Jump to content

Μετατροπη .pdf σε Κειμενο Word. Πως ;


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με ενα παλιο PC στο οποιο δεν μπορω να κανω install το Acrobat Reader γιατι μου βγαζει ενα σφαλμα για καποια εκδοση και τετοια... (Συγκεκριμενα ειναι Pentium 2)

Εχω ομως ενα CD το οποιο περιεχει κειμενα σε μορφη .pdf και πρεπει να κανω κατι για να τα μεταφερω σε εκεινον τον υπολογιστη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ... :confused:

 

Μηπως γνωριζετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να τα μετατρεπει σε μορφη συμβατη με το Word; ή ακομα αν γνωριζετε καποια εκδοση του Acr.Reader που να ειναι συμβατη με παμπαλαιους υπολογιστες... :( :( :( Please Help !

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας εδώ: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2_allversions.html και να κατεβάσεις μια έκδοση του Acrobat reader που να υποστηρίζεται από το λειτουργικό σου, η 4 και η 5 ήταν καλές εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι αυτό που προτείνει ο pythagoras, από τη σελίδα αυτή θα βρεις acrobat reader που θα δουλεύει στο λειτουργικό σου και λογικά θα δεις το pdf. Αν τελικά δεν τα καταφέρεις ούτε με αυτό τον τρόπο, δοκίμασε ένα πρόγραμμα όπως το Abbyy PDF Transformer για να μετατρέψεις το pdf σε αρχείο word.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους ειλικρινα :) :) :)

 

Το Pc που λεω ειναι της εργασιας μου και δυστυχως δεν ειμαι εκει για να κανω Copy - Paste το σφαλμα που μου βγαζει...

Ελπιζω αυριο, που θα παω στη δουλεια, να δουλεψουν τα παλιοτερα Acr.Reader που μου δωσατε και να οχι θα δοκιμασω και τον "μετατροπεα"...

Ελπιζω για το καλυτερο ;)

Link to comment
Share on other sites

Chrisimopoiise ton foxit pou den theli egatastasi kai ine kai elafris

http://www.foxitsoftware.com/pdf/pdfrd.zip

Οδηγίες για τη «Νόσο των πτηνών»

 

http://img101.imageshack.us/img101/6465/g7su.th.png

Link to comment
Share on other sites

Chrisimopoiise ton foxit pou den theli egatastasi kai ine kai elafris

http://www.foxitsoftware.com/pdf/pdfrd.zip

 

 

Σε ευχαριστω πολυ miranda :)

 

Ακομα δεν τα δοκιμασα τα προγραμματα ! Σημερα που ηθελα να παω δουλεια για να κανω δοκιμες, εχω ρεπο !!! :p :p :cool:

 

Αυριο θα εχετε σιγουρα απαντηση και θα σας πω τα αποτελεσματα...

 

Thanks σε ολους :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αυτό το foxit έβαλα, σαν reader υπάρχει άλλος καλύτερος;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Tin doulia sou den tin kanis ?Acrobat reader alla eki pame pano apo 100mb egatastasi giati na fortonis parapano to pc ean ise kalimenos

Οδηγίες για τη «Νόσο των πτηνών»

 

http://img101.imageshack.us/img101/6465/g7su.th.png

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν θέματα λειτουργίας με το acrobat reader..

κυρίως με τον εκτυπωτή..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ο Adobe Reader δεν σώζει σε doc. Για μετατροπή χρειάζεσαι τον Adobe Acrobat Pro.
Link to comment
Share on other sites

To Αcrobat δεν μετατρέπει pdf σε doc. Αυτό που κάνει είναι να μετατρέπει οποιοδήποτε έγγραφο σε pdf (μέσω του εκτυπωτή που εγκαθίσταται). Για να μετατρέψεις ένα pdf σε doc, υπάρχουν διάφορες λύσεις όπως το Abbyy PDF Transformer το οποίο αναφέρω μερικά posts πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

απλά έναν reader ψάχνω, ο mod κλείδωσε το θέμα και με έστειλε εδώ.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το κλείδωσα γιατί εδώ υπάρχουν τουλάχιστον δύο απαντήσεις σχετικές με το θέμα. Ο acrobat reader ή το foxit θα έπρεπε να σε καλύπτει. Δεν μας εξηγείς καλύτερα ποιό πρόβλημα έχεις με τον reader ή τι προσπαθείς να κάνεις και δεν μπορείς, μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε;
Link to comment
Share on other sites

To Αcrobat δεν μετατρέπει pdf σε doc. Αυτό που κάνει είναι να μετατρέπει οποιοδήποτε έγγραφο σε pdf (μέσω του εκτυπωτή που εγκαθίσταται). Για να μετατρέψεις ένα pdf σε doc, υπάρχουν διάφορες λύσεις όπως το Abbyy PDF Transformer το οποίο αναφέρω μερικά posts πιο πάνω.

O Αcrobat Pro 7 έχει επιλογή στο save as για word document. Μπροστά μου το έχω τώρα ανοιχτό. Το ίδιο ισχύει και για την 6 αν θυμάμαι καλά.

Ποιο παλιές εκδόσεις δεν έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το κλείδωσα γιατί εδώ υπάρχουν τουλάχιστον δύο απαντήσεις σχετικές με το θέμα. Ο acrobat reader ή το foxit θα έπρεπε να σε καλύπτει. Δεν μας εξηγείς καλύτερα ποιό πρόβλημα έχεις με τον reader ή τι προσπαθείς να κάνεις και δεν μπορείς, μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε;

 

πρόβλημα με τις εκτυπώσεις,

λύθηκε τελικά με αυτό: Free PDF Reader - Version 1.2.7 http://www.visagesoft.com/products/pdfreader/index.php όλα ΟΚ και πιο γρήγορο.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα παιδακια..

Απορια: Εχω ενα .pdf που θελω να το επεξεργαστω στο word, αλλα αφου κατεβασα 2-3 προγραμματα μετατροπης, μου τα βγαζει κινεζικα.. Κατι με encoding στα ελληνικα δεν παιζει;; Ξερει κανεις πως θα το μεταφερω στο word, αλλα να μου βγει στα ελληνικα;..

Ευχαριστω πολυ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδακια..

Απορια: Εχω ενα .pdf που θελω να το επεξεργαστω στο word, αλλα αφου κατεβασα 2-3 προγραμματα μετατροπης, μου τα βγαζει κινεζικα.. Κατι με encoding στα ελληνικα δεν παιζει;; Ξερει κανεις πως θα το μεταφερω στο word, αλλα να μου βγει στα ελληνικα;..

Ευχαριστω πολυ..

και μενα μου χει τύχει αυτό, και η μόνη λύση που βρήκα είναι τα "διαβάσω" με το ABBYY Finereader.

εναλλακτικά, δοκίμασε πρώτα ενώ έχεις στο word τα "κινέζικα" να τους αλλάξεις το font σε "times new roman greek"...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το εξαιρετικό Abbyy PDF transformer που αντιπροσωπεύουμε, είναι και το Nuance (ϊδιο πράγμα). Μια πιο ενδιαφέρουσα εναλλακτική είναι το Word Perfect Office της Corel το οποίο εκτός από φτηνό για Office κάνει και άνοιγμα/αποθήκευση αρχείων pdf και μάλιστα πολύ γρήγορα!

 

Μάλιστα η Home Edition, με λιγότερο από 90 ευρώ περιλαμβάνει και πλήρες πακέτο Norton Internet Security 2007, Pinnacle Studio και άλλα καλούδια!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα ειδα αυτα και ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα τα pdf εχουν κειμενα και εικονες. Μετατρεποντας το σε word το αναγνωριζει σαν εικονα. εγω θελω αν γινεται να επεξεργαζομαι κειμενο και εικονες(λεζαντες κλπ) πανω στο pdf.

γινεται αυτο?

αν ναι με ποιο προγραμμα?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου ότι το PDF είναι ένα είδος τελικού αρχείου. Δηλαδή δεν έιναι πάντα δυνατή η επεξεργασία του. Μερικές φορές μπορείς να πειράξεις το κείμενο και με το Acrobat Standard ή Professional (όχι το reader). Γι'αυτό είναι καλύτερα να προτιμήσεις μια λύση όπως το PDF Transformer.
Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου ότι το PDF είναι ένα είδος τελικού αρχείου. Δηλαδή δεν έιναι πάντα δυνατή η επεξεργασία του. Μερικές φορές μπορείς να πειράξεις το κείμενο και με το Acrobat Standard ή Professional (όχι το reader). Γι'αυτό είναι καλύτερα να προτιμήσεις μια λύση όπως το PDF Transformer.

αν το κείμενο έχει προστασία (δλδ δεν μπορείς να αντιγράψεις από αυτό κλπ κλπ) δουλεύει ο PDF Transformer?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...