Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσω 3g σύνδεσης vodafone δουλεύουν voip κλήσεις ή τις κόβει;

Νομίζω οτι voip παίζει μόνο στο πρόγραμμα 10GB. Δεν είμαι όμως σίγουρος.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το προγραμμα 5GB (15 euro μηνιαιως για φοιτητες) μπορει να χρησιμοποιηθει και σε iPad/tablets?

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10046

 

Δεν έχεις θέμα, απλά να περάσεις τα σωστά APN στο iPad και θα παίξει (σωστό apn στην περίπτωση σου "internet" )

 

Μέσω 3g σύνδεσης vodafone δουλεύουν voip κλήσεις ή τις κόβει;

 

Δεν μπορείς να κάνεις VoIP σε κανένα πρόγραμμα παρά μόνο στα 10GB(και στο παλιό Unlimited το οποίο δεν είναι ποια εμπορικά διαθέσιμο)

Edited by noodlah
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα καρτοκινητό Vodafone. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το "Ο συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος" ή να παραταθεί ο αριθμός των χτυπημάτων που να βγαίνει? Πολλές φορές δεν προλαβαίνω να το πιάσω στα 5 χτυπήματα με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις. Γίνεται να χτυπάει όσο επιμένει ο άλλος ή τουλάχιστον για 10 χτυπήματα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που αππορίπτω μία κλήση (πχ με παίρνει η γυναίκα μου από το σπίτι, κάνω decline και καλώ πίσω από σταθερό) μου έρχεται sms μη χρεώσιμο, ότι με κάλεσε ο τάδε ενώ το τηλέφωνο μου ήταν κατελλειμένο...

 

Πως το απενεργοποιώ αυτό ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

δεν μας είπες αν έχεις συμβόλαιο ή καρτοκινητό, για το 2ο κάλεσε 1285 και στη συνέχεια βρες την υπηρεσία ειδοποίησης χαμένης κλήσης - και μετά την απενεργοποιείς (πατώντας το 1 ή το 2).
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα καρτοκινητό Vodafone. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το "Ο συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος" ή να παραταθεί ο αριθμός των χτυπημάτων που να βγαίνει? Πολλές φορές δεν προλαβαίνω να το πιάσω στα 5 χτυπήματα με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις. Γίνεται να χτυπάει όσο επιμένει ο άλλος ή τουλάχιστον για 10 χτυπήματα?

Ευχαριστώ!

 

Ακυρωσε την προωθηση κλησεων #67#η##002#

Link to comment
Share on other sites

δεν μας είπες αν έχεις συμβόλαιο ή καρτοκινητό, για το 2ο κάλεσε 1285 και στη συνέχεια βρες την υπηρεσία ειδοποίησης χαμένης κλήσης - και μετά την απενεργοποιείς (πατώντας το 1 ή το 2).

 

Σωστά και συγγνώμη. Έχω συμβόλαιο και το galaxy s2

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και συγγνώμη. Έχω συμβόλαιο και το galaxy s2

 

Κατά 99% ισχύει και στα συμβόλαια το 1285, η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων είναι το 1......

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις και από τις ρυθμίσεις του κινητού σου , πήγαινε στην εκτροπή κλήσεων και απενεργοποίησε αυτό που είναι για κατειλημμένο...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις και από τις ρυθμίσεις του κινητού σου , πήγαινε στην εκτροπή κλήσεων και απενεργοποίησε αυτό που είναι για κατειλημμένο...

 

Προσπάθησα να το κάνω, αλλά μου λέει ότι δεν επιτρέπεται από τον πάροχο..... :(

 

Εντωμεταξύ θέλω ειδοποίηση μηνυματος όταν είναι κλειστό κλπ, ποιός με κάλεσε, αλλά όχι όταν απορρίπτω εγώ την κλήση.... το θεωρώ άκυρο εντελώς

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που σου λέω μπορείς να απενεργοποιήσεις μόνο αυτό..

Το 1285 τελικά δεν ισχύει για να το απενεργοποιήσεις από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Χρησιμοποιώ εδώ και μερικές μέρες το Alcatel OT-908 και αντιμετωπίζω το εξής σοβαρό πρόβλημα σχετικά τις κλήσεις. Κάνω κλήση(σε δύο διαφορετικούς αριθμούς συγκεκριμένα), ο παραλήπτης απαντάει κανονικά και ενώ εγώ τον ακούω πολύ καθαρά, εκείνος δεν ακούει τίποτα. Το κλείνω ξαναπαίρνω και είτε θα κάνει ξανά το ίδιο πράγμα, είτε μετά απο πολλές προσπάθειες θα λειτουργήσει κανονικά. Επίσης έχω δοκιμάσει το εξής: Ενώ κάνω κλήση προς τους συγκεκριμένους αριθμούς και μου εμφανίζει το παραπάνω πρόβλημα, βγάζω την κάρτα SIM την βάζω στο προηγούμενο κινητό και η κλήση πραγματοποιείται με επιτυχία. Στην συνέχεια βγάζω την κάρτα και την βάζω πίσω στο Alcatel OT-908 και το πρόβλημα παραμένει! Να σημειώσω ακόμα ότι με την προηγούμενη συσκευή(και τον ίδιο αριθμό) οι κλήσεις προς τους συγκεκριμένους αριθμούς ήταν απροβλημάτιστες!

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πάρει μερικές πουλάδες (έχει πέσει) η συσκευή σου σαν να μην κάνει καλή επαφή το μικρόφωνο μοιάζει, δε το πας μια βόλτα για σέρβις;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Μου μυρίζει πρόβλημα του Μπαχατέλ 908... Κάνε update στο Android, κι αν δεν διορθωθεί.... Service.

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

##002# και κλήση. Απενεργοποιείς όλες τις εκτροπές, και από το 1285, είτε από συμβόλαιο είτε από κάρτα είτε από καρτοπρόγραμμα, ακόμα κι από Vodafone για το σπίτι (σταθερό Vodafone), απενεργοποιείς την ειδοποίηση κλήσεων. Ο αριθμός ισχύει για όλους τους τύπους συνδέσεων!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

εχω συμβολαιο 10 gb με στικακι που μου το εδωσαν δωρεαν επειδη το laptop τους dell inspiron mini 1010 ειχε προβληματικο modem , εδω και καιρο η ταχυτητα γενικα ειναι ΑΘΛΙΑ χωρις υπερβολες , εχω φτασει να εχω 1.1 mbps download και 0.03 kbps upload (ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ) εχω παρει τηλεφωνο το support εδω και μερες κανουν μετρησεις αλλα τιποτα φως ακομα στον οριζοντα! και να πεις οτι υπαρχει καποιο εμποδιο; στην Αγραφων στο Ολυμπιακο Σταδιο ειμαι στον δρομο πανω σε μια σκοπια μεσα! ουτε κατεβαζω torrents ουτε τιποτα αλλο το στικακι ειναι το Κ3765
24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

εχω συμβολαιο 10 gb με στικακι που μου το εδωσαν δωρεαν επειδη το laptop τους dell inspiron mini 1010 ειχε προβληματικο modem , εδω και καιρο η ταχυτητα γενικα ειναι ΑΘΛΙΑ χωρις υπερβολες , εχω φτασει να εχω 1.1 mbps download και 0.03 kbps upload (ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ) εχω παρει τηλεφωνο το support εδω και μερες κανουν μετρησεις αλλα τιποτα φως ακομα στον οριζοντα! και να πεις οτι υπαρχει καποιο εμποδιο; στην Αγραφων στο Ολυμπιακο Σταδιο ειμαι στον δρομο πανω σε μια σκοπια μεσα! ουτε κατεβαζω torrents ουτε τιποτα αλλο το στικακι ειναι το Κ3765

Είχα το ίδιο πρόβλημα στην Κομοτηνή με το upload.

Τους πήρα τηλέφωνο και τους το ανέφερα και την άλλη ημέρα με πήραν ότι διορθώθηκε, και όντως έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα στην Κομοτηνή με το upload.

Τους πήρα τηλέφωνο και τους το ανέφερα και την άλλη ημέρα με πήραν ότι διορθώθηκε, και όντως έφτιαξε.

 

σε εμενα ακομα τιποτα

σημερα την ωρα που ειχα πεσει για υπνο καλεσαν και τους ειπα οτι στο σημειο που εχω το προβλημα θα ειμαι μεθαυριο και θα καλεσουν τοτε

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο φυσικά είναι το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Σε κανία εταιρία κινητής δεν μπορείς να μιλήσεις απευθείας με "τεχνικό τμήμα".
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω λοiπον αν γινεται καποιος "απλος" ανθρωπος (χωρις να δουλευει στη βοντα πχ) να παρακολουθει το κινητο μου...Δεν εχει ερθει ποτε σε επαφη με τη συσκευη μου,απλα επειδη ακουω πολλες φορες τη φωνη μου ¨διπλη" αναρωτιομουν αν με ενα μηνυμα πχ μπορει να εκανε κατι και να καταγραφει τις συνομιλιες μου κλπ....
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω λοiπον αν γινεται καποιος "απλος" ανθρωπος (χωρις να δουλευει στη βοντα πχ) να παρακολουθει το κινητο μου...Δεν εχει ερθει ποτε σε επαφη με τη συσκευη μου,απλα επειδη ακουω πολλες φορες τη φωνη μου ¨διπλη" αναρωτιομουν αν με ενα μηνυμα πχ μπορει να εκανε κατι και να καταγραφει τις συνομιλιες μου κλπ....

 

όχι. Η ηχώ που δημιουργείται είναι τεχνικό πρόβλημα και καλό θα ήταν να το καταγράψεις στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...