Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/android.gif[/imgalign]Οτιδήποτε έχει να κάνει με την πλοήγηση (απορίες, προτάσεις κτλ) με την βοήθεια Αndroid κινητού συζητιέται εδώ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μεχρι στιγμης εχουμε και λεμε απο πλοηγηση

NDrive

iGO

Sygic

Google Maps

..κ σιγουρα καποιο μου ξεφευγει..

 

 

Εχουμε νεα απο Garmin αν θα δωσει εφαρμογη μετα την κυκλοφορια του Nuvifone?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

οδηγίες κλπ για το πως τα βάζουμε όλα αυτα; αν μπορείτε να δώσετε κάποιο link..

ευχαριστώ :)

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα στο market και δεν χρειάζονται ιδιαίτερες οδηγίες, απλά εγκαθιστάς την εφαρμογή :)
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα στο market και δεν χρειάζονται ιδιαίτερες οδηγίες, απλά εγκαθιστάς την εφαρμογή :)

 

Είναι όλα trial όμως, είτε για 7 είτε για 30 μέρες. Πώς μπορούμε να αγοράσουμε κάποιο από αυτά ή να "αγοράσουμε" κάποιο από αυτά??? (με σαφή προτίμηση στο "αγοράσουμε" !!!) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για PoI (Points of Interest) για Ελλάδα;

Επίσης, υπάρχει το Google Earth?

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετά από 8 μήνες με iPhone σκέφτομαι να πάρω android. Όμως με προβλημάτισε το εξής: Ένας φίλος με motorola millestone (android 2,1) έβαλε το cygic γνήσιο, το οποίο εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά ενώ η πλοήγηση λειτουργεί κανονικά, δεν υπάρχει ήχος. Έχει δοκιμάσει κανείς το cygic σε android 2,1 να μου πει αν λειτουργεί σε άλλες συσκευές; Δεν ξέρω αν είναι bug του motorola ή ασυμβατότητα με το andriod 2,1. Είναι σημαντική η υποστήριξη πλοήγησης για εμένα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες με iPhone σκέφτομαι να πάρω android. Όμως με προβλημάτισε το εξής: Ένας φίλος με motorola millestone (android 2,1) έβαλε το cygic γνήσιο, το οποίο εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά ενώ η πλοήγηση λειτουργεί κανονικά, δεν υπάρχει ήχος. Έχει δοκιμάσει κανείς το cygic σε android 2,1 να μου πει αν λειτουργεί σε άλλες συσκευές; Δεν ξέρω αν είναι bug του motorola ή ασυμβατότητα με το andriod 2,1. Είναι σημαντική η υποστήριξη πλοήγησης για εμένα. Ευχαριστώ.

εγω εβαλα σε φιλο μου το copilot και δουλευει ρολοι.χθες λοκαρε μεχρι και 9 δορυφορους

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης που να λειτουργει απροβληματιστα στο desire , σκεφτομαι να δοκιμασω το navigon

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Sygic mobile maps 10 (v. 8.12) για μενα εδω και αρκετο καιρο για κυριο προγραμμα πλοηγησης. Θεωρω πως εχει τον καλυτερο συνδυασμο αλγοριθμου πλοηγησης / χαρτων αυτη τη στιγμη (δοκιμασμενο ομως εκτενως, μονο στην Αθηνα)... :)

 

Μετά από 8 μήνες με iPhone σκέφτομαι να πάρω android. Όμως με προβλημάτισε το εξής: Ένας φίλος με motorola millestone (android 2,1) έβαλε το cygic γνήσιο, το οποίο εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά ενώ η πλοήγηση λειτουργεί κανονικά, δεν υπάρχει ήχος. Έχει δοκιμάσει κανείς το cygic σε android 2,1 να μου πει αν λειτουργεί σε άλλες συσκευές; Δεν ξέρω αν είναι bug του motorola ή ασυμβατότητα με το andriod 2,1. Είναι σημαντική η υποστήριξη πλοήγησης για εμένα. Ευχαριστώ.

 

Η εκδοση που εχει ο φιλος σου δεν ειναι συμβατη με 2.1.

Πρεπει να βαλει καποια εκδοση του sygic απο 7.71 (αν θυμαμαι καλα) και πανω, που παιζει αψογα (το bug με τον ηχο ειναι κλασικο για τις παλιες εκδοσεις του sygic, το ειχα συναντησει κι εγω στο milestone).

Πρακτικα, αν βαλει το sygic mobile maps 10 (v. 8.12) που ειναι η τελευταια διαθεσιμη (και με ανανεωμενο interface), θα παιζει αψογα...

Υ.Γ. Καλο ειναι παντως να μη βγαινουμε εκτος θεματος, το παρων νημα ειναι μονο για πλοηγηση στο διαδικτυο - για να ειναι πρακτικο και χρησιμο για ολους μας...

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μιας και κυκλοφορισε το Nuvifone της Garmin, υπαρχει περιτωση να copιαρουν το προγραμα πλοηγησης ωστε να τρεχει και σε αλλες συσκευες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης που να λειτουργει απροβληματιστα στο desire , σκεφτομαι να δοκιμασω το navigon.

 

Δοκίμασε και το Navigon και το Sygic κράτησε οποίο σου αρέσει

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν εχω καταλάβει, αν εχω ανοιχτό το gps μπαίνει μπροστά μόνο όταν χρειαστεί και στο ενδιάμεσο δεν τρώει μπαταρία;

 

Sent from my Liquid using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν εχω καταλάβει, αν εχω ανοιχτό το gps μπαίνει μπροστά μόνο όταν χρειαστεί και στο ενδιάμεσο δεν τρώει μπαταρία;

 

Sent from my Liquid using Tapatalk

 

ακριβως ετσι

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το sygic κατα την γνωμη μου ειναι το καλυτερο , να κανω μια αλλη ερωτηση εγω , το a-gps πως το ενεργοποιυμε ? οταν ανοιξουμε την συνδεση data τοτε αυτοματα ανοιγει και το a-gps μεσα απο το προγραμμα πλοηγησης που εχω ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

και πότε/πως κρίνει το GPS και μπαίνει μπροστά? εάν λειτουργεί, γιατί να μην φαίνεται?

Τέλος, στο market των android ποιο λογισμικό GPS υπάρχει για πλήρη λειτουργία GPS/πλοήγηση? Δηλαδή για να λειτουργεί το Magic σαν κανονικό GPS, χωρίς την ανάγκη ίντερνετ. Για μόνιμη χρήση υπάρχει κάτι δωρεάν στο market?

να είστε όλοι καλά :ninja:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Το Gps παίρνει μπροστά, όταν το καλέσει μια εφαρμογή που θέλει να το χρησιμοποιήσει. Τότε μόνο λειτουργεί ενεργά και φαίνεται πάνω στην μπάρα. Δωρεάν λογισμικό για πλοήγηση χωρίς χρήση internet που να είναι και στο market, δεν γνωρίζω αν υπάρχει. Και αν υπάρχει, θεωρώ ότι οι χάρτες του δεν θα είναι και ότι καλύτερο.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

To Navigon παραείναι απλό στην έκδοση για Android ή μου φαίνεται;;

 

Εγώ δεν έχω βρει καν επιλογή για route planning, να φτιάξεις από πριν ένα δρομολόγιο δηλαδή, από το A -> B, ή Α -> Β -> C, για να ξέρεις ώρα/απόσταση, βασικό που έχουν όλα τα προγράμματα πλοήγησης! Δεν ξέρω καν αν έχει και δυνατότητα αποφυγής ενός συγκεκριμένου δρόμου σε μια διαδρομή, ή να δεις σε λίστα τους δρόμους από τους οποίους θα διέλθει το δρομολόγιο (πληροφορίες διαδρομής).

 

Οι ρυθμίσεις μου φαίνονται ελάχιστες, πού είναι η επιλογή για αλλαγή φωνής, ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας οθόνης, διαχείριση POI, επεξεργασίας POI που εμφανίζονται στο χάρτη, κτλ..

 

Εκτός αν δεν τα βλέπω επειδή έχω την trial έκδοση. Άσε που δε μπορώ να βρω πουθενά user guide.

 

Ήθελα να αγοράσω το Navigon, αλλά τώρα μάλλον για Sygic με βλέπω αν ισχύουν τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

iGO έχει δοκιμάσει κανείς στο android; Έχει χάρτες teleatlas, αρκετά καλοί νομίζω. Το sygic προσφέρει είτε χάρτη teleatlas είτε navigreece και απο τους δύο δεν ξέρω ποιος είναι καλύτερος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο liquid εχω το sygic mobile maps και ολα δουλευουνε ρολοι εκτος απο τις φωνες. Βλεπω οτι υπαρχουν πολλες φωνες, αλλα δεν μου δουλευει καμια.Στον φακελο Res υπαρχουν ολα κανονικα, αλλα δεν παιζει.Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο sygic μου πετάει σφάλμα, ενώ ενεργοποίησα τον χάρτη, βγάζει no map loaded. Μου έσπασε τα νεύρα κανονικά, και το έβγαλα.

Έβαλα ndrive +2 χάρτες (teleatlas+navteq) και έβαλα και το navigon με navteq 2010.03

Το igo δεν είναι τόσο καλό όσο τα άλλα, βασικά πολύ αργό μου φάνηκε στο Magic.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...