Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υποστηρίζω τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας αλλά δεν σου φαίνεται λογικό ότι για να σου δώσει την επιδότηση πρέπει να τσοντάρεις και εσύ??

Πώς?? Βάζοντας σου μεγαλύτερο πάγιο για να σου πάρουν πίσω ότι σου δώσουν τώρα!!

Δυστυχώς φίλε μου δεν γίνεται αλλιώς όσο οι λογαριασμοί σου κυμαίνονται στα ποσά αυτά!!

 

Όχι δεν είναι λογικό. Γιατί σε άλλους τους δίνει επιδότηση 100 € στο βασικό ενώ σέ άλλους δεν δίνει. Σε μένα από το πρόγραμμα 15 λεπτών με υποχρέωσε να πάω στο πρόγραμμα 90 για να έχω 100 € επιδότηση. Σ'εναν φίλο πιο πάνω είναι στο πρόγραμμα 120 και τον υποχρεώνει να πάει στο πρόγραμμα 180 για 100 ψωρο ευρώ το ίδιο με μένα που είμαι στο 90. Και το κυριότερο κάποιους τους στέλνουν επιστολή. Σε μένα ποτέ δεν μου έστειλαν μεχρι που πήρα τυχαία τηλέφωνο για να μου πουν ότι δικαιούμαι επιδότηση.Αλήθεια γιατί δεν στέλνουν σ'ολους επιστολή. Μήπως στέλνουν στους ακριβούς λογαριασμούς ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο όποιον Provider και αν έχεις κάνει την σύνδεση (Oteshop Γερμανός Sanyocm Spacephone Πλαίσιο κ.τ.λ.) δικαιούσαι επιδότηση!!

 

 

Οχι παντα, εγω εκανα περυσι συνδεση cosmote στο Πλαισιο και τωρα δικαιουμαι επιδοτηση μονο απο καταστημα Cosmote, στο Πλαισιο δεν τους εμφανιζει οτι εχω επιδοτηση.

Πηρα και στο 1212 και μου ειπαν οτι δεν μπορω να κανω απο αλλου ανανεωση συμβολαιου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι παντα, εγω εκανα περυσι συνδεση cosmote στο Πλαισιο και τωρα δικαιουμαι επιδοτηση μονο απο καταστημα Cosmote, στο Πλαισιο δεν τους εμφανιζει οτι εχω επιδοτηση.

Πηρα και στο 1212 και μου ειπαν οτι δεν μπορω να κανω απο αλλου ανανεωση συμβολαιου.

 

Αν αφήσεις να περάσουν 20 ημέρες και μετά ξαναπάς Πλαίσιο θα μπορέσεις να κάνεις απο εκεί την αναβάθμιση αν και δεν βλέπω το λόγο να περιμένεις!!

Link to comment
Share on other sites

Δικαιουμαι επιδοτηση εδω και 1,5 μηνα και χτες που πηγα στο Πλαισιο μου ειπαν οτι δεν εχω επιδοτηση. (Απο Cosmote με παιρνουν καθε 10 μερες και μου λενε ποια κινητα μπορω να παρω)

 

Ο λογος που θελω να κανω αναβαθμιση απο εκει ειναι το Μxp220, το οποιο δεν το δινει η Cosmote

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δικαιουμαι επιδοτηση εδω και 1,5 μηνα και χτες που πηγα στο Πλαισιο μου ειπαν οτι δεν εχω επιδοτηση. (Απο Cosmote με παιρνουν καθε 10 μερες και μου λενε ποια κινητα μπορω να παρω)

 

Ο λογος που θελω να κανω αναβαθμιση απο εκει ειναι το Μxp220, το οποιο δεν το δινει η Cosmote

 

Δηλαδη αλλο τα καταστηματα ote-shops και αλλο τα καταστηματα κοσμοτε ε?

Γιατι και εμενα μου ειπαν μονο απο καταστημα κοσμοτε..δηλαδη ειναι τα καταστηματα που ειναι μαζι με τον Οτε?

Link to comment
Share on other sites

....Καλησπέρα σας, άλλο τα Cosmote-shops κι άλλο τα Ote-shops, εάν σε ενημερώσανε ότι εξυπηρετείσαι απο Cosmote, κάλεσε το 801-11-97000, και θα σε βοηθήσουν...
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια επιδότηση 110ε, και θέλω να πάρω το κ750.Μπορεί κάποιος να μου πει πόσα παραπάνω πρέπει να δώσω?
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια επιδότηση 110ε, και θέλω να πάρω το κ750.Μπορεί κάποιος να μου πει πόσα παραπάνω πρέπει να δώσω?

 

382 - 110 = 272 θα πρέπει να δώσεις ...αν και συνηθως το αγοράζεις λιγο φθήνοτερα απ αυτή τη τιμή :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι λογικό. Γιατί σε άλλους τους δίνει επιδότηση 100 € στο βασικό ενώ σέ άλλους δεν δίνει. Σε μένα από το πρόγραμμα 15 λεπτών με υποχρέωσε να πάω στο πρόγραμμα 90 για να έχω 100 € επιδότηση. Σ'εναν φίλο πιο πάνω είναι στο πρόγραμμα 120 και τον υποχρεώνει να πάει στο πρόγραμμα 180 για 100 ψωρο ευρώ το ίδιο με μένα που είμαι στο 90. Και το κυριότερο κάποιους τους στέλνουν επιστολή. Σε μένα ποτέ δεν μου έστειλαν μεχρι που πήρα τυχαία τηλέφωνο για να μου πουν ότι δικαιούμαι επιδότηση.Αλήθεια γιατί δεν στέλνουν σ'ολους επιστολή. Μήπως στέλνουν στους ακριβούς λογαριασμούς ;

 

Ένας θεός ξέρει σε ποιούς στέλνουν ειδοποίηση για επιδότηση και σε ποιούς όχι. Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά πάιρνω επιδότηση 100€, αφού πήρα τηλέφωνο στο 13838 χωρίς να έχει έρθει απολύτως κανένα χαρτί μαζί με το λογαριασμό.

 

Πρόγραμμα 150, πολύ σπάνια να υπερβώ τον προπληρωμένο χρόνο ομιλίας.

 

Συμπληρώνω: Μπράβο στην Cosmote!!!

 

Σήμερα πήρα μέσω της επιδότησης ένα Siemens M65, 38€ (100€ ήταν η επιδότηση) και ανοίγω τη σακούλα και τι να δώ: ΔΩΡΟ το γνήσιο car kit! Αυτό πρέπει να έχει τουλάχιστον 20€ αν δεν κάνω λάθος!

 

Να ναι καλά, και το χρειαζόμουνα!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορούμε να αναφέρουμε, να ρωτάμε, να συζητάμε οτιδήποτε έχει σχέση με τις συνδέσεις συμβολαίου της Cosmote!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ OTE-SHOP ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΚΙΝΗΤΑ SHARP. ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ OTE-SHOP ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ SHARP
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανανέωσα το συμβολαιο μου και απο το 90 πηγα στο 240.Ξέρει κανείς πότε αρχίζει να ισχύει ο χρόνος ομιλίας?Εγώ μηδενιζω 23 και ανανέωσα καπου 1-2.
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

κανονικά κάθε 23 θα μηδενίζεις. Αλλά μέχρι τις 23 θα πληρώσεις επιπλέον προπληρωμένο πάγιο για τις 22 μέρες επιπλέον. Έχεις 22/30 των 240 λεπτών διαθέσιμα μέχρι τιην πρώτη 23...Αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια επιδότηση 110ε, και θέλω να πάρω το κ750.Μπορεί κάποιος να μου πει πόσα παραπάνω πρέπει να δώσω?

Θα δωσεις 382 - 110 -110 * 18 % = 252.2 € ακριβως...

Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Cobras πως υπολογίζεις την επιδότηση γιατί θέλω και εγώ να το κάνω σ'ένα κινητό.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Προσθετεις 19% στην επιδοτηση που εχεις και στη συνεχεια αφαιρεις απο το συνολικο ποσο.

Για το παραδειγμα πιο πανω: 382 - (110 + 110*19%) = 251,1

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για το πρόγραμμα 240+120 της cosmote στο οποίο μεταπήδησα πρόσφατα (από Cosmote 90).

 

Οι απορίες μου αφορούν αυτά τα 120 λεπτά επιπλέον. Έχω δηλώσει 2 αριθμούς για αυτά τα 120 λεπτά. Αυτό σημαίνει ότι έχω 60 λεπτά για κάθε αριθμό ή ότι μπορώ να μιλήσω 100 με τον έναν και 20 με τον άλλον χωρίς να χρεωθώ επιλέον; Επίσης αν εξαντληθεί ο χρόνος ομιλίας για αυτά τα νούμερα αλλά έχει περισσέψει χρόνος ομιλίας από τα 240 λεπτά, θα μετρήσουν σε αυτόν ή θα χρεωθώ επιπλέον; Λίγο δύσκολες οι ερωτήσεις μου αλλά ελπίζω ότι κάποιος θα ξέρει.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για το πρόγραμμα 240+120 της cosmote στο οποίο μεταπήδησα πρόσφατα (από Cosmote 90).

 

Οι απορίες μου αφορούν αυτά τα 120 λεπτά επιπλέον. Έχω δηλώσει 2 αριθμούς για αυτά τα 120 λεπτά. Αυτό σημαίνει ότι έχω 60 λεπτά για κάθε αριθμό ή ότι μπορώ να μιλήσω 100 με τον έναν και 20 με τον άλλον χωρίς να χρεωθώ επιλέον; Επίσης αν εξαντληθεί ο χρόνος ομιλίας για αυτά τα νούμερα αλλά έχει περισσέψει χρόνος ομιλίας από τα 240 λεπτά, θα μετρήσουν σε αυτόν ή θα χρεωθώ επιπλέον; Λίγο δύσκολες οι ερωτήσεις μου αλλά ελπίζω ότι κάποιος θα ξέρει.

 

Τα 120 λεπτά που έχεις προς τους 2 αριθμούς που έχεις δηλώσει τα καταναλώνεις όπως θέλεις, μπορείς να τα μιλήσεις και όλα δηλαδή μόνο με τον έναν από τους δύο αυτούς αριθμούς. Αν όμως εξαντληθούν θα αρχίσεις να χρεώνεσαι όταν τους καλείς ακόμα και αν έχεις υπόλοιπο από τα 240 κανονικά λεπτά τους προγράμματός σου... :worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Cool, ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις και την γρήγορη απάντηση. :)
Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Moy fainetai pos gia na mporei na leitoyrghsei h karta SIM,otan eisai pelaths symvolaioy,prepei na eksofloyntai oi logariasmoi kathe mhnos,aytomatos,meso pistotikhs kartas.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....όταν καλούμε από το εξωτερικό όχι δεν αφαιρείται από το δωρεάν χρόνο ομιλίας, καθώς είσαι δικτυωμένος με άλλο δίκτυο και όχι της Cosmote, για την ενεργοποίηση της περιαγωγής (Roaming), καλείς δυο μέρες πριν ταξιδέψεις, και το ενεργοποιείς έως 29 μέρες maximum...αυτό με την πιστωτική ή την εγγύηση δεν υφίσταται πλέον...Thanks God.... :rolleyes:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...