Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα βγουν τα αποτελέσματα του michigan που δόθηκαν το Μάρτιο? Ξέρετε αν θα βγουν on-line? Με έχει φάει η αγωνία...όποιος ξέρει κάτι ας γράψει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Ρε παιδιά τί γίνεται με αυτά τα αποτελέσματα???? Κοντεύουν πέντε μήνες και ακόμα τπτ....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί γίνεται με αυτά τα αποτελέσματα???? Κοντεύουν πέντε μήνες και ακόμα τπτ....

 

Και μένα η υπομονή μου έχει εξαντληθεί..

Έλεος.Στα Γερμανικά σε 10 μέρες έχουν βγει τα γραπτά

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα βγαίνουν γύρω στις 20 Ιουλίου. Και ναι, βγαίνουν online, στο site της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης (http://www.hau.gr). Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω και την ακριβή διεύθυνση. Για να τα δεις θα χρειαστείς τον κωδικό σου που υπάρχει πάνω στη απόδειξη που σου έδωσαν.

 

Υπομονή.. :)

 

Είναι κάπως δικαιολογημένο που αργεί τόσο, γιατί αυτά διορθώνονται στο Πανεπιστήμιο του Michigan (βέβαια να μου πεις, αφού όλα εκτός από την έκθεση είναι πολλαπλής επιλογής και σκανάρονται από υπολογιστή, πάλι μάλλον δε θα έπρεπε να αργούν τόσο). Κατά τη γνώμη μου, του Cambridge είναι που δε δικαιολογούνται με τίποτα (τα αποτελέσματα του Μάη βγαίνουν το Σεπτέμβρη), αφού διορθώνονται εδώ στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

irene! :* :lol:

 

Εμενα παντως περσυ ειχαν βγει στις 29 Ιουλιου νταν :) Καπου εκει υπολογιστε :)

Link to comment
Share on other sites

irene! :* :lol:

 

Εμενα παντως περσυ ειχαν βγει στις 29 Ιουλιου νταν :) Καπου εκει υπολογιστε :)

 

Άλλος ένας μήνας δλδ :O

Link to comment
Share on other sites

Πάντα βγαίνουν γύρω στις 20 Ιουλίου. Και ναι, βγαίνουν online, στο site της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης (http://www.hau.gr). Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω και την ακριβή διεύθυνση. Για να τα δεις θα χρειαστείς τον κωδικό σου που υπάρχει πάνω στη απόδειξη που σου έδωσαν.

 

Υπομονή.. :)

 

Είναι κάπως δικαιολογημένο που αργεί τόσο, γιατί αυτά διορθώνονται στο Πανεπιστήμιο του Michigan (βέβαια να μου πεις, αφού όλα εκτός από την έκθεση είναι πολλαπλής επιλογής και σκανάρονται από υπολογιστή, πάλι μάλλον δε θα έπρεπε να αργούν τόσο). Κατά τη γνώμη μου, του Cambridge είναι που δε δικαιολογούνται με τίποτα (τα αποτελέσματα του Μάη βγαίνουν το Σεπτέμβρη), αφού διορθώνονται εδώ στην Ελλάδα...

 

 

Του Cambidge πανε Αγγλία επίσης

Link to comment
Share on other sites

Πάντα βγαίνουν γύρω στις 20 Ιουλίου. Και ναι, βγαίνουν online, στο site της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης (http://www.hau.gr). Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω και την ακριβή διεύθυνση. [/i]

 

...Δώστη....

Link to comment
Share on other sites

Του Cambidge πανε Αγγλία επίσης

 

Θεωρητικά. Επειδή ήμουν σ' αυτό το επάγγελμα για αρκετά χρόνια, πίστεψέ με, δεν πηγαίνουν. Κι αυτό δεν το λέω εγώ, μου το είπε εκπρόσωπος του Βρετανικού Συμβουλίου. Κρατάω μια επιφύλαξη μήπως και τα πράγματα άλλαξαν τα τελευταία 2-3 χρόνια. Αλλά μεταξύ μας, πολύ αμφιβάλλω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, εμένα τα αποτελέσματα μου ήρθαν...πέρασα.....στο Internet δεν ξέρω αν τα έβαλαν ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα τα αποτελέσματα μου ήρθαν...πέρασα.....στο Internet δεν ξέρω αν τα έβαλαν ακόμα

 

Πως σου ήρθαν δλδ;

Με ταχυδρομείο;

Δεν βγήκαν στο νετ μου είπαν πως

θα βγουν στις 8 το βράδυ της παρασκευής!

 

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τλφ από το φροντιστήριο και μου το 'παν

 

Α ναι! Βγήκαν τα αποτελέσματα για τους φροντιστηριούχους αλλά

όχι για αυτούς που το έδωσαν ξεχωριστά δλδ εκτός φροντιστηρίου

όπως εγώ που έκανα ιδιαίτερα!

 

:)

 

Τέλος πάντων θα πρέπει να περιμένω μέχρι την Παρασκευή στις

8 το βράδυ για να μάθω!

Αχχχχ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

γυρω στις 15 αυγουστου....αρχες αυγουστου...εγω περιμενω απο τον μαρτιο για το advanced...πολυ αργουν.
Link to comment
Share on other sites

Thalo na rothso kati asxeto me ta apotelesmata toy diplomatos... :O

 

Exo akoysei oti to Michigan Proficiency einai kata poly eykolotero apo to antistoixo diploma toy Cambridge.Isxyei ayto;

Link to comment
Share on other sites

Thalo na rothso kati asxeto me ta apotelesmata toy diplomatos... :O

 

Exo akoysei oti to Michigan Proficiency einai kata poly eykolotero apo to antistoixo diploma toy Cambridge.Isxyei ayto;

 

Καλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα όχι και κατα πολύ ευκολότερο!!!

Το Michigan θέλει πάρααααααααα πολύυυυυυ λεξιλόγιο

ενώ το άλλο καλές όχι άριστες γνώσεις γραμματικής.

 

Επίσης, στο Michigan πρέπει να είσαι γρήγορος γιατί ο χρόνος

είναι περιορισμένος ενώ στο άλλο κάθεσαι 300 ώρες και το κάνεις

με τη ησυχία σου!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνούσα με το mano. Το Michigan απαιτεί πολύ καλό λεξιλόγιο και ταχύτητα. Το να γράψεις πχ. μια έκθεση 1,5 σελίδας σε 30 λεπτά δεν είναι και ιδιαίτερα εύκολο, ειδικά αν δεν έχεις εξασκηθεί.

 

Τα αποτελέσματα είναι ήδη γνωστά στα φροντιστήρια μέσω ταχυδρομείου. Στο δίκτυο θα βγουν σήμερα το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνούσα με το mano. Το Michigan απαιτεί πολύ καλό λεξιλόγιο και ταχύτητα. Το να γράψεις πχ. μια έκθεση 1,5 σελίδας σε 30 λεπτά δεν είναι και ιδιαίτερα εύκολο, ειδικά αν δεν έχεις εξασκηθεί.

 

Τα αποτελέσματα είναι ήδη γνωστά στα φροντιστήρια μέσω ταχυδρομείου. Στο δίκτυο θα βγουν σήμερα το απόγευμα

 

Φίλε θα βγουν σήμερα μόνο για νότιο Ελλάδα(hau.gr) ή και για Βόρειο Ελλάδα (anatolia.edu.gr)

 

Γιατί στην Αθήνα νομίζω βγαίνουν γρηγορότερα

Link to comment
Share on other sites

Για όλους βγαίνουν. Δεν βγαίνουν ξεχωριστά. Δεν είναι πανελλήνιες εξετάσεις για να αργήσουν να πάνε σε απομακρυσμένες περιοχές. Στο anatolia μας διαβεβαιωσαν ότι δεν έχουν βγει πουθενά στο δίκτυο και θα βγουν σήμερα
Link to comment
Share on other sites

Για όλους βγαίνουν. Δεν βγαίνουν ξεχωριστά. Δεν είναι πανελλήνιες εξετάσεις για να αργήσουν να πάνε σε απομακρυσμένες περιοχές. Στο anatolia μας διαβεβαιωσαν ότι δεν έχουν βγει πουθενά στο δίκτυο και θα βγουν σήμερα

 

Το λέω γιατί τα preliminary είχαν βγει στο hau ενώ στο anatolia βγήκαν μετά από 1-2 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεχρι το απογευμα θα έχουν βγει. Αν μπεις στο anatolia έχουν βγάλει στο site το εικονίδιο, αλλά δεν ξεκίνησε η μετάδοση των αποτελεσμάτων. Σε κάποιες ώρες θα βγουν. Υπομονή και καλά αποτελέσματα σε όλους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...