Jump to content

Τα πάντα για τους φορτιστές


Herakles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ημαρτον ρε παιδια σε μια κουταλια νερο πνιγομαστε. Παρε ρε αδερφε ενα οποιοδηποτε φορτιστη με τα ιδια χαρακτηριστικα κοψε το καλωδιο του παλιου βαλτο στον καινουργιο και τελος. ;)

Κι αυτό, αν πιάνουν τα χέρια του

Ναι νομίζω 2,5mm....Το πολλά καταστήματα είναι σχετικό αν σκεφτείς πως μένω Κέρκυρα...Δεν νομίζω πως υπάρχει μαγαζί που να πουλάει τέτοιο φορτιστή εδώ...

Γεμάτη eshop είναι η ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το να βρεις έναν πολυφορτιστή με ρυθμιζόμενη τάση και να τον ρυθμίσεις να βγάζει 5V/2Α δεν είναι καθόλου δύσκολο. Βρες και το βύσμα που θες και κυρίως με την πολικότητα που απαιτεί ο αυθεντικός φορτιστής, που συνήθως οι πολυφορτιστές έχουν πολλά διαφορετικά βύσματα, και είσαι κομπλέ. Τον εργοστασιακό φορτιστή ΜΗΝ τον πετάξεις, ας μη λειτουργεί, να έχεις ένα μπούσουλα ως προς το τι ψάχνεις. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον ρε παιδια σε μια κουταλια νερο πνιγομαστε. Παρε ρε αδερφε ενα οποιοδηποτε φορτιστη με τα ιδια χαρακτηριστικα κοψε το καλωδιο του παλιου βαλτο στον καινουργιο και τελος. ;)

 

Κι αυτό, αν πιάνουν τα χέρια του

 

Γεμάτη eshop είναι η ελλάδα

 

Θα το έκανα αλλά πρώτον δεν ξέρω που να βρω φορτιστή με τα ίδια χαρακτηριστικά και 2ον πιθανότατα έχει πρόβλημα η υποδοχή οπότε δεν θα δουλεύει...

 

Βασικά το να βρεις έναν πολυφορτιστή με ρυθμιζόμενη τάση και να τον ρυθμίσεις να βγάζει 5V/2Α δεν είναι καθόλου δύσκολο. Βρες και το βύσμα που θες και κυρίως με την πολικότητα που απαιτεί ο αυθεντικός φορτιστής, που συνήθως οι πολυφορτιστές έχουν πολλά διαφορετικά βύσματα, και είσαι κομπλέ. Τον εργοστασιακό φορτιστή ΜΗΝ τον πετάξεις, ας μη λειτουργεί, να έχεις ένα μπούσουλα ως προς το τι ψάχνεις. ;)

 

Ομολογώ πως δεν κατάλαβα τίποτα :wacko:

 

Γεια σας....Ο φορτιστής του κινεζο-τάμπλετ μου hyundai x hold 7 τα φτυσε αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ΠΟΥΘΕΝΑ καινούριο φορτιστή...Παραθέτω και κάποια στοιχεία του φορτιστή μήπως σας φανούν χρήσιμα στο να βρείτε κάτι γιατί εγώ δεν....Να προσθέσω πως ο φορτιστής έκανε και κάποια νερά...Δηλαδή τον σύνδεα και δεν φόρτιζε,άμα τον κουνούσα λίγο την ώρα που φόρτιζε ήθελε reset το tablet και στο τέλος κατέληξε να μην φορτίζει....Και έχω την εντύπωση πως είναι προβληματικός και από τις 2 πλευρές..

Model:FJ-SW0502000N

INPUT:100-240V~50/60Hz

0.32A Max

OUTPUT:5V---2000mA

 

Ευχαριστώ :)

 

Με βάση αυτά τα στοιχεία αυτός http://www.lightinthebox.com/gr/Adaptor-AC-INPUT-100-240V-DC-OUTPUT-5V-2A-2000mA-For-European-Plug-Type---SMQC143-_p67686.html?pos=ultimately_buy_1 ο φορτιστής κάνει?Μου φαίνεται ότι η υποδοχή είναι πιο παχιά από αυτή του εργοστασιακού φορτιστή για αυτό ρωτάω.Το site αυτό επίσης είναι οκ έτσι?

 

EDIT:Βρήκα και αυτόν http://www.kolibri-store.com/products/%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-tablet-pc-universal-ic-power-adapter-ac-charger-5v-2a-dc-2-5mm-eu-for-android-tablet-pc-/ ποιον από τους 2 να πάρω γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν κανουν

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετω.

Ειχα γραψει οτι ο ασυρματος φορτιστης μου σταματησε να δουλευει,και ημουν περιλυπος.

Χτες,ενα καλο παιδι απο δω,στον οποιο πουλησα μια θηκη pigen,μου εφερε να δοκιμασω αν φορτιζει, ενα pad απο Νοκια,με το οποιο καταλαβα οτι ο φταιχτης ηταν το pad και οχι to receiver,αφου το κινητο,φορτιζε με την αλλαγη αυτη.

Σημερα λοιπον,ανοιξα το pad,το ηλεγξα,ειδα οτι δε φαινοταν κατι στραβο,κατι καμμενο,και αφου το βιδωσα προσεκτικα,το ξκαναμονταρισα.

Φανταστειτε την εκπληξη μυ,οταν βαζοντας,ετσι απο συνηθεια,το τηλεφωνο πανω στο pad,ειδα το κοκκινο φωτακι του κινητου να αναβει,ακουσα το μπλιρπ,και η ασυρματη φορτιση ξαναρχισε να δουλευει.:p

Αντε να βρες τι εφταιγε και τι αλλαξε με το ανοιξε-κλεισε...

Edit.

α συμπληρωσω,οτι με το ανοιγμα του κουτιου,παρατηρησα οτι η ποιοτητα του pad,ειναι πολυ καλη.Εξαιρετικη πλακετα,εξαιρετικη.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες του φόρουμ, χρειάζομαι να αγοράσω κι εγώ έναν φορτιστή αυτοκινήτου για το κινητό και το tablet μου (όχι για να φορτίζονται παράλληλα). Έχω μπερδευτεί λίγο με τα amp που χρειάζονται όμως. Αρκεί το 1 που βλέπω σε πολλούς η χρειάζεται να πάω σε 2.1 για να αρκεί για οποιαδήποτε από τις δύο συσκευές μου;
Link to comment
Share on other sites

http://http://www.geta.gr/eshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5235&category_id=59&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

λεω να το παρω...πως το βλεπετε παιδια..το εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιμετωπισα το εξης προβλημα με το LG G3 επειδη το εγοστασιακο καλωδιο ειναι μικρο εχω διαφορα μεγαλα τα οποια ενω φορτιζυον κανονικα αλλα τηλεφωνα στο G3 αργουν πολυ μεχρι και 4 ωρες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω αντιμετωπισα το εξης προβλημα με το LG G3 επειδη το εγοστασιακο καλωδιο ειναι μικρο εχω διαφορα μεγαλα τα οποια ενω φορτιζυον κανονικα αλλα τηλεφωνα στο G3 αργουν πολυ μεχρι και 4 ωρες

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις φορτιστή που δε θα έχει αποσπώμενο καλώδιο, αλλά θα είναι μόνιμα ενωμένο με το φορτιστή.

Εγώ για παράδειγμα δε φορτίζω το κινητό μου με τον εργοστασιακό φορτιστή που είναι 1500άρης με αποσπώμενο κοντό καλώδιο, αλλά με αυτόν της Nokia που είναι 1200άρης και φορτίζει σφαίρα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα το κινητό χρειάζεται πάνω από 8ωρο για πλήρη φόρτιση.

Δοκίμασα σε άλλο φορτιστη και είναι εντάξει η συσκευή.Έχετε κάποιο δοκιμασμένο μαγαζί μέσω ebay για να παραγγείλω καινούριο αλλά μην καεί και το κινητό?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

με συγκεκριμμενο 3μετρο καλωδιο δεν φορτιζει το G3 ουτε σε φορτιστη LG ουτε samsung και στο pc φορτιζει κανονικα τι μπορει να παιζει:confused: μου φαινεται κουλο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πώς υπαρχουν εδώ μέσα άτομα που λύνουν και δένουν υπολογιστές με κλειστά μάτια και παίζουν τον προγραμματισμό στα δάχτυλα αλά δεν βρίσκεται κάποιος να μας κατευθυνει σε κάτι τόσο τετριμένο όσο οι φορτιστές.

 

Προφανώς κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθάει κανέναν,εθελοντική είναι η συμμετοχή εδώ μέσα,αλλά προκαλεί εντύπωση το δίχως άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πώς υπαρχουν εδώ μέσα άτομα που λύνουν και δένουν υπολογιστές με κλειστά μάτια και παίζουν τον προγραμματισμό στα δάχτυλα αλά δεν βρίσκεται κάποιος να μας κατευθυνει σε κάτι τόσο τετριμένο όσο οι φορτιστές.

 

Προφανώς κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθάει κανέναν,εθελοντική είναι η συμμετοχή εδώ μέσα,αλλά προκαλεί εντύπωση το δίχως άλλο.

 

Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο..

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο..

 

Να με συγχωρείς αλλά θεωρώ ότι έχει,αν όχι απόλυτη τουλάχιστον ένα 9/10,σχέση.Η γνώση προγραμματισμού ή και μονταρίσματος υπολογιστή ή ακόμη και η άκρατη γνώση σχετικά με τα κινητά,δεν μπορεί να μην συνδυάζεται με γνώσεις ελαχίστου επιπέδου ηλεκτρονικών συστημάτων στην 1η περίπτωση ή στην πρακτική γνώση περί μπαταριών και συνθηκών φόρτισης στην 2η.

 

Επίσης υπάρχει και η πρακτική μορφή του πρόγματος,όλοι έχουν αγοράσει καλώδια φόρτισης,φορτιστές και μπαταρίες μέσω νετ,σίγουρα λοιπόν υπάρχουν θετικές και αρνητικές εμπειρίες να μοιραστούν οι συμφορουμίτες.

Εγώ δυστυχώς ανήκω στην κατηγορία με τις πολλές αρνητικές που όπου μπορώ τις μοιραζομαι για να γλυτώσει κάποιος έστω και 0,5 σεντ.

 

Ξαναλέω δεν κατηγορώ κάποιον,δεν θα μπορούσα άλλωστε,απλά επισημαίνω την παραδοξότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σπουδάζω πληροφορική, έχω διαβάσει τα πάντα περί κινητών και υπολογιστών, και από φορτιστές δεν έχω ιδέα, ούτε και αγόρασα ποτέ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρείς αλλά θεωρώ ότι έχει,αν όχι απόλυτη τουλάχιστον ένα 9/10,σχέση.Η γνώση προγραμματισμού ή και μονταρίσματος υπολογιστή ή ακόμη και η άκρατη γνώση σχετικά με τα κινητά,δεν μπορεί να μην συνδυάζεται με γνώσεις ελαχίστου επιπέδου ηλεκτρονικών συστημάτων στην 1η περίπτωση ή στην πρακτική γνώση περί μπαταριών και συνθηκών φόρτισης στην 2η.

 

Επίσης υπάρχει και η πρακτική μορφή του πρόγματος,όλοι έχουν αγοράσει καλώδια φόρτισης,φορτιστές και μπαταρίες μέσω νετ,σίγουρα λοιπόν υπάρχουν θετικές και αρνητικές εμπειρίες να μοιραστούν οι συμφορουμίτες.

Εγώ δυστυχώς ανήκω στην κατηγορία με τις πολλές αρνητικές που όπου μπορώ τις μοιραζομαι για να γλυτώσει κάποιος έστω και 0,5 σεντ.

 

Ξαναλέω δεν κατηγορώ κάποιον,δεν θα μπορούσα άλλωστε,απλά επισημαίνω την παραδοξότητα.

 

Λοιπον ακου να δεις αγαπητε φιλε πως εχουν τα πραγματα. Ειναι αλλη ειδικοτητα η πληροφορικη αλλη τα ηλεκτρονικα αλλη τα ηλεκτρολογικα. Το γεγονος οτι για να λειτουργησουν εχουν σαν κοινο παρονομαστη το ρευμα αυτο δεν τα εξισωνει.

Σαν συμβουλη θα σου πω να μη φωναξεις ποτε ενα πληροφορικαριο να σου φτιαξει τον πινακα κατανομης ρευματος στο σπιτι σου ποτε εναν ηλεκτρολογο να βαλει χερι στην πλακετα της πανακριβης τηλεορασης σου και ποτε εναν ηλεκτρονικο να σου λυσει το προβλημα με το pc η το laptop σου.

Δυστυχως στην πολυ ομορφη χωρα που ζουμε εχουμε μπλεξει λιγο τις εννοιες και ολοι ξερουν ολα.

Δεν γνωριζω την ηλικια σου αλλα να θυμασαι οτι το ρευμα ειναι ο χειροτερος εχθρος για ενα και μονο λογο ....................... γιατι δεν τον βλεπεις.

Ελπιζω- για το καλο σου- να εγινα κατανοητος.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου να δεις αγαπητε φιλε πως εχουν τα πραγματα. Ειναι αλλη ειδικοτητα η πληροφορικη αλλη τα ηλεκτρονικα αλλη τα ηλεκτρολογικα. Το γεγονος οτι για να λειτουργησουν εχουν σαν κοινο παρονομαστη το ρευμα αυτο δεν τα εξισωνει.

Σαν συμβουλη θα σου πω να μη φωναξεις ποτε ενα πληροφορικαριο να σου φτιαξει τον πινακα κατανομης ρευματος στο σπιτι σου ποτε εναν ηλεκτρολογο να βαλει χερι στην πλακετα της πανακριβης τηλεορασης σου και ποτε εναν ηλεκτρονικο να σου λυσει το προβλημα με το pc η το laptop σου.

Δυστυχως στην πολυ ομορφη χωρα που ζουμε εχουμε μπλεξει λιγο τις εννοιες και ολοι ξερουν ολα.

Δεν γνωριζω την ηλικια σου αλλα να θυμασαι οτι το ρευμα ειναι ο χειροτερος εχθρος για ενα και μονο λογο ....................... γιατι δεν τον βλεπεις.

Ελπιζω- για το καλο σου- να εγινα κατανοητος.

 

Νομίζω ότι ίσως δεν κατάλαβες ακριβώς το τι έγραψα,πόσο δε μάλλον το τι εννοούσα.

Αν δεν σου κάνει κόπο,χωρίς δίχως ειρωνίας το γράφω αυτό,ξαναδιάβασε το προηγούμενο μήνυμά μου.Θα διαπιστώσεις ότι δεν αναφέρομαι πουθενά σε ηλεκτρολόγους επί παραδείγματι,και δεν καταλαβαίνω κιόλας3 και πώς έμπλεξαν στο θέμα μας.

 

Επί της ουσίας τώρα,η βάση στην οποία υποστήριξα τη θέση μου ότι ακόμα και οι προγραμματιστές μπορούν να δώσουν μία ρότα στις απορίες μας είναι ότι έχω γνώση των προγραμμάτων σπουδών των τμημάτων πληροφορικής,είτε μηχανικών είτε όχι.

Σε αυτά λοιπόν τα τμήματα κάνουν και μαθήματα μέσα σε εργαστηρια,και όχι σε θεωριτικό επίπεδο,σχετικά με ηλεκτρονική όπως και οι ηλεκτρολόγοι μιας και αναφέρθηκαν παραπάνω.

 

Έχοντας λοιπόν ένα τέτοιο γνωσιακό υπόβαθρο είναι σε θέση να αναγνωρίσουν τι ακριβώς χρειαζεται και τι όχι ένα τόσο απλό κύκλωμα,όπως αυτό του φορτιστή ενός κινητού.Συνυπολογίζοντας ότι προκείται για ένα εξειδικευμένο τεχνολογικό φορουμ σίγουρα υπάρχουν άτομα τα οποία είναι επαγγελματίες σε αυτά τα κομμάτια(τεχνολογίας προφανώς).

 

Πιστεύω ότι με τα παραπάνω ανέλυσα όσο πιο πολύ μπορούσα το σκεπτικό μου προς αποφυγή και άλλων παρεξηγήσεων από άλλα μέλη που δεν καταλάβουν το αρχικό μου ποστ.

 

υ.γ Έχω όλη την καλή διάθεση να θεωρήσω ότι ο φίλος varajohn στο απαντητικό του μήνυμα δεν είχε την πρόθεση να γίνει ειρωνικός και ότι απλά δεν καταλαβε τα γραφόμενα μου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ίσως δεν κατάλαβες ακριβώς το τι έγραψα,πόσο δε μάλλον το τι εννοούσα.

Αν δεν σου κάνει κόπο,χωρίς δίχως ειρωνίας το γράφω αυτό,ξαναδιάβασε το προηγούμενο μήνυμά μου.Θα διαπιστώσεις ότι δεν αναφέρομαι πουθενά σε ηλεκτρολόγους επί παραδείγματι,και δεν καταλαβαίνω κιόλας3 και πώς έμπλεξαν στο θέμα μας.

 

Επί της ουσίας τώρα,η βάση στην οποία υποστήριξα τη θέση μου ότι ακόμα και οι προγραμματιστές μπορούν να δώσουν μία ρότα στις απορίες μας είναι ότι έχω γνώση των προγραμμάτων σπουδών των τμημάτων πληροφορικής,είτε μηχανικών είτε όχι.

Σε αυτά λοιπόν τα τμήματα κάνουν και μαθήματα μέσα σε εργαστηρια,και όχι σε θεωριτικό επίπεδο,σχετικά με ηλεκτρονική όπως και οι ηλεκτρολόγοι μιας και αναφέρθηκαν παραπάνω.

 

Έχοντας λοιπόν ένα τέτοιο γνωσιακό υπόβαθρο είναι σε θέση να αναγνωρίσουν τι ακριβώς χρειαζεται και τι όχι ένα τόσο απλό κύκλωμα,όπως αυτό του φορτιστή ενός κινητού.Συνυπολογίζοντας ότι προκείται για ένα εξειδικευμένο τεχνολογικό φορουμ σίγουρα υπάρχουν άτομα τα οποία είναι επαγγελματίες σε αυτά τα κομμάτια(τεχνολογίας προφανώς).

 

Πιστεύω ότι με τα παραπάνω ανέλυσα όσο πιο πολύ μπορούσα το σκεπτικό μου προς αποφυγή και άλλων παρεξηγήσεων από άλλα μέλη που δεν καταλάβουν το αρχικό μου ποστ.

 

υ.γ Έχω όλη την καλή διάθεση να θεωρήσω ότι ο φίλος varajohn στο απαντητικό του μήνυμα δεν είχε την πρόθεση να γίνει ειρωνικός και ότι απλά δεν καταλαβε τα γραφόμενα μου.

 

Δεν υπαρχει καμια ειρωνικη διαθεση σε καμια περιπτωση απο μερους μου. Απλα σου ξαναλεω οτι η καθε ειδικοτητα ειναι ξεχωριστη.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετω.

Εχω ενα ασυρματο φορτιστη,εδω και κατι μηνες,και ενω στην αρχη δουλευε μια χαρα,τελευταια,και μαλιστα δυο φορες,μου εκανε...απεργια.

Τον ανοιξα λοιπον,τον κοιταξα,ειδα οτι ολο το κυκλωμα,που ειρησθω εν παρόδω,ειναι χάρμα σχεδιασης και υλοποιησης,χωρις πλακα,ειναι ΟΚ,τον εκλεισα,και ω του θαυματος,τοσο την πρωτη φορά,οσο και τη δευτερη,επανηλθε στην ζωή.

Τωρα,δουλευει κανονικα.

Ετσι,πληροφοριακά,τι μπορει να συμβαινει;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εχω ενα ασυρματο φορτιστη,εδω και κατι μηνες,και ενω στην αρχη δουλευε μια χαρα,τελευταια,και μαλιστα δυο φορες,μου εκανε...απεργια.

Τον ανοιξα λοιπον,τον κοιταξα,ειδα οτι ολο το κυκλωμα,που ειρησθω εν παρόδω,ειναι χάρμα σχεδιασης και υλοποιησης,χωρις πλακα,ειναι ΟΚ,τον εκλεισα,και ω του θαυματος,τοσο την πρωτη φορά,οσο και τη δευτερη,επανηλθε στην ζωή.

Τωρα,δουλευει κανονικα.

Ετσι,πληροφοριακά,τι μπορει να συμβαινει;:confused:

Προφανώς όταν τον άνοιξες τον έβγαλες από την πρίζα. Αν τον αφήνεις για ώρες στην πρίζα, μήπως του κάνει κακό?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όταν τον άνοιξες τον έβγαλες από την πρίζα. Αν τον αφήνεις για ώρες στην πρίζα, μήπως του κάνει κακό?

Mα η πλακα ειαι οτι δεν τον αφηνω στην ριζα μονιμως.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Mα η πλακα ειαι οτι δεν τον αφηνω στην ριζα μονιμως.:confused:

Χμ, εγώ σκέφτηκα ότι μήπως "ξεκουράζεται" όταν τον βγάζεις για να τον ανοίγεις... Μήπως όταν το κλείνεις πιέζεις κάποιο μέρος της πλακέτας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mα η πλακα ειαι οτι δεν τον αφηνω στην ριζα μονιμως.:confused:

Χμ, εγώ σκέφτηκα ότι μήπως "ξεκουράζεται" όταν τον βγάζεις για να τον ανοίγεις... Μήπως όταν το κλείνεις πιέζεις κάποιο μέρος της πλακέτας?

 

 

 

 

Παιδιά διμετρο USB to micro USB για φόρτιση που μπορώ να βρω?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Χμ, εγώ σκέφτηκα ότι μήπως "ξεκουράζεται" όταν τον βγάζεις για να τον ανοίγεις... Μήπως όταν το κλείνεις πιέζεις κάποιο μέρος της πλακέτας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χμ, εγώ σκέφτηκα ότι μήπως "ξεκουράζεται" όταν τον βγάζεις για να τον ανοίγεις... Μήπως όταν το κλείνεις πιέζεις κάποιο μέρος της πλακέτας?

Παιδιά διμετρο USB to micro USB για φόρτιση που μπορώ να βρω?

Το σκεφτηκα κι αυτο,αλλα δε φαινεται κατι τετοιο.Μετά,δεν υπαρχουν κινουμενα μερη για να επηρρεαστουν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα κι αυτο,αλλα δε φαινεται κατι τετοιο.Μετά,δεν υπαρχουν κινουμενα μερη για να επηρρεαστουν.

Ρώτα στην υποστήριξη της συσκευής... Πολύ περίεργο αυτό που περιγράφεις.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...