Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρα πολύ γρήγορα έφτασε! !!!

 

Το δικό μου ρε γ@μώτο με πολύ μικρότερο αριθμό RF256693918SG και 2 μέρες αποστολή πίσω, ακόμα πουθενά. ....

 

Αποτι βλέπω υπάρχουν και ποιο γρήγορα..

 

19 έβαλα παραγγελεία , 20 το έστειλε το καταστημα (vickmall) να δούμε τώρα τι κρατος έχουμε :lol: Κινα-> Ελλάδα 7 μέρες.

Αθήνα-> Κοζάνη το κόβω να κάνει περισσοτερο :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε topmar , λες να παρουμε κανενα τηλ. στα ελτα να δουμε τι παιζει με τα δεματα μας ή να περιμενουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αποτι βλέπω υπάρχουν και ποιο γρήγορα..

 

19 έβαλα παραγγελεία , 20 το έστειλε το καταστημα (vickmall) να δούμε τώρα τι κρατος έχουμε :lol: Κινα-> Ελλάδα 7 μέρες.

Αθήνα-> Κοζάνη το κόβω να κάνει περισσοτερο :lol:

 

18 αργά το βράδυ παραγγελία, 20 αποστολή από το ίδιο κατάστημα, ακόμα στον ουρανό είναι. ...:(

 

Ρε topmar , λες να παρουμε κανενα τηλ. στα ελτα να δουμε τι παιζει με τα δεματα μας ή να περιμενουμε?

 

Μπα, έως Τρίτη πιστεύω θα φτάσει Ελλάδα, έως Παρασκευή στα χέρια μας.. ...εσύ τι αριθμό έχει ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

18 αργά το βράδυ παραγγελία, 20 αποστολή από το ίδιο κατάστημα, ακόμα στον ουρανό είναι. ...:(

 

 

 

Μπα, έως Τρίτη πιστεύω θα φτάσει Ελλάδα, έως Παρασκευή στα χέρια μας.. ...εσύ τι αριθμό έχει ;

 

RF256634897SG.. Aυτο που με ανυσειχει περισσοτερο ειναι οτι το 4px.com δεν εχει γραψει ακομα οτι εχει φθασει ελλαδα!! Και στο δικο μου και στο δικο σου πακετο.. Σε αντιθεση με αλλα πακετα..Λες να εχει γινει καμια γκαφα?

Edited by giorgosezio7
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει φτάσει πως θα το γράψει?:blink:

 

To πακετο φτανει ελλαδα 2 μερες μετα την αποστολγ απο σινγκαπουρη. -_-..Απλα το συστημα τον ελτα γραφει οτι εφτασε οταν ανοιχθει ο σακος και οχι ταν φτασει..

Link to comment
Share on other sites

To πακετο φτανει ελλαδα 2 μερες μετα την αποστολγ απο σινγκαπουρη. -_-..Απλα το συστημα τον ελτα γραφει οτι εφτασε οταν ανοιχθει ο σακος και οχι ταν φτασει..

 

Απλό ταχυδρομείο σε 2 ημέρες; Έχεις αποδείξεις or something?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απλα το συστημα τον ελτα γραφει οτι εφτασε οταν ανοιχθει ο σακος και οχι ταν φτασει..

 

Εννοείται ότι πρέπει να ανοιχθέι και να σκαναριστεί το κάθε δέμα:confused:

 

Τι σας ενδιαφέρει πότε φτάνει ο κάθε σάκος που μπορεί να περιέχει απο καπότες μέχρι κιλότες και οτιδήποτε άλλο?

 

Ήθελα να ήξερα τι χαζομάρες καθόμαστε και συζητάμε:blink::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι και η αποδειξη σε αυτο που λενε τα παιδια παραπανω.Κοιταξτε τι μου εβγαλε σημερα,δεν εχει ξαναγινει.

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 26-08-2014 13:54 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-08-2014 09:22 IPS

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Kαι ακομα , και ακομα... :(:mad:

RF256634897SG

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/09/01 10:13:32

2014-08-20 13:36, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/09/01 10:13:32

2014-08-22 13:36, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-20 13:36, Received from Customer

======================================

Power by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

RF256587494SG ουτε εμενα εχει ανοιχτει ακομα (υπο την προυποθεση οτι ειναι εδω;))

 

Kαι ακομα , και ακομα... :(:mad:

RF256634897SG

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/09/01 10:13:32

2014-08-20 13:36, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/09/01 10:13:32

2014-08-22 13:36, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-20 13:36, Received from Customer

======================================

Power by http://www.17track.net

 

Στον ίδιο σάκο είναι τα δικά μας.. ...RF256693918SG.....υπομονή.. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η παραγκελία εγινε στις 15 αυγούστου εφτασε ελλάδα 18 αυγουστου απο σινγκαμπούρη... Απο της 18 αυγουστου εφτασε 28 στην Χίο και ακόμα περιμένω να γίνει άφιξη στο τοπικό υποκατάστημα στην περιοχή μου.... Σινγκαμπόυρη---> Ελλάδα(3 μέρες) Αθήνα--->Παραδοση(14μερες και μετράμε).... Αντε να ιδιωτικοποιηθούν όλα να ρολάρει επιτέλους το κράτος
Link to comment
Share on other sites

Η παραγκελία εγινε στις 15 αυγούστου εφτασε ελλάδα 18 αυγουστου απο σινγκαμπούρη... Απο της 18 αυγουστου εφτασε 28 στην Χίο και ακόμα περιμένω να γίνει άφιξη στο τοπικό υποκατάστημα στην περιοχή μου.... Σινγκαμπόυρη---> Ελλάδα(3 μέρες) Αθήνα--->Παραδοση(14μερες και μετράμε).... Αντε να ιδιωτικοποιηθούν όλα να ρολάρει επιτέλους το κράτος

 

το ότι το κράτος δεν προσλαμβάνει καινούργια άτομα όταν φεύγουν οι παλιοί, ούτε καν περνάει απ'ο το μυαλό σου;

είναι πάγιο αίτημα των ΕΛΤΑ οι προσλήψεις προσωπικού εδώ και πάρα πολύ καιρό.

 

απλά αφήνουν τα ΕΛΤΑ να αποδυναμωθούν, ώστε να έρθει ο "καλός ιδιώτης - κολλητάρι" να πάρει το φιλετάκι και να "ρολάρει το κράτος" όπως λες

 

αν τα ΕΛΤΑ γίνουν ιδιωτικά όπως λες, το πρώτο που θα γίνει είναι η μεγάλη αύξηση τιμών σε όλες τις υπηρεσίες (παγια τακτική)

 

ναι "Αντε να ιδιωτικοποιηθούν όλα να ρολάρει επιτέλους το κράτος" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο σάκο είναι τα δικά μας.. ...RF256693918SG.....υπομονή.. ...

 

Μάγκες (sakis88888 και giorgosezio7), τσεκάρετε και τα δικά σας... ..το δικό μου μόλις έβγαλε ότι έφτασε Ελλάδα!!

 

Κατάσταση Ημερομ. Ώρα Περιοχή

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 20-08-2014 13:40 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-09-2014 07:10 IPS

 

Πιστεύω ότι έως Παρασκευή, θα το έχω στα χέρια μου.....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες (sakis88888 και giorgosezio7), τσεκάρετε και τα δικά σας... ..το δικό μου μόλις έβγαλε ότι έφτασε Ελλάδα!!

 

Κατάσταση Ημερομ. Ώρα Περιοχή

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 20-08-2014 13:40 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-09-2014 07:10 IPS

 

Πιστεύω ότι έως Παρασκευή, θα το έχω στα χέρια μου.....

 

οχι ακομα....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες (sakis88888 και giorgosezio7), τσεκάρετε και τα δικά σας... ..το δικό μου μόλις έβγαλε ότι έφτασε Ελλάδα!!

 

Κατάσταση Ημερομ. Ώρα Περιοχή

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 20-08-2014 13:40 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-09-2014 07:10 IPS

 

Πιστεύω ότι έως Παρασκευή, θα το έχω στα χέρια μου.....

Εφτασεεεε :lol::);)

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF256634897SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 20-08-2014 13:36 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-09-2014 07:32 IPS

Nα σαι καλα topmar!!

Edited by giorgosezio7
Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF257573491SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 26-08-2014 13:37 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-08-2014 09:33 IPS

 

τι λέτε παιδιά; θα το έχω μέσα στη βδομάδα το ταμπλετάκι ή να μην κάνω όνειρα;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

το ότι το κράτος δεν προσλαμβάνει καινούργια άτομα όταν φεύγουν οι παλιοί, ούτε καν περνάει απ'ο το μυαλό σου;

είναι πάγιο αίτημα των ΕΛΤΑ οι προσλήψεις προσωπικού εδώ και πάρα πολύ καιρό.

 

απλά αφήνουν τα ΕΛΤΑ να αποδυναμωθούν, ώστε να έρθει ο "καλός ιδιώτης - κολλητάρι" να πάρει το φιλετάκι και να "ρολάρει το κράτος" όπως λες

 

αν τα ΕΛΤΑ γίνουν ιδιωτικά όπως λες, το πρώτο που θα γίνει είναι η μεγάλη αύξηση τιμών σε όλες τις υπηρεσίες (παγια τακτική)

 

ναι "Αντε να ιδιωτικοποιηθούν όλα να ρολάρει επιτέλους το κράτος" :lol:

 

Ενω προ κρίσης που ειχαν κόσμο όλα ερχόταν στην ώρα τους...Οκ το πιάσαμε ειτε δουλεύεις στα ελτα η καποιος συγγενής... το κόβω εδω... μην τρολάρω το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Ενω προ κρίσης που ειχαν κόσμο όλα ερχόταν στην ώρα τους...Οκ το πιάσαμε ειτε δουλεύεις στα ελτα η καποιος συγγενής... το κόβω εδω... μην τρολάρω το θέμα...

 

τίποτα δεν έπιασες.

δεν δουλεύω στα ελτα, ούτε έχω κάποιον συγγενή να δουλεύει εκεί

απλά, έχοντας χρησιμοποιήσει σχεδόν όλες τις μεταφορικές που υπάρχουν, για την περιοχή μου, τα ελτά προσφέρουν την καλύτερη εξυπηρέτηση (με δεύτερη την acs), σε χρόνο παράδοσης και τιμές.

 

αυτά και καλή σου μέρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους εμενα εχει κολησει εδω

RF256902015SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-08-2014 14:12 IPS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους εμενα εχει κολησει εδω

RF256902015SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-08-2014 14:12 IPS

 

υπομονη 1-2 μερες ακομη..

Link to comment
Share on other sites

υπομονη 1-2 μερες ακομη..

 

καλημέρα έλα σιγά σιγά από 19 του προηγουμενου μηνα έχει γίνει η παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έλα σιγά σιγά από 19 του προηγουμενου μηνα έχει γίνει η παραγγελια

 

εμεις μαζι ειμαστε νομιζω...και εγω 19 την ειχα κανει...πιστευω σημερα αυριο να το εμφανισει,

αλλα το θεμα ειναι οτι επειδη δεν ειμαι απο μεγαλη πολη θα κανει αλλο τοσο για να ερθει σπιτι μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...