Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρακαλω λυστε μου μια απορια.

με 10€ καρτα τον μηνα (ανανεωση βολευει paypal) παιρνω.1gb και 1000' + 500mb kαι με τα υπολοιπα αγοραζω 3 πακετα για ολους στα 240' .

Ολα αυτα τα κερδιζω με ανανεωση payal?

μεχρι τον Νοεμβρη ποια δωρα πηραν παραταση?

εχει καποιο τελος ενεργοποιησης για μεταφορα αριθμου σε Q?

ευχαριστω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιο τελος ενεργοποιησης για μεταφορα αριθμου σε Q?

ευχαριστω.

χθες ρωτησα σε καταστημα wind για μεταφορα απο Βοντα σε Q

 

μου ειπαν οτι ειναι δωρεαν :)

 

πριν μια εβδομαδα που ρωτησα στα Public μου ζητησαν 5€...

Link to comment
Share on other sites

χθες ρωτησα σε καταστημα wind για μεταφορα απο Βοντα σε Q

 

μου ειπαν οτι ειναι δωρεαν :)

 

πριν μια εβδομαδα που ρωτησα στα Public μου ζητησαν 5€...

 

Αν δεις εδω http://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/ λεει αριστερα καρτα των 10€ και δεξια 15€. περιεργο.

Επισης τα πακετα ενεργοποιουνται αυτοματα μολις τελειωσει ο χρονος και εχεις λεφτα στο λογαριασμο? η κανεις ενεργοποιηση με μυνημα??

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις εδω http://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/ λεει αριστερα καρτα των 10€ και δεξια 15€. περιεργο.

Επισης τα πακετα ενεργοποιουνται αυτοματα μολις τελειωσει ο χρονος και εχεις λεφτα στο λογαριασμο? η κανεις ενεργοποιηση με μυνημα??

κι εγω αυτο ειχα στο μυαλο μου και ξαναρωτησα, αλλα μου ειπαν παλι "0 €".

 

Χωρις ομως χρονο ομιλιας, βαζεις καρτα απο την αρχη.

 

ενα πακετο που αγορασα πριν κανα διμηνο ειχε 10€, αλλα μετα τα εδινε και σε χρηματα (τα ειχε φορτωμενα η καρτα)

Link to comment
Share on other sites

Tο στανταρ για την q μεχρι πριν απο λίγο καιρό,ήταν οτι όποιος ερχεται με φορητότητα έχει αρχικό χρόνο 3 ευρώ.

Από 1/9 ισχύει τέλος ενεργοποίησης 10 ευρώ,το οποίο ακόμα δεν ξέρω πως χρεώνεται και σε ποιες περιπτώσεις,και αν υπάρχει κάποια δωρεάν παροχή κατα την ενεργοποίηση. Βέβαια σε καταστήματα wind/public υπάρχουν κατά καιρούς πακετάκια με δωρεάν παροχές,όπως ανέφερατε και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα 100Λ προς όλους, που έληγε τέλος Αυγούστου, πήρε παράταση μέχρι 30 Σεπτεμβρίου :

ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA: 100Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ANA ΔEYTEPOΛEΠTO ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 3€! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 13 ΣTO 12410 (IΣXYEI EΩΣ 30/9)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ,χθες, αναφορά στην Q για χρέωση 1€ χωρίς να το έχω ενεργοποιήσει και μου είπαν ότι καταγράφηκε η αναφορά μου με αριθμό τάδε και θα το προωθήσει στο αρμόδιο τμήμα.

Εάν η απάντηση είναι αρνητική τότε όπως λες αναλυτικό λογαριασμό και καταγγελία

 

Ήρθε σήμερα η απάντηση και φυσικά ήταν τυποποιημένη:

“Σας ενημερώνουμε ότι μετά από έλεγχο της γραμμής σας δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση”:lol:

Ζήτησα άμεσα αναλυτική κατάσταση χρεώσεων όσον αφορά τα δεδομένα περιήγησης και αναλόγως πάλι πράττουμε.

 

Πάντως νομίζω οτι πρέπει να μαζευτούμε και να στείλουμε μαζικά τις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ για να μαζευτούν λίγο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα η απάντηση και φυσικά ήταν τυποποιημένη:

“Σας ενημερώνουμε ότι μετά από έλεγχο της γραμμής σας δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση”:lol:

 

Μια απο τα ιδια και σε μενα. Και φυσικα ζητησα αναλυτικη κατασταση. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα η απάντηση και φυσικά ήταν τυποποιημένη:

“Σας ενημερώνουμε ότι μετά από έλεγχο της γραμμής σας δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση”:lol:

Ζήτησα άμεσα αναλυτική κατάσταση χρεώσεων όσον αφορά τα δεδομένα περιήγησης και αναλόγως πάλι πράττουμε.

 

Πάντως νομίζω οτι πρέπει να μαζευτούμε και να στείλουμε μαζικά τις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ για να μαζευτούν λίγο.:mad:

 

κανε μονος σου καταγγελια. μη περιμενεις τους αλλους οταν μπορεις να το κανεις κ μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

κανε μονος σου καταγγελια. μη περιμενεις τους αλλους οταν μπορεις να το κανεις κ μονος σου.

 

Εγώ την καταγγελία μου θα την κάνω, αλλά πρώτα να δω την απάντησή τους στην αναλυτική κατάσταση που ζήτησα, είπαν σε 5 εργάσιμες μέρες θα έχω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο προκειμενο, εγω πηγα cosmote. Ξεκινησα φορητοτητα αλλα η q δεν την επετρεπε λογω ανακριβων στοιχειων. Παροτι εκανα αιτηση με τα στοιχεια της ταυτοτητας μου και φυσικα το τηλ. ηταν δηλωμενο στο ονομα μου. Ετσι λοιπον πηρα νεα καρτα cosmote και επειδη σκοπευω να παρω dual sim θα κρατησω και την καρτα της κιου για να διευκολυνω κανα δυο φιλαρακια στο να με παιρνουν. Τα λεφτα μου ομως δεν προκειται να τα ξαναδει η wind. Θα βαζω κανα πενταευρω το χρονο για να μην χασω το νουμερο και θα καταναλωνω ανα εξαμηνο. Μακαρι να βρειτε ακρη αν και δεν το νομιζω. Και επειδη καποιοι μιυ ειπαν να παρω αναλυτικη κλησεων για να διορθωθει το θεμα παραθετω την κατω περιπτωση απο το ADSLGR καταχωρημενο στις 23/01/14. Πραγματικα η εαιρεια παραπαιει και κλεβει αφερτα. Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ...

 

Θέλω να αναφέρω ένα περιστατικό λανθασμένης χρέωσης από wind. Αυτό που θα περιγράψω παρακάτω μου έχει ξανασυμβεί άλλη μια φορα. Τότε, είχα ζητήσει αναλυτική αλλα μου είχε έρθει μετά από 2-3 μήνες και έτσι δεν το έψαξα παραπέρα.

 

Λοιπόν έχω καρτοκινητό από Q σε dual sim κινητό. Το Q το έχω μονο για να με καλούν. Δεν κάνω ποτε κλήσεις από αυτό γιατί όλες γίνονται από την άλλη sim. Σε κάποια στιγμή, και ενώ είχα κάποια χρήματα μέσα μετά από ετήσια ανανέωση χρόνου ομιλίας, λαμβάνω sms από wind ότι έχω λιγότερο από 0.5€. μα πως λέω αφού δεν έκανα πουθενά κλήση. Καλώ το 1260 και κάποια στιγμή μου αναφέρουν κλήση σε κινητό, λίγο πριν έρθει το sms για λιγότερο από 0.5€, με κόστος τάδε €. Εντωμεταξύ έχει προηγηθεί sms από wind που λέει ότι δεν βρέθηκε λανθασμένη χρέωση.Ok λέω και ζητάω αναλυτική για να δω τι νούμερο είναι αυτό που μου λένε ότι κάλεσα. Μετά από 2 μήνες λαμβάνω την αναλυτική. και τώρα κρατηθείτε!! η κλήση σε κινητό για την οποια χρεώθηκα δεν υπάρχει καν! την συγκεκριμένη επίμαχη ημερομηνία και ώρα που μου έχουν πει από εξυπ πελατών ότι έχω χρεωθεί, δεν υπάρχει πουθενά στην αναλυτική!! Την συγκεκριμένη ημερομηνία το σύστημα δεν έχει καταγράψει καμια κλήση εξερχόμενη από μένα.

 

Απαντάω και ζητάω διευκρινίσεις. Πολύ σύντομα μου επιστρέφουν το συγκεκριμένο ποσο το οποιο με χρέωσαν αδίκως. Χωρίς να μου πουν τίποτα άλλο.

 

Εμενα όλα αυτά μου φαίνονται πολύ αλλόκοτα και ύποπτα σε πρώτη φάση. Ξαναλέω ότι το ίδιο το έχω πάθει άλλη μια φορα.

 

Τι μπορεί να έχει γίνει; internet δεν χρησιμοποιώ στο κινητό. έχει αντιμετωπίσει κανένας κάτι αντίστοιχο;

 

Από που τρώγονται αυτά τα χρήματα από το δίκτυο και η wind φαίνεται να σφυρίζει αδιάφορα;

 

Ολοι εμεις λοιπον ειμαστε τρελοι μιας και λαθη δεν γινονται. ΦΥΣΙΚΑ και δεν γινονται συμφωνω. Απλως η wind εχει χωσει βαθια το χερι στις τσεπες μες και μας τα παιρνει.

Και οσο για αυτους που θα πουν οτι αυτα γινονται σε ολες τις εταιρειες, δεν θα διαφωνισω. Αλλα αμα μου βρειτε θεμα η φορουμ που να εχει τοσες πολλες καταγγελιες για το ιδιο θεμα σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα σε αλλη εταιρεια κερδιζετε γλυφιτζουρι.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά στα 9 χρόνια που είμαι συνδρομητής Q, μόνο μια φορά είχα λανθασμένη χρέωση, και μου επιστράφηκε αφού το ανέφερα επί 2 (ναι μου επέστρεψαν το διπλάσιο ποσό από αυτό που είχα χάσει).

Το καλοκαίρι τώρα, δεν είχα καμία απώλια χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

Όπως και εγώ εδώ και τρία χρόνια δεν είχα καμία λανθασμένη χρέωση, όχι ότι δεν μπορεί να συμβεί στο μέλλον
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

1997 - > 1999 - 2 χρόνια καρτοκινητό telestet Bfree

1999-> 2001 - 2 χρόνια telestet συμβόλαιο

2001 -> 2002 - 1 χρόνο cosmote.

2002 -> 2014 - 12 χρόνια telestet/tim/wind συμβόλαιο

2008 -> 2014 - 6 χρόνια voda εταιρικό συμβόλαιο

2014 -> 6 μήνες Q

---------------------------------------------------------------

λάθος χρέωση μόνο μια φορά το 2004(αν θυμάμαι καλά) και ήταν τελικά ιός στην συσκευή μου... άρα δεν πιάνετε για λάθος χρέωση

και παρ'ολα αυτά μου τα αφαίρεσαν.

 

Φυσικά και μπορούν να γίνουν λάθη... και φυσικά εάν επαναλαβαίνονται πρέπει να διαμαρτυρόμαστε.

Δεν τα γράφω τα παραπάνω για να αντικρούσω το λόγο των άλλων.

Απλά σαν εμπειρία το περιγράφω.

 

Edit:

όπως και οι 2 ποιο πάνω έτσι κι εγώ αυτό το καλοκαίρι δεν είχα καμία απώλεια χρημάτων.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

απο "λαθη" αλλο τιποτα,το θεμα ειναι που μερικοι το ξεχνανε αφου κανουν ολοκληρη ιστορια και τους επιστρεψουν τα χρηματα..εμενα στο σταθερο της wind με εχουν χρεωσει αρκετες φορες "λαθος" κυριως στα παγια
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αυτά που αναφέρετε ρε παιδιά , δεν λέμε όμως για λάθος ή παραπάνω χρέωση σε κλήση ή σε λογαριασμό αλλά για σκόπιμη χρέωση ποσού ώστε να σε εξαναγκάσει να αγοράσεις πακέτο και μιλάμε στην δική μου περίπτωση η δεύτερη κάρτα είναι σε κινητό χωρίς δεδομένα και οι αθεόφοβοι με χρέωσαν daily Internet. Εδώ είναι που τρελαίνομαι και δεν είναι το 1€ αλλά το ότι προσπαθούν να με κοροϊδέψουν.

Από το 1997 και εγώ έχω κινητό και ποτέ δεν με έχουν χρεώσει κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αυτά που αναφέρετε ρε παιδιά , δεν λέμε όμως για λάθος ή παραπάνω χρέωση σε κλήση ή σε λογαριασμό αλλά για σκόπιμη χρέωση ποσού ώστε να σε εξαναγκάσει να αγοράσεις πακέτο και μιλάμε στην δική μου περίπτωση η δεύτερη κάρτα είναι σε κινητό χωρίς δεδομένα και οι αθεόφοβοι με χρέωσαν daily Internet. Εδώ είναι που τρελαίνομαι και δεν είναι το 1€ αλλά το ότι προσπαθούν να με κοροϊδέψουν.

Από το 1997 και εγώ έχω κινητό και ποτέ δεν με έχουν χρεώσει κάτι λάθος.

 

Και τελικά αγόρασες συμβόλαιο;

 

Ρωτάω γιατί και εγώ υποστήριζα, όταν είδα κάποιες παρόμοιες χρεώσεις, ότι το κινητό (iphone 3gs), με το οποίο έπαιζα δοκιμάζοντας, δεν μπορούσε να έχει χρησιμοποιήσει δεδομένα, αλλά όταν το έψαξα περισσότερο διαπίστωσα ότι στα reset που του έκανα ξαναγύριζαν οι εργοστασιακές ρυθμίσεις και άνοιγαν τα δεδομένα (!!!).

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι και εμένα μου πίστωσαν τις χρεώσεις αλλά ήταν δικό μου λάθος, τελικά.

Αν ήταν συστηματική και σκόπιμη προσπάθεια χρέωσης, όπως υποστηρίζεις, δεν θα πίστωνε αυτές τις χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά αγόρασες συμβόλαιο;

 

Ρωτάω γιατί και εγώ υποστήριζα, όταν είδα κάποιες παρόμοιες χρεώσεις, ότι το κινητό (iphone 3gs), με το οποίο έπαιζα δοκιμάζοντας, δεν μπορούσε να έχει χρησιμοποιήσει δεδομένα, αλλά όταν το έψαξα περισσότερο διαπίστωσα ότι στα reset που του έκανα ξαναγύριζαν οι εργοστασιακές ρυθμίσεις και άνοιγαν τα δεδομένα (!!!).

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι και εμένα μου πίστωσαν τις χρεώσεις αλλά ήταν δικό μου λάθος, τελικά.

Αν ήταν συστηματική και σκόπιμη προσπάθεια χρέωσης, όπως υποστηρίζεις, δεν θα πίστωνε αυτές τις χρεώσεις.

 

Δεν αγόρασα πακέτο αλλά με κάρτα ανανέωσης 10€ παίρνεις δώρο τα mb και την ημέρα που τελείωσαν ήρθε η χρέωση, εκτός αυτού το κινητό είναι ένα Nokia 100 που δεν έχει Internet

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγόρασα πακέτο αλλά με κάρτα ανανέωσης 10€ παίρνεις δώρο τα mb και την ημέρα που τελείωσαν ήρθε η χρέωση, εκτός αυτού το κινητό είναι ένα Nokia 100 που δεν έχει Internet

 

Πες τα leonpap. Σχεδον παρομοια και η δικη μου περιπτωση μονο που εμενα γινοταν κανα οκταμηνο αυτο. Λοιπόν και εγω απο το 1998 ειχα wind και δεν ειχα παρομοιο θεμα. Αυτο τι σημαινει δηλ; Το τελευταιο χρονο μου αλλαξανε τα φωτα. Το customer care καθε εταιρειας παιδια τι κρινουμε στο πως θα αντιμετωπισει καποιο προβλημα η βλαβη. Εδω λοιπον η wind βγηκε μεταξεταστεα. Το οτι γινοτανε η χρεωση σε μη smartphone το αντιπαρερχομαι. Επισης το οτι το μηνα Ιουλιο μετα απο μενα εγραψαν αρκετοι για το ιδιο θεμα κατι λεει. Αυτο που με εξοργισε περισσοτερο ηταν οχι τοσο το οτι η εταιρεια δεν μου επεστρεψε το 1 ευρω αλλα το οτι αρνιοταν να παραδεχθει το προβλημα το οποιο ειδικα σε μενα ειχε γινει χρονιο. Προσπαθησα να τους πω οτι εχουν καποιο bug. Πληρης αρνηση. Το οτι μετα απο μενα εμφανισαν και αλλοι το ιδιο θεμα και μαλιστα μαζεμενοι σε συγκεκριμενο διαστημα συνηγορει σε προβλημα συστηματος. Οταν η εταιρεια το αρνειται ομως και σε χρεωνει με το ετσι θελω για μενα κρυβει σκοπιμη χρεωση λοιπον κοινως κλεψια. Και αν ειναι κλεψια και σκοπιμη ενεργεια προφανως και η wind δεν θα το εκανε ταυτοχρονα σε 3 εκατομυρια συνδρομητες γιατι τοτε θα την επαιρνε και θα την σηκωνε. Αν ομως το εκανε σε 200000 η 100000 πχ συνδρομητες τοτε φανταστειτε το κερδος της εταιρειας και το θεμα θα εμενε στα κρυφα. Μην ξεχνατε οτι δεν γραφουν ολοι οι χρηστες κινητης σε φορουμ καθως και οτι πολλοι συνδρομητες ακομα και αν εχουν ενα προβλημα δεν μπαινουν σε διαδικασια να το γραψουν. Μεταξυ αυτων και εγω οπου εγραψα το θεμα αφου ειχε γινει σε εμενα πανω απο 6-7 φορες. Στα τοσα χρονια λοιπον δεν ειχα χρειαστει την εξυπηρετιση της εταιρειας εκτος απο περιπτωσεις καλυψεις που ποτε απο οσα σημεια ειχα επισημανει δεν διορθωθηκε κατι. Κρινω λοιπον την εταιρεια απο τις φορες που την χρειαστηκα και εκει βρωμαει πολυ η υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγόρασα πακέτο αλλά με κάρτα ανανέωσης 10€ παίρνεις δώρο τα mb και την ημέρα που τελείωσαν ήρθε η χρέωση, εκτός αυτού το κινητό είναι ένα Nokia 100 που δεν έχει Internet

ακριβώς το ίδιο. Πήρα δώρο mb από 10άρα κάρτα και την μέρα που τελείωναν και ενώ είχα mb με χρέωσε 1€ :mad: (το μήνυμα ήρθε την επόμενη και με ενημέρωνε ότι την προηγούμενη χρεώθηκα ένα ευρώ για χρήση mb). Του έστειλα email, είπαν το ερευνούν.. Ακόμα δεν απάντησαν τι έγινε και δεν έχω προσέξει αν τα έβαλαν πίσω και δεν πείρα χαμπάρι.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ένα ενημερωτικό sms πως εαν κάνω ανανέωση >10€ στις επομένες 3 ημέρες θα έχω δώρο 300' προς κινητά και σταθερά Ελλάδας και 1Gb internet. Έβαλα λοιπόν τον αντίστοιχο χρόνο και βλέπω πως μόνον τα 300' έχουν δωθεί, το 1Gb δεν υπάρχει πουθενά....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ένα ενημερωτικό sms πως εαν κάνω ανανέωση >10€ στις επομένες 3 ημέρες θα έχω δώρο 300' προς κινητά και σταθερά Ελλάδας και 1Gb internet. Έβαλα λοιπόν τον αντίστοιχο χρόνο και βλέπω πως μόνον τα 300' έχουν δωθεί, το 1Gb δεν υπάρχει πουθενά....

 

Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και τους "μιλάς".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω μια Q card βασικα για ιντερνετ.θελει ρυθμισεις για να δουλεψει?και τι ειναι αυτο το R πανω απο το σημα?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

R= Roaming

γιατί χρησιμοποιεί το δίκτυο της Wind

 

ευχαριστω!αρα ειναι μονιμα επανω.τελικα για να μπει στο ιντερνετ ενεργοποιησα την περιαγωγη δεδομενων και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...