειδα οτι ειναι για συγκεκριμενες συσκευες τα 250mb

ισχυει??

αλλη επιλογη ειναι να κανω

Surf & Talk 250 lite -51,5 €- λεπτα250 /sms150/250 ΜΒ

ολα αυτα δεν κανουνε για bb??

εχω μπερδευτει....αρκετα:wacko::wacko:

και κατι τελευταιο τα 150mb λετε να ειναι αρκετα

θα μου περισσευουν κι'ολας??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ισχυει για συγκεκριμενες συσκευες. Εμενα παντως τα 150 δεν μου φτανουν!!!!

Σε blackberry δε σου φτάνουν 150?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φτάνω τα 80-90 με το ζόρι, κατεβάζοντας πολλά attachments & αρκετό surfing... Έχω κάπου 30 emails την μέρα..
Link to comment
Share on other sites

Έχει απίστευτη συμπίεση στα δεδομένα που κατεβαίνουν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

όπου έχει δυνατότητα να έχει ρυθμισμένο apn: internet.vodafone.gr

 

εγώ έκανα το πακέτο 17ε με 1GB.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά και από εμένα. Περιμένω από στιγμή σε στιγμή το 8900. Έχω πρόγραμμα iPhone surf & mail με 250MB (500 για ένα χρόνο). Αν κατάλαβα καλά το μόνο που θα πρέπει να κάνω είναι να μπω από το BB μέσω WiFi στο mobilemail.vodafone.gr και να ενεργοποιήσω το BIS.

 

Κατάλαβα καλά ή.... :p

 

Ελπίζω να μη χρεωθώ κερατιάτικα :p

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και Welcome me to myPhone BB community :D

Link to comment
Share on other sites

Nomizo prepi na kaneis stin Vodafone BIS data plan gia na doulepsi to blackberry sou.

 

Gia na einai pio eukola ta vimata sou protino ta eksis

 

1)Sigourevis me tin vodafone oti exeis BIS data plan

2) Mpenis apo pc sto mobileemail.vodafone.gr kai setareis to account sou. Fisika se auto to site tha mpeis mono an thes na ftiaksis email me kataliksi @mobileemail.vodafone.gr. An thes na valis ena hdh yparxon mail sou sto blackberry tote parakamptis auto to vima kai ta ipoloipa kai aplos setareis to gmail sou gia paradeigma, sti siskeui

3)Stelnis ta service book sti siskeyi sou. Tha deis tin epilogi ekei mesa

4)Pas sti siskeui sou kai setareis to mail pou molis eftiakses sto site tis vodafone

 

Sigoura iparxoun kai pio grigoroi tropoi alla autos me volevei emena

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση γιατί με έχουν ζώσει τα φίδια.....

 

Με ενεργοποιημένο το BIS (BlackBerry Surf & Mail 250MB---->1,5GB) στην Voda δεν περνάνε όλα απο την υπηρεσία...?

 

Μήπως όταν δεν έχει πάνω το εικονίδιο του 3G ΒΒ αλλά έχει το GPRS με χρεώνει κανονικά ανα KB/S???

 

Πως είναι δυνατό απο την Περασμένη Τετάρτη να έχω ξοδέψει μόνο ένα 1MB data όταν πρέπει λογικά να είναι καμιά 10αριά??(Mini moni)

 

Μήπως πρέπει να ετοιμάζομαι για τον Κορυδαλλό απο τις χρεώσεις???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Vodafone Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...