Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάτι τελευταίο το εξώφυλλο στο live tile της μουσικής πρέπει να έχω cyan για να το δω;γιατι τώρα απλά γράφει μόνο το όνομα του συγκροτήματος.

 

Το live tile εμφανίζει τη φωτογραφία του καλλιτέχνη και όχι το album art. Πρέπει να έχεις xbox music pass για να γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μιλάμε για το live tile του Xbox music μετά το τελευταίο update, τότε αυτό - χωρίς συνδρομή και Xbox pass - λειτουργεί όπως ακριβώς το live tile της μουσικής στα wp8.0 ,δηλαδή δε δείχνει album art αλλά το όνομα του καλλιτέχνη.

Το live tile του mix radio είναι που δείχνει το album art.

Μιλώντας πάντα για τα τραγούδια που είναι αποθηκευμένα στο κινητό.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/tag-editor/9a9f46f0-370b-43f3-a4c4-962c747af2cb

tag editor, για επεξεργασία των tags των αρχείων ήχου, μεταξύ των οποίων και το album art

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε 8.1 Developers Preview (8.10.14147.180) και μόλις μου ήρθε αναβάθμιση.. Δυστυχώς δεν μπορώ να την κατεβάσω τώρα λόγω δουλειάς..

Τσέχικο Lumia 820 με Cosmote..

 

Ξέρει κανείς κάτι;

 

Πάλι ξενύχτι στα γρανάζια βλέπω :)

 

edit:

8.10.14157.200

την κατέβασα αλλά δεν την εγκαθιστώ ακόμα

Edited by acidburn

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Στο 8Χ, ακόμα τπτ...

 

Έχω μείνει ένα μήνα πίσω και δε βλέπω φως...

 

Ότι γίνεται, αποκλειστικά για Lumia :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι γίνεται, γίνεται για όλα.

Το 8.1 update είναι στο ράφι, πρέπει να απλώσει το χέρι να το πάρει η HTC.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Μα στη DP αναφέρομαι...

 

Τις πρώτες τις είχα πάρει κανονικά.

 

Παίζει και εδώ η HTC? Δεν το μοιράζει η MS ανεξάρτητα (οπότε υπάρχουν και κάποιες δυσλειτουργίες σε θέματα οδηγών κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Μα στη DP αναφέρομαι...

 

Τις πρώτες τις είχα πάρει κανονικά.

 

Παίζει και εδώ η HTC? Δεν το μοιράζει η MS ανεξάρτητα (οπότε υπάρχουν και κάποιες δυσλειτουργίες σε θέματα οδηγών κλπ)?

Δεν αναφέρθηκε στο μήνυμά σου κάτι για DP.

 

Αλλά πάλι, η HTC αν δεν κάνω λάθος δεν έδωσε την 8.1 αναβάθμιση σε 8.0 gdr3 συσκευές,

πώς περιμένεις να μην ποίζει ρόλο η HTC;

Εκτός και αν κάνω λάθος και τα κανονικά 8X πήραν την 8.1 .

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Στο τόπικ της DP είναι το παιδί, άρα στη DP αναφέρεται... Και μάλλον στο update που ανέφερε ο φίλος...

 

Πάντως λίγη υπομονή παιδιά... Τα updates δεν ξάνουν roll-out σε όλες τις συσκευές την ίδια ώρα... Λογικά θα πάρει κανα 12-15 ώρες να μοιραστεί...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω στο 920 μου την 8.10.14157.200 dp στη σελίδα της νοκια φαινεται να έχει βγη η cyan για το κινητό μου αλλά δεν την βρισκει το κινητό μου όταν κανω αναζήτηση, τι παιζει ;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω στο 920 μου την 8.10.14157.200 dp στη σελίδα της νοκια φαινεται να έχει βγη η cyan για το κινητό μου αλλά δεν την βρισκει το κινητό μου όταν κανω αναζήτηση, τι παιζει ;

 

Θα πρέπει να επαναφέρεις τη συσκευή σου από την Developers Preview έκδοση στην επίσημη έκδοση λογισμικού για να μπορέσεις να αναβαθμιστείς στη Cyan. Μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό "Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview" αλλά να έχεις υπόψιν ότι θα πρέπει να κρατήσεις back up γιατί θα διαγραφούν όλα τα αρχεία σου από τη συσκευή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Δεν έρχεται όπου ναναι και για τα dp 920 8.1.1 η αναβάθμιση σε cyan ;

 

Οι μόνες συσκευές που μπορούν να αναβαθμιστούν σε Cyan με περασμένη ήδη την DP έκδοση είναι τα 1020/1520 της AT&T και τα 920 της T-Mοbile. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια άλλη ενημέρωση για άλλες συσκευές.

https://twitter.com/WinPhoneSupport/status/504393299004633088

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες συσκευές που μπορούν να αναβαθμιστούν σε Cyan με περασμένη ήδη την DP έκδοση είναι τα 1020/1520 της AT&T και τα 920 της T-Mοbile. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια άλλη ενημέρωση για άλλες συσκευές.

https://twitter.com/WinPhoneSupport/status/504393299004633088

Α, οκ. Πάντως εγώ δεν βλέπω λόγο να το πειράξω απο dp 8.1.1. (lumia 920 )

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ, το 1020 μου, δουλεύει τέλεια και το ευχαριστιέμαι με μόνο θέμα της αργής κάμερας.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όντως το θέμα με την αργή λήψη είναι σημαντικό... Δεν είναι τραγικό αλλά όπως και να το κάνεις είναι ένα θέμα... Η MS ανακοίνωσε ότι η Lumia Camera θα είναι πιο γρήγορη... Ας ελπίσουμε να το εννοεί :p
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι όταν χρειάζεται να τραβήξεις κάτι "σημαντικό" εκείνη την ώρα θα κολλήσει! Χθες τράβηξα ένα βίντεο σε ένα γάμο και μετά που πήγα να τραβήξω δεύτερο είχε κολλήσει και αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Όντως το θέμα με την αργή λήψη είναι σημαντικό... Δεν είναι τραγικό αλλά όπως και να το κάνεις είναι ένα θέμα... Η MS ανακοίνωσε ότι η Lumia Camera θα είναι πιο γρήγορη... Ας ελπίσουμε να το εννοεί :p

 

Μακάρι πραγματικά αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξος λόγω κυρίως μη ικανού h/w.

Ίδωμεν

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνοντας εγκατάσταση την εφαρμογή Preview for developers έκανε update στην έκδοση λογισμικού 8.10.14157.200 και μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα κ.λ.π.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνοντας εγκατάσταση την εφαρμογή Preview for developers έκανε update στην έκδοση λογισμικού 8.10.14157.200 και μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα κ.λ.π.

 

Σε ποιά συσκευή, φίλε μου?

 

Στο 8Χ που έχεις στην υπογραφή σου (με άλλη έκδοση από αυτή που αναφέρεις, παλιότερη από αυτή που έχω εγώ -την 8.10.143.....) ή σε κάποια άλλη?

 

Όπως έχω ξαναπεί, παραμένω με την .143. εδώ και αρκετό καιρό και αλλαγή δε βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρισαν κάποιες φήμες σήμερα που θέλουν την DP των WP9 να κυκλοφορεί τον Ιανουάριο του 2015! Θα είναι διαθέσιμη για όλες τις WP8 συσκευές αλλά κάποια χαρακτηριστικά θα διαφέρουν λόγω τεχνικών χαρακτηριστικών των συσκευών. Για παράδειγμα αναφέρεται ότι το Split-screen multitasking δεν θα είναι διαθέσιμο για συσκευές με οθόνη μικρότερη των 4,9 ιντσών. Στις επόμενες εβδομάδες θα κυκλοφορίσουν και άλλες φήμες σχετικά οπότε θα έχουμε μια πιο σφαιρική άποψη!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρισαν κάποιες φήμες σήμερα που θέλουν την DP των WP9 να κυκλοφορεί τον Ιανουάριο του 2015! Θα είναι διαθέσιμη για όλες τις WP8 συσκευές αλλά κάποια χαρακτηριστικά θα διαφέρουν λόγω τεχνικών χαρακτηριστικών των συσκευών. Για παράδειγμα αναφέρεται ότι το Split-screen multitasking δεν θα είναι διαθέσιμο για συσκευές με οθόνη μικρότερη των 4,9 ιντσών. Στις επόμενες εβδομάδες θα κυκλοφορίσουν και άλλες φήμες σχετικά οπότε θα έχουμε μια πιο σφαιρική άποψη!

 

Αυτό είναι κάτι που μου αρέσει στα WP. Τα updates δε σταματάνε! :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...