Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διορθώνω.

 

Με "κινέζικα" μου βγάζει κάποια τηλέφωνα και από outlook και από samsung. Ενώ κάποια άλλα του outlook και του samsung φαίνονται κανονικά.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να του βάλλω καμιά επιπλέον γραμματοσειρά ελληνική μεσα; Μπορεί να φταίει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι λοιπόν μιας και το κινητό είναι πλέον στα χέρια μου!:)

 

29/04 έγινε η παραγγελία και χθες ήρθε η ειδοποίηση για το συστημένο από τα ΕΛΤΑ. Το site που το παρήγγειλα είναι το http://www.dualsimmobileshop.co.uk και όπως καταλάβατε είναι αγγλικό. Σε email που τους έστειλα για ερώτηση σχετικά με ελληνικά μου απάντησαν σε λιγότερο από 24 ώρες. Στα + ότι δέχεται paypal!!! Την ίδια μέρα που έγινε η παραγγελία μου έδωσαν και tracking number από Royal Mail (για μεταφορικά όπως θα δείτε είναι μηδενικά).

 

Το κινητό ήρθε σε υπεράριστη κατάσταση με το κουτί του, τα manuals, όλα κομπλέ. Το κινητό το πήρα τελική τιμή 120€. Μου έκανε εντύπωση βέβαια ότι στο forum δεν είχε αναφερθεί ξανά το εν λόγω site (τουλάχιστον εγώ δεν το βρήκα με ένα search που έκανα) δεδομένου ότι : 1ον) Δέχεται paypal και 2ον) Εδρεύει εντός Ε.Ε. με ότι συνεπάγεται αυτό.

 

Ακόμη το επεξεργάζομαι οπότε αρκετά νομίζω έγραψα... φεύγω σφαίρα για περαιτέρω εξερεύνηση...:lol:

Link to comment
Share on other sites

theodore_tsi σου εκαναν κανενα δωρο? Τιποτα καρτα μεγαλυτερη, φορτιστη αυτοκινητου κτλ?
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

paidia to site auto einai aristo

to tilefono erxete se 4 meres akribos!!

exo pari 5 apo eki.

malista ena mou xalase kai to estila piso me metaforika molis 5e kai mou estile ena kainourgio me oli tin diadikasia na perni akribos 1 ebdomada.

o tipos pou to exi einai sinexeia online sto msn kai rotas oti thelis.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα καλο μπορω να πω πραγματι.Εγω απο Κινα εχω μια προσφορα με 2gb καρτα, screeen protection , φορτιστη αυτοκινητου και θηκη δερματινη με 120 ευρω στο σπιτι μου.Σκεφτομαι να παρω ενα αλλα πριν λιγο καιρο ειχα παρει για εμενα ενα jc688.Ισως το τρεναρω λιγο.:happy:
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

bill21 όχι δώρο δεν μου έκαναν..ότι έγραφαν τα specs......manwlis77 4 meres; Εσένα φίλε σου ήρθε σε super χρόνο! Όχι ότι έχω κανένα παράπονο που εμένα έκανε 7-8 εργάσιμες!
Link to comment
Share on other sites

bill21 όχι δώρο δεν μου έκαναν..ότι έγραφαν τα specs......manwlis77 4 meres; Εσένα φίλε σου ήρθε σε super χρόνο! Όχι ότι έχω κανένα παράπονο που εμένα έκανε 7-8 εργάσιμες!

 

lipon file

o tipos pou exi to site kani apostoles kathe deuter-tetarti-paraskeui.

tin tetarth mera apo tin apostoli to dema itan sta xeria mou.

exo kani 6 paraggelies mazi me mia enos filoy

Link to comment
Share on other sites

Όποιος τέλος πάντων γνωρίζει (και έχει τη διάθεση) ας ποστάρει τα settings για το v800 για mms και wap καθώς είναι λίγο διαφορετικά τα menu από αυτά που φαίνονται στα pdf.
Link to comment
Share on other sites

Ε και εγώ ετοιμάζομαι για άλλη μία αγορά μάλλον για φίλο που το είδε και του άρεσε :)

 

Περαιτέρω εντυπώσεις για το v800 θα γράψω στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242357

μιας και εκεί πιστεύω έχουν πιο πολύ νόημα αφού είναι αποκλειστικά για αυτό το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

jaga mobile jc 678 Το κινητο το αγόρασα και παίζει αριστή tv εχει και αφή.Οτι πρεπεί
η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

file moy opos exo grapsei kai se alla post . . . eimai fun ton sygkekrimenon kiniton dioti einai ftina ( value for money ) . . . antiprosopeyontai apo etaireia , exoun service , SAR statement egkekrimeno apo elliniko forea . . . eggyisi , elliniko manual etc,. Ta ipoloipa kinezika einai ligo pio xima. . . den exoun tipota apo ta parapano.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θέλω να αγοράσω ένα κινέζικο κινητό που να έχει καλό GPS, να πιάνει τηλεόραση ενώ οδηγάω και να έχει καλή αναπαραγωγή βίντεο και μουσικής, ως φθηνή λύση για μέσα στο αυτοκίνητο. Κάποιο που να το έχετε δοκιμάσει παρακαλώ.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θέλω να αγοράσω ένα κινέζικο κινητό που να έχει καλό GPS, να πιάνει τηλεόραση ενώ οδηγάω και να έχει καλή αναπαραγωγή βίντεο και μουσικής, ως φθηνή λύση για μέσα στο αυτοκίνητο. Κάποιο που να το έχετε δοκιμάσει παρακαλώ.

 

ευχαριστώ

 

Φιλε μου γεια σου :)

νομιζω ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος παιδια οτι δεν υπαρχει αυτοσ ο συνυασμος δηλαδη τηλεοραση & gps,τωρα αν θες ενα κινητο με καλο δεκτη τηλεορασης ειναι το α5000 και δυνατο ηχειο κτλ

αν θες κατι σε windows mobile υπαρχει το amsam m810 που εχει windows mobile 6,0 και του περνας οτι προγραμα θες...

ειναι αναλογα τι θες

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.technomart.gr/image.php?object_type=detailed&image_id=1864

 

Απαραίτητο αξεσουάρ είναι ένα bluetooth , αν και η συσκευή έχει αρκετά καλή ανοιχτή ακρόαση και πολύ καλό μικρόφωνο

Στο http://www.technomart.gr έχει 195 ευρώ

 

Απόψεις ? ? ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς φίλε μου κάτι κινέζικα κάνουν το πολύ 120 ευρο αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς φίλε μου κάτι κινέζικα κάνουν το πολύ 120 ευρο αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

:)

 

to xero alla eggyisi ? ypostirixi ? to JAGA exei kai antiprosopeia , service . Dioti an to pliroso 120 apo e-bay kai pathei kati , otidipote , meta ti kano , se poion na apeythintho.... eno ayto to plirono parapano 40% alla tha exo after sales service.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, θα φορέσεις αυτό το πράγμα έξω;:blink:

Λίγο καλαισθησία ρε παιδιά,έλεος με την πλαστικουριά. Πλαστικά ρολόγια δεν φοράνε ούτε τα παιδιά του δημοτικού

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

file satse ti nomizeis oti mporei na xalaei apo 1 kineziko tilefono? sta plaisia tis egguisis?

 

+1! Σου παθαίνει κάτι....τρέχεις να το φτιάξεις και καταλαβαίνεις ότι πλήρωσες για να έχεις κάπου να απευθυνθείς και τελικά δεν έχεις κανέναν+έχεις πληρώσει 40% παραπάνω.... Προσωπικά (και πείτε το κόλλημα!) την JAGA δεν την πάω με τίποτα! Και τι σόι υποστήριξη περιμένεις; Σιγά μην αρχίζουν να βγάζουν firware updates όπως στα άλλα κινητά.... στο δίνουν και άμα δουλεύει χωρίς bugs έχει καλώς...διαφορετικά....

Link to comment
Share on other sites

file satse ti nomizeis oti mporei na xalaei apo 1 kineziko tilefono? sta plaisia tis egguisis?

 

θα συμφωνησω απολυτα με το φιλο κωστα

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

koitaxte gia na min parexigitho.... kala kanei h jaga kai h kathe jaga pou fernei auta ta tilefona edo stin xora mas kai kato apo tin diki tis epopteia ta poulaei.... omos ego toulaxiston ( kai nomizo ta perisotera paidia sto forum) den kratao kanena kinito pano apo 1-2 mines pano mou opote giati nato xrisopliroso???? edo nokia sou xalaei to pas stin antiprosopia kai to perneis meta apo 1 mina oso kanei na to steileis stin kina dld kai na erthei 1 kineziko.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...