Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α άρα βλακείες μου είπαν στο κατάστημα! Online μόνο σταθερό 19.90? Στο κατάστημα όμως μου είπαν ότι για λίγες μέρες δε πληρώνουμε τέλη ενεργοποίησης! Online τώρα πληρώνουμε τελη ενεργοποιησης?

 

Εμείς κάναμε πριν 1 μήνα στο σπίτι της θείας μου online και μας είπαν ότι θα έρθουν 36€ τα τέλη στον 1ο λογαριασμό οπως και ηρθαν.Τώρα δεν ξέρω αν αλλαξε κάτι αυτες τις μέρες.απο εδώ κανεις αίτηση http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/ σταθερό και ίντερνετ 19,90€.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε πριν 1 μήνα στο σπίτι της θείας μου online και μας είπαν ότι θα έρθουν 36€ τα τέλη στον 1ο λογαριασμό οπως και ηρθαν.Τώρα δεν ξέρω αν αλλαξε κάτι αυτες τις μέρες.απο εδώ κανεις αίτηση http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/ σταθερό και ίντερνετ 19,90€.

στο καταστημα εχει δωρο τα τελη!ονλαιν που να ρωτησω?δεν εχω κινητο η σταθερο wind.ποιο τηλ παιρνουν απο αλλη εταιρεια?

Link to comment
Share on other sites

στο καταστημα εχει δωρο τα τελη!ονλαιν που να ρωτησω?δεν εχω κινητο η σταθερο wind.ποιο τηλ παιρνουν απο αλλη εταιρεια?

 

Νομίζω το 13800 είναι αλλα δεν ξέρω αν ισχύει για κλήση απο αλλη εταιρία.Αλλα πρέπει να έχει τέλη γιατι αν προχωρήσεις την αιτηση online γράφει " θελω να κρατήσω την γραμμή μου "36€ και απο κάτω "θέλω νέο αριθμό απο Wind" 72€.Βεβαια σχετικό είναι αυτο απλως το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

Α άρα βλακείες μου είπαν στο κατάστημα! Online μόνο σταθερό 19.90? Στο κατάστημα όμως μου είπαν ότι για λίγες μέρες δε πληρώνουμε τέλη ενεργοποίησης! Online τώρα πληρώνουμε τελη ενεργοποιησης?

 

δε σου ειπαν βλακειες. απλα πρεπει κ αυτοι να εχουν ξεχωριστες προσφορες για να προσελκυσουν πελατες(αυτους που δε μπορουν/θελουν να κανουν online αιτηση).

Πριν λιγο καιρο ειχα γραψει τη προσφορα που ειχαν τα καταστηματα με 24,9 το double M και δωρο χρονο ομιλιας σε κινητα(συμφερε περισσοτερο αυτους που μιλανε αρκετα σε κινητα).

Link to comment
Share on other sites

δε σου ειπαν βλακειες. απλα πρεπει κ αυτοι να εχουν ξεχωριστες προσφορες για να προσελκυσουν πελατες(αυτους που δε μπορουν/θελουν να κανουν online αιτηση).

Πριν λιγο καιρο ειχα γραψει τη προσφορα που ειχαν τα καταστηματα με 24,9 το double M και δωρο χρονο ομιλιας σε κινητα(συμφερε περισσοτερο αυτους που μιλανε αρκετα σε κινητα).

 

Έτσι είναι. Πως αλλιώς να δουλέψουν τα καταστήματα;

Link to comment
Share on other sites

Trolling mode On?

 

ο εκπροσωποσ της Wind μιλησε και τι ειπε?....τιποτα οπως ολοι οσοι δουλευουν στην Wind.

 

Οταν εισαι και εσυ χωρισ ιντερνετ 35 ημερες και χωρισ τηλεφωνο 15 ξαναελα να μιλησεις.....εως τοτε......

 

Απο 30/7 που πηραν την γραμμη μου μεχρι σημερα και ιντερνετ.....ΔΕΝ ΕΧΩ, απο 29/8 μου κοψαν και το τηλεφωνο για να μην τους παιρνω τηλεφωνο και τους ρωταω ποτε θα μου φτιαξουν την γραμμη.

 

Εσυ που εισαι "τοσο" ευχαριστημενος απο αυτη την "καλη" εταιρια που εγω κατηγορω, αδικα (οπως λεσ) ξερεις πολλες εταιριες που δεν μπορουν να φτιαξουν μια βλαβη μετα απο 35+ ημερες(και συνεχιζεται γιατι ακομα ΔΕΝ ξερουν ποτε θα εχω τηλεφωνο και ιντερνετ)?????

Η δικια μου απαντηση ειναι ΟΧΙ δεν ξερω αλλη εταιρια τοσο ..."καθυστερημενη"

Στην ΗΟL που ημουνα πριν(ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ) ειχα παρει τηλεφωνο για βλαβη στισ 19:00 μια μερα που ειχα προβλημα, και την αλλη μερα το πρωι υπηρχε συνεργειο του ΟΤΕ κατω απο το σπιτι μου και εσκαβε......

Τωρα, εαν εχουν τοσο πολυ για τον π....ο την wind στον οτε ωστε 35 μερες να μην κανουν τιποτα και σε αλλες εταιριες τρεχουν αμεσα, καταλαβαινεται ποσο ΜΙΚΡΗ ειναι σαν εταιρια η wind.

 

Ξαναλεω για αυτους που σκεφτονται να πανε στην Wind : MAKΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Wind

Υπαρχουν ενα σωρο εταιριες, στην Wind θα πατε?

Η προσφορα δεν λεω ειναι καλη, αλλα υπαρχει λογοσ που ειναι καλη....δεν σου παρεχουν τιποτα και σου στελνουν και λογαριασμο να πληρωσεις!!!!!!!

Εαν θελεται και εσεις....παιξτε με την τυχη σας!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Mode γνωστό και ως "διάττοντας αστέρας". Χτυπάει και φεύγει :p

 

μακαρι να μπορουσα να την χτυπησω:ninja: και να φυγω απο την Wind, αλλα δυστυχως....εχω ενα χρονο συμβολαιο:(

Εαν θελει καποιος(που μενει Πειραια ), που δεν πιστευει αυτα που ειπα μπορουμε να συναντηθουμε να δει την καταγγελια στην ΕΕΤΤ και την απαντηση της ΕΕΤΤ(με επιστολη προς την Wind και κοινοποιηση σε εμενα που την καλει να μας αποδειξει, εμενα και στην ΕΕΤΤ) τι ενεργειες εχει κανει για να λυση το προβλημα.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα να την χτυπησω:ninja: και να φυγω απο την Wind, αλλα δυστυχως....εχω ενα χρονο συμβολαιο:(

Εαν θελει καποιος(που μενει Πειραια ), που δεν πιστευει αυτα που ειπα μπορουμε να συναντηθουμε να δει την καταγγελια στην ΕΕΤΤ και την απαντηση της ΕΕΤΤ(με επιστολη προς την Wind και κοινοποιηση σε εμενα που την καλει να μας αποδειξει, εμενα και στην ΕΕΤΤ) τι ενεργειες εχει κανει για να λυση το προβλημα.:X

 

εγώ στη θέση σου με άλλο αυτό το ιστορικό και τα χαρτιά που ισχυρίζεσαι πως έχεις θα έκανα αίτησης φορητότητας σε άλλη εταιρία χωρίς κόστος αποσύνδεσης, μιας κι οπως λες δεν μπορούν να σου παρέχουν σωστές υπηρεσίες, κι είναι λάθος δικό τους.

Link to comment
Share on other sites

εγώ στη θέση σου με άλλο αυτό το ιστορικό και τα χαρτιά που ισχυρίζεσαι πως έχεις θα έκανα αίτησης φορητότητας σε άλλη εταιρία χωρίς κόστος αποσύνδεσης, μιας κι οπως λες δεν μπορούν να σου παρέχουν σωστές υπηρεσίες, κι είναι λάθος δικό τους.

 

απο οσο ξερω υπαρχει και νομος που λεει αυτο ακριβως που γραφεις...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έκανε χρήση της online προσφοράς του WIND Double Play M (19,90 €), να μας πει τη γνώμη του καθώς και εξυπηρέτηση, χρόνο σύνδεσης, προβλήματα, ...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έκανε χρήση της online προσφοράς του WIND Double Play M (19,90 €), να μας πει τη γνώμη του καθώς και εξυπηρέτηση, χρόνο σύνδεσης, προβλήματα, ...

 

Πριν 1-1,5 μήνα κάναμε αιτηση μέσω site για την προσφορά.Μας πήραν τηλ την αλλη μέρα και επιβεβαίωσαμε στοιχεία κλπ.Εκει μετά εγινε ένα ψιλομπερδεμα γιατί μας πήραν πέμπτη και κανονίσαμε να έρθει ο Κούριερ Δευτέρα ομως δεν ήρθε χωρίς αιτία.Εστειλα μήνυμα μέσω Facebook στη Wind και μετά μέχρι να έρθει ο Κούριερ μας παίρναν τηλ να μας ενημερώνουν και να ενημερώνουμε για τυχόν προβλήματα.Ε μετά από λίγες μέρες ήρθε,υπογράψαμε και όλα οκ.Προς το παρόν ούτε ένα πρόβλημα και μια χαρά ταχύτητα στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα να την χτυπησω:ninja: και να φυγω απο την Wind, αλλα δυστυχως....εχω ενα χρονο συμβολαιο:(

Εαν θελει καποιος(που μενει Πειραια ), που δεν πιστευει αυτα που ειπα μπορουμε να συναντηθουμε να δει την καταγγελια στην ΕΕΤΤ και την απαντηση της ΕΕΤΤ(με επιστολη προς την Wind και κοινοποιηση σε εμενα που την καλει να μας αποδειξει, εμενα και στην ΕΕΤΤ) τι ενεργειες εχει κανει για να λυση το προβλημα.:X

 

Κανείς δεν λέει κάτι τέτοιο. Είναι το ύφος των λεγομένων σου, που προσωπικά με έκανε να κρίνω έτσι. Μπορείς, όπως προαναφέρθηκε, να κάνεις φορητότητα και να τελειώνει η υπόθεση. Ωστόσο ήθελα πρώτα να ρωτήσω το εξής: δοκίμασες να επικοινωνήσεις μαζί τους μέσω email ή έστω μέσω facebook; Όσες φορές χρειάστηκα βοήθεια (εντάξει λίγες, δεν λέω), δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα και εξυπηρετήθηκα άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

.Προς το παρόν ούτε ένα πρόβλημα και μια χαρά ταχύτητα στο ίντερνετ.

 

και απο μέαν κανένα πρόβλημα, αν και είχα βάλει την μια αντίστοιχη προσφορά παλιότερα

Link to comment
Share on other sites

Downstream Upstream

SNR Margin

:

17.4 9.8 db

Line Attenuation

:

21.1 13.1 db

Data Rate

:

8190 983 kbps

 

γιατι τοσο χαμηλααααα;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Downstream Upstream

SNR Margin

:

17.4 9.8 db

Line Attenuation

:

21.1 13.1 db

Data Rate

:

8190 983 kbps

 

γιατι τοσο χαμηλααααα;;;;;;;;;;;

αυτό το snr 17,4 δεν μου φαίνεται σωστό σε σχέση με το 9,8.

Τι power εχεις? Εχεις φίλτρα σ όλα τα τηλέφωνα? τα καλώδια στο σπίτι είναι σωστά?

Μάλλον έχεις πρόβλημα παρασίτων. Δοκίμασε να συνδέσεις το ρούτερ κατευθείαν στην γραμμή και να αποσυνδέσεις όλα τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1-1,5 μήνα κάναμε αιτηση μέσω site για την προσφορά.Μας πήραν τηλ την αλλη μέρα και επιβεβαίωσαμε στοιχεία κλπ.Εκει μετά εγινε ένα ψιλομπερδεμα γιατί μας πήραν πέμπτη και κανονίσαμε να έρθει ο Κούριερ Δευτέρα ομως δεν ήρθε χωρίς αιτία.Εστειλα μήνυμα μέσω Facebook στη Wind και μετά μέχρι να έρθει ο Κούριερ μας παίρναν τηλ να μας ενημερώνουν και να ενημερώνουμε για τυχόν προβλήματα.Ε μετά από λίγες μέρες ήρθε,υπογράψαμε και όλα οκ.Προς το παρόν ούτε ένα πρόβλημα και μια χαρά ταχύτητα στο ίντερνετ.

 

Φίλος μου πρόσφατα με φορητότητα από ΟΤΕ πήγε στο M για να γλιτώσει τα αεριτζίδικα λεφτά που έδινε τόσο καιρό. Η διαδικασία πήρε περίπου 20 μέρες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν θα το έλεγα, μια χαρά πάει...

 

Και εγώ επιβεβαιώνω, μια χαρά ειδικά σήμερα που δίνω όλη μέρα spotify δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα

ck
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο τραγικοί μπορεί να είναι. Έκανα αίτηση ακύρωση γραμμής 2 Ιουλίου και αίτηση για φραγή κλήσεων παράλληλα μέχρι να γίνει η ακύρωση λόγω μετακόμισής μου και πιθανότητας να μείνει κάποιος άλλος ενοικιαστής στο χώρο. Η φραγή πραγματοποιηθηκε σε 2 μέρες. Ο τελευταίος χρεωστικός λογαριασμός μου είχαν πει ότι θα εκδοθεί 24 Ιουνίου και η γραμμή θα πρέπει να έχει ακυρωθεί το αργότερο μέχρι 23 Αυγούστου. Ωραία όλα αυτά όμως σήμερα που μιλάμε η γραμμή δεν έχει διακοπεί και οι λογαριασμοί συνεχίζουν να έρχονται κανονικά. Έχω επισκεφτεί πόσες φορές κατάστημα, αλλά και έχω καλέσει 13800 οι οποίοι απλώς επιβεβεβαιωνουν ότι έχει γίνει αίτηση διακοπής και τη δείχνει το σύστημα και ότι το πρόβλημα είναι συστημικό και οφείλεται στον ΟΤΕ. Το μόνο που κάνουν εδώ και μια βδομάδα είναι να προωθούν το αίτημα στο αρμόδιο τμήμα για διακοπή. Έχω κουραστεί πραγματικά και αν μέχρι την Παρασκευή δεν έχει λήξει το θέμα θα κάνω καταγγελία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για περιοχή Αρτέμιδας (Λούτσα) έχει κανείς εμπειρία-γνώμη;

Γιατί ακούω ότι σε καποιες περιοχές κάποιοι πάροχοι έχουν προβλήματα.

Πάντως είναι δελεαστική η προσφορά στα 19.99Ε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για περιοχή Αρτέμιδας (Λούτσα) έχει κανείς εμπειρία-γνώμη;

Γιατί ακούω ότι σε καποιες περιοχές κάποιοι πάροχοι έχουν προβλήματα.

Πάντως είναι δελεαστική η προσφορά στα 19.99Ε.

Ευχαριστώ

το 19,90 είναι για on-line κανονικά είναι 38,50 .προσωπικά θεωρώ καλύτερη εταιρεία τη forthnet που έχεις απεριόριστα αστικά και κινητά ένω στη ενώ στη wind πρέπει να πληρώνεις έξτρα 4,5 ευρώ το μήνα για 45 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...