Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HTC One S που ανακοινώθηκε στην έκθεση MWC 2012 και αναμένεται να κυκλοφορήσει πριν το Πάσχα σε τιμή 539€

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fEZkH6j8IW4&feature=player_embedded]Εδώ υπάρχει και ένα Ελληνικό hands-on[/ame].

 

http://i41.tinypic.com/wugw44.jpg

 

Χαρακτηριστικά:

  • HTC One S Z520E: 1.5 GHz dual-core Qualcomm MSM8260A Krait
    HTC One S Z560E: 1.7 GHz dual-core Qualcomm MSM8260 Scorpion
  • 16 GB of internal phone storage
  • 1GB of RAM
  • No microSD card slot
  • 4.3-inch Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
  • 540 x 960 pixels
  • 8 megapixel camera with autofocus and LED flash
  • 0.3 megapixel front camera
  • 1080p HD video recording
  • 1650 mAh battery
  • 3G: up to 14.4 Mbps download speeds/5.76 Mbps upload speed
  • WiFi IEEE 802.11 b/g/n
  • Bluetooth 4.0 with A2DP wireless stereo audio
  • GPS
  • USB and WiFi tethering
  • Sensors: Accelerometer, gyro, proximity, compass
  • Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
  • Weight: 119.5 g

Edited by Villis
Ενημέρωση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράξενο αλλά η μπαταρία δείχνει να πηγαίνει μια χαρά.

45 λεπτά ομιλίας,γύρω στα 40 μηνύματα,κάμποση πλοήγηση με WiFi.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/Screenshot_2012-04-19-12-54-01.png

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει να το παρω ,αλλα δεν βλεπω να το φερνει η cosmote,εχω επιδοτηση,

ουτε το πλαισιο το εχει ,βλεπω να τρωμε και τον μαιο,παντως ειναι περιεργο εχει ερθει το Χ και αυτο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει να το παρω ,αλλα δεν βλεπω να το φερνει η cosmote,εχω επιδοτηση,

ουτε το πλαισιο το εχει ,βλεπω να τρωμε και τον μαιο,παντως ειναι περιεργο εχει ερθει το Χ και αυτο ακομα.

 

Το είδε φίλος το κινητο μου κι ενθουσιαστηκε,υπόψιν οτι έχει galaxy s2,επικοινωνήσαμε με πλαισιο και μας είπαν οτι μέχρι τέλος του μήνα θα παραλάβουν.

Τον βλεπω όμως να το χτυπάει απο birdphone,γιατι να δώσει σχεδόν 100 ευρω παραπάνω ενω με 509 κανει την δουλεια του κι έχει και κανονικα εγγύηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο αλλά η μπαταρία δείχνει να πηγαίνει μια χαρά.

45 λεπτά ομιλίας,γύρω στα 40 μηνύματα,κάμποση πλοήγηση με WiFi.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

Είσαι στην μπαταρία 21 ώρες, έχεις κάνει όλα αυτά και έχεις 77%

Εντάξει, και εγώ έχω καλή αυτονομία, αλλά όχι και τόσο καλή για να αντέξει 2 φουλ ημέρες με νορμαλ χρήση...

Χμμμ...

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Είσαι στην μπαταρία 21 ώρες, έχεις κάνει όλα αυτά και έχεις 77%

Εντάξει, και εγώ έχω καλή αυτονομία, αλλά όχι και τόσο καλή για να αντέξει 2 φουλ ημέρες με νορμαλ χρήση...

Χμμμ...

 

Αυτές τις 2 μέρες που δεν ειναι ακόμα 2 δεν το χω τσακισει στο σερφαρισμα,όχι όμως οτι δεν το χω χρησιμοποιήσει κιολας.

Λόγος για να Πω κάτι ψέμματα δεν υπάρχει,άλλωστε στο θέμα μπαταρίας αμέσως θαβω οτι κινητο δε μου κολλάει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις 2 μέρες που δεν ειναι ακόμα 2 δεν το χω τσακισει στο σερφαρισμα,όχι όμως οτι δεν το χω χρησιμοποιήσει κιολας.

Λόγος για να Πω κάτι ψέμματα δεν υπάρχει,άλλωστε στο θέμα μπαταρίας αμέσως θαβω οτι κινητο δε μου κολλάει.

Απεναντίας, απλά ρωτάω για να καταλάβω τι δεν κάνω σωστά...

Εμένα μου έπεσε 2 φορές στο 0% πριν το βάλω στην πρίζα... λες να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Απεναντίας, απλά ρωτάω για να καταλάβω τι δεν κάνω σωστά...

Εμένα μου έπεσε 2 φορές στο 0% πριν το βάλω στην πρίζα... λες να φταίει αυτό?

 

Δεν έχω κανει κάτι που να μην το γνωρίζεις.

Καποιες φορές απενεργοποιω το 3G,το bt βέβαια μόνιμα ανοιχτό λόγω handsfree.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Tαξιδιώτη ένα μίνι ριβιού ;

Και μία μικρή σύγκριση με το X αν είναι εύκολο !

 

Ένα review θα κάνω αλλά κάτσε να περάσουν λίγες μέρες που να είμαι σίγουρος για ότι γράψω,μην πω κάτι από ενθουσιασμό,μέχρι τώρα πάντως όλα πάνε νορμάλ.

Το x δεν το χω πιάσει και δε μπορώ να εκφέρω γνώμη,μεγάλο μέγεθος γι αυτό και το απέρριψα.

 

Να σε ρωτήσω φίλε μου,για το παραπάνω μήνυμα,εσένα πόσο σου κρατάει η μπαταρία και με τι χρήση πάνω κάτω.

Πως σου φαίνεται γενικά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ένα review θα κάνω αλλά κάτσε να περάσουν λίγες μέρες που να είμαι σίγουρος για ότι γράψω,μην πω κάτι από ενθουσιασμό,μέχρι τώρα πάντως όλα πάνε νορμάλ.

Το x δεν το χω πιάσει και δε μπορώ να εκφέρω γνώμη,μεγάλο μέγεθος γι αυτό και το απέρριψα.

 

Να σε ρωτήσω φίλε μου,για το παραπάνω μήνυμα,εσένα πόσο σου κρατάει η μπαταρία και με τι χρήση πάνω κάτω.

Πως σου φαίνεται γενικά?

 

Καλά τις πρώτες μέρες το είχα ξεζουμίσει. Πλέον, με φυσιολογική χρήση, έρχεται το τέλος της ημέρας και έχω ~30%. Φυσιολογική χρήση τώρα για κάθε user παίζει... Λίγες κλήσεις - νορμαλ sms (ή και το αντίστροφο), αρκετό browsing, το περισσότερο με data plan και νορμαλ παιχνίδια, όλα αυτά με brightness ~25% (μου είπανε πως το αυτόματο είναι ενεργοβόρο...). Δυστυχώς δεν έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή ακόμα για να κρατάω ημερίσια στατιστικά για τις κλήσεις, αλλά θα το κάνω, και θα ενημερώσω.

 

Γενικά μιλάμε για μια συσκευή όπως αρμόζει για το 2012...

1) Πολύ smooth υλοποίηση του sense, επιτέλους βρήκαν το δρόμο τους στην HTC. Δε νοιώθω την ανάγκη να το φλασάρω, ή να βάλω άλλο launcher. Σε κανα χρόνο μπορεί απλά να το βαρεθώ βέβαια, τότε βλέπουμε.

2) Επίσης για πρώτη φορά δώσανε τόσυ πολύ σημασία στο design με αποτέλεσμα μια άρτια εξωτερικά συσκευή - τόσο που δεν θα του βάλω χοντρή ή μη διάφανη θήκη. Ξαναλέω, άλλαξα την παραγγελία μου από μαύρο σε γκρι λόγω του γνωστού προβλήματος, και πλέον μου αρέσει πολύ περισσότερο το γκρι με το fade του, το μαύρο μου φαίνεται μονότονο! Μου βγήκε σε καλό!

3) Η amoled pentile όταν την κοιτάς σε απόσταση μεγαλύτερη των 10cm (:p) είναι σκέτη απόλαυση!

4) Software bugs υπάρχουν αλλά είμαι σίγουρος πως θα διορθωθούν. Έχω διακυμάνσεις στο σήμα μου πχ, και ώρες ώρες αδικαιολόγητα βγαίνει "no service - emergency calls only" εκεί που πριν από 1 λεπτό είχα σήμα. Εσένα σου το χει κάνει?

5) Από τεχνικά χαρακτηριστικά, για τις δικές μου απαιτήσεις, πραγματικά δεν της λείπει τίποτα της συσκευής.

6) Και για την μπαταρία δεν έχω παράπονο, συνηθισμένος στα smartphones, επομένως πολύ ευχαριστημένος που τελειώνει η μέρα μου με 30%, δεν αγχώνομαι δηλαδή μέσα στην ημέρα μήπως ξεμείνω, απλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς συμβαίνει και γίνεται αυτό ο "ντόρος" για την τρομερή αυτονομία!

7) ICS + Sense 4: as it was ment to be! Έξυπνες επιλογές στα μενού, ότι χρειαστείς υπάρχει, όμορφα και ελαφριά widgets.

8) Για την κάμερα δεν θα μιλήσω, τα έχουμε δει και διαβάσει αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Παντως και σε γκρι πρέπει να ναι Πολυ όμορφο.μπορει και πιο πολυ απο το μαύρο.

Μα μονο στο μαύρο έχει την ειδική αυτη επίστρωση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις φωτογραφίες μου φαινεται σκούρο γκρι,σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτεσαι να αλλαξεις χρωμα?

Να δωσεις το μαυρο και να παρεις ασημι λογω της επιστρωσεις?

Πρεπει να ειναι σκουρο οντως

Link to comment
Share on other sites

3) Η amoled pentile όταν την κοιτάς σε απόσταση μεγαλύτερη των 10cm (:p) είναι σκέτη απόλαυση!

 

Το SGII την ίδια οθόνη έχει;;Τη διαφορά έχει αυτή;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτεσαι να αλλαξεις χρωμα?

Να δωσεις το μαυρο και να παρεις ασημι λογω της επιστρωσεις?

Πρεπει να ειναι σκουρο οντως

 

Άμα Πω οτι απο τις φωτογραφίες και τα βίντεο φαινεται ωραίο και το ασημι?το σκεφτομαι σοβαρα

 

μα pc suite για mac δεν υπαρχει για το htc?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το one S και όσον αφορά τη μπαταρία γενικά βλέπω ότι με μέτρια χρήση είμαι κοντά στις 11το βράδυ με έξοδο από την πρίζα στις 7 το πρωί και έχω κοντά στα 40% μπαταρία.

Με το brightness δεν ξέρω τι να κάνω μιας και ελέγχοντας σε αρκετά σκοτεινό μέρος η φωτεινότητα ήταν ήδη αρκετά χαμηλά ρυθμισμενη στο αυτόματο.

 

Η προηγούμενη one S συσκευή μετά από 1-2 εβδομάδες φάνηκε να κρατάει καλύτερα η μπαταρια. Άλλαξα τη συσκευή λόγω chips.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το one S και όσον αφορά τη μπαταρία γενικά βλέπω ότι με μέτρια χρήση είμαι κοντά στις 11το βράδυ με έξοδο από την πρίζα στις 7 το πρωί και έχω κοντά στα 40% μπαταρία.

Με το brightness δεν ξέρω τι να κάνω μιας και ελέγχοντας σε αρκετά σκοτεινό μέρος η φωτεινότητα ήταν ήδη αρκετά χαμηλά ρυθμισμενη στο αυτόματο.

 

Η προηγούμενη one S συσκευή μετά από 1-2 εβδομάδες φάνηκε να κρατάει καλύτερα η μπαταρια. Άλλαξα τη συσκευή λόγω chips.

 

Τι χρώμα το πηρες εσυ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο κεραμικο έχω πάρει.

 

Ακόμα και με αυτή την ιστορία του ξεφλουδισματος είμαι σίγουρος ότι και το άλλο να έπαιρνα που είναι απλά αλουμίνιο, θα ήταν το ίδιο ευπαθες. Το desire-z που ειχα είχε μεγάλη ευπάθεια στο καπάκι της μπαταριας άμα έβρισκε σε κάποια αγρια επιφάνεια όπου έκανε άμεσα γρατσουνιές

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο κεραμικο έχω πάρει.

 

Ακόμα και με αυτή την ιστορία του ξεφλουδισματος είμαι σίγουρος ότι και το άλλο να έπαιρνα που είναι απλά αλουμίνιο, θα ήταν το ίδιο ευπαθες. Το desire-z που ειχα είχε μεγάλη ευπάθεια στο καπάκι της μπαταριας άμα έβρισκε σε κάποια αγρια επιφάνεια όπου έκανε άμεσα γρατσουνιές

 

Τον νου σου στην υποδοχή του φορτιστη,εκει θελει προσοχη γιατι λόγο επαφής λογικο ειναι να χάσει χρωμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

...είμαι σίγουρος ότι και το άλλο να έπαιρνα που είναι απλά αλουμίνιο, θα ήταν το ίδιο ευπαθες...

 

Not! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...