Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πωσ σασ φενεται αυτο το τηλ.http://www.alibaba.com/product-gs/298295574/Free_Shipping_HTC_Touch_Diamond2_T5388.html

 

Προσεχε πολυ για το συγκεκριμενο μαγαζι στο alibaba..απλα πληροφοριακα το λεω...

 

Κατι που ξεχασα: http://mobile0755.com/Index.asp

Exουμε παραλαβει με την παρεα μου 10 κινητα απο το παραπανω μαγαζι ,πληρωμη με paypal και ολα ηρθαν αψογα !!! Ενα Μ002 που δεν το ειχε στο site, επικοινωνησαμε με email και μας το εστειλε κανονικοτατα.

Edited by bill21
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έχω ένα κινεζικό κινητό KISEN N900 (καλό μέχρι στιγμής) αλλά πως μπορώ να δω video από you tube η να μπω στην yahoo να βλέπω τα email????????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έχω ένα κινεζικό κινητό KISEN N900 (καλό μέχρι στιγμής) αλλά πως μπορώ να δω video από you tube η να μπω στην yahoo να βλέπω τα email????????

ουτε με την εφαρμογη bolt δεν μπορεις να :blink: ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι κωδικοι αυτοι μου ειναι σχεδον αχρηστοι δεν κανουν αυτο που θελω και το *#3646633# για το κρυφο μενου δεν πιανει σε 6235 αρα ουτε στο δικο μου.

Αν και ειχα βρει καπου πριν καιρο κωδικο για να μπαινω στο κρυφο μενου δεν ειχε καποια επιλογη για hard format

Μηπως τον θυμάσε; Γιατί το *#3646633# δεν κάνει ούτε στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως να κάνω hardware reset στο κινητό (V30J Dream), με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού, δεν επανέρχονται τα πάντα στην εργοστασιακή κατάσταση.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

εχω νεα απο το μετωπο,την αλλη εβδομαδα βγαινει κινητο με αναλογικη και ψηφιακη τηλεοραση mpeg-2 ομως, ασυρματο δικτυο διπλη σιμ(τουλαχιστον δεν θα χασουμε κανενα ματς μουντιαλ της ερτ:D)
Link to comment
Share on other sites

εχω νεα απο το μετωπο,την αλλη εβδομαδα βγαινει κινητο με αναλογικη και ψηφιακη τηλεοραση mpeg-2 ομως, ασυρματο δικτυο διπλη σιμ(τουλαχιστον δεν θα χασουμε κανενα ματς μουντιαλ της ερτ:D)

Άντε να βγει και κανένα με Mpeg-4 και το αγόρασα με την μία! Πάντως πολύ θετικό που βγαίνει και με αναλογική και με ψηφιακή μαζί...

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με κάποια κινητά που με ενδιαφέρουν. Βασικά ξεκίνησα την όλη αναζήτηση όταν είδα ένα Jaga κινητό σε κατάστημα της Wind. Ψάχνοντας έφτασα σε αυτό εδώ το αρκετά ενδιαφέρον θέμα.

 

1. Σχετικά με τον προμηθευτή έχω εντοπίσει το site http://www.e-mobilo.com . Έχετε προηγούμενη εμπειρία αγορών από το συγκεκριμένο site? (Παρατήρησα ότι όλα τα video είναι με ελληνικό μενού. Είναι Έλληνας ο συγκεκριμένος προμηθευτής?)

 

2. Στο συγκεκριμένο site έχω εντοπίσει 3 κινητα που με ενδιαφέρουν

 

http://www.e-mobilo.com/3gs_copy.html

http://www.e-mobilo.com/m002l.html

http://www.e-mobilo.com/f030.html

 

Ποια η γνώμη σας σχετικά με αυτά τα 3 κινητά? Έχει κανείς αγοράσει κάποιο από αυτά? Υπάρχει κάποια άλλο πιο καλό και αξιόπιστο σε iPhone στυλ? (και από αξιόπιστο προμηθευτή?)

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε σε οποιδήποτε κινεζικο τα γραφικα στο μενού και να διορθώσουμε το π το ελληνικο που και στα κεφαλαία ειναι πάλι μικρο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε σε οποιδήποτε κινεζικο τα γραφικα στο μενού και να διορθώσουμε το π το ελληνικο που και στα κεφαλαία ειναι πάλι μικρο

 

Δύσκολο. Σε αυτές τις (κινέζικες) συσκευές δεν μπορείς να παρέμβεις στη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα θα αγοραζα η το κ599 η αν ηθελα και gps το f030 . ελπιζω να σε καλυψα:)

 

Και γιατί να μην πάρει το m002l που είναι ίδιο με το k599 αλλά με μεγαλύτερη οθόνη και μικρότερο μέγεθος?! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάαααρα πολλές δοκιμές που είχα και με τα δύο το k599 είναι μάλλον πιο αξιόπιστο από το m002l.Το m002l είναι βέβαια πιο λεπτό και μπορείς να του βάλεις και θήκη σiλικόνης από iphone,στο μενού είναι ακριβώς τα ίδια

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πιθανως η ερωτηση μου δεν απευθυνεται 100% στο καταλληλο τοπικ αλλα διαβαζοντας μερικα απο αυτα θεωρησα οτι εδω εχω περισσοτερες πιθανοτητες για μια καλη απαντηση.

Λογω αναγκης πρεπει να παρω κινητο με δυο καρτες. Το θελω οπωσδηποτε 3g για βιντεοκληση για να βλεπω συνεχεια τα παιδια μου (χαζομπαμπας γαρ).

Μου χρειαζεται το GPS αν και ειχα παλαιοτερα το σαμσουνγκ ι560 και με παιδεψε κομματακι (μεχρι που μου το εκλεψαν και ησυχασα). Θα ηθελα να ειναι ευχρηστο χωρις μπλεξιματα με συνεχη κατεβασματα χαρτων απο ιντερνετ.

Θα ηθελα και wifi και καλουτσικη καμερα- βιντεο και οπωσδηποτε T9 σαν των nokia (του ερικσον ειναι αβολο για μενα).

Ψαχνοντας στα κινεζικα μοντελα ακουσα - διαβασα για υψηλους δεικτες ακτινοβολιας και συχνα προβληματα αξιοπιστιας. Θα προτιμουσα να το παρω απο Ελληνα αντιπροσωπο ωστε να ειμαι πιο ασφαλης σε θεματα εγγυησης.

Σημειωστε δε, οτι δεν ειμαι και γνωστης της τεχνολογιας οπως οι περισσοτεροι απο εσας και θα ηθελα ντε φακτο να ειναι ολα τα μενου στα ελληνικα και οσο πιο απλα χωρις να ψαχνω να μου βαζουν εφαρμογες.

Και εκτιμησα πολυ την υπαρξη τηλεοπτικου δεκτη με δυνατοτητα εγγραφης και ραδιο με εσωτερικη κεραια που εχουν τα κινεζικα.

Θα εκτιμουσα λοιπον να μου πει καποιος υπομονετικος γνωστης απο εσας καποιο μοντελο και καποιο ελληνικο σαιτ πωλησεων (ξερω μονο το wind.gr).

Το να γλυτωσω 10-20 ευρω δεν ειναι προτεραιοτητα μου, μια και ηδη διαπιστωσα οτι ειναι απειρως φθηνοτερα τα κινεζικα απο τα επωνυμα.

Σας ευχαριστω προκαταβολικα(μην ξεχασετε την απαντηση περι ακτινοβολιας).

Υ.Γ. καφε δεν θελω να φτιαχνει.

 

α ξεχασα θα προτιμουσα η οθονη να ειναι η νεου τυπου που δεν απαιτει γραφιδα αν και εφοσον ειναι αξιοπιστη και οχι της κυριακης χαρα και της δευτερας λυπη

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω σε μια απο τις ερωτησεις σου. κανενα κινεζικο δεν ειναι 3g, οποτε οι υπολοιπες ερωτησεις ας να μεινουν αναπαντητες
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει το blackberry 8900

πολυ καλο . μονο δεν γραφει ελληνικα το πληκτρολογιο.

Σκευτομαι και εγώ να πάρω μια replica 8900 μονο που αυτή ισχυρίζεται ότι εχει Ελληνική γώσσα.. (υποθέτω μενού και πληκτρολογιση στα ελληνικά_

 

Εσύ τετοιο εχεις; ή ενα αλλο παρόμοιο που βλέπω που δεν εχει ελληνικά ουτε wifi (και άλλο ενα με wifi αλλά χωρίς ελληνικά).

Τελος πάντων διαφώτισε μας αν

α) εχεις ελληνικό μενου ή δεν εχεις

β) αν εχεις Ελληνικό μενού αν μπορείς ή όχι να γράψεις Ελληνικά

 

Φοβάμαι ότι έχουν ελληνικό μενού αλλά δεν γράφουν ελληνιkα (πχ στο sms, ή στο Internet)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, όλα αυτά τα κινέζικα έχουν πρόβλημα στα ελληνικά? Εκτός δηλ. του μενού, που στα βίντεο φαίνεται ξεκάθαρα ότι υπάρχει πλήρης υποστήριξη, υπάρχει πρόβλημα στην εγγραφή sms (όριο λέξεων, ελληνικοί χαρακτήρες κτλ.) και στην πλοήγηση στο internet? επίσης (δυστυχώς δεν είμαι και πολύ γνώστης του θέματος για να ξέρω τι κάνουν άλλα κινητά) υπάρχει πρόβλημα με την φόρτωση σελίδων που περιέχουν flash κτλ.???
Link to comment
Share on other sites

Σελίδες με flash όπως youtube παίζουν???

youtube με την εφαρμογη bolt μπορεις να δεις μια χαρα.εγω με το Κ599 εβλεπα,αλλα η αναλυση δεν ηταν οτι και το καλυτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω σε μια απο τις ερωτησεις σου. κανενα κινεζικο δεν ειναι 3g, οποτε οι υπολοιπες ερωτησεις ας να μεινουν αναπαντητες

 

Αυτα που λενε οτι εχουν 2 καμερες

http://www.plus3.gr/product_info.php?products_id=137

δεν ειναι για βιντεοκληση η δευτερη καμερα;

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ειναι για βιντεοκλιση. Η δευτερη καμερα ειναι εφε. Πολλές φορές δεν δουλευει κιολας. Τις περισσότερες δουλευει και το μονο που κανει έιναι για αυτοφωτογράφιση.

 

Υπάρχει ώστε ο κλώνος, να δείχνει πιο ρεαλιστικός. ΟΛΑ τα 2 sim κινέζικα κινητά είναι 2G και επίσεις δεν δέχονται 3G sim καρτες (δεν ήξερα ότι υπήρχαν τετοιες αλλά έτσι λενε).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...