Jump to content

Καταστήματα ΙΚΕΑ


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα έγιναν τα εγκαίνια του 2ου καταστήματος στην Ελλάδα,της ΙΚΕΑ στην Αθήνα.Όσοι έχουν εμπειρία απο το εξωτερικό (λειτουργεί περίπου απο το 1954) και όσοι απο την Θεσσαλονίκη (2001),ποιες οι απόψεις σας?Σε λίγους μήνες μετακομίζω και αποκτώ επιτέλους δωμάτιο,και σκέφτομαι να το επιπλώσω εξ'ολοκλήρου απο την ΙΚΕΑ(σιγά σιγά βέβαια γιατί αν και σελφ σερβις είναι αρκετά ακριβό).Αυτο που με ενδιαφέρει είναι πιο πολύ αν ξέρετε απο "προσωπική πείρα" είναι καλές κατασκευές και αν αντέχουν,γιατί προσωπικά απο σχεδιασμό και design,είμαι ικανοποιημένος,απο τότε που πρωτομπήκα σε κατάστημα ΙΚΕΑ (1999)
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ποιοτητα που θα εχει το IKEA δεν ξερω πως θα ειναι.Παντως αν ειναι οπως το ARGOS,ιδιο ακριβως στυλ,που υπαρχει στην Αγγλια τοτε θα ειναι μια χαρα τα επιπλα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (26 Απρ. 2004 , 17:16)

 

Άντε τρέχα στο αεροδρόμιο για να ψωνίσεις έπιπλα...

 

:lol: Είχε πλάκα πάντως που η Αττική Οδός ΑΕ είχε εκδώσει ανακοίνωση για την Πέμπτη (ημέρα εγκαινίων του καταστήματος) και έλεγε να φεύγουν νωρίτερα όσοι πάνε αεροδρόμιο μέσω της ΑΟ γιατί θα είχε παραπάνω κίνηση λόγω του ΙΚΕΑ... :blink:

 

Τελικά πήγε κανείς (όχι απαραίτητα στα εγκαίνια); Τι λέει το «μαγαζί»;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Koita,to IKEA san magazi ine pantou idio (kai sta 180+ katastimata tou stis 36+ xores) Den exo agorasi pote omos megalo epiplo gia na ksero piotita,kai auto me apasxoli.Oso gia to ti akribos poulaei,tha to mathete oloi poli sintoma kai stin Athina,kathos sintoma tha kataftasoun oi katalogoi stin porta sas ;)
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Xourxoulitsos οι καταλογοι εχουν ηδη φτασει.Απο ποικιλια δεν μπορω να πω οτι εχει οσα εχουν αντιστοιχα τετοια καταστηματα του εξωτερικου.Απο ποιοτητα θα μπορω να σου απαντησω σε λιγες μερες που θα πανε οι γονεις μου για να δουνε τι παιζει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την Αγγλία που ξέρω και έχω ψωνίσει, έχω να πω ότι το ΙΚΕΑ έχει πολλάαααααα πράγματα, αρκετά φθηνά σε διάφορες ποιότητες. Έτσι αν προσέξεις λίγο τι αγοράζεις μπορείς να πάρεις πολύ καλά κομμάτια που θα σου αντέξουν χρόνια. Όπως επίσης υπάρχουν κάτι κομμάτια απαράδεκτα ποιοτικά και όλα έχουν παραπλήσεις τιμές, οπότε μη βασιστείτε στις τιμές. Με βάση μια κουζίνα, 2 γραφεία και 4 βιλιοθηκούλες που έχουμε πάρει από το ΙΚΕΑ εγώ θα το πρότεινα, ειδικά για φοιτητικο δομάτιο.. Βρίσκω επίσης διασκεδαστικό τον τρόπο που ψωνίζεις (αν είναι ο ίδιος στην Ελλάδα)

 

Όσο για την τοποθεσία του, η διαδρομή για Ελ. Βενιζέλο έχει καταλήξει να είναι από τις πλέον εύκολες και χωρίς κίνηση αν είσαι διατεθιμένος να πληρώσεις τα 4 ευρώ διόδια.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (26 Απρ. 2004 , 17:16)

 

Άντε τρέχα στο αεροδρόμιο για να ψωνίσεις έπιπλα...

 

Εδω αλλοι πανε Βουλγαρια να αγορασουνε καλτσες,εσωρουχα και παπουτσια!!Στο ΙΚΕΑ δεν θα πηγαιναν?

Link to comment
Share on other sites

phga shmera kai kourasthka na perpataw ston axanestato xwro.apo pragmatakia kala eixe kai opws anaferthike parapanw apo olwn twn eidwn.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dr. (26 Απρ. 2004 , 20:34)

 

Εδω αλλοι πανε Βουλγαρια να αγορασουνε καλτσες,εσωρουχα και παπουτσια!!Στο ΙΚΕΑ δεν θα πηγαιναν?

 

 

αν ξεκινησω 4 το μεσημερι απο το κεντρο της Θεσσαλονικης να παω στο ΙΚΕΑ πιστεψε με θα κανω παραπανω ωρα απ'οτι να παω στη Βουλγαρια!Χωρις καμια δοση υπερβολης.

 

Οσο για το ΙΚΕΑ δεν εχω παει ποτε και δεν ξερω... :o

Link to comment
Share on other sites

αν έχουν κρατήσει το ίδιο σύστημα με την Αγγλία, τότε πρέπει να έχουν νοστιμότατα σουηδικά κεφτεδάκια!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα ελαβα μια προσκληση γαμου ενος φιλου μου και κατω κατω λεει , ΛΙΣΤΑ ΓΑΜΟΥ ΣΤΟ ΙΚΕΑ

 

ρε τι εχω να τραβηξω ο κακομοιρης το σαββατοκυριακο :(

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μέρες που άνοιξαν, πρέπει να είχε τόσο πολύ κόσμο που άκουγα στο ραδιόφωνο να παρακαλάνε να μην πηγαίνει ο κόσμος το ΣΚ που μας πέρασε, αλλά να προτιμήσει άλλες μέρες... :lol:

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με αυτα που ειπε ο Νικος...Θα σας δωσω κι αλλ αστοιχει αναλυτικοτερα οταν ευκαιρησω...ΕΧΕΙ πργματα που αξιζουν αρκει να ψαξεις λιγο και να μην βιαστεις...Εχει και πολλες εξυπνες λυσεις,και διασκεδαζω πολυ να ψωνιζω απο εκει αλλα και να τα φτιαχνω μετεπειτα μονος μου.... :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (27 Απρ. 2004 , 00:20)

 

Mporei kapoios na mou dosei ton orismo tou IKEA?

Aktikolekso den einai?

Kai pou vrisketai akrivos??

 

http://www.ikea.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα απο την ΙΚΕΑ (γιατί "Η ΙΚΕΑ" είναι και όχι "Το ΙΚΕΑ"), όπως ειπαν και οι προηγούμενοι θα βρεις πράγματα φτηνά και μέτριας ποιότητας και θα βρεις και άλλα καλής ποιότητας τα οποία έχουν τιμές που τις βρίσκεις παντού. Δηλ. τα ραφάκια που έχει είναι αρκετά ακριβά και χωρίς να είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Οι καναπέδες δε μου άρεσαν, τους βρήκα ακριβούς σε σχέση με την ποιότητά τους. Μόνο ο φτηνός αξίζει (ξέρετε αυτός στην ολοσέλιδη καταχώρισει ΙΚΕΑ PS). Γενικά ότι πάρεις απο την ΙΚΕΑ πρέπει να το προσέχεις σαν τα μάτια σου. Επίσης είναι πολύ έυκολο αλλά ταυτόχρονα πολύ σπαστικό να μοντάρεις μόνος σου το κάθετι που θα πάρεις απο'κεί. Όταν τύχει και πάρετε ένα έπιπλο, τότε θα καταλάβετε από ξύλα έιναι και γιατί τα έχουν φτηνά. Εσείς οι Αθηναίοι τώρα, καλά ψώνια.... Η συμβουλή μου είναι δείτε καλά πριν αγοράσετε κάτι και συμβουλευτείτε πάρα πολύ καλά τον Κατάλογο. Και ένα τελευταίο... (για την ιστορία αυτός που έχει τις περισσότερες μετοχές στα καταστήματα ΙΚΕΑ είναι μεγάλο κεφάλι της ΚΚΚ.)
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει θήκες για τα CD μου απο εκεί και κάτι ραφάκια για τον άντρα μου, τα έδεσα τα έβαλα με Black&Decker στον τοίχο τους πέρασα και μια μπογίτσα απο πάνω γιατί ήθελα λίγο χρώμα, του έκανα 8 ραφάκια μούρλια!

Θέλει μεγάλη προσοχή και σωστή έρευνα, δεν είναι όλα καλά εκεί μέσα.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (27 Απρ. 2004 , 00:20)

 

Mporei kapoios na mou dosei ton orismo tou IKEA?

 

 

 

Μήπως είναι δάνειο-παράφραση του ελληνικού OIKIA; :whistle:

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

οι ελληνες εργαζομενοι σε ΙΚΕΑ συγκεκριμενης χωρας του εξωτερικου,διαπρεπουν...... :cool: :whistle:

οποιος καταλαβε,καταλαβε

παντως επειδη εχω ζησει σε σπιτι επιπλωμενο σχεδον εξ ολοκληρου απο ΙΚΕΑ,μια χαρα ειναι τα επιπλα

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

eixa pswnisei prin 10 xronia kati spotakia kai epipla ws foithths,panakriba gia thn epoxh tous.xalasane ta epipla prin metakomisw,dld sto xrono epanw.amerikh ena krebati pire o ksaderfos mou kai de to xarhke oute mhna.apo gousto de mporw na pw alla apo poiothta asta na pane.to balame omws sto tzaki.
Link to comment
Share on other sites

ego eixa paei sta IKEA tis thessalonikis kai eixa psonisei polla pragmata...kanape-krevati, fotistiko dapedou,karekla grafeiou,vivliothiki kai polla alla psilopragmata (maxilaria,rafia ktl)...mou eixan fanei poli ftina kai oso apo poiotita skizoun!!!! to mono pou den itan k toso kalo htan to oti den xorousan mono se ena autokinito ase pou exeis kai to agxos min ta sinarmologiseis lathos...omos tha sou elega na ta protimiseis... ego exo meinei poli euxaristimeni kai gia proti fora mou aresou ta epipla tou domatioiou mou....ayta! elpizo na voithisa!

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

Sas euxaristo poli olous!Telika mallon tha to empisteuto kai sta megala epipla.E de mpori,50 xronia empeiria exoun oi anthropoi :D

A,parepimptontos,o idioktitis tis IKEA egine prosfata o pio plousios anthropos ston kosmo (ton "boithise" na kseperasi ton Bill Gates i isotimia dollar-euro)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...