Jump to content

Έκλεισαν τα γυμναστήρια Universal Studios!


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά τα άλλα,η Νατάσα σας στέλνει τους αγωνιστικούς της χαιρετισμούς απο τις όμορφες παραλίες του Μαιάμι. :lol: :cool:
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατά τα άλλα,η Νατάσα σας στέλνει τους αγωνιστικούς της χαιρετισμούς απο τις όμορφες παραλίες του Μαιάμι. :lol: :cool:

Ποια είναι η Νατάσα;

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Γεια σου ρε Nrg!!! :D

Οι κουφ@λες βάζουν καλή αποπληρωμή για 3χρονη σύμβαση με όλα τα κομφόρ μέσα στην τιμή. Έχουν δελεάσει πολύ κόσμο έτσι.

Το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και πρέπει να ξεχρεώσεις το ποσό όλο παρόλο που έκλεισε η εταιρεία, γιατί πλέον χρωστάς το ποσό στην τράπεζα και όχι στο γυμναστήριο. Έτσι λειτουργούν οι δόσεις.

 

Η εταιρεία τα παίρνει από την τράπεζα και τις ευκολίες σου τις κάνει ουσιαστικά η τράπεζα η οποία είναι συμβεβλημένη με την εταιρεία (=γυμναστήριο). :wacko:

 

 

ε και δε γίνεται με μια ομαδική μήνυση να σταματήσει η τράπεζα να κρατάει τα λεφτά;; αφού έχει κυρήξει πτώχευση η εταιρεία, τα λεφτά αυτά που πάνε;

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελια στο 1520 (αυτο δεν ειναι η γενικη γραμματεια καταναλωτη; Εκει τελως παντων) Κοινοποιηση στην τραπεζα και στην Δυναμικη Ζωη -που δεν υπαρχει, εχουν κατι κακομοιρα εκει να απαντανε στα τηλεφωνα αμα τα πετυχεις και δεν ξερουν την τυφλα τους. Κι απο κει μπαινετε στη σειρα μαζι με τους αλλους και κινουνται δικαστικα...

Εγω παντως με την καταγγελια στο ενα χερι, και το συμβολαιο στο αλλο, πετυχα πολυ καλους ορους με την καινουργια επιχειρηση που ανελαβε το γυμναστηριο και ειμαι οκ..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 3ετές στα universal Χολαργού..Το οποίο έχω την εντύπωση ότι δεν είναι καν franchise αλλά ιδιόκτητο της Δυναμική Ζωή... Είναι ακόμα ανοιχτό αλλά υπάρχει μια σαφής εικόνα διάλυσης... τα αποδυτήρια είναι γεμάτα λάσπες... άμα μείνει κανένα μήνα ακόμα ανοιχτό θα πιάσει κατσαρίδες... Κάτι μου λέει ότι θα τα κλαίω τα λεφτά μου...
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 3ετές στα universal Χολαργού..Το οποίο έχω την εντύπωση ότι δεν είναι καν franchise αλλά ιδιόκτητο της Δυναμική Ζωή... Είναι ακόμα ανοιχτό αλλά υπάρχει μια σαφής εικόνα διάλυσης... τα αποδυτήρια είναι γεμάτα λάσπες... άμα μείνει κανένα μήνα ακόμα ανοιχτό θα πιάσει κατσαρίδες... Κάτι μου λέει ότι θα τα κλαίω τα λεφτά μου...

Είναι η ίδια ακριβώς εικόνα που παρουσίαζαν και τα universal στου Ρέντη...

 

Δεν πληρώνουν ούτες τις καθαρίστριες!!

Link to comment
Share on other sites

h**p://www.efpolis.gr/

 

πριν σε φανε οι κατσαριδες... εγω βολευτηκα μεν γιατι το γυμναστηριο αλλαξε ιδιοκτητες και πετυχα ευνοικους ορους (παγωμα της συνδρομης για οσο θελω, διατηρηση των προνομιων του συμβολαιου κλπ), αλλα οσο πιο πολλοι μαζευτουμε με καταγγελιες τοσο καλυτερα.. Ειδικα οσοι εχουν πληρωσει μεσω eurobank εχουν ελπιδες και οι εντυπωσεις μου απο την υπηρεσια ειναι πολυ καλες παραδοξως (και δεν πειθομαι κι ευκολα)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

h**p://www.efpolis.gr/

 

πριν σε φανε οι κατσαριδες... εγω βολευτηκα μεν γιατι το γυμναστηριο αλλαξε ιδιοκτητες και πετυχα ευνοικους ορους (παγωμα της συνδρομης για οσο θελω, διατηρηση των προνομιων του συμβολαιου κλπ), αλλα οσο πιο πολλοι μαζευτουμε με καταγγελιες τοσο καλυτερα.. Ειδικα οσοι εχουν πληρωσει μεσω eurobank εχουν ελπιδες και οι εντυπωσεις μου απο την υπηρεσια ειναι πολυ καλες παραδοξως (και δεν πειθομαι κι ευκολα)

δυστυχώς είμαι από alpha bank...

πιστεύω πάντως ότι η τύχη εξαρτάται περισσότερο από τον ιδιοκτήτη του κάθε γυμναστηρίου (αν ήταν frachise)...

Link to comment
Share on other sites

exw thn entypwsh pws den einai logw xrhmatwn pou kleinoun ta universal...siga ta exoda pou exoun me tetoies times...palia ola ta gumnasthria eixan 10xil prin ginoun ths modas...

stis eidhseis eixan pei kuriws gia peiraia mias k apofasizei o dhmos για τις αδειες...οτι τα εκλεισαν γιατι δεν τηρουσαν κανονες πυρασφαλειας,εξοδους κινδυνου κτλ...

Link to comment
Share on other sites

exw thn entypwsh pws den einai logw xrhmatwn pou kleinoun ta universal...siga ta exoda pou exoun me tetoies times...palia ola ta gumnasthria eixan 10xil prin ginoun ths modas...

stis eidhseis eixan pei kuriws gia peiraia mias k apofasizei o dhmos για τις αδειες...οτι τα εκλεισαν γιατι δεν τηρουσαν κανονες πυρασφαλειας,εξοδους κινδυνου κτλ...

Ναι λες και θα έπαιρνε φωτιά το γυμναστήριο από την υπερπροσπάθεια αυτών που κάνανε γυμναστική... :w00t: :shifty: :lol: :lol: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Καλά να πάθετε που τρέχετε όλοι σαν σκυλάκια πίσω από τους κολωσσούς. Και τώρα και τα λευτάκια σας χάσατε, και τα μικρά γυμναστήρια κλέινουν (αν δεν έχουν ήση κλείσει) λόγω έλλειψης πελατείας.
Link to comment
Share on other sites

Καλά να πάθετε που τρέχετε όλοι σαν σκυλάκια πίσω από τους κολωσσούς. Και τώρα και τα λευτάκια σας χάσατε, και τα μικρά γυμναστήρια κλέινουν (αν δεν έχουν ήση κλείσει) λόγω έλλειψης πελατείας.

Θεωρώ ότι είσαι προκλητικός χωρίς λόγο! Ξέρεις υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους μπορεί να γραφτεί κανείς σε τέτοιου είδους γυμναστήρια... και όχι γιατί είναι κολωσσοί :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλά να πάθετε που τρέχετε όλοι σαν σκυλάκια πίσω από τους κολωσσούς. Και τώρα και τα λευτάκια σας χάσατε, και τα μικρά γυμναστήρια κλέινουν (αν δεν έχουν ήδη κλείσει) λόγω έλλειψης πελατείας.

 

Ευχαριστουμε βρε τωρα νιωθουμε περισσοτερο μ@λ@κες! :p

Παντως εχεις δικιο αλλα εμενα στην γειτονια μου δεν ειχε ουτως ή αλλως καποιο αλλο μικρο γυμναστηριο για να πηγαινα... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είσαι προκλητικός χωρίς λόγο! Ξέρεις υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους μπορεί να γραφτεί κανείς σε τέτοιου είδους γυμναστήρια... και όχι γιατί είναι κολωσσοί :!:

 

Όπως; Βασικά εγώ είμαι κατά των γυμναστηρίων και υπέρ της φυσικής γυμναστικής, αλλά αυτό είναι άσχετο με το θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τους λόγους για τους οποίους γράφτηκα εγώ στο 3χρονο πρόγραμμα.

 

1. Μόλις τέλειωσα από το συνοικιακό γυμναστήριο έψαχνα να βρω γυμναστήριο με πισίνα, γιατί μου είχε συστήσει ο ορθοπεδικός κολύμπι. Την περίοδο που γράφτηκα δεν είχα βρει άλλο γυμναστήριο κοντά με πισίνα. Αν δεν γραφόμουν στο 3χρονο θα έπρεπε μόνο για την πισίνα να προπληρώσω 800 ευρώ για ετήσια χρήση, ενώ για το 3χρονο πρόγραμμα το κόστος ήταν γύρω στα 1600!

 

2. Αν βάλεις ότι σε αυτό το κόστος είναι και άλλες υπηρεσίες όπως μασαζ, τότε το κόστος των 45 περίπου ευρώ/μήνα είναι λογικό. Την τιμή αυτή την πλήρωνα ούτως η άλλος στο συνοικιακό και δεν είχα ούτε ντους!!!!!

 

3. Σου έδιναν τη δυνατότητα να παγώσεις την συνδρομή σου για περίοδο 3 μηνών και άνω, αν π.χ. πήγαινες στρατιώτης

 

4. Τέλος είχες τη δυνατότητα να πας και σε άλλα γυμναστήρια της αλυσίδας.

 

 

Το μόνο που δεν είχα σκεφτεί είναι ότι θα πάει για φούντο η εταιρία... Εκεί την πάτησα...

 

Τους έχω αναφέρει σε προηγούμενο post..

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω αναφέρει σε προηγούμενο post..

ΟΚ, no offence. Αλλά όλοι χρειάζεται να πηγαίνεται σε ένα μεγάλο γυμναστήριο; Νομίζω πώς ένα πολύ μικρό ποσοστό χρησιμοποιεί κάποιες απιπλέον παροχές. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο μεγάλος τρώει το μικρό και μετά αρχίζουμε και κλαψουρίζουμε. Παλιά λέγαμε για τους μαγαζάτορες ότι έχουν ακριβά παιχνίδια, άνοιξε το Jumbo, τώρα όλοι χτυπάνε μύγες. Πώς θα ζήσει μετά ο μικρός; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως γραφτηκα οταν ειδα τις εγκαταστασεις, γιατι το γυμναστηριο της γειτονιας μου -και τα universal κοντα μου ανοιξαν βεβαια- ειχε δυο ποδηλατα για ζεσταμα και περιμενες ουρα, τρεις παγκους, δεν ειχε καλο εξαερισμο, εσκαγες το καλοκαιρι απο τη ζεστη κι επρεπε να πηγαινω καταμεσημερο για να βγαλω το προγραμμα μου χωρις αναμονη αναμεσα στα οργανα -και δεν εχω και τον απλετο ελευθερο χρονο...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε βρε τωρα νιωθουμε περισσοτερο μ@λ@κες! :p

Παντως εχεις δικιο αλλα εμενα στην γειτονια μου δεν ειχε ουτως ή αλλως καποιο αλλο μικρο γυμναστηριο για να πηγαινα... :)

yparxoun...apla allη χαρη εχει το ονομα universall k allo ta alla...kuriws gi auto phgenan oloi sta universal gia thn mostra ektos twn allwn

an k to overall to idio styl einai...

k twra pou το λες universal ston alimo?sthn kalamakiou les to gynaikeio?

Link to comment
Share on other sites

Για τον Πύργο Αθηνών δεν γνωρίζω να σου πω αν και περνάω συχνά από κει δεν παρατήρησα αν άλλαξε κάτι... :O

Στην Ούλωφ Πάλμε πάντως ένα κτίριο το οποίο ήταν και νεόδμητο (πέρσι κατασκευάστηκε) μετονομάστηκε ξαφνικά σε Fitness gym. Πάει το Universal. Επίσης και στη γωνία Παπάγου/Ούλωφ Πάλμε ένα άλλο όνομα έχει τώρα.

 

Kai sto Peristeri metonomasthke se Fitness Gym.Gnwrizei kaneis thn politikh ths etairias ayths(se times,idiokthsiako ka8estws kai o,ti allo)?

Link to comment
Share on other sites

Έχω νεότερα για το Universal στου Ρέντη.. Το Σάββατο πήγα από εκεί μια βόλτα και έχουν μία ανακοίνωση όπου αναφέρει ότι το γυμναστήριο είναι κλειστό λόγω ανακαίνισης (!) και ότι θα ανοίξει πάλι από 15/8/2005...

 

Η πόρτα ήταν ανοιχτή και μπήκα μέσα μπας και βρω κανένα να ρωτήσω ... Τελικά βρήκα ένα τύπο που μου είπε ότι δεν θα είναι πλέον Universal !!!!!! ANTE ΓΕΙΑ!...

 

Έχει καταφέρει να επικοινωνήσει κανείς με τη Δυναμική Ζωή;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειχα τριετες συμβολαιο στα Universal και τα πηρε το Joe Weider...Αλλαξαν ιδιοκτησια,ομως οι γυμναστες και τα οργανα τα ιδια...Εχασα πολλα προνομια που ειχα πριν ομως σε σχεση με αυτους που εκαναν συμβολαιο μετα την αλλαγη αλλα επειδη πριν ηταν μονο για γυναικες και μετα (ως Joe Weider) υπηρχαν και ανδρες(λογικο μιας και στα Joe Weider δεν υπαρχει τετοια διακριση) μου ειπε δικηγορος πως εφοσον αλλαξε βασικος ορος στο συμβολαιο μπορω να το σπασω ;)

 

 

Παντως τι να πω μεγαλος σαλος αυτο το ολο θεμα...Δεν προκειται να ξαναγραφτω σε γυμναστηριο αυτο ειναι σιγουρο... :rolleyes:

 

Ασχετο, αλλα παντα ειχα την απορια: Γιατι να θες να γραφτεις σε ενα γυμναστηριο μονο για γυναικες????? Σε ποια εποχη ζουμε???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα παντα ειχα την απορια: Γιατι να θες να γραφτεις σε ενα γυμναστηριο μονο για γυναικες????? Σε ποια εποχη ζουμε???

 

Mporei gia na min tis tin peftei to ka8e ligouri. Den ksero, leo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...