Jump to content

Ναργιλές (Τα πάντα σχετικά μ' αυτόν)


BET_ON_ME
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα !!

bigot το Medlook μαλλον λεει μλκς αν διαβασεις και τα υπολλοιπα αρθρα θα καταλαβεις :)

 

Εγω καπνιζω ναργιλε καθε μερα σχεδον..εκοψα το καπνισμα και τωρα μονο λουλαδες αναβω.

Ο ναργιλες ειναι για να το γλεντας με παρεουλα ή και μονος οταν χαλαρωνεις.

 

Υπαρχουν πολλοι καπνοι και διαφορες μαρκες...δε διαβασα ολες τις απαντησεις αλλα οσες ειδα κανεις δεν ανεφερε τη γλυκοριζα..ειναι πολυ ωραια γευση δοκοιμαστε!

Επισης και οι συνδιασμοι καπνων ειναι ωραιοι!

 

Αν καποιος θελει να αγορασει προτοινω απο 21 ιντσες και πανω (55 εκ. νομιζω).Ενα site καλο ειναι το http://www.smoking-hookah.com εγω ψωνιζω απο εκει (μενω αγγλια αλλα προσφατα αγορασα κατι και μου το εστειλαν με 14$ εξοδα στην ελλαδα).Στο Μοναστηρακι απ οτι ειδα οι τιμες δεν ειναι και οι καλυτερες..μονο για καπνους εκει.

 

Υπαρχουν και θεματακια οπως διπλοι λουλαδες ή λουλαδες που παγωνουν τον καπνο.Οπως επισης και ναργιλεδες με 2,3 hoses ακομα και περιστρεφομενοι.

 

Γενικα δε σε ζαλιζει ή οτιδιποτε παραξενο (αν δεν εχεις μπερδεψει τους καπνους με τιποτα 'πευκοβελονες') αν και αμα πιεις 3 καρβουνα θα σε παρουν λιγακι τα ντουμανια και ξερενετε ο λαιμος :)

 

Το καλυτερο καρβουνο ειναι απο θρακα αλλα στην τελικη καρβουνακι για λιβανισμα δεν ειναι κακο αν δεν εχουμε φωτια..

 

Ενα καλο μαγαζακι ειναι το αιγυπτιακο καφενειο 'Πυραμιδες' στο οποιο εχει σχεδον μονο αιγυπτιους πελατες αλλα ειναι ομορφα και με 3 ευρω κανεις οσο θες με καρβουνο θρακας (οχι οπως κατι taj mahal που δεν τους καθαριζουν και σε πιανει βηχας και 10 ευρω το καρβουνακι εκκλησιας..).Επισης πουλαει ναργηλεδες απο 35 ευρω οι μεγαλοι.Το μαγαζι βρισκετε στην καλληθεα.δε θυμαμαι διευθυνση αλλα οποιος θελει ας μου πει να ψαξω.

 

Μερικα tips για το ναργιλε ειναι κρυο νερο με παγακια,φετες λεμονι,ουζακι,συνδιασμος καπνων,'πευκοβελονες' για τους ρεμπετες και καλη παρεα :)

 

Αν θελει καποιος κατι ας ρωτησει αν μπορω να βοηθησω :cool:

 

Α libido δεν εχει διαφορα το πως στον φερνουν σε μαγαζι ή στο σπιτι σου μονος σου!

 

Εγω ψηφιζω στο σπιτι γιατι μπορεις να βαζεις ο,τι και οπως θες και φυσικα να τον καθαριζεις σωστα !!

 

Πρεπει να βρεις τα κουμπια του δικου σου για να δουλευει σωστα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν λες ο,τι θες εννοεις οτι σπιτι εχεις περισσοτερες γευσεις;:p
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Απ'τις αγαπημένες μου γεύσεις είναι το μάνγκο!:pΚαι στο σπίτι μου έχει μέινει μόνο μάνγκο και βανίλια(η βανίλια δεν μου άρεσε και τόσο..).

Τελευταία δοκίμασα σ'ενα μαγαζί Guava,και μου άρεσε πολύ μπορώ να πω..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ναργιλέ για 2-3 χρόνια 2 φορές τη βδομάδα περίπου, ώσπου τον έκοψα γιατί βαριόμουν την διαδικασία του στησίματος του, και τον σιχαίνομαι όταν λερώνεται. Και ακριβώς πάνω σ' αυτό έχω να κάνω την ερώτησή μου. Όλοι εσείς που λέτε ότι τον καθαρίζετε, πώς ακριβώς το κάνετε; Πώς καθαρίζετε την γυάλα εσωτερικά; Τα χάλκινα μέρη που μαυρίζουν και είναι επικίνδυνα πως τα καθαρίζετε (με μπράσο; ). Και το κυριότερο: Τον λουλά που γίνεται κ@λoς απ' τη μαυρίλα και από τα καμένα φυλαράκια εσωτερικά είναι δυνατόν να έχετε βρει τρόπο καθαρισμού;;

Αυτά. Άλλος λόγος που τον βαρέθηκα είναι γιατί δεν ανάβω συχνά το τζάκι για να έχω κάρβουνα και εδώ που τα λέμε με το καρβουνάκι του λιβανιού είναι χάλια η γεύση.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

bigot το Medlook μαλλον λεει μλκς αν διαβασεις και τα υπολλοιπα αρθρα θα καταλαβεις :)

 

Εγω καπνιζω ναργιλε καθε μερα σχεδον..εκοψα το καπνισμα και τωρα μονο λουλαδες αναβω.

Ο ναργιλες ειναι για να το γλεντας με παρεουλα ή και μονος οταν χαλαρωνεις.

 

Υπαρχουν πολλοι καπνοι και διαφορες μαρκες...δε διαβασα ολες τις απαντησεις αλλα οσες ειδα κανεις δεν ανεφερε τη γλυκοριζα..ειναι πολυ ωραια γευση δοκοιμαστε!

Επισης και οι συνδιασμοι καπνων ειναι ωραιοι!

 

Αν καποιος θελει να αγορασει προτοινω απο 21 ιντσες και πανω (55 εκ. νομιζω).Ενα site καλο ειναι το http://www.smoking-hookah.com εγω ψωνιζω απο εκει (μενω αγγλια αλλα προσφατα αγορασα κατι και μου το εστειλαν με 14$ εξοδα στην ελλαδα).Στο Μοναστηρακι απ οτι ειδα οι τιμες δεν ειναι και οι καλυτερες..μονο για καπνους εκει.

 

Υπαρχουν και θεματακια οπως διπλοι λουλαδες ή λουλαδες που παγωνουν τον καπνο.Οπως επισης και ναργιλεδες με 2,3 hoses ακομα και περιστρεφομενοι.

 

Γενικα δε σε ζαλιζει ή οτιδιποτε παραξενο (αν δεν εχεις μπερδεψει τους καπνους με τιποτα 'πευκοβελονες') αν και αμα πιεις 3 καρβουνα θα σε παρουν λιγακι τα ντουμανια και ξερενετε ο λαιμος :)

 

Το καλυτερο καρβουνο ειναι απο θρακα αλλα στην τελικη καρβουνακι για λιβανισμα δεν ειναι κακο αν δεν εχουμε φωτια..

 

Ενα καλο μαγαζακι ειναι το αιγυπτιακο καφενειο 'Πυραμιδες' στο οποιο εχει σχεδον μονο αιγυπτιους πελατες αλλα ειναι ομορφα και με 3 ευρω κανεις οσο θες με καρβουνο θρακας (οχι οπως κατι taj mahal που δεν τους καθαριζουν και σε πιανει βηχας και 10 ευρω το καρβουνακι εκκλησιας..).Επισης πουλαει ναργηλεδες απο 35 ευρω οι μεγαλοι.Το μαγαζι βρισκετε στην καλληθεα.δε θυμαμαι διευθυνση αλλα οποιος θελει ας μου πει να ψαξω.

 

Μερικα tips για το ναργιλε ειναι κρυο νερο με παγακια,φετες λεμονι,ουζακι,συνδιασμος καπνων,'πευκοβελονες' για τους ρεμπετες και καλη παρεα :)

 

Αν θελει καποιος κατι ας ρωτησει αν μπορω να βοηθησω :cool:

 

Α libido δεν εχει διαφορα το πως στον φερνουν σε μαγαζι ή στο σπιτι σου μονος σου!

 

Εγω ψηφιζω στο σπιτι γιατι μπορεις να βαζεις ο,τι και οπως θες και φυσικα να τον καθαριζεις σωστα !!

 

Πρεπει να βρεις τα κουμπια του δικου σου για να δουλευει σωστα!!

 

 

Α ρε τσάκαλε, με νιώθεις ;););););)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
κανενα μαγαζι για ειδη ναργιλε καπνους καρβουνακια και τετοια στην Θεσσαλονικη ξερουμε? ηξερα ενα κοντα στην ερμου αλλα εκλεισε....
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ναργιλέ για 2-3 χρόνια 2 φορές τη βδομάδα περίπου, ώσπου τον έκοψα γιατί βαριόμουν την διαδικασία του στησίματος του, και τον σιχαίνομαι όταν λερώνεται. Και ακριβώς πάνω σ' αυτό έχω να κάνω την ερώτησή μου. Όλοι εσείς που λέτε ότι τον καθαρίζετε, πώς ακριβώς το κάνετε; Πώς καθαρίζετε την γυάλα εσωτερικά; Τα χάλκινα μέρη που μαυρίζουν και είναι επικίνδυνα πως τα καθαρίζετε (με μπράσο; ). Και το κυριότερο: Τον λουλά που γίνεται κ@λoς απ' τη μαυρίλα και από τα καμένα φυλαράκια εσωτερικά είναι δυνατόν να έχετε βρει τρόπο καθαρισμού;;

Αυτά. Άλλος λόγος που τον βαρέθηκα είναι γιατί δεν ανάβω συχνά το τζάκι για να έχω κάρβουνα και εδώ που τα λέμε με το καρβουνάκι του λιβανιού είναι χάλια η γεύση.

 

Καλησπερα φιλε μου,

 

Τη γυαλα την πλενεις με σαπουνι και νερο,τα χαλκινα μερη με βουρτσακι και τον λουλα αν τον πλενεις μετα απο καθε χρηση ειναι σαν καινουριος.

Καρβουνακια μπορεις να βρεις ειδικα για ναργυλε αν ψαξεις !

Link to comment
Share on other sites

razor Ξερεις κανενα μαγαζι σε θεσσαλονικη για ειδη ναργιλε?

 

 

  • Υπάρχει ένα μέσα στην Άθωνος, είναι ένα καπνοπωλείο κι έχει ταμπελίτσα Camel.
  • Είναι ένα δίπλα ακριβώς στην πίσω πόρτα των Goody's της παραλίας(Λ.Πύργο)
  • Ένα στην Ναυαρίνου χαμηλά ακριβώς πάνω από την Τσιμισκή.
  • Κι ένα απ'την πίσω πάνω πλευρά της Αγ. Σοφίας σε ένα διαγωνιο δρόμο,δεν ξέρω οδό!:p

Αυτά ξερω!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

razor Ξερεις κανενα μαγαζι σε θεσσαλονικη για ειδη ναργιλε?

 

Τελευταια φορα που πηγα ημουν 8 χρονων :lol: δυστυχως δεν ξερω να σου πω.Αν μαθω τπτ θα το γραψω.Παντως μπορεις κι απ το ιντερνετ να αγορασεις οτι θες ;)

Link to comment
Share on other sites

eyxaristw annie_! ψαχνω για natural καρβουνακια χωρις χημικα και μη τοξικα και δεν ξερω που να παω ον λαιν δεν μπορω να αγορασω για διαφορους λογους πλιζ ντοντ ασκ!
Link to comment
Share on other sites

  • Υπάρχει ένα μέσα στην Άθωνος, είναι ένα καπνοπωλείο κι έχει ταμπελίτσα Camel.
  • Είναι ένα δίπλα ακριβώς στην πίσω πόρτα των Goody's της παραλίας(Λ.Πύργο)
  • Ένα στην Ναυαρίνου χαμηλά ακριβώς πάνω από την Τσιμισκή.
  • Κι ένα απ'την πίσω πάνω πλευρά της Αγ. Σοφίας σε ένα διαγωνιο δρόμο,δεν ξέρω οδό!:p

Αυτά ξερω!:rolleyes:

 

αυτό την προηγούμενη βδομάδα που πέρασα απο κει ήταν κλειστό. δεν ξέρω αν έκαναν ανακαίνηση ή το έκλεισαν, δεν έγραφε και τπτ απ έξω..

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

ανακαίνιση έλεγε χθες...

 

 

επίσης, είχα βρει παλιότερα καπνό ΠΡΑΣΙΝΟ μηλο. ΣΚΕΤΟ. Όχι πράσινο και κόκκινο μαζί. Ηταν Θεϊκός.. Από τοτε δεν έχω ξαναβρει. Ξέρει κανένας τπτ??

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Βρίκα το μόνο μαγαζι που πουλάει Al-Waha και καρβουνάκια σε συσκευασία 1κιλο, ξυλοκάρβουνα (για ναργιλέ) στην Θεσσαλονίκη, βρίσκεται απέναντι απ'το Προξενίο της Τούρκιας, στην Αγ. Δημητρίου. (έχει δύο μαγαζιά εκεί με ναργιλέ, τα παραπάνω είναι στο μεγάλο, που βρίσκεται πιο κοντά στα Champion).
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος ειδικός τρόπος καθαρισμού του σωλινα (που ρουφάμε) ? με νερό που καθάριζα τους πρώτους δύο που είχα σκουριάσαν εσωτερικα και έβγαζαν σκουριά σε κάθε ρουφιξια. μετά για κανένα χρόνο χρησιμοπούσα διάφανο λάστιχο (απο αυτα που είναι για πότισμα) αλλά δεν είχε την ίδια γεύση με τον αυθεντικό σωλήνα, και τώρα το ξαναγύρισα σε κανονικό, με ξύλινι επένδυση κτλ, αλλά φοβάμε μήν ξανασκουριάσει. καμιά ιδέα?

 

επίσης ένα καλό tip για καθαρισμό είναι να χρησιμοποιείτε και ξύδι, εξαλείφει τις μυρωδιές απο προηγούμενες χρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μάλλον πήρες μούφα ναργιλέ από το ανατολίτικο περίπτερο της ΔΕΘ και ήταν της πλάκας το λάστιχο. Το ελλατήριο που έχει μέσα είναι ακάλυπτο και οξειδόνεται και δεν υπάρχει σωτηρία. Βασικά αυτά τα λάστιχα είναι για διακοσμιτικούς ναργιλέδες και δεν υπάρχει κάποιο στάνταρ. Πέταξα τρία τέτοια και στο τέλος αγανάκτησα και πήγα πήρα άλλο λάστιχο. Είναι και ο υπόλοιπος ναργιλές μου της πλάκας όμως. Το δοχείο είναι στραβοχυμένο και δε πατάει καλά κάτω και τουμπάρει ο ναργιλές με το παραμικρό τράβηγμα! Έτσι μου έπεσε σήμερα ενώ κάπνιζα και έσπασε ο λουλάς... Την ψώνισα άσχημα και θα πάω αύριο να τα σκάσω να πάρω κανένα καλό.

 

Εκεί που διαφωνώ με όλους είναι η ποιότητα του Al Waha! Δεν έχω κάνει χειρότερο καπνό... Για μένα είναι απλά απαράδεκτος. Εάν είσαι τυχερός δε μυρίζει. Διαφορετικά μυρίζει απαίσια! Έχω πετάξει δύο μεγάλα πακέτα...

 

Πέρσι τον Οκτώβρη είχα πάρει έναν five stars και έναν μέλι και είχα ανοίξει τον five stars. Ο μέλι ήταν σφραγισμένος. Τον five stars τον είχα σε αεροστεγές γυάλινο βάζο στο ψυγείο (το χειμόνα δε κάπνιζα για κανένα 2μηνο) και μετά είχε γίνει ένα χάλι μαύρο. Τον πέταξα. Πριν 2 βδομάδες άνοιξα τον μέλι. Τον κάπνισα την πρώτη φορά, μου έκανε κακή εντύπωση. Τον κάπνισα δεύτερη και μου έκανε ακόμη χειρότερη. Τον πέταξα. Εκεί όμως. Κόλλημα με τους Al Waha. Όλοι μου έλεγαν ότι ήταν οι καλύτεροι. Πήγα αγόρασα έναν "fruit mix" κι έναν "cappuccino". Τον fruit mix τον άνοιξα με το που τον πήρα και είναι το ίδιο χάλι με τους άλλους δύο που πέταξα. Μάλλον θα τον πετάξω κι αυτόν. Η μπορεί να τον κρατήσω για κανένα ανεπιθύμητο. Ο cappuccino μάλλον θα μείνει κλειστός όπως τον πήρα.

 

Αρχισα να την ψάχνω λίγο και βρήκα δύο άλλους καπνους με τους οποίους έχω πάθει πλάκα!

 

Κατ αρχάς ο AFZAL. Είναι ινδικός καπνός. Πήρα ένα διπλό μήλο από το Cosmos, από τη μικρή ταμπακερί δίπλα από τα public. Χάρτινο κουτάκι λουξ με ολόγραμα της SoeX επάνω για διασφάλιση γνησιότητας. Ποσότητα 50gr με 10 κάρβουνα SoeΧ στα 3 ευρώ. Τα κάρβουνα SoeX, αν και αυταναφλεγόμενα είναι ότι καλύτερο έχω βρει. Δε βρωμάνε χημικά μόλις τα ανάψεις σαν τα άλλα που βάζουν στα καντίλια. Για να επανέλθω, ο καπνός έχει τόσο γ@ματο άρωμα που την πρώτη φορά που τον δοκίμασα χάζεψα. Πρώτη φορά κάπνιζα επι ένα 2ωρο τον ίδιο λουλά (4 καρβουνάκια είχα βάλει) και δεν είχα βαρεθεί. Μέχρι που τον παράτησα είχε σχεδόν το ίδιο μεθυστικό άρωμα. Και ένα ντουμάνι απερίγραπτο. Δυστυχώς στο Cosmos έχει μόνο τα μικρά των 50 γραμμαρίων. Μεγάλους δε μπόρεσα να βρω πουθενά στην Θεσσαλονίκη.

 

Έπειτα ο Prince. Είναι αιγυπτιακός. Πήρα δύο μικρά για να δοκιμάσω, επίσης των 50 γραμμαρίων. Γεύσεις μήλο και σοκολάτα. Επίσης στα 3 ευρώ το πακετάκι. Το μεγάλο των 250 γραμμαρίων το έχουν 8. Τους πουλάνε σε εκείνο το μαγαζί πίσω από την Αγία Σοφία που αναφέρθηκε και παραπάνω (παρεπιπτώντος έχει ανοίξει και λειτουργεί κανονικά). Και αυτοί οι καπνοί είναι άπαιχτοι. Ειδικά τη σοκολάτα τη λάτρεψα. Το μήλο τους δε φτάνει το άρωμα του AFZAL αλλά είναι αρκετά καλό. Δίνουν μαζί κάτι κάρβουνα ελληνικής παραγωγής, κάτι απαράδεκτα, εκείνα που ντουμανιάζει ο τόπος με ένα δηλητήριο όταν τα ανάβεις και δε μπορείς ούτε να σταθείς εκεί κοντά, και μετά μυρίζει και το ίδιο το κάρβουνο άθλια. Αλλά εντάξει, κάρβουνα βρίσκεις κι αλλού.

 

Μετά από αυτούς τους καπνούς που δοκίμασα θεωρώ ότι δε μπορώ με τίποτα να ρίξω τα στάνταρ μου και να ξανακαπνίσω Al Waha. Προτείνω σε όλους τους καπνιστές ναργιλέ να τους δοκιμάσετε. Ίσως πολλοί από εσάς να μην έχετε καπνίσει τίποτα άλλο εκτός από Al Waha και Nakhla όπως και γω στην αρχή γι αυτό και σας τους συστήνω.

Link to comment
Share on other sites

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο λινκ με στέλνει σε SoeX καπνό ο οποίος είναι ο φυτικός, για μη καπνιστές, καπνός της SoeX και είναι πανάκριβος. Δεν πήρα αυτόν αλλά τον Afzal που είναι ο απλός καπνός της SoeX και έχει είναι φτιαγμένος από καπνά όπως όλοι οι καπνοί και έχει νικοτίνη. Το δεύτερο λινκ για το http://www.tobaccostore.gr με πετάει απευθείας στην αρχική τους σελίδα. Βλέπω ότι εκεί τους έχουν τους Afzal στα 3.5 ευρώ αλλά δεν έχουν το μήλο που κάπνισα εγώ. Για να δείς εικόνα, εγώ πήρα αυτόν:

 

http://www.discoverhookah.com/store/catalog/Afzal-Double-Apple-Shisha-p-16419.html

Link to comment
Share on other sites

BabylonX κι εγώ τελευταία δοκίμασα τον Afzal.Τους βρήκε μια φίλη μου σ'ένα μαγαζί στην Ναυαρίνου και είπαμε να τους δοκιμασουμε. Πήραμε φράουλα η οποία είναι τέλεια,όπως λες το άρωμα κρατάει πάρα πολύ.Πήραμε τσιχλόφουσκα (απ'την αρχη δεν μ'ενθουσίαζε η ιδέα),και δεν ξετραλάθηκα και κόκκινο μήλο, που ούτε και αυτό μ'αρεσε τόσο, μου φάνηκε πάρα πολύ γλυκό..Κόκκινο-πράσινο μήλο φαντάζομαι είναι καλύτερο. Από τους Nakhla βανίλια μην πάρετε με τιποτα, είναι κυριολεκτικά άθλια χωρίς καθόλου γεύση και άρωμα. Αυτός όμως που μ'άρεσε πιο πολύ απ'όλους είναι ο Nakhla με γεύση μάνγκο και αυτός με τα διάφορα φρούτα.Είναι απλά τέλεια!Δεν έχω δοκιμάσει καλύτερα!

Εμένα πάντως μου φάνηκε οτι οι καπνοί Afzal έχουν πολύ περισσότερο σιρόπι με γεύση απ'ότι οι υπόλοιποι, και αυτό φαίνεται από τη στιγμή που ανοίγεις την συσκευασία και από τη γεύση και το άρωμα που δίνουν.. Α και τα καρβουνάκια που δίνουν μαζί με τους Afzal ανάβουν πολύ δύσκολα, αλλά έχουν μεγάλη διάρκεια..Αυτά...:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω αντιμετωπιζω προβλημα γιατι παντα οταν αναβω τον ναργιλε μου μενει η γευση απο το καρβουνακι η πικρα ρε παιδι μ ακομα και αν αναψει γαματα μεσα στην γευση του καπνου αφηνει και λιγο καρβουνο.Τι καρβουνα βαζετε;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ετοιμάζεις σωστά το λουλά. Για να μην έχεις τη γεύση από το καρβουνάκι, πρέπει να είναι σχετικά τεντωμένο το αλουμινόχαρτο, δηλαδή να μη βαθουλώνει μέσα στον καπνό. Αυτό προϋποθέτει να γεμίσεις το λουλά με γερή ποσότητα καπνού, ως το χείλος του. Αλλά το σημαντικότερο είναι να κάνεις πολλές και μικρές τρυπούλες στο αλουμινόχαρτο παρά λίγες και μεγάλες. Χρησιμοποίησε καρφίτσα και όχι οδοντογλυφίδα. Παλιότερα έκανα κι εγώ 7 μεγάλες τρύπες με οδοντογλυφίδα και είχα το ίδιο πρόβλημα.

 

Δες και ένα βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=rV2OfitcsHs

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
μηπως μπορει να μου πει κανεις μαγαζια οπου μπορω να παω για ναργιλε στη θεσσαλονικη?

 

Εγω ξερω 2 πανω απο το αγαλμα του βενιζελου οπως ανεβαινεις προς την αρχαια αγορα στον παραλληλο δρομο ...Προσ πιτ παζαρ δηλαδη ...Αν ξερεις..Ενα ειναι το ραχατι και λιγο πιο κατω ακομα ενα παλι με ναργιλε αλλα το λες και φοιτητικο αναλογα με τον κοσμο που εχει...

 

Στο ραχατι για να βρεις να κατσεις αστα...

 

Στο αλλο ειναι γεματο αλλα παντα θα βρεθει κατι !!και εμεις εκει παμε πολυ!

 

(εγω ειμαι 18 και γενικοτερα εχει ατομα της ηλικιας στο ραχατι θα πετυχεις και μεγαλυτερους εως πολυ μεγαλυτερους..)ειναι καθαρα τι αρεσει στον καθενα εμενα μου αρεσουνε και τα 2 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα είπε ο φίλος. Τώρα αν θες για βράδυ, στο Al Arabia στην Πανεπιστημίου στα λαδάδικα. Αυτό παίζει αράβικα οριεντάλ και έχει και χανούμια που χορεύουν. Όμως δεν μαζεύει γενικά νεολαία. Πάνε πιο μεγάλες ηλικίες αν και εγώ που είμαι στα 23 με την κοπέλα μου ή και με παρέα, πάμε 1-2 φορές το χρόνο.

 

Τώρα αν θες για να αγοράσεις ναργιλέ και ότι άλλο τον αφορά επίσης υπάρχουν πλέον αρκετές επιλογές. Το μεγαλύτερο που ξέρω είναι ένα γωνιακό εκεί που τελειώνει η Σβόλου, πίσω από το ιερό του ναού της Αγίας Σοφίας. Είναι μεγάλη ταμπακερί και έχει ακριβό πράμα. Αν θες για καλό ναργιλέ θα πας εκεί. Ένα άλλο μαγαζί είναι στην Ιασωνίδου τέρμα πάνω, στα φανάρια με την Αγίου Δημητρίου, 2 μαγαζιά πιο κάτω από το γωνιακό μαγαζί με τα παπούτσια. Τέλος ένα τρίτο που ξέρω είναι στην Αγίου Δημητρίου στην επάνω πλευρά του δρόμου, ανάμεσα στην Αγίας Σοφίας και στο ναό του Αγίου Δημητρίου, κοντά στην Αγροτική τράπεζα. Επίσης κάποιους συμπαθητικούς ναργιλέδες αλλά και μια περίεργη μάρκα καπνού που δε τη βρίσκεις αλλού (afzal λέγεται) έχει και το μαγαζάκι με τα είδη καπνιστών που είναι στο Cosmos στο ισόγειο κοντά στο Public.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...