Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, το μαρκετ έγινε play store. είναι το ίδιο πραγμα

μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές μέσω του μαρκετ/Play store είτε με wifi είτε με δεδομένα(2g/3g)

με wifi κατεβάζεις δωρεαν, με 2g/3g χρεωνεσαι ανάλογα με τον πάροχό σου

 

μπορείς να βρεις πολλές εφαρμογές/παιχνίδια στο μάρκετ/play store

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Εδω και 2 μερες σε ορισμενα τραγουδια κολαει η εφαρμογη της μουσικης και δε τα παιζει. Τι μπορω να κανω για να το διορθωσω? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανας τροπος να αποθηκευουμε τις εφαρμογες μονο στην micro sd υπαρχει?κανενα προγραμμα?καμια εφαρμογη?γιατι τα 150 ΜΒ φουλαρουν ευκολα ενω η καρτα μενει αδεια?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλες οι εφαρμογές την επιλογή να μεταφερθούν στην sd αλλά ακόμα και όταν μεταφέρονται αφήνουν κάποια αρχεία στην μνήμη της συσκευής. Για να μεταφέρεις τις εφαρμογές που έχουν απενεργοποιημένη την δυνατότητα μεταφοράς στην sd χρειάζεται να κάνεις root. Υπάρχει και αυτός ο τρόπος αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

EDIT: Το δοκίμασα και έπιασε. Το αποτέλεσμα; 39,4ΜΒ κέρδος. Εδώ οι φωτογραφίες πριν και μετά.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σε ολους..γνωριζει κανεις με ποιο τροπο μπορουμε να απεγκαταστησουμε τις προεγκατστημενες εφαρμογες, που εχει το 990 οπως (layar,parlingo,ubersocial,shazam) δεν τις χρησιμοποιω και πιανουν τζαμπα χωρο....ευχαριστω πολυ....
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς root access για να το κάνεις αυτό, αλλιώς δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις.
και πως γινεται αυτο...λιγες πληροφοριες αν θελεις μου δινεις στο pm mou... ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως ήθελες να τις απεγκαταστήσεις. Με το Titanium Backup εκτός από απεγκατάσταση των system apps νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και μεταφορά στην sd.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ περίεργο. Στο LG P500 που το έχω κάνει root δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα όταν αφαίρεσα μερικές εφαρμογές συστήματος. Έχεις κάνει σίγουρα root;

 

EDIT: Έχεις ενεργοποιημένο το USB Debugging? Χωρίς αυτό δεν δουλεύει το Titanium backup. Σου εμφανίζει και ένα αντίστοιχο μήνυμα όταν το τρέχεις αν το USB Debugging είναι απενεργοποιημένο.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Ξέρω πως υπάρχουν και άλλοι τρόποι να τις απεγκαταστήσεις άμα έχεις root (διαγραφή αρχειων με root explorer, μέσω υπολογιστή με adb command line) αλλά δεν έχω επιχειρήσει ποτέ κάτι από αυτά για να σου πω πως να το κάνεις. Ίσως αν τις κάνεις convert to user app μετά να γίνεται η απεγκατάσταση. Για παν ενδεχόμενο κράτα κανένα backup πριν πειράξεις οτιδήποτε.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την βοηθεια σου...το εκανα και αυτο που μου γραφεις το convert to user app αλλα τιποτα...τελος παντων αρκετα ασχοληθηκα....για χαρα σου...thanks a lot...
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
σε ευχαριστω για την βοηθεια σου...το εκανα και αυτο που μου γραφεις το convert to user app αλλα τιποτα...τελος παντων αρκετα ασχοληθηκα....για χαρα σου...thanks a lot...

 

Δες στο σιτε που παρεθεσα. Εχει οδηγο για το πως θα ξεφορτωθεις τις εφαρμογες της αλκατελ. Ειναι 5 λεπτα δουλεια. Θα σου παρεθετα και λινκ αλλα ειμαι απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

alexmi900 Ένα ευχαριστώ και από εμένα. Αν δεν το τόνιζες δεν θα το έβλεπα. Μήπως πρέπει να μπουν κάποια link στο πρώτο post σαν sticky για εύκολη εύρεση; Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
alexmi900 Ένα ευχαριστώ και από εμένα. Αν δεν το τόνιζες δεν θα το έβλεπα. Μήπως πρέπει να μπουν κάποια link στο πρώτο post σαν sticky για εύκολη εύρεση; Τι λέτε;

 

σας ευχαριστω παιδια να στε καλα. ναι, θα πρεπει να μπουν απλως δεν βλεπω και κανας mod να παρακολουθει το θεμα. αλλωστε και μενα δεν ειναι δικο μου το τηλεφωνο, αλλα της κοπελας μου που της το κανα δωρο. μετα απο την διαγραφη των εφαρμογων της alcatel παρατηρησα σημαντικη διαφορα παντως στο ομαλο scrolling και σε καποια παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας ξέρει κανείς απο παιχνίδια τι δυνατότητες έχει πχ (προ η φιφα ) . ειμαι αναμεσα στο alcatel kai sto motorola fire xt λογο καλύτερου επεξεργαστή 800αρι φοράει λέτε να έχει μεγάλη διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
παιδιά γεια σας ξέρει κανείς απο παιχνίδια τι δυνατότητες έχει πχ (προ η φιφα ) . ειμαι αναμεσα στο alcatel kai sto motorola fire xt λογο καλύτερου επεξεργαστή 800αρι φοράει λέτε να έχει μεγάλη διαφορά

 

καλυτερα να το ρωτησεις το ειδικο μερος του φορουμ για επιλογη συσκευης

Link to comment
Share on other sites

φιλε αλεξη ξερεις αν υπαρχει μπαταρια μεγαλυτερη αυτη λεει οτι ειναι 1300μα αν ηταν 1500 δεν θα χρειαζοταν να το φορτιζω καθε μερα....κριμα γιατι τι κινητο ειναι πολυ καλο....
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω ειναι αρκετοι αυτοι που ενδιαφερονται να κανουν ροοτ.

Καλο θα ηταν να καναμε ενα συγκεντρωτικο πινακα με τα βηματα που χρειαζονται.

 

Απο οτι διαβασα πιο πανω,μπορουμε να κανουμε ροοτ απο εδω http://ot-990.blogspot.com/2012/02/how-to-root-alcatel-ot-990-froyo.html

με αυτους τους drivers της Alcatel http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-990.html

 

Απο εκει και περα τι χρειαζεται?Πως επαναφερουμε το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...