Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το dercos aminexil είναι πατάτα? Δεν κάνει τίποτα? Τζάμπα τα €45 που έδωσα?

Τι να χρησιμοποιήσω καλύτερα, σαμπουαν Priorin? Αν γνωρίζει κάποιος για γυναίκα τι είναι καλύτερο ας μου απαντήσει, γιατί εδώ και 2 - 3 μήνες χάνω πολύ μαλλί.

 

για μενα δεν ειναι καθολου πατατα,το χρησιμοποιω κι εχω την εντυπωση οτι κανει καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file karaLRS esy pou tis exeis agorasei exeis dei kamia diafora? meta tin efarmogi tou proiontos exeis kamia enoxlisi h mipws niwtheis kai ta mallia sou ladwmena?

 

 

δεν εχω ξεκινήσει ακόμα την εφαρμογή.θελω στο πρωτο κουρεμα που θα κάνω για να μπορώ να την εφαρμόζω καλυτερα γιατι ειναι 7ml οι αμπουλες και δεν θελω να μενει το μισο πάνω στο μάλλι(ακόμα εχω πολλα) :)

 

οποτε σε καμια βδομαδα 2 θα ξεκινησω.

 

λοιπον εσυ θες 700αρες κιτρινές ε?

 

ebay

 

RICRESCITA ειναι η αναγγένηση.

εχει 24 αμπουλες (2 μηνες περίπου) και 10 Ml activator

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παντως για οσους ενδιαφερονται για το προιον hairmax, προτιμηστε τα ξενα site οπως το http://www.hairmaxsecureshop.com/category.asp?CtgID=1037

με πολυ καλυτερες τιμες, ενω υπαρχει και η compact εκδοση που ειναι φθηνοτερη. Εαν δε μπορουν να σας το φερει γνωστος απο Αμερικη, ειναι ακομα φθηνοτερο στα 414 ευρο, αλλιως αποστελεται απο Ολλανδια οποτε υπαρχει επιβαρυνση και παει στα 524 με την compact στα 376 Δεν γνωριζω εαν το προιον δουλευει, απλα αναφερω καλυτερες τιμες...

Link to comment
Share on other sites

egw agorasa to regaine alla se afro pou exei kikloforisei prosfata sto ekswteriko, ellada oxi akoma. epeita apo polli meleti sta forum kai apo atoma pou to dokimasan, den gkrizarei katholou ta mallia, stegnwnei se 5 lepta kai einai san kanoniki mousse gia ta mallia. kai episis den paratirithike araiwsi sto arxiko stadio efarmogis opws me to ugro regain, telos einai to idio apotelesmatiko opws to igro. gia 4 mines mou kostise girw sta 65 eurw kai ta perimenw apo mera se mera gia na sas pw edipwseis. aposa diavasa padws einai eksairetiko proion.
Link to comment
Share on other sites

gia 4 mines mou kostise girw sta 65 eurw kai ta perimenw apo mera se mera gia na sas pw edipwseis. aposa diavasa padws einai eksairetiko proion.

 

το θέμα ειναι τι θα γίνει οταν το σταματήσεις? :ninja:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

mipos eheis elipsi sidirou? kalitera na pigenes se kanena giatro ama vlepeis apotomi kai entoni trihoptosi.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, θα το κοιτάξω. Πιθανόν να φταίει αυτό, γιατί έχω χαμηλό επίπεδο σιδήρου. :O

 

Αυτο σου συστηνω κι εγω, να επισκευθεις ενα δερματολογο και να κανεις αιματολογικες εξετασεις για να βρεθει αν εχεις ελλειψη σε κατι.

 

Επειδη και η μητερα μου και η αδερφη μου εχουν ελλειψη σιδηρου ξερω πως σιγουρα επηρεαζει τα μαλλια!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρησιμοποιώ το Regain πάνω από 2,5 χρόνια και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Καθυστέρησε αρκετά την τριχόπτωση αλλά εννοείται ότι δεν την σταμάτησε τελείως.

 

Έχει 2 μήνες που ξύρισα το κεφάλι μου (όχι σκέτο δέρμα, 3 χιλιοστά περίπου μαλλί) αλλά έχει ξεκινήσει να με ενοχλεί και ξυρισμένο γιατί γύρω γύρω είναι πολύ πυκνό και έχει διαφορά σε σχέση με το πάνω μέρος.

 

Πλέον σκέφτομαι πολύ σοβαρά κάποια μέθοδο εμφύτευσης και θα ήθελα να ρωτήσω ποιες εφαρμόζονται αυτό τον καιρό και τι κόστος περίπου έχουν..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειμαι 21 χρονων.

Δεν νομιζω να εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,αν και πριν κανα χρονο εχανα σχετικα πολυ για τα συνιθισμενα μαλλι.

 

Χρισημοποιω το σαμπουαν της priorin

 

Εχω να κανω 2 ερωτησεις

 

Μου προτεινετε να ξεκινησω καποια απο τις θεραπειες,ή θα ηταν καλυτερα να περιμενω να εχω τριχοπτωση πρωτα?

Ρωτω αναρωτουμενος το γεγονος να υπαρξει καποιου ειδους παρενεργεια σε μη τριχοπτουμενο μαλλι(πως τα λεω ο λουστης :p )

 

Αν ξεκινισω καποια απο τις θεραπειες,ας πουμε της regain θα πρεπει να τη σταματησω καποτε η οχι και αν το κανω θα εχω παρενεργειες(π.χ. μαζικη πτωση μαλλιων λογω διακοπης θεραπειας)?

 

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

gia na na stamatisei h trixoptwsi prepei na parete xapia, ta mona pou einai egkekrimena pagkosmiws gi auti ti doulia einai ta propecia, stin ellada ta vriskeis ws proscar. episis kai mia kali vitamini, exw parei tis epicrin. auta ta 2 mou ta exei sistisei dermatologos, de ta lew apo monos mou.

διαβασε τις οδηγιες κ δες για ποια χρηση προοριζονται.

μ ειπαν πως ειναι για καρκινο προστατη κ σαν παρενεργεια εχει την αυξηση τριχοφυιας!!!!

http://www.bergmannkord.gr/IATR_PROPECIA.ASP<<Αρκετοί άνθρωποι, κυρίως στην Αμερική, χρησιμοποιούν το Propecia σε συνδυασμό με τη Μικρο-Μεταμόσχευση που κάνουν, αν ο γιατρός που χορηγεί και τη σχετική συνταγή κρίνει ότι είναι κατάλληλοι λήπτες. Υπάρχουν, επομένως, περιπτώσεις για τις οποίες η χρήση του Propecia δεν ενδείκνυται μιας και το συγκεκριμένο φάρμακο δεν δημιουργήθηκε γι´ αυτό το σκοπό αλλά για τη θεραπεία του καρκίνου του προστάτη(!). Συμπτωματικά βρέθηκε ότι βοηθά κάποιες περιπτώσεις τριχόπτωσης.>>

ποιος κ πως θα κρινει αν ειναι κατάλληλοι λήπτες?

http://www.hairlosshelp.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δεν εχω ξεκινήσει ακόμα την εφαρμογή.θελω στο πρωτο κουρεμα που θα κάνω για να μπορώ να την εφαρμόζω καλυτερα γιατι ειναι 7ml οι αμπουλες και δεν θελω να μενει το μισο πάνω στο μάλλι(ακόμα εχω πολλα) :)

 

οποτε σε καμια βδομαδα 2 θα ξεκινησω.

 

λοιπον εσυ θες 700αρες κιτρινές ε?

 

ebay

 

RICRESCITA ειναι η αναγγένηση.

εχει 24 αμπουλες (2 μηνες περίπου) και 10 Ml activator

File mipos exeis ksekinisei tin efarmogi me autes tis ampoules gia na mou peis ediposeis? endiaferomai na parageillw amesa autes tis meres giati me to regaine de vlepw kamia idietairi veltiwsi xwria pou kollaei kai ta mallia. to activator ti akrivos kanei giati sto site apo to ebay me ta italika den exw katalavei tpt apolitws.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε alan79 έιχα πρόβλημα με τα μαλλιά 6 χρόνια και ασχολήθηκα με πολλά προϊόντα, και μόνο με τις αμπούλες τις crescina είδα αποτελέσματα και πολύ γρήγορα μάλιστα . Γνώμη μου είναι ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει αλλά και ότι ακριβότερο . Με το regain ότι αποτέλεσμα δεις με τα την διακοπή του χάνετε και μακριά από κορτικοστεροειδοι καταστρέφουν το δέρμα.

 

Είχα αγοράσει πριν τρεις μήνες ένα Leimo Laser Hair Comb αλλά τελικά βρήκα ότι έχω ένα δερματικό πρόβλημα και για το έχανα τα μαλλιά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω εγώ. Θέλω να το πουλήσω αν κάποιος ενδιαφέρετε πραγματικά ας μου στείλει ένα pm, η τιμή του είναι 500 €.

Συγνώμη από τους διαχειριστές αλλά δεν έχω τις απαραίτητες δημοσιεύεις για να βάλω την αγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alan79 έιχα πρόβλημα με τα μαλλιά 6 χρόνια και ασχολήθηκα με πολλά προϊόντα, και μόνο με τις αμπούλες τις crescina είδα αποτελέσματα και πολύ γρήγορα μάλιστα . Γνώμη μου είναι ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει αλλά και ότι ακριβότερο . Με το regain ότι αποτέλεσμα δεις με τα την διακοπή του χάνετε και μακριά από κορτικοστεροειδοι καταστρέφουν το δέρμα.

 

Είχα αγοράσει πριν τρεις μήνες ένα Leimo Laser Hair Comb αλλά τελικά βρήκα ότι έχω ένα δερματικό πρόβλημα και για το έχανα τα μαλλιά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω εγώ. Θέλω να το πουλήσω αν κάποιος ενδιαφέρετε πραγματικά ας μου στείλει ένα pm, η τιμή του είναι 500 €.

Συγνώμη από τους διαχειριστές αλλά δεν έχω τις απαραίτητες δημοσιεύεις για να βάλω την αγγελία.

 

Poia seira tis crescina pires kai poso entono provlima trixoptosis eixes? egw pros to paron xrisimopoiw to regain me ta xapia propecia...alla de vlepw kai simadikes veltioseis plin tou oti exei stamatisei h trixoptosi. h araiwsi pou exw omws sta mallia de kserw an kaliftei sto mellon, makari

Link to comment
Share on other sites

Πείρα την 700 και το πρόβλημα μου ήταν υπερβολικά έντονο. Με το regain στην ηλικία σου καταφέρνεις να κρατήσεις τα μαλλιά σου και να μην προχωράει η αραίωση και δημιουργεί την φαλάκρα. Όσο για τα χάπια propecia δεν έχω πάρει αλλά πείρα το saw palmetto που υποτίθεται ότι κάνει την ίδια δουλεία και είναι φυσικό. Το θέμα είναι πόσο καιρό θα αντέξει το δέρμα σου το regaine ; και τι θα γίνει όταν το σταματήσεις ;
Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό θα αντέξει το δέρμα σου το regaine ;

 

3 χρόνια μέχρι σήμερα και συνεχίζω.. :p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

. Όσο για τα χάπια propecia δεν έχω πάρει αλλά πείρα το saw palmetto που υποτίθεται ότι κάνει την ίδια δουλεία και είναι φυσικό. Το θέμα είναι πόσο καιρό θα αντέξει το δέρμα σου το regaine ; και τι θα γίνει όταν το σταματήσεις ;

gia to sw palmetto ενολιγης οτι κ τα propecia.baria farmaka gia alles pa8hseis k ligotero gia ta malia...axizei na kinduneuete na exete alla problhmata?

<<While mainly being recommended for treating BPH or urinary disorders, saw palmetto has been used to treat a wide variety of symptoms. It has been recommended for respiratory diseases and reproductive tract disorders, such as impotence and male fertility problems, and - in women - to increase sexual desireand promote breast growth. However, only it's benefits against symptoms of prostate enlargement, and recently hair loss have been well documented.>>στα ~ελληνικα mesw programmatos=Κυρίως συστημένος για τη μεταχείρηση BPH ή των ουρικών αναταραχών, είδε το palmetto έχει χρησιμοποιηθεί για να μεταχειριστεί μια ευρεία ποικιλία των συμπτωμάτων. Έχει συστηθεί για τις αναπνευστικές ασθένειες και τις αναπαραγωγικές αναταραχές κομματιών, όπως η ανικανότητα και τα αρσενικά προβλήματα γονιμότητας, και - στις γυναίκες - για να αυξήσει το σεξουαλικό desireand προωθήστε την αύξηση στηθών. Εντούτοις, μόνο είναι οφέλη ενάντια στα συμπτώματα της προστατικής διεύρυνσης, και πρόσφατα η απώλεια τρίχας έχει τεκμηριωθεί καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ

Διαβάζοντας προσεκτικά τα μηνύματα σας φίλοι μου και επειδή έχω κάνει την 1η επέμβαση πέρσι τέτοιο καιρό, πάντα με την κλασική μέθοδο της τομής πίσω.... ήθελα να βελτιώσω συνχρώνως και τις όποιες ατέλειες έγιναν τότε με την 2η επέμβαση. Έχω πάει σε πολλές εταιρίες, η κάθε μια λέει τα δικά της τα υπέρ για να με "κερδίσει" σαν πελάτη Μιλάμε για 3500-4000 Ε. αξία περίπου και όπως καταλαβαίνεται είναι αρκετά σεβαστό ποσόν. Ξέρω όλες τις μεθόδους, τεχνικές ακόμη και την μετά την επέμβαση τις πρώτες μέρες τι πρέπει να αποφεύγω, μιας και Ίδη έχω κάνει μια επέμβαση. Απλά τώρα ρωτώ τελείως φιλικά αν κάποιος έχει κάνει 2η επέμβαση να μου πει κατά πόσο ευχαριστημένος είναι. Εγώ θα καλύψω τώρα με την 2η επέμβαση την περιοχή 4 και 5 και φυσικά η 6 περιοχή (η πίσω) θα μείνει έτσι ακάλυπτη, τυπικό δείγμα ανδρός΄....

Δεν θέλω να σας κουράσω με λεπτομέρειες, περιοχές κλπ (για αυτούς που έχουν κάνει επεμβάσεις καταλαβαίνουν τι σημαίνει περιοχή 2, 3, 4 κλπ.) Μιλάμε για σχετικά μεγάλη επέμβαση φυσικά αρκετό χρήμα, και πέφτει μέσα και η ψυχολογία.....

Είμαι 43 χρονών, έχει πλέων εδώ και χρόνια σταθεροποιηθούν τα τριχοθυλάκια και γενικά η απώλεια των μαλλιών ως φυσικό, δεν κάνω κουραστική εργασία αλλά όμως δουλεύω πολλές ώρες πάντα σε χαλαρούς σχετικά ρυθμούς. (αυτά τα αναφέρω γιατί έχουν συνάρτηση με τα μαλλιά, με το στρες, την κούραση, την βρώμικη δουλειά κλπ)

μπορώ να δω μια φώτο του κεφαλιού?έστω πριβε?

Link to comment
Share on other sites

prin mia evdomada agorasa to crescina 200,tin pliri seira.

an kapoios apo esas to xrisimopoiei idi, exo 2 erotiseis:

-to activator gia to opoio anafereste ti einai akrivos?

-i dosi kathe ampoulas den einai ligo megali??milame gia lousimo kanoniko...

thanx prokatavolika.

gia osous endiaferontai pantos, otan stegnosei den kollaei ta mallia.

full review se kanena dimino!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...