Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα...

 

ούτε hard reset ούτε τίποτα δεν πιάνει..... μίλησα και με την αντιπροσωπεία και θα πάει βόλτα το μικρό!!!

 

σας ευχαριστώ

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη βλεπω η μπαταρια τελειωνει γρηγορα αυτο εδω κάνει δουλεια ?

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω η μπαταρια τελειωνει γρηγορα αυτο εδω κάνει δουλεια ?

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result

Με stock rom σε normal χρηση βγάζει ανετα 2 ημερες...εκτος αν ειναι σχετικα καινουριο και δεν εχεις στρωσει την μπαταρια,χρησιμοποιεις αρκετα το wifi/games ή δεν έχεις κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω η μπαταρια τελειωνει γρηγορα αυτο εδω κάνει δουλεια ?

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result

Το data σου τρωει μπαταρια, αμα δε το θες κλεισε το, αλλα επειδη εχουμε smartphone σου προτεινω green power free, οτι καλυτερο και για data και για μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..ενας φίλος μου εχει το p500 και θέλει να βάλει μια custom rom...όποιος μπορει να με βοηθήσει για το ποια να κατεβάσω ας μου στείλει ενα pm...ευχαριστώ!
Google
Link to comment
Share on other sites

έχω 2 lg p500 τα οποία απο χθες κυριακή μεσημέρι δεν λειτουργούν σωστά οσον αφορά τις κλήσεις. Και τα δυο cosmote. Η cosmote λέει οτι τα προβλήματα οφείλονται σε αναβάθμιση δικτύου και οι εργασίες θα ολοκληρωθούν σε 3-4 εργάσιμες ημέρες.

Και τα δυο δείχνουν οτι έχουν σήμα αλλά συχνά το χάνουν και οταν προσπαθώ να κάνω κλήση σε κάποιον αριθμό δεν δινει σημα κατειλημένου ή χτυπήματος, μένει για 3-4 δευτερόλεπτα χωρίς κάποια ιδιαίτερη ένδειξη και μετά η κλήση τερματίστηκε.

Η κάρτα sim δουλευει σε άλλη συσκευή.

Τι μπορεί να συνέβει και στις δυο συσκευές συγχρόνως;

Ευτυχώς που στο δίκτυο υπάρχει ανωνυμία!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..ενας φίλος μου εχει το p500 και θέλει να βάλει μια custom rom...όποιος μπορει να με βοηθήσει για το ποια να κατεβάσω ας μου στείλει ενα pm...ευχαριστώ!

Διάβασε το πρώτο post του topic.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693594#post3693594

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

έχω 2 lg p500 τα οποία απο χθες κυριακή μεσημέρι δεν λειτουργούν σωστά οσον αφορά τις κλήσεις. Και τα δυο cosmote. Η cosmote λέει οτι τα προβλήματα οφείλονται σε αναβάθμιση δικτύου και οι εργασίες θα ολοκληρωθούν σε 3-4 εργάσιμες ημέρες.

Και τα δυο δείχνουν οτι έχουν σήμα αλλά συχνά το χάνουν και οταν προσπαθώ να κάνω κλήση σε κάποιον αριθμό δεν δινει σημα κατειλημένου ή χτυπήματος, μένει για 3-4 δευτερόλεπτα χωρίς κάποια ιδιαίτερη ένδειξη και μετά η κλήση τερματίστηκε.

Η κάρτα sim δουλευει σε άλλη συσκευή.

Τι μπορεί να συνέβει και στις δυο συσκευές συγχρόνως;

 

Μηπως χρησιμοποιεις 3g δικτυα και αυτα ειναι που εχουν θεμα?

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μηπως χρησιμοποιεις 3g δικτυα και αυτα ειναι που εχουν θεμα?

 

Sent from my LG-P500

 

Αυτο του ειπα και σε pm....να το γυρισει σε 2G.Ας δουμε τι θα απαντησει :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στα 2g αντιμετωπισα προβληματα...sakiss να το τσιμπησω το nexus s η θα χει πολλα χουγια; Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω παντως στα 2g αντιμετωπισα προβληματα...sakiss να το τσιμπησω το nexus s η θα χει πολλα χουγια;

 

"Χούγια" δεν έχει αλλά αν σε απασχολεί αυτό καλύτερα να απευθυνθείς στο σχετικό section μιας και εδώ μιας τέτοια συζήτηση είναι off topic.

Edited by sakiss

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα και εγω το p500 σε τιμη 149 ευρω με δωρο φορτιστη αυτοκινητου κ βαση αυτοκινητου...εκανα την προσφατη αναβαθμιση πριν το setαρω στα μετρα μου..ειναι πολυ καλη συσκευη για τα λεφτα του..

Παιδια να ρωτησω κατι,οι κινουμενες ταπετσαριες καταλαμβανουν πολυ χωρο στην ραμ του κινητου? τοση ωστε να χασει την σπιρταδα που μπορει να εχει?

Και αυτη την ωραια ταπετσαρια που εχει το wildfire s με τον ηλιο και τα συννεφα μορω να την βρω για το p500?

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα και εγω το p500 σε τιμη 149 ευρω με δωρο φορτιστη αυτοκινητου κ βαση αυτοκινητου...εκανα την προσφατη αναβαθμιση πριν το setαρω στα μετρα μου..ειναι πολυ καλη συσκευη για τα λεφτα του..

Παιδια να ρωτησω κατι,οι κινουμενες ταπετσαριες καταλαμβανουν πολυ χωρο στην ραμ του κινητου? τοση ωστε να χασει την σπιρταδα που μπορει να εχει?

Και αυτη την ωραια ταπετσαρια που εχει το wildfire s με τον ηλιο και τα συννεφα μορω να την βρω για το p500?

 

τα live wallpapers και τη καταναλωση της μπαταρια σου θα ανεβασουν και την αποκριση θα ριξουν πολυ

για μενα δεν αξιζουν το κοπο, ακομα και σε πιο δυνατη συσκευη, οχι στη δικη μας που ειναι μετρια

 

οσο για το wildfire, αν εννοεις το ρολοι που εχουν τα htc (που λεει το καιρο) , μπορεις να πετυχεις ολοιδιο οπτικο αποτελεσμα με fancy widget pro (τωρα νομιζω βγηκε νεα εκδοση , το fancy widgets) και να βαλεις το skin της htc

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έκατσα και διάβασα τις περισσότερες από τις 200+ σελίδες του τόπικ :blink: Επειδή είμαι σε διαδικασία να φύγω για εξωτερικό, έχω αρχίσει να ψάχνω ένα smartphone για ίντερνετ, κυρίως για e-mails, skype κλπ. Στο ψάξιμο ξεκίνησα από τα se xperia mini (μικρή αυτονομία) κι έφτασα μέχρι blackberry (άπιαστη τιμή) για να βρω τα στοιχεία που θέλω. Για πρώτη φορά μετά από μέρες μάλλον βρήκα κάτι πραγματικό καλό!

 

Aυτό που ψάχνω είναι ένα αξιόπιστο κινητό με καλές εφαρμογές, ταχύτητα, καλό wi-fi, και καλή μπαταρία και βλέπω ότι τα συγκεκριμένο τα έχει. Ελάχιστα με ενδιαφέρει η κάμερα, τα βίντεο και η μουσική στο κινητό μου. Έχω όμως εντυπωσιαστεί που ένα τηλέφωνο με τιμή κάτω από 200 ευρώ (σήμερα) έχει gps και σκοπεύω να το τιμήσω εκεί έξω.

 

Ελπίζω κάποιος από τους έμπειρους (τώρα πια) κατόχους του να μπορεί να μου πει κάτι για τα παρακάτω:

 

- Ποιότητα κατασκευής, κυρίως στην οθόνη (απόκριση-αντοχή)

- Αντοχή μπαταρίας, ειδικά μετά από κάποιους μήνες με μέση χρήση (μέτρια ομιλία, αρκετό wi-fi)

- Χρήση gps, ευκολία να βρεις χάρτες και κόστος για χάρτες.

- Ευκολία στην πληκτρολόγηση email και μεγαλύτερων του sms κειμένων.

- Άνοιγμα doc,pdf,pps και επεξεργασία τους ( ; )

- Άνοιγμα συνημμένων από email.

 

Επίσης παίδες επειδή θα είναι το πρώτο μου android τηλέφωνο, χρειάζεται αναβάθμιση αυτή τη στιγμή; Είναι εύκολο, είναι "επικίνδυνη";

 

Ξέρω ότι δεν πρόκειται για κανένα tablet pc αλλά δεν είδα και κάτι να του λείπει. Το μόνο που δεν ξέρεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι...τι ψάρια πιάνει στην πράξη.

 

Τέλος, με ποια άλλα τηλέφωνα παίζει σε ίδια επίπεδα τιμής-δυνατοτήτων; Το xperia x10 mini το έχω αποκλείσει λόγω μπαταρίας...

 

Ευχαριστώ! Αν τελικά το αγοράσω θα ρίξω μπόλικο διάβασμα εδώ μέσα :lol:

Edited by kostasd21
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έκατσα και διάβασα τις περισσότερες από τις 200+ σελίδες του τόπικ :blink: Επειδή είμαι σε διαδικασία να φύγω για εξωτερικό, έχω αρχίσει να ψάχνω ένα smartphone για ίντερνετ, κυρίως για e-mails, skype κλπ. Στο ψάξιμο ξεκίνησα από τα se xperia mini (μικρή αυτονομία) κι έφτασα μέχρι blackberry (άπιαστη τιμή) για να βρω τα στοιχεία που θέλω. Για πρώτη φορά μετά από μέρες μάλλον βρήκα κάτι πραγματικό καλό!

 

Aυτό που ψάχνω είναι ένα αξιόπιστο κινητό με καλές εφαρμογές, ταχύτητα, καλό wi-fi, και καλή μπαταρία και βλέπω ότι τα συγκεκριμένο κινητάκι τα έχει. Ελάχιστα με ενδιαφέρει η κάμερα, τα βίντεο και η μουσική στο κινητό μου. Έχω όμως εντυπωσιαστεί που ένα τηλέφωνο με τιμή κάτω από 200 ευρώ (σήμερα) έχει gps και σκοπεύω να το τιμήσω εκεί έξω.

 

Ελπίζω κάποιος από τους έμπειρους (τώρα πια) κατόχους του να μπορεί να μου πει κάτι για τα παρακάτω:

 

- Ποιότητα κατασκευής, κυρίως στην οθόνη (απόκριση-αντοχή)

- Αντοχή μπαταρίας, ειδικά μετά από κάποιους μήνες με μέση χρήση (μέτρια ομιλία, αρκετό wi-fi)

- Χρήση gps, ευκολία να βρεις χάρτες και κόστος για χάρτες.

- Ευκολία στην πληκτρολόγηση email και μεγαλύτερων του sms κειμένων.

- Άνοιγμα doc,pdf,pps και επεξεργασία τους ( ; )

- Άνοιγμα συνημμένων από email.

 

Επίσης παίδες επειδή θα είναι το πρώτο μου android τηλέφωνο, χρειάζεται αναβάθμιση αυτή τη στιγμή; Είναι εύκολο, είναι "επικίνδυνη";

 

Ξέρω ότι δεν πρόκειται για κανένα tablet pc αλλά δεν είδα και κάτι να του λείπει. Το μόνο που δεν ξέρεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι...τι ψάρια πιάνει στην πράξη.

 

Τέλος, με ποια άλλα τηλέφωνα παίζει σε ίδια επίπεδα τιμής-δυνατοτήτων; Το xperia x10 mini το έχω αποκλείσει λόγω μπαταρίας...

 

Ευχαριστώ! Αν τελικά το αγοράσω θα ρίξω μπόλικο διάβασμα εδώ μέσα :lol:

- η ποιοτητα του ειναι αρκετα καλη για τα δεδομενα της κατηγοριας, σιγουρα καλυτερη απο τα περισσοτερα, μονη παραφωνια οτι σε καποια μπαινει σκονη πισω απο την οθονη (αν και δε μου χει τυχει σε 2 τηλεφωνα που ξερω) , αλλα σε καλυπτει η εγγυηση

επισης η οθονη μπορει να γρατζουνιστει αρκετα ευκολα, προσοχη ή ζελατινα

- η μπαταρια βγαζει σιγουρα 24ωρο (εγω μιλαω σιγουρα 6-7 ωρες το μηνα και ειμαι αρκετα συχνα σε wifi), κατα μεσο ορο εχω τη 1.5 μερα , αλλα πανω στη μερα δε παιζει να σε αφησει.

το χω 7 μηνες , αλλα η μπαταρια δεν εχει δειξει σημαδια κοπωσης

-gps: πολλοι απο μας εχουμε δωρο το ndrive με ελληνικους χαρτες, αλλα υπαρχουν πολλα καλα προγραμματα

απο αποψη hardware ειναι αστερι , πιανει γρηγορα δορυφορους και η οθονη ειναι οκ για πλοηγηση (η βαση αυτοκινητου που συνηθως δινουν δωρο μαζι με φορτιστη αυτοκινητου , ειναι παρα πολυ καλη

- η πληκτρολογιση ειναι ευκολη , αλλα το πραγμα ζοριζει οταν εχεις ορθιο το κινητο (ειδικα αν εχεις δαχτυλαρες) , επειδη ειναι σχετικα μικρη η οθονη

οριζοντια ομως, εγω γραφω την ιστορια της ζωης μου , εχω κατεβασει πολλες παραγραφους μεσω tapatalk

- για αρχεια office και pdf , εχει προεγκατεστημενη σουιτα που σου επιτρεπει και επεξεργασια.. για τα δικα μου δεδομενα ειναι παραπανω απο οκ

-συνημμενα εννοειται οτι ανοιγει με ο,τι του εχεις εγκατεστημενο, σε ρωταει το εκαστοτε προγραμμα, γενικα στο android υπαρχει αψογη συνεργασια μεταξυ των διαφορων εφαρμογων που εχεις εγκατεστημενες ;)

 

 

ναι , θα χρειαστει αναβαθμιση, ειναι σχετικα ευκολη (εγκαθιστας suite και usb drivers ) και αν κατι παει στραβα εχεις εγγυηση

πρεπει ομως να αναβαθμισεις με το που το βγαλεις απο το κουτι, καθως η αρχικη ρομ εχει θεματακια

η τωρινη ειναι παρα πολυ σταθερη και περιμενουμε οπου να ναι και την επομενη σε gingerbread για να λυθουν κι αλλα θεματα ,οπως ενα bug με το touch της οθονης που ωρες ωρες γινεται ενοχλητικο

 

το touch γενικα ειναι οκ, οχι κατι τρομερο (περιμενουμε και την αναβαθμιση οπως σου ειπα, διαφορετικα υπαρχουν και οι custom roms) , το multitouch ειναι λιγο χαλια.. μονο στον opera λειτουργει πολυ καλα, αλλα γενικα δε θα το πολυχρειαστεις σε τοσο μικρη οθονη

 

το τηλεφωνο γενικα ειναι αρκετα αξιολογο, οχι κατι το φοβερο βεβαια, αλλα σιγουρα απο τις τιμιες προτασεις (και ισως απο τις καλυτερες στη κατηγορια του και τα χρηματα του)

με αυτο θα μπορεις ανετα να κανεις τα περισσοτερα πραγματα που μπορει να σου προσφερει το android

 

η μονη αξιολογη εναλλακτικη προταση σε αυτα τα λεφτα (αν και πλεον πιο ακριβο απο το lg ) , αν δεν εχεις κολλημα επειδη ειναι κινεζια, ειναι το huawei ideos x5 . ειναι σαφως καλυτερο τηλεφωνο απο αποψη specs (βασικα κοντραρεται με πολυ ακριβοτερες συσκευες) και δεν εχω ακουσει ιδιαιτερα παραπονα απο κατοχους

 

σε πιο low end και "επωνυμες" συσκευες ομως , το p500 ομως ειναι βασιλιας και δε θα το μετανιωσεις .

 

το μονο που ενδεχεται να μετανιωσεις , ειναι να παθεις αυτο που επαθα εγω που πηρα android κυριως απο περιεργεια και για αυτο δεν εδωσα πολλα λεφτα να παρω μια high end συσκευη , γιατι δεν ηθελα να τη πατησω οπως στο παρελθον με αλλα πανακριβα "smartphones" οπου πληρωνα ενα καρο λεφτα και μετα απο συντομο χρονικο διαστημα καταλαβαινα οτι οι δυνατοτητες μου ειναι παρα πολυ περιορισμενες.

 

ομως το android εδω και 7 μηνες το χρησιμοποιω συνεχεια σε καθημερινη βαση , συνεχως ανακαλυπτω νεες δυνατοτητες που σιγα σιγα μου γινονται απαραιτητες και επειδη γενικα ειμαι λιγο απαιτητικος με τη τεχνολογια , ειναι πολλες οι στιγμες που θα ηθελα μια πιο δυνατη συσκευη με καλυτερη οθονη κτλ, ωστε να εχω καλυτερη εμπειρια χρησης και να μπορω να χαρω περισσοτερο το λειτουργικο..

 

και επειδη βρισκω κουραστικες τις τακτικες των διαφορων εταιρειων (με τις αναβαθμισεις κυριως και σκεψου οτι το p500 ειναι απο τις "καλες" περιπτωσεις απο πλευρα υποστηριξης, υπαρχουν πολυ χειροτερες περιπτωσεις ), την επομενη φορα σκοπευω να παρω καποιο nexus , για να βρω την ησυχια μου

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να'σαι καλά για την απάντηση! Με κάλυψες απόλυτα.

 

Τα huawei μου τα έχουνε αναφέρει αλλά για να πω την αλήθεια αν δεν "τεσταριστεί" κάτι δεν το ακουμπάω, ειδικά σε κάτι που θα με δεσμεύσει σε καθημερινή βάση.

 

Τώρα για τις δυνατότητες...εφόσον δεν μπορώ να "χτυπήσω" κάτι πραγματικά αξιόπιστο στην κορυφή των smartphones προτιμώ κάτι σταθερό και αξιόπιστο κι ας μη βλέπω ταινία στο κινητό...γι'αυτό υπάρχει το λάπτοπ άλλωστε. Προφανώς δεν εννοείς τέτοιες εφαρμογές μόνο, σα παράδειγμα το έβαλα. Αργά ή γρήγορα θα φτάσουμε σε καλά κινητά-tablets με προσιτή τιμή, μέχρι τότε λέω να μη γίνω ξανά πειραματόζωο της samsung...

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

αν δε σε ενοχλει το μεγεθος, παιζει οποιοδηποτε divx του βαλεις σε standard definition, βασικα στο μονο στο οποιο δεν τα βγαζει περα με ανεση ειναι σε βαρια παιχνιδια (που απο οτι καταλαβα δεν παιζει να σε ενδιαφερουν) ολα τα υπολοιπα λιγο πολυ τα κανει παραπανω απο αξιοπρεπως :cool:

επισης εχει και μπολικη ram (ειδικα για τα δεδομενα της κατηγοριας) και χαρη σε αυτη τα βγαζει περα μια χαρα οταν τρεχουν πολλες εφαρμογες μαζι

εχω παρατηρησει εντονη διαφορα σε σχεση με το zte blade ή το galaxy 3 που επισης εχουμε στην οικογενεια, εχον θεμα με τη λιγη τους ram , ακομα και τωρα που πηρα android 2.2 (γιατι το samsung ειδικα, εκανε παρα πολυ καιρο να παρει επισημη αναβαθμιση σε 2.2 μολις τη περασμενη βδομαδα εφτασε στη χωρα μας.. μιας και λεγαμε πριν για κακη υποστηριξη... )

 

επισης δεν υποστηριζει flash ο επεξεργαστης του, αλλα αυτο ενδεχεται να αλλαξει αν οντως τελικα βαλει το χερακι της η adobe

 

ΥΓ επισης μιας και ανεφερες το skype (επειδη το χρησιμοποιω ψιλοαρκετα τωρα τελευταια ) , να πουμε οτι υπαρχει ενα bug στη συσκευη μας συγκεκριμενα (και για αυτο φταιει το skype που δεν το χει φτιαξει εδω και καιρο, οχι η συσκευη μας)

 

οταν μιλας ο ηχος δεν παει στο ακουστικο, αλλα "υποχρεωτικα" σε ανοικτη ακροαση, συνεπως δεν μπορεις να μιλησεις οπως θα μιλαγες στο τηλεφωνο

 

κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα

 

να πουμε βεβαια οτι εχεις τη δυνατοτητα να βαλεις τα ακουστικα, εκει ο ηχος παει σε αυτα και δεν ακουν οι γυρω σου τι λες

ελπιζω καποια στιγμη να αξιωθουν να το φτιαξουν..

 

αλλα ανοικτη ακροαση με τη συσκευη γυρω στο μισο μετρο μιλας κανονικα (οπως θα μιλαγες και σε ενα λαπτοπ)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα για το skype στα προηγούμενα. Αν κατάλαβα καλά όμως με ακουστικά είναι οκ? Το ίδιο και με bluetooth?

 

Όσο για το flash player, δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή (με τα iphone μέσα) που να μη έχει κ κάτι...

 

Η ram που λες είναι μάλλον πιο σημαντική ακόμα και από τον επεξεργαστή (που είναι μια χαρά πάντως) .

 

Μια τελευταία ερώτηση κι όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

 

Επειδή ανέφερες και γενικά διαβάζω ότι έχει καλή υποστήριξη, τι γίνεται αν το αγοράσεις Ελλάδα αλλά βρίσκεσαι έξω; Βλέπω πχ στο e-shop:

"2 χρόνια εγγύηση On-Site σε όλη την Ελλάδα από την LG Electronics Hellas, τηλ. 800 11 200 300 (χωρίς χρέωση)".

 

Σε καλύπτει κανονικά η αντιπροσωπεία της χώρας στην οποία βρίσκεσαι;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα για το skype στα προηγούμενα. Αν κατάλαβα καλά όμως με ακουστικά είναι οκ? Το ίδιο και με bluetooth?

 

Όσο για το flash player, δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή (με τα iphone μέσα) που να μη έχει κ κάτι...

 

Η ram που λες είναι μάλλον πιο σημαντική ακόμα και από τον επεξεργαστή (που είναι μια χαρά πάντως) .

 

ναι με ακουστικα ειναι οκ, με bluetooth δε ξερω γιατι δε χρησιμοποιω

 

η ram ειναι εξισου σημαντικη με τον επεξεργαστη (αναλογα και σε τι αναφερομαστε) αλλα για μενα ολα αυτα ειναι εξισου σημαντικα με την οθονη.

 

απο ram εισαι πληρως καλυμμενος παντως , εχεις ιδιο μεγεθος με κινητα "ναυαρχιδες" , απο μνημη δε θα μεινεις ποτε

εκει η lg εκανε τη διαφορα σε σχεση με τον ανταγωνισμο

 

επισης αρκετα ανεκτη (οχι ιδανικη ομως) ειναι και η αναλυση της οθονης , οπως και το μεγεθος. οταν βλεπεις σελιδες σχεδον παντα θα χρειαστει να ζουμαρεις , αλλα μολις ζουμαρεις , διαβαζεις αρκετα ξεκουραστα (ειδικα σε σχεση με κατι wildfire και galaxy 3 που σου βγαζουν τα ματια ) , ομως το 480 x 800 που εχουν αλλες συσκευες οπως και οι περισσοτερες ιντσες ειναι πολυ πιο ξεκουραστα, κακα τα ψεματα και καμια σχεση με το p500

η αναλυση του optimus ειναι "οριακα ανετη", ειδικα αν μιλαμε για κειμενο

 

για την κατηγορια ομως που ανηκει το κινητο , η οθονη ειναι ενα απο τα υπερ του. αν βελτιωθει και η αποκριση με το επερχομενο update ακομα καλυτερα.

 

ο επεξεργαστης ειναι αξιοπρεπης χωρις να ειναι κατι το ιδιαιτερο που θα εντυπωσιασει

 

ενα επισης αρνητικο ειναι η σχετικα μικρη εσωτερικη μνημη, που μπορει να γεμισει ευκολα αν αρχιζεις και γεμιζεις το κινητο σου με εφαρμογες (δυστυχως δεν πανε ολες στην sd και στο android θες τουλαχιστον γυρω στο μισο GB εσωτερικη μνημη για να μην εχεις ποτε προβλημα ) με τα 170 ΜΒ που εχουμε (200 συνολο , αλλα πιανει 30 η rom) ειναι αρκετα ευκολο να μεινεις απο μνημη..

ισως οχι για ολους, αλλα εγω εχω περασει αρκετα πραγματα , τα οποια συνηθως χρησιμοποιω , δε θεωρω δηλαδη οτι ειμαι "σκουπιδιαρης" :O

 

και ενα τελευταιο θετικο ειναι η μπαταρια του, εχει αρκετα καλη αυτονομια ακομα και σε σχεση με ακριβοτερες συσκευες

 

τελος εχει πολυ καλη ληψη το wifi του, ακομα και σε σχεση με πολυ ακριβοτερες συσκευες.. αυτο ειναι απο τα πραγματα που με κανουν να νιωθω πραγματικα περηφανος για τη συσκευη μου :D

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλουμε τον ήχο από τα πλήκτρα όταν γράφουμε μηνύματα?Εκτός από το να το έχουμε αθόρυβο δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια.. κατι σημαντικο.. νομιζα οτι κραταει η μπαταρια.. αλλα ειναι σαν το lg gw620 που το φορτιζω μερα παρα μερα!

σηκωθηκα να παω στην δουλεια πρωτη μερα να το δουλεψω το νεο μου p500 και αυτο απο 100% εφτασε 70% χωρις να κανω κατι... πω πω.. τουλαχιστο περνει ιδια ακριβος μπαταρια με το gw620 και εχω μια εξτρα για καθε ενδεχομενο.. την πατησα νομιζω! και κατι ακομα! εβαλα φορμαριμενη την την καρτα μνημης του 5800 αδεια εντελος..(8gb) και βλεπω οτι κατι φωτογραφιες που εβγαλα για δοκιμη οταν μπω στην συλλογη κανει παρα παρα πολυ ωρα να της εμφανησει..????:blink: και μαλιστα 2-3 που εβαλα απο το pc για να τις κανω wallpaper ακομα πιο πολυ τις αργει και για zoom αν δοκιμασω να δω λεπτομερια...βλεπω pixel αλιωμενα!!! η καρτα φταιει και αργει? ειναι αδεια αφου! πρεπει να τρεχει μονιμα στο παρασκηνιο η "συλλογη"? γιατι την εκανα kill 1-2 φορες......πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο.. τα φωτας σας παιδια σας παρακαλω.:(

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλουμε τον ήχο από τα πλήκτρα όταν γράφουμε μηνύματα?Εκτός από το να το έχουμε αθόρυβο δηλαδή.

 

Δεν υπάρχει η σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου; Εκεί πρέπει να κοιτάξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου; Εκεί πρέπει να κοιτάξεις.

 

δίκιο έχεις..Όλα τα χα ψάξει εκτός απ' αυτό!Thanks man:)

Link to comment
Share on other sites

@motifnick

 

Εγω παντως μεχρι και σε iphone 4 εχω δει να αργει να φορτωσει η εικονα

 

Μην κανεις kill τις εφαρμογες, αν ειναι θα τις κλεισει μονο του το λειτουργικο, με το να τις κλεινεις χειροκινητα κανεις χειροτερα τα πραγματα

 

Οσο για τη μπαταρια περιμενε το update, διαβαζω οτι κανει θαυματα σε αυτο το τομεα η νεα ρομ και κραταει αρκετα περισσοτερο

 

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

@motifnick

 

Εγω παντως μεχρι και σε iphone 4 εχω δει να αργει να φορτωσει η εικονα

 

Μην κανεις kill τις εφαρμογες, αν ειναι θα τις κλεισει μονο του το λειτουργικο, με το να τις κλεινεις χειροκινητα κανεις χειροτερα τα πραγματα

 

Οσο για τη μπαταρια περιμενε το update, διαβαζω οτι κανει θαυματα σε αυτο το τομεα η νεα ρομ και κραταει αρκετα περισσοτερο

 

Λοιπον ας περιμενω το update να δουμε τι θα γινει.. Σχετικα με τις φωτο..ειδα διαφορά τρομερη με το gw620 και το nokia 5800 που πραγματικα χαλαστικα..ειδικα με τις αλιωμενες φωτο που μου δειχνει απο αυτες

που περασα απο το pc (τραβηγμενες με καλη nikon μηχανη)

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...