Jump to content

Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)


Bezbozny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λαθος κανεις φιλε μου. Το Note το ειχα και εγω. Με μετρια χρηση καθε μερα ηθελε φορτιση. Αυτο το θηριο με μετρια παλι χρηση το φορτιζω καθε τριτη μερα.

 

Τι να πω εμένα με έβγαζε άνετα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα .

Στης 6.30 το πρωί το βγάζω απ την φόρτιση και στης 11 το βράδυ είμαι 29% με 5 ώρες οθόνη σε 17 ώρες αναμονή... έχω όλους τους συγχρονισμους ενεργούς +wifi -4g και φωτεινότητα στο 60% περίπου.

Στο Note 1 επειδη φλασαρα μανιωδώς ήθελα σχεδόν πάντα 2 φορτίσεις την μέρα...δλδ εκεί γύρω στης 5-6 το απόγευμα έψαχνα usb γαι να μην μου πει καληνύχτα ,οθόνη με το ζόρι έβλεπα 2.30 ώρες .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Στης 6.30 το πρωί το βγάζω απ την φόρτιση και στης 11 το βράδυ είμαι 29% με 5 ώρες οθόνη σε 17 ώρες αναμονή... έχω όλους τους συγχρονισμους ενεργούς +wifi -4g και φωτεινότητα στο 60% περίπου.

Στο Note 1 επειδη φλασαρα μανιωδώς ήθελα σχεδόν πάντα 2 φορτίσεις την μέρα...δλδ εκεί γύρω στης 5-6 το απόγευμα έψαχνα usb γαι να μην μου πει καληνύχτα ,οθόνη με το ζόρι έβλεπα 2.30 ώρες .

 

Ναι αλλά καταλαβαίνεις οτι οι 2 εικόνες που ανεβασες δεν ισχύουν?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά καταλαβαίνεις οτι οι 2 εικόνες που ανεβασες δεν ισχύουν?

Οι εικόνες που ανέβασα είναι από χρήστη στο xda οχι δικές μου .

Θα ανεβάσω δικές μου με την πρώτη ευκαιρια :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόση μνήμη μένει ελεύθερη ram με το ξεκίνημα?ποση μνήμη επίσης αφήνει το τηλέφωνο από τα 8 gb?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πόση μνήμη μένει ελεύθερη ram με το ξεκίνημα?ποση μνήμη επίσης αφήνει το τηλέφωνο από τα 8 gb?

 

Σε εμενα δειχνει 650mb ελευθερη περιπου απο 1.35g που εχει και απο τα 8g μου δινει ελευθερο 4.78 g.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία πως παει?απο θήκες έχετε βρει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία πως παει?απο θήκες έχετε βρει?

 

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τη χρηση που του κανω (πιο πολυ ιντερνετ και λιγο κλησεις) και με βγαζει 3 μερες.

Εχω παραγγειλει αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/Ultra-Slim-Premium-Stand-Leather-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-Mega-6-3-i9200-/360683386203?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item53fa67b55b και αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Hard-Mobile-Case-for-Samsung-Galaxy-Mega-6-3-i9200-/271223519404?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3f262e78ac

και εχω παρει αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-HYDRO-GEL-RUBBER-SLIM-COVER-CASE-SKIN-FOR-SAMSUNG-GALAXY-MEGA-6-3-i9200-/281116732387?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4173dcebe3

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το κοιτούσα και εγω. Αλλα ρε παιδια σήμερα που μιλάμε κοστιζει μόνο 50€ λιγότερο απο το s4.

Με τα χαρακτηριστικά των δυο τηλεφώνων δεν το θεωρω value for money τουλαχιστον αυτη τη στιγμη.

Προβλέπω,η τιμή του, να προσεγγιζει τα 380€ σε λογες ημέρες

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το κοιτούσα και εγω. Αλλα ρε παιδια σήμερα που μιλάμε κοστιζει μόνο 50€ λιγότερο απο το s4.

Με τα χαρακτηριστικά των δυο τηλεφώνων δεν το θεωρω value for money τουλαχιστον αυτη τη στιγμη.

Προβλέπω,η τιμή του, να προσεγγιζει τα 380€ σε λογες ημέρες

 

Σίγουρα θα κατέβει. Όταν οι μισοί περιμένουν το note 3 και οι υπόλοιποι περιμένουν καλύτερες τιμες σε note 2-s4 λογικό είναι να κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα κατέβει. Όταν οι μισοί περιμένουν το note 3 και οι υπόλοιποι περιμένουν καλύτερες τιμες σε note 2-s4 λογικό είναι να κατέβει.

 

Το νότε 3 έχει σίγουρα ψωμί ακόμα τουλάχιστον μέχρι το Νοέμβριο.τωρα για νότε 2 πόσο πιοbκατω να παει ηδη έχει 340-350 μεταχειρισμένο.

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το νότε 3 έχει σίγουρα ψωμί ακόμα τουλάχιστον μέχρι το Νοέμβριο.τωρα για νότε 2 πόσο πιοbκατω να παει ηδη έχει 340-350 μεταχειρισμένο.

 

 

Και πολλά λες για μεταχείρα.

 

Αφού καινούριο έχει 400€ ποιος λογικός για 50€ πάει να το πάρει μεταχειρισμένο.

Εγώ σήμερα πάμω από 300€ για note2 δεν θα έδινα , όχι γιατί δεν τα αξίζει αλλά γιατί η αρχική του τιμή πλέον ειναι πολύ χαμηλή. Και μην ξεχναμε ότι το note2 το απλό δεν εχει και lte σημαντικό μείον κατά τη γνώμη μου τώρα που και η vodafone καιμη cosmote έχουν βάλει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτήν την εβδομάδα το είδα από κοντά εδώ στην Γερμανία σε τιμή 430€. Το κινητό είναι ένα ποιο μεγάλο s4. Πολύ ωραία η αίσθηση που έχει η οθόνη και πάρα πολύ άνετο να γράφεις με δύο χέρια. Αυτό το κινητό είναι ο εξολοθρευτής των taplet παιδιά. Σκέφτομαι να δώσω το nexus 4 στην γυναίκα και να το πάρω σε λίγο καιρό.

Ενα μεγάλο + είναι ότι παίρνει 64GB micro sd καλό για να κατεβαζεις ταινίες από το κινητό που πιάνουν 2-3G η κάθε μία. Μια απορία έχω όσο αφορά την ταχύτητα του και άμα κάνει lag. Για μένα όλα κάνουν κανένα κινητό δεν είναι τέλειο. Οι κάτοχοι του κινητού τι έχουν να πουν;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την εβδομάδα το είδα από κοντά εδώ στην Γερμανία σε τιμή 430€. Το κινητό είναι ένα ποιο μεγάλο s4. Πολύ ωραία η αίσθηση που έχει η οθόνη και πάρα πολύ άνετο να γράφεις με δύο χέρια. Αυτό το κινητό είναι ο εξολοθρευτής των taplet παιδιά. Σκέφτομαι να δώσω το nexus 4 στην γυναίκα και να το πάρω σε λίγο καιρό.

Ενα μεγάλο + είναι ότι παίρνει 64GB micro sd καλό για να κατεβαζεις ταινίες από το κινητό που πιάνουν 2-3G η κάθε μία. Μια απορία έχω όσο αφορά την ταχύτητα του και άμα κάνει lag. Για μένα όλα κάνουν κανένα κινητό δεν είναι τέλειο. Οι κάτοχοι του κινητού τι έχουν να πουν;

 

Lag δε θα δεις. Είναι το πιο καλοστημενο Samsung κι ένα από τα πιο καλοστημένα android αυτή τη στιγμη. Go for it...

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την εβδομάδα το είδα από κοντά εδώ στην Γερμανία σε τιμή 430€. Το κινητό είναι ένα ποιο μεγάλο s4. Πολύ ωραία η αίσθηση που έχει η οθόνη και πάρα πολύ άνετο να γράφεις με δύο χέρια. Αυτό το κινητό είναι ο εξολοθρευτής των taplet παιδιά. Σκέφτομαι να δώσω το nexus 4 στην γυναίκα και να το πάρω σε λίγο καιρό.

Ενα μεγάλο + είναι ότι παίρνει 64GB micro sd καλό για να κατεβαζεις ταινίες από το κινητό που πιάνουν 2-3G η κάθε μία. Μια απορία έχω όσο αφορά την ταχύτητα του και άμα κάνει lag. Για μένα όλα κάνουν κανένα κινητό δεν είναι τέλειο. Οι κάτοχοι του κινητού τι έχουν να πουν;

 

Φιλε μου εγω ειμαι κατενθουσιασμενος με την οθοναρα του και μετα με ολα τα υπολοιπα. Ειναι φοβερο το phabletaki. Και σε browzing, photo, video.:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω ειμαι κατενθουσιασμενος με την οθοναρα του και μετα με ολα τα υπολοιπα. Ειναι φοβερο το phabletaki. Και σε browzing, photo, video.:D

 

Το Nexus 4 με φουλ χρήση browzing χωρίς βίντεο πάει 5 ώρες με data. Οπότε αν ασχολείσε αποκληστικά με το κινητό θα θέλεις και 2 φορές να το φορτήσεις την μέρα. Από αυτονομία το mega πως τα πάει?

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το Nexus 4 με φουλ χρήση browzing χωρίς βίντεο πάει 5 ώρες με data. Οπότε αν ασχολείσε αποκληστικά με το κινητό θα θέλεις και 2 φορές να το φορτήσεις την μέρα. Από αυτονομία το mega πως τα πάει?

 

Εγω το χρησιμοποιω 2 ωρες καθε μερα για ιντερνετ και κλησεις και μηνυματα και μου παει 50% και το φορτιζω το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,επειδη ειμαι ετοιμος για το note 2,πως το βλεπετε το mega??βολευει??

 

Ήθελα να πάρω το note 2 αλλά δεν το πείρα επειδή μου την χαλαγε το πενάκι.

Όσο και να ναι το note 2 έχει παλιό πλαίσιο ενώ το mega φοράει το καινούργιο κουστούμι s4 και έχει και την τελευταία εκδοση android. Αμα δεν σε χαλάει το μέγεθος ορμα. Αμα δεν είσαι όμως ψηλός και έχεις μικρές παλάμες θα αγανακτισεις. Θα νιώθεις οτι κρατάς λάπτοπ...;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πάρω το note 2 αλλά δεν το πείρα επειδή μου την χαλαγε το πενάκι.

Όσο και να ναι το note 2 έχει παλιό πλαίσιο ενώ το mega φοράει το καινούργιο κουστούμι s4 και έχει και την τελευταία εκδοση android. Αμα δεν σε χαλάει το μέγεθος ορμα. Αμα δεν είσαι όμως ψηλός και έχεις μικρές παλάμες θα αγανακτισεις. Θα νιώθεις οτι κρατάς λάπτοπ...;)

 

φιλε μου πηγα σημερα και το ειδα....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...σαν μεγαλωμενο s4 ειναι οπτικα..πραγματικα οποιος δεν εχει προβλημα με το μεγεθος αξιζει...απλα εχει 8γιγα ενω θα ηθελα 16γιγα..αν με καποιο τροπο μεταφερονται στην εξωτερικη θα ειμαστε οκ...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και το s4 είχε θέμα με την αποθήκευση και έδωσε ένα update και το φτιάξει η σαμσουνγκ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παντως οποιος θελει να συνδυασει tablet με κινητο,ειναι πολυ καλη λυση...ενταξει η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο αβολο...αν εχεις τσαντακι,μπανανα και τετοια δεν υπαρχει προβλημα αποθηκευσης!!πραγματικα η οθονη του ειναι σαν τηλεοραση...αν κανεις ταξιδια,θελεις να βλεπεις ταινιες,θελεις να μην ανοιγεις τον υπολογιστη σου συχνα,πιστευω οτι αξιζει....αν τωρα θελεις να κανεις 300 τηλεφωνηματα την ημερα,να μην κυκλοφορεις με τσαντακια πιστευω οτι θα σε δυσκολεψει η μεταφορα του...
Link to comment
Share on other sites

ειχα note 1 και το note 2 μεχρι χτες το απογευμα μετα πηρα το mega 6.3 ειναι λεπτο σε σχεση με τα αλλα δυο εχει οθοναρα αλλα αυτο το μαυρο των amoled ειναι απλα απο αλλο πλανητη επισης το πενακι των note ειναι ολα τα λεφτα ξερει κανεις αν μπορει να λειτουργησει στο mega?

αυτα προς το παρων.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Απο βδομάδα αρχιναω δουλειά σαν οδηγός φορτηγού και αντί για navi θα πάρω το mega και θα χρεισιμοποιω το καταπληκτικό google maps navigation. Ελπίζω να βρω car dock. Άμα έχετε να προτείνεται κάποιο είμαι όλος αυτιά..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...