Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Τα "φώτα" σας σε ένα πρόβλημα που έχω μετά από αλλαγή οθόνης σε samsung s2.

Το κινητό μου χρειάστηκε αλλαγή οθόνης μετά από χτύπημα ( γροθιά :lol::lol: ) και προχώρησα στην αντικατάστασή της Η οποία μου ήρθε κομπλέ ( Bulk ).

Την τοποθέτησα, πήρε μπροστά αλλά δεν λειτουργούν τα κουμπιά back και search σε αντίθεση με το home Που λειτουργεί κανονικά.

Τα φισάκια εσωτερικά είναι κανονικότατα κουμπωμένα

Τι μπορεί να φταίει? Λέτε η καινούργια οθόνη? Πριν το crash test ( !!! ) δεν υπήρχε πρόβλημα!!!

 

Μια βοήθεια....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και απο μένα ,μόλις πήρα στα χέρια μου ένα Note 2 , μεταχειρισμένο, θα ήθελα να μάθω (επειδή δεν μου έβαλε απόδειξη μαζι,αλλα έξω απο το κουτί βλέπω οτι το χαρτάκι της τιμής είναι απο το Public) πως μπορώ να δώ πόσο εγγύηση υπάρχει ακόμη,να δώ οτι το τηλέφωνο δεν είναι κλεμμένο η οτιδήποτε άλλο,έχει κάποιος μια ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Προχθες η μικρη μου ανηψια (11 χρονων), καταφερε να κλειδωσει την Καρτα SIM του SAMSUNG GT-C3300K (COLOR: Sweet Pink)

 

Υπαρχει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω ;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

It' s nice to be important, but it' s more important to be nice!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
samsung w i8350 wp7.8 υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ξεκλειδώνει το bluetooth όπως έβγαλε η nokia για τα lumia; σηλαδή τι ξεφτίλα ειναι αυτή που συνεχίζεται το κλείδωμα απο την microsoft;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Έκανα μια βλακεία με το κινητό μου (έχω το samsung star II).Εκεί που διάβαζα ένα sms αντί να πατήσω διαγραφή πάτησα κατα λάθος αποκλεισμό !!Και τώρα??Τι κάνουμε??Πως το επαναφέρουμε?Έχει κανείς καμιά ιδέα?Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

θα παs μηνυματα κ μετα φακελοs ανεπιθυμητηs αλληλογραφιαs...εκει το διαβαζειs το διαγραφειs το κανειs οτι θελειs...:)

Σε ευχαριστώ!!!!!!Με έσωσες!!Αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να βγάλω τον αποκλεισμό από την επαφή???Ή μήπως όχι???

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τυχαία τελικά!!Στα μηνύματα πας ρυθμίσεις >Γεν.Ρυθμίσεις > Αποκλεισμός μηνυμάτων κ μετά διαγραφή!αυτά! ευχαριστώ πάντως!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να βάλω την 4.1.2 Ισπανία η Νορβηγία καλύτερα??Eίμαι με 4.0.4 από cosmote σε περίπτωση που βάλω μία από τις 2 εκδόσεις θα μπορώ να μπαίνω με 3g που έχω πακέτο δεδομένων 100mb η θα πρέπει να περιμένω την επίσημη ελληνική??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ! .. λόγο το ότι έχω πρόβλημα με τν σύνδεση θα γράψω μαζεμένα κάποια πράγματα που με ενδιαφέρουν και παρακαλώ για την βοήθεια σας

Πείρα το Samsung s3 Galaxy mini πριν ένα μήνα , μου έβγαλε μια μοβ κηλίδα στην οθόνη κ το έστειλα για σέρβις .. μου το έστειλαν πίσω κ μου είπαν πως έκαναν αναβάθμιση .. η κηλίδα υπάρχει ακόμη αλλά μειώθηκε , έχετε αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα ξανά ? τι να κάνω με αυτό το θέμα? .

Επίσης έτσι ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το εφέ του νερού στο κινητό κ εμφανίζονται σκέτοι κύκλοι … αυτό πως διορθώνετε ? μήπως φταίει το απ-ντειτ που έκανα ?

Και τέλος πως κάνουμε φορματ ? κ τι χρειάζεται να κάνω μετά

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

tool
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα [Επίσημο] Samsung Galaxy S III Mini (I8190).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του Samsung Galaxy S i9000 εδώ και 2μιση χρόνια. Εδώ και μέρες κάνει κολλήματα περιέργα, συγκεκριμένα νεκρώνει η αφή. Αναγκάζομαι να το κλείσω βγάζοντας την μπαταρία και μετά το restart ενώ η οθόνη λειτουργεί απεικονίζει τα πάντα και τα κάτω κουμπιά παίζουν, στα σημεία αφής δεν λειτουργεί τίποτα, μετά απο ώρα ή πολλαπλά βγαλσίματα της μπαταρίας συνέρχεται. Εχθές το έκανα και δεν γινόταν επαναφορά με τίποτα. Έκανα απο το κινητό hard reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Σήμερα το πρωί επαναφέρθηκε το κινητό. Μίλησα με φίλο που έχει μαγαζί Γερμανός και ξέρει πολλά πράγματα, μου είπε πως 99% το touch screen έχει χαλάσει ή ειναι στα τελευταία του και θέλει αλλαγή με κόστος απο 50 - 80 ευρώ. Αν ειναι έτσι, αξίζει να το φέρω απο ebay και να μου το αλλάξει φίλος ηλεκτρονικός; Επίσης διάβασα πως οταν εκκινεί το κινητό, φορτώνει απο την rom ενα firmware για το touch και ίσως θέλει full reflash η rom μέσω obid.

 

Τι γνώμη έχετε? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν περάσεις πάλι το Firmware. Υπάρχει αναλυτικός οδηγός εδώ καθώς επίσης και ολόκληρη ενότητα για το Galaxy S όπου και μπορείς να απευθυνθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τελικά με το hard reset μέσω συσκευής έφτιαξε μόνο του χωρίς να κάνω τίποτα άλλο. Ξεκόλλησε μετά απο 2 ώρες και εκ τοτε παει σφαίρα όπως ποτέ άλλοτε και λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη εβαλε κωδικο τηλεφωνου και δεν τον θυμαται για να το ξεκλειδωσει πως μπορω να το ξεκλειδωσω χωρις να ξερω τον κωδικο

 

το τηλεφωνο ειναι samsung monte s5620

Edited by bean
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από έναν ένα galaxy S3 που μου είπε ότι είναι κλειδωμένο. Έβαλα όμως την κάρτα μου και δεν μου ζήτησε κωδικό για ξεκλείδωμα. Δουλεύει κανονικά αλλά δεν πιάνει σήμα, όταν πατάς *#06# μου δείχνει Imei: Null/Null και όταν μπαίνω μέσα στις ρυθμίσεις στην baseband μου λέει uknown. Από πίσω δεν έχει ούτε την ετικέτα με το κανονικό του imei. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή να το επιστρέψω πίσω?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από έναν ένα galaxy S3 που μου είπε ότι είναι κλειδωμένο. Έβαλα όμως την κάρτα μου και δεν μου ζήτησε κωδικό για ξεκλείδωμα. Δουλεύει κανονικά αλλά δεν πιάνει σήμα, όταν πατάς *#06# μου δείχνει Imei: Null/Null και όταν μπαίνω μέσα στις ρυθμίσεις στην baseband μου λέει uknown. Από πίσω δεν έχει ούτε την ετικέτα με το κανονικό του imei. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή να το επιστρέψω πίσω?

Ευχαριστώ!

 

Γιατί να το επιστρέψεις ; Κλειδωμένο το αγόρασες. Κλειδωμένο είναι .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το επιστρέψεις ; Κλειδωμένο το αγόρασες. Κλειδωμένο είναι .

 

Κλειδωμένο ναι αλλά χωρίς imei ξεκλείδωμα δεν υπάρχει και υπάρχει περίπτωση να μην είναι και καθαρό και για αυτό να ξεκόλλησαν το αυτοκόλλητο από πίσω για να μην μπορείς να κάνεις τίποτα.

Edited by gtferrari
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι μάλλον ούτε κλεμμένο αλλά ούτε κλώνος. Είναι demo κινητό. Ξέρει κανένας πως γυρίζει σε κανονικό firmware έτσι ώστε να δουλέψει κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω galaxy s3 εχω official 4.2.1 και εχω προβλημα με τα sms δεν ανοιγει καν και κατεβασα το go sms ανοιγει κανονικα στελνω τα μηνυματα αλλα δεν πανε στον παραλληπτη τα φωτα σας σας παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω galaxy s3 εχω official 4.2.1 και εχω προβλημα με τα sms δεν ανοιγει καν και κατεβασα το go sms ανοιγει κανονικα στελνω τα μηνυματα αλλα δεν πανε στον παραλληπτη τα φωτα σας σας παρακαλω!

 

Απευθύνσου καλύτερα στο υποφόρουμ της συσκευής Samsung I9300 Galaxy S III :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλησπερα σε ολους.

 

σκεφτομουν να εκανα προταση, να ανοιγε ενα θεμα, "γενικο" καπως για τα κινητα samsung android.

 

καθως στα υπο-φορουμ ανά συσκευη, μπορει καποιες ερωτησεις να μην απαντούνται καν, καθως δεν υπαρχει κατοχος της συγκεκριμενης συσκευης που να γνωριζει το προβλημα.

 

αφορμη, σταθηκε η προσφατη εμπειρια μου με το samsung galaxy beam I8530. Εν ολιγοις, το κινητο ειναι hardwarικά σχεδον ιδιο με το galaxy s advance, μονο αντι για amoled εχει tft και εχει επισης εναν προτζεκτορα ενσωματωμενο.

το τηλεφωνο το πηρα απο ebay Aγγλιας, για καπως φθηνοτερο. δυστυχως χωρις αποδειξη, ειχα ενημερωθει από τον πωλητή βεβαια.

 

ειπα να παρω το ρισκο μου.

 

με τα 1000 ζορια καταφερα το συνδεσα με το λαπτοπ, (windows 7 64bit) εβαλα και ελληνικη ρομ την τελευταια επισημη, root το εκανα αλλα το ξαναεπανεφερα σε επισημο λογισμικο καθως δεν υπαρχει καμια custom rom για το κινητο μου, ακόμα. (δεν το εχουν developers απ΄οτι googlara).

 

το θεμα που ειχα ειναι το εξης:

 

Ανοιγωντας το, εκανε συνεχομενα "Σαρωση πολυμεσων¨" και εβγαζε και το μηνυμα "MTP συνδεθηκε" , συνοδευομενο απο ενα εκνευριστικότατο συνεχομενο bip bip. ταυτοχρονα εβγαζε ενδειξη "φορτισης¨" αν και με αποσυνδεμενο το καλωδιο usb.

 

επισης, δεν εκανε επανεκκινηση ,παρα μονο βαζωντας το σε download mode και τοτε πατωντας το κάτω κουμπι που δινει εντολη επανεκκίνησης. ακομα και τωρα ετσι το ανοιγω.

 

οταν δοκιμαζα να το ανοιξω με παρατεταμενη πιεση του onn/off, εβγαζε ενα μικρο στρογγυλο σχημα με 8 γραναζια (ορθογωνια μικρα παραλληλογραμμα σε κυκλικη διαταξη) στο κεντρο της οθονης. αν επεμενα, εβγαζε και το εικονιδιο φορτισης που βγαζει το κινητο οταν ειναι κλειστο (μια μπαταρια σχεδον φουλ πρασινη μεγαλη κ απο κατω μερικες κουκκιδες φορτισης).

 

δοκιμασα απο google μια εφαρμογη (και κανα 2 ακομα) μπλοκαρισματος των startup εφαρμογων που ελεγαν οτι ευθυνονται για το MTP θεμα, αλλα τζιφος.

 

το "προβλημα" σταματουσε μονο εαν συνεδεα καλωδιο usb κινητο/λαπτοπ αλλα αποσυνδεοντας το παλι τα ιδια.

 

τελικα, σε καποιο site, ειδα ενας προτεινε κατι πολυ περιεργο:

με ενα μαχαιρακι, να ανασηκωσουμε λιγο το μεταλλάκι μεσα στο βυσμα φορτισης micro-usb , ελεγε αυτος οτι ετσι εφτιαξε το δικο του galaxy (ace αν θυμαμαι καλα).

 

στην απελπισια μου, δοκιμασα κ εγω το ιδιο, με κατι κλειδια μου προχειρα μυτερά, και θαύμα, σταματησε το θεμα !!!

εφυγα ανετος κ ωραιος για μπανιο πριν λιγο το απογευμα, αλλα βγαινοντας, τσουκ ακουω απο τα βοτσαλα το κλασσικο μπιπ μπιπ που σας ελεγα και πριν...

 

 

στο τσακ ημουν να το στειλω προς θαλασσα να δω ποσα ψαρακια κανει.

 

ξαναδοκιμασα ωστοσο την λυση την ιδια, την πρωτη φορα πετυχε αλλα ξαναρχισε μετα απο λιγο, την δευτερη που επεμεινα λιγο παραπανω, εφτιαξε, και κραταει ακομα.

 

δε τολμω καν να το συνδεσω σε φορτιστη /usb παρα μονο οταν εξαντληθει η μπαταρια του.

 

εχει συναντησει κανεις αλλος τετοιο θεμα σε samsung galaxy smartphone ? ελπιζω μη μου ξανακανει τετοια περιεργα δεν εχω και εγγυηση να με καλυπταν απο αντιπροσωπεια :(

 

ΥΓ.

το κινητο μου, φοραει ακομα επισημα την gingerbeard 2.3.6 και οσες ρομ δοκιμασα ηταν επισημες 2.3.6. Παρεπιμπτοντως, σε παγκοσμιο επιπεδο, η Ελλαδάρα μας εχει το πιο προσφατο λογιμσμικό για το κινητο αυτο (από sammobile) , εκδοση Απριλίου.

 

ελπιζω καποιος να το διαβασει και κατι να του θυμιζει.

 

ευχαριστω προκαταβολικα για οποιες απαντησεις.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...